Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 08, 2005 11:18 pm 
Bardzo chciałabym pojechać na obóz w Zakopanem, ale nie mam odpowiedniego obuwia... :( Program obozu dostępny jest tu :arrow: http://www.almatur.pl/lista_lato.php?nr=PPOZ Podobno wystarczyłyby zwykłe glany, ale wolałabym poznać Wasze opinie. A może tylko adidasy? Dodam, że do wyjazdu pozostało tylko kilka dni, więc nie mam wiele czasu... I nie chciałabym wydać dużo pieniędzy, bo to raczej taki jednorazowy wyjazd... przynajmniej na razie. To niby nie są jakieś bardzo trudne szlaki, ale przecież gór nie należy lekceważyć :!: A poza tym chcę wrócić cało... :lol: A z wiadomości o mnie - mam 17 lat, małe doświadczenie w górskich wycieczkach (np. Dolina Kościeliska, Chochołowska, Morskie Oko...:lol: - to było jakieś 10 lat temu, ale nie miałam okazji się rozwijać w tym kierunku), ale podobno mam dobrą kondycję (6 lat w szkole baletowej :lol: ). Czekam na Wasze opinie :) Liczę na Was...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2005 11:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
1 ktory to TWOJ OBOZ (skalki czy gory)
2. Jesli chodzi o gory -sa to trasy latwe - (poza najwazniejszym nie napisali tylko czy przejscie z MOKA do DPSP jest przez swistowki (zapewne) czy szpigals

3.Obuwie zalecalbym "wygodne"(trasy sa stosunkowo latwe ostatnia troszeczke bardziej wymagajaca) - ale jakby sie snieg utrzymal to wtedy powyzej kostki sie cos przyda

Jesli chodzi o porzadne obuwie - mozesz poczyatc podforum sprzet
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=318

pozdrawiam
senior


PS (z twojego linka skopiowane)
Zakopane - pobytowo - wędrowny napisał(a):

Piesze wycieczki górskie:
1. Gubałówka, Butorowy Wierch
2. Dolina białego Potoku, Sarnia Skała, Dolina Strążyska, Wodospad Siklawica
3. Dolina Kościeliska a w niej Jaskinia Mroźna, Raptawicka, Mylna, Wąwóz Kraków, Smocza Jama
4. Dolina Rybiego Potoku, Wodogrzmoty Adama Mickiewicza, Morskie Oko, przejście do Doliny Pięciu Stawów Polskich, Wodospad Wielka Siklawa, Zejście Doliną Roztoki
Wszystkie wycieczki wysokogórskie prowadzą doświadczeni przewodnic

(...)

Uwagi. Na obóz należy zabrać: mocne buty typu wibram, drugie na zmianę typu adidas, ciepły sweter, kurtkę nieprzemakalną, mały plecak na wycieczki, latarkę, paszport.
Dodatkowo uczestnicy obozów skałkowo - przygodowych buty wspinaczkowe (zamiennie trampki).
Wymagana jest zgoda rodziców na udział w obozie skałkowym.

Program fakultatywny płatny dodatkowo
Całodzienna wycieczka autokarowa na Słowację, Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Szczyrbskie Jezioro, Dolina Mięguszowiecka - cena 50 zł.
Wejście na najwyższy szczyt Polski - Rysy 2,499 m n.p.m. - cena 80 zł/os. Wejście na szczyt Gerlach2.655 m. n.p.m. -cena 150 zł/os."


oczywiscie wyjscie na rysy czy gerlach to zupelnie inna bajka :)


PS.2
Co myslicie o cenniku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2005 11:59 pm 
Chodziło mi o obóz pobytowo - wędrowny, a nie skałkowy. Widocznie nie sprecyzowałam, a na stronie faktycznie są informacje o obu typach obozu. W informacjach pisze, ze obuwie ma być typu wibram, ale trzeba przyznać, ze to dość duzy wydatek jak na jeden raz...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 12:07 am 
Dzięki za szybką interwencję, Seniorze, oraz za link do informacji o czymś porządniejszym, ale chyba się niestety nie zdecyduję na bardziej profesjonalne obuwie... jeszcze nie teraz... :(
sorki, miało być w jednym poście...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 1:10 am 
oczywiscie czekam na dalsze opinie, czy glany lub adidasy nadają się na takie trasy... (moze trochę histeryzuję... :wink: )


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 4:14 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Ariane, tak jak Senior pisal, trasy wydaja sie dosc latwe, ale odcinkami moga byc kamieniste oraz, zaleznie od pogody, sliskie/blotniste. To znaczy ze obuwie na cienkiej lub za miekkiej podeszwie moze nie zabezpieczac twojej podeszwy wystarczajaco i po Moko-Swistowka-5-Roztoka moga cie stopy bolec od kamieni. Dobrze artykulowana podeszwa dajaca solidna przyczepnosc tez by nie zaszkodzila.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 10:09 am 
nie musisz kupowac od razu butow na vibramie,ale mysle ze w obuwie warto zainwestowac.Zawsze mozesz kupic "zwykle" traperki w "zwyklym" sklepie-to lepsze od adidasow. Jak db poszukasz, to moze nawet za nie duza kase 100-150. Typowe glany raczej nie sa najlepszymi butami w gory, o adidasach nie wspomne (mimo wszystko, choc trasy masz latwe - zgadzam sie z poprzednikami - na drodze do 5 Stawow - poczujesz podeszwe...). Jesli chodzi o tanie "gorskie" buty, to osobiscie nie polecam z doswiadczenia CAMPUSA, BERGSONA, czy HI MOUNTAIN ... lepiej kupic cos tanszego - chocby w markecie, a pozniej zaoszczedzic i jesli planujesz pojezdzic w gorki - zafundowac sobie cos lepszego :)
Bedzie db! Dasz rade :) Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 3:56 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 1:05 pm
Posty: 702
Lokalizacja: że znowu
no ja sobie pozwole niezgodzic sie. mianowicie skoro kondycja jest dobra a obycie z glanami pewnie masz bo pytasz czy mogaa byc. gruba skarpeta i ew plasterki na nogi zapobiegawczo-powinno byc okej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 4:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ja uwazam ze kupowanie traperkow w markecie za 150 zl to bezsens, no chyba ze beda ladne i jeszcze kiedys je zalozysz. Zainwestuj lepiej w dobre grube skarpety , wyjdzie CI duzo taniej, a na nie wrzucisz glany. Te trasy o ktorych piszesz nie powinny zajac dluzej niz 5-6 godzin dziennie, no moze z siklawa moze byc troszke dluzej. A jak gory sie spodobaja to przez rok uzbierasz na cos porzadniejszego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 4:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Popieram, ale skarpety kup "prawdziwe" trekkingowe, nie w markecie. I but koniecznie nad kostkę, zwłaszcza po szkole baletowej. Tu będzie zupełnie inny rodzaj obciążeń, niż podczas tańca, szkoda byłoby uszkodzić więzadła :cry:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 6:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Tak przy okazji, czy jest jakas konkretna definicja "glana"? Za moich czasow tak sie potocznie na buty mowilo po prostu. Rozumiem ze w tej chwili to znaczy cos specyficznego skoro Ariane sie pyta czy moglaby to uzyc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 6:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Na pewno pamiętasz wojskowe z opinaczami. Teraz małolaty chodzą w czymś podobnym, tylko bardziej masywnym :twisted: , niestety dziewczyny potrafią TO założyć nawet do mini - OHYDA, nawet najpiękniejsze nogi wyglądają jakby czapla wlazła w g...o :cry:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 6:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Jeśli nie chcesz kupować nowych butów to masz taki wybór:

glany - usztywniona kostka ale są ciężkie i mogą trochę obcierać
adidasy - są lekkie i wygodne ale nie usztywniają kostki.

Tak naprawdę to ludzie chodzą i w jednych i w drugich.
Trasy faktycznie nie są specjalnie trudne. Ja bym na twoim miejscu zrobił tak. Masz przecież zabrać dwie pary butów? Weź glany i adidasy. Na pierwszą wycieczkę załóż glany. Zobaczysz jak się będziesz w nich czuła, czy nie będą obcierać. Jeśli wszystko będzie OK to na następne wycieczki idź w glanach. Jeśli okaże się, że będą obcierać i będą niewygodne to na następną wycieczkę założysz adidasy.

Ale jeśli poważnie myślisz o chodzeniu po górach i masz zamiar później też po nich chodzić oraz chcesz zmniejszyć ryzyko jakiegoś urazu to zainwestuj w dobre buty.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 09, 2005 6:55 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
piomic napisał(a):
Na pewno pamiętasz wojskowe z opinaczami.

Pewnie, super butki, sam w takich chodzilem.

Cytuj:
Teraz małolaty chodzą w czymś podobnym, tylko bardziej masywnym :twisted:

No tak, to na przecietne trasy, zakladajac dobre skarpetki (albo dwie pary zeby sie nie poobcierac) mozna przejsc spokojnie bez wiekszych urazow.

Cytuj:
niestety dziewczyny potrafią TO założyć nawet do mini - OHYDA, nawet najpiękniejsze nogi wyglądają jakby czapla wlazła w g...o :cry:

:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 2:05 am 
Dzięki wieeeelkie za pomoc :D Postanowiłam zastosować się do Waszych porad - a dokładniej, wezmę i glany i adidasy. Najpierw przetestuję glany, a jeśli bedzie cos nie tak - pozostaje nadzieja w adidasach :wink: Mam nadzieję, ze kiedyś bedę mogła tak bardziej na poważnie chodzic po górach. Ale wtedy przygotuję się porządnie... czyli koniecznie dobre buty, bez ryzyka :lol: Mam też nadzieję, ze trafię na taką ekipę, która sie będzie chciała wybrać na szlak... a nie jest o to łatwo, niestety :( Większość ludzi woli sie jednak wylegiwać na plaży... :evil:
W kazdym razie - bardzo mi pomogliscie, teraz bez wiekszych obaw mogę się wybrać na wakacje :D
Cytuj:
niestety dziewczyny potrafią TO założyć nawet do mini - OHYDA, nawet najpiękniejsze nogi wyglądają jakby czapla wlazła w g...o

no u mnie nie jest tak źle... :lol: w mini można mnie rzadko zobaczyć, a juz na pewno nie do glanów :P
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie, i życzę udanych górskich wędrówek (a tym bardziej doswiadczonym - wielu zaliczonych szczytów :wink: )
Na pewno będę tu często zaglądać... :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ariane napisał(a):
w mini można mnie rzadko zobaczyć, a juz na pewno nie do glanów :P

Początek - :cry: , dalej - :D

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 6:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Ariane napisał(a):
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie, i życzę udanych górskich wędrówek (a tym bardziej doswiadczonym - wielu zaliczonych szczytów :wink: )
Na pewno będę tu często zaglądać... :mrgreen:


Zapraszamy. :)
Jak wrócisz to napisz jak było.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL