Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:57 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 14, 2020 11:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
kozica szwedzka napisał(a):
A czemu Białowodzka zamknieta?


Ta też? Słyszałam, że Jaworowa, ale tutaj mocne zaskoczenie.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 15, 2020 7:28 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Elfka napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
A czemu Białowodzka zamknieta?


Ta też? Słyszałam, że Jaworowa, ale tutaj mocne zaskoczenie.

Eee... chyba nie - probowalam cos znalezc w necie, ale nic nie ma... :roll:

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 15, 2020 3:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
No przecież pisałem nie raz, że niedawno stamtąd wróciłem. Jakaś wierutna bzdura.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 15, 2020 7:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Bombadil napisał(a):
No przecież pisałem nie raz, że niedawno stamtąd wróciłem. Jakaś wierutna bzdura.

Swietnie, dzieki!
Teraz tylko trzymac kciuki za otwarte granice, bez kontroli ;)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 12:24 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Strama zawiesił od 16 lipca kursy na Słowację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 9:21 am 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2016 11:22 am
Posty: 35
ciekawe czy to znaczy że znów zamkną granice...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 18, 2020 8:15 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 27, 2019 9:52 am
Posty: 7
Hej :) we wrześniu planujemy wakacje w Tatrach Słowackich, 6 dni chodzenia:

Założenia: trasy do 22km, dni intensywne przeplatane chodzeniem po dolinach, trasy łatwe technicznie, przynajmniej jedno schronisko na trasie :)
Baza wypadowa: Wysokie Tatry lub Strbske Pleso lub Stara Leśna...generalnie tam gdzie będzie dobry stosunek jakość/cena w pensjonacie.
Dojazd do początku szlaku: jak się uda to chcemy korzystać z kolejki, ale jeżeli nocleg będzie oddalony od stacji to chyba bez sensu podjeżdżać autem na stację a potem kolejką pod szlak.

Moje propozycje do oceny:
Dzień 1 15.5km Szczyrbskie Jezioro > Popradzkie Jezioro > Osterwa > Symboliczny cmentarz pod Osterwą > Szczyrbskie Jezioro https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/przele ... dzki-staw/

Dzień 2 Hrebienok > Reinerova Chata > Teryho Chata > lodowe stawy i co? wracać tą samą trasą?

Dzień 3 koniecznie coś w Tatrach Zachodnich, tutaj chyba za duże przewyższenia https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/otarga ... zachodnie/

Dzień 4 6km Wjazd na Skalnaté pleso i zejście czerwonym do Hrebienoka https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/spod-l ... hrebienok/

Dzień 5 16.5km Popradzkie Pleso > Vyšné Kôprovské sedlo > Popradzkie Pleso nie jest pętlą, czyli wracamy tą samą trasą...ale chyba widoki przednie

Dzień 6 jakaś widokowa dolina?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 18, 2020 9:36 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
pillage napisał(a):
Hej :) we wrześniu planujemy wakacje w Tatrach Słowackich, 6 dni chodzenia:

Założenia: trasy do 22km, dni intensywne przeplatane chodzeniem po dolinach, trasy łatwe technicznie, przynajmniej jedno schronisko na trasie :)
Baza wypadowa: Wysokie Tatry lub Strbske Pleso lub Stara Leśna...generalnie tam gdzie będzie dobry stosunek jakość/cena w pensjonacie.
Dojazd do początku szlaku: jak się uda to chcemy korzystać z kolejki, ale jeżeli nocleg będzie oddalony od stacji to chyba bez sensu podjeżdżać autem na stację a potem kolejką pod szlak.

Moje propozycje do oceny:
Dzień 1 15.5km Szczyrbskie Jezioro > Popradzkie Jezioro > Osterwa > Symboliczny cmentarz pod Osterwą > Szczyrbskie Jezioro https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/przele ... dzki-staw/

Dzień 2 Hrebienok > Reinerova Chata > Teryho Chata > lodowe stawy i co? wracać tą samą trasą?

Dzień 3 koniecznie coś w Tatrach Zachodnich, tutaj chyba za duże przewyższenia https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/otarga ... zachodnie/

Dzień 4 6km Wjazd na Skalnaté pleso i zejście czerwonym do Hrebienoka https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/spod-l ... hrebienok/

Dzień 5 16.5km Popradzkie Pleso > Vyšné Kôprovské sedlo > Popradzkie Pleso nie jest pętlą, czyli wracamy tą samą trasą...ale chyba widoki przednie

Dzień 6 jakaś widokowa dolina?


dzień 2. za dużego wyboru nie masz, bo aby nie wracać ta samą trasą to przejść trzeba przez Czerwoną Ławkę do Zbójnickiej Chaty i powrót. Ale Czerwona Ławka na początek to wg mnie nie najlepszy pomysł a poza tym to dłuższa trasa. Nie liczyłam kilometrów.

dzień 3. popatrz na szlak na Baraniec z Prybyliny

dzień 4. zależy gdzie będziesz miał kwaterę, można przejść od Hrebionka do Skalnetego Plesa i dalej na Rakuską Czubę, zejść do Zielonego Stawu i potem wrócić żółtym, niebieskim i żółtym do Tatrzańskiej Łomnicy i elektriczką do kwatery.

dzień 5. jak będzie czas i moc to można wejść na Koprowy. Widoki przednie jak napisałeś.

dzień 6. polecam coś w Tatrach Bielskich. Start może być w z Kieżmarskich Żłobów (w stronę Białej Wody jest bezpłatny parking)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 18, 2020 6:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
e_l napisał(a):
dzień 2. za dużego wyboru nie masz, bo aby nie wracać ta samą trasą to przejść trzeba przez Czerwoną Ławkę do Zbójnickiej Chaty i powrót. Ale Czerwona Ławka na początek to wg mnie nie najlepszy pomysł a poza tym to dłuższa trasa. Nie liczyłam kilometrów

Jak trasy maja byc latwe technicznie, to zdecydowanie odradzam Czerwona Lawke.

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 29, 2020 3:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 17, 2017 9:22 pm
Posty: 19
Zabieram w Tatry moją dziewczynę. Nigdy nie była, a przynajmniej nie na dłużej. Zależy nam, żeby mieć kwaterę we w miarę spokojnym miejscu a o to chyba ciężko w sierpniu w Zakopanem. Dużo ludzi jest teraz w Wysokich Tatrach? Co myślicie też o wyjeździe na drugą stronę w kontekście wirusa?

P.S. @e_l
Widokowa najpiękniejsze są doliny opadające na północną stronę z Doliną Białej Wody na czele. Sugerowałbym Polski Grzebień jeśli macie możliwość podjechania do Łysej Polany. Techniczne trudności są krótkie i niewielkie. Poza tym ze Szczyrbskiego pętelka do Doliny Młynickiej. Trudności takie same jak na Polskim Grzebieniu czyli małe i jednorazowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 29, 2020 5:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
przemysllaw napisał(a):
P.S. @e_l
Widokowa najpiękniejsze są doliny opadające na północną stronę z Doliną Białej Wody na czele. Sugerowałbym Polski Grzebień jeśli macie możliwość podjechania do Łysej Polany.
Zgadzam się z Tobą w 100%. Trasa ze Smokowca przez Polski Grzebień do Łysej Polany to była moja pierwsza trasa na Słowacji i widok z PG tak mnie zauroczył że ledwo zdążyłam na bus do Zakopanego.
Obrazek
Potem byłam na nim chyba 9 czy 10 razy i nigdy te widoki mi się nie znudziły. Ale podchodziłam od Wielickiej albo tylko ze Zmarzłego Kotła (z Rohatki).
Trasa z Łysej jest jednak dość długa ale piękna widokowo i wymaga dobrej kondycji, trudności technicznych nie pamiętam. Nieco trudniej jest z Wielickiej ale też nic strasznego, jest łańcuch a to wg mnie ułatwienie.
przemysllaw napisał(a):
Poza tym ze Szczyrbskiego pętelka do Doliny Młynickiej.
Młynicką na Bystrą Ławkę i powrót Furkotną. To trochę krótsza trasa i wprawdzie jest łańcuch ale to naprawdę łatwa trasa a obie doliny są bardzo widokowe. Bystra Ławka to bardzo wąska przełęcz, nie to co PG.
Obrazek


Wyjazd na drugą stronę Tatr to dobry pomysł chyba, że ze względu na liczbę zakażeń u nas Słowacy wprowadzą kwarantannę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 30, 2020 5:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Szlak z Polskiego Grzebienia do Doliny Białej Wody to chyba jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. I jeszcze Mała Wysoka.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 05, 2020 8:02 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
Karnąłem się dwa lata temu z celem Mała Wysoka, ale od czego jest zmiana planów i zrobiło się wokół Sławkowskiego Szczytu. Wejście na Rochatkę od strony Doliny Białej Wody super, natomiast zejście do Staroleśnej w fatalnym stanie. Byłem we wrześniu więc ruchu na szlaku nie było , ale nie dało się inaczej kamień za kamieniem leciał. Kask obciachowy by nie był.
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2020 7:30 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 10:11 pm
Posty: 20
Prośba / pytanie - ktoś wie / był ostatnio? Ten parking w Wyżnych Hagach istnieje i jest dostępny?
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2020 7:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Norden napisał(a):
Prośba / pytanie - ktoś wie / był ostatnio? Ten parking w Wyżnych Hagach istnieje i jest dostępny?
Obrazek

Ten mi wygada na parking gdzie jest zakaz ruchu bez pozwolenia (tak i się coś pamiętam).
Zaparkować można zaraz po przejechaniu torów elektryczki po prawej stronie jest plac. Albo przy stacji elektryczki też widywałem parkujące auta. O ile jakiś tam zakazów obecnie nie wstawili, bo to stan na ubiegły rok.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2020 6:52 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
W tamtym tygodniu nie było problemu z przekraczaniem. A o jakiś zmianach nie słyszałem to raczej nic sie nie zmieniło w tej sprawie i cały czas jest normaly ruch.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2020 1:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Pojawiają się bąki prasowe o rozmowach o zamknięciu granic od 01.09... :shock: :shock: :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 25, 2020 9:30 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 6:46 pm
Posty: 37
Witam. Planuję niedługo wyskoczyć na Rohacze trasą : Pod Spálenou (parking) - Ťatliakova chata - Sedlo Zábrať - Wołowiec - Rohacze -Smutné sedlo - Ťatliakova chata - Pod Spálenou (parking) i mam pytanie. Czy na odcinku Pod Spálenou (parking) - Ťatliakova chata jest dozwolone poruszanie się rowerem? Z tego co widzę jest tam asfalt...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 26, 2020 12:26 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
https://www.tanap.org/navstevny-poriadok/

Można rowerem od Zuberca do Bufetu Rohackiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2020 8:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 8:19 am
Posty: 6
Może ma ktoś wiedzę, czy szlak z Tatrzańskiej Jaworzyny na Lodową Przełęcz jest już otwarty?
W którym miejscu można bezpiecznie i legalnie zostawić auto w tygodniu bądź w weekend?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2020 10:55 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Pablo M napisał(a):
Może ma ktoś wiedzę, czy szlak z Tatrzańskiej Jaworzyny na Lodową Przełęcz jest już otwarty?
W którym miejscu można bezpiecznie i legalnie zostawić auto w tygodniu bądź w weekend?


Parking jest kilka metrów za Pocztą u jakiegoś gospodarza jadąc od Łysej Polany. Tydzień temu coś wisiało ale nie czytałem dokładnie co tam napisali.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2020 12:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Końcem sierpnia nadal wisiała kartka o zamknięciu ale ludzie szli.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2020 8:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
https://www.hzs.sk/vystrahy/

Cytuj:
Výstrahy ku dňu pondelok, 07.09.2020
Uzavretý je : - modro značený turistický chodník, ktorý vedie Zadnými Meďodolmi až do Kopského sedla, - zeleno značený chodník Javorová dolina v úseku Podmuráň až Sedielko -modro značený turistický chodník medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským plesom.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2020 6:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Uzavrety, ale otwarty :mrgreen:
Spotkałam turystów, który twierdzili, że to przepychanki między TANAP i czymś tam od zrywki i ludzie poruszają się normalnie. Na ile to może być kosztowne, nie wiem.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 19, 2020 3:24 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
Czy wie ktos, czy po stronie slowackiej w schroniskach udzielaja noclegu zastepczego na podlodze?
W Polsce nie mozna, a jak to jest jest na Slowacji?

I czy wiecie moze, czy teraz jest tam pelne obladowanie tych schronisk, czy sa jakies wolne miejsca? Kto cos wie, byl ostatnio, moze sie podzielic informacjami?
Bo planuje wyjazd w pazdzierniku, a nie chcialbym tak z gory rezerwowac z takim wyprzedzeniem, nie wiedzac czy pogoda bedzie dobra :)

Interesuja mnie 4 schroniska:
- przy Zielonym Stawie Kieżmarskim
- Chata Tery'ego
- Slaski dom (jest tam "turystyczna izba, nie tylko hotel :mrgreen: )
- schronisko pod Rysami

Bede wdzieczny za rzetelne informacje :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 20, 2020 3:59 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Odpowiedź nie do końca nie na temat, ale zawsze coś ;).
Jakieś półtora tygodnia temu byłem świadkiem, jak człowiek "odbił się" od recepcji w Ziarskiej Chacie.
Tam oprócz pokoi "hotelowych" jest noclegowisko turystyczne i trudno mi sobie wyobrazić, aby nie dało się dam wygospodarować podłogi...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 21, 2020 6:22 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
No wlasnie pytanie, jak to jest w dobie koronowirusa? Czy Slowacy tez podchodza tak samo jak w Polsce, ze podloge zabrali?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 09, 2020 7:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem czy to przydatne, ale coś o parkingach

https://plus7dni.pluska.sk/domov/parkov ... Rv-urcuu7M

Tłumaczenie Google:
W Tatrach Wysokich w środę interweniowała Krajowa Agencja Kryminalna (NAKA). Policja nazwała akcję elitarnej jednostki kryptonimem Parking. „Przeszukaliśmy teren Urzędu Miasta Wysokie Tatry oraz siedziby dwóch firm w stosunku do biura. Zabezpieczyliśmy dokumenty księgowe niezbędne do dalszego postępowania karnego. Nie zatrzymaliśmy tych osób "- wyjaśniła policja. Z informacji Plus7Days wynika, że ​​jedną z dwóch przejrzystych firm jest spółka komunalna VPS Vysoké Tatry." W związku z toczącym się śledztwem firma VPS Vysoké Tatry nie będzie jeszcze komentować w tej sprawie. NAKA była związana z działalnością poprzedniego zarządu firmy ”- mówi obecny dyrektor spółki miejskiej Dalibor Kišš.

W 2016 roku firma VPS wydzierżawiła kilka parkingów miejskich firmie Tatramarket z Popradu, która należała do znanego przedsiębiorcy Milana Kušmireka, ps. Ježek i Ľubomír Jakubčák, za 90 000 euro rocznie. Firma płaci czynsz w kwartalnych ratach w wysokości 25 000 euro. A według informacji Plus7Dní Tatramarket jest drugą firmą, którą NAKA odwiedziła na terenie kompleksów apartamentowych Hrebienok Resort swoich właścicieli. Piknik całej sprawy polega na tym, że ekonomistą i księgowym na Tatramarket jest były burmistrz Popradu Józef Švagerko. Zasłynął z afery alkoholowej za kierownicą, kiedy latem 2017 roku został zatrzymany przez patrol policji podczas urzędowania burmistrza i był pod parą.
W czerwcu 2016 roku Milan Maník, poseł miejski i członek rady nadzorczej VPS Vysoké Tatry, o którym mówi się, że ma rodzinę z Milanem Kušmirekiem ps. Ježek, wystąpił z parlamentarną propozycją dzierżawy parkingów miejskich zarządzanych przez spółkę miejską VPS dla spółki należącej do przedsiębiorców związanych z półświatkiem. Jego propozycję, bez określania wysokości i czasu trwania czynszu, poparło 8 na 10 posłów do parlamentu miasta. VPS, kierowany wówczas przez dyrektora Ladislava Holíka i Tatramarket, ostatecznie podpisał pięcioletni kontrakt ważny do końca czerwca 2021 roku.

W ten sposób miasto zrezygnowało z pięciu lukratywnych parkingów w centrum Starego Smokowca. Są to miejsca parkingowe przy Domu Szwajcarskim, Willi Ilona, ​​amfiteatrze, Grand Hotelu i Jakubkova lúka o łącznej pojemności około 250 samochodów. Dzięki Maníkowi miasto nielogicznie zrezygnowało z lukratywnego interesu z parkingiem, a spółka miejska traciła w ten sposób roczną sprzedaż od 180 000 do 200 000 CZK.
W poprzednich latach tak wiele wybrała za parkowanie na parkingach, które wynajmowała za jedyne 90 000 euro rocznie. Miasto może więc stracić szacunkowo minimum pół miliona euro na utraconym parkingu w ciągu pięciu lat obowiązywania umowy.

W umowie zobowiązała się również do wykonania letniego i zimowego utrzymania parkingów dla Tatramarket, co oznacza między innymi odśnieżanie czy spryskiwanie oznaczeń poziomych. Pojawiły się również problemy z publikacją umowy parkingowej. Pojawił się na stronie dopiero po tym, jak na jego brak wskazał poseł Alexander Gálfy. I tak się złożyło, że dokument podpisany 7 lipca 2016 r. Wszedł w życie sześć dni wcześniej, a umowa została oficjalnie opublikowana dopiero 30 września 2016 r., Czyli trzy miesiące po jej podpisaniu.

Ponadto, tuż przed zakończeniem funkcji dyrektora, Holík podpisał nowy aneks do wspomnianej umowy w lipcu 2019 r. Tatramarket stworzył monopol parkingowy w Starym Smokowcu, wynajmując parkingi miejskie. Na początku 2016 r. Prowadził parking, za który otrzymał od Eurofunds 800 tys. Euro pod apartamentowcem Hrebienok Resort I i stopniowo, dzięki posłowi Maníkowi, przejmował również kontrolę nad okolicznymi parkingami.

Milan Kušmirek został wezwany przez Ježka, ponieważ był blisko z gangsterem i wielokrotnym mordercą Mikulášem Černákiem, który odsiaduje wyrok dożywocia. Oprócz Mikuláša Černáka jego nazwisko było ściśle związane z innym znanym człowiekiem słowackiego podziemia - obecnie biednym Ondrejem Žembem. Imię Ježka zostało również odmienione w związku z odwołaniem szefa okręgowego kryminalisty w Preszowie Miroslava Ligdaya, którego kark złamał udział Kušmíreka w jego ślubie. Jego syn Daniel znowu ma na szyi bogatą przestępczość narkotykową. Partner Kušmíreka w Tatramarket Ľubomír Jakubčák otworzył trzy lata temu lotnisko polowe o nazwie Ľubík AirPort w Mlynicach. Jest zapalonym pilotem-amatorem i pilotem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 10, 2020 12:25 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
Pan Maciek napisał(a):
Zasłynął z afery alkoholowej za kierownicą,... i był pod parą.
:mrgreen:

Co do parkingów w SK...
Samochód pozostawiony na parkingu zmusza do powrotu... a wolny człowiek idzie, gdzie chce... :D
Ja na drugą stronę tylko na nogach (w jeden dzień dostajesz się, gdzie chcesz) lub ew. Stramą.
W związku z tym temat parkingów to dla mnie takie sajens fikszyn...
Ale bycie pod parą juz nie... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 23, 2020 10:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Czy Słowackie Tatry są otwarte?
Czy ktoś się orientuje, czy można swobodnie przekraczać granicę, tak w górach (na szlakach rzecz jasna) jak i np w Łysej Polanie?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL