Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 8:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 2:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Ali7 już kiedyś poruszalismy ten temat na Forum.
Ja uważam ,że to super ,że Rosjanie ,Ukraincy przyjeżdżają do nas i zostawiają ( ciężkie ) dolary.
jedno co mnie totalnie wkur..... to stosunek górali do tek grupy klientów.
Wielokrotnie widzialem jak byli traktowani na wyciagu ,albo slyszalem kąsliwe uwagi w pensjonatach ,które tamci doskonale rozumieli.
Wg mnie choć czasem wypiją i pobawią się ,są znacznie lepszym klientem niż grupy pijanych Angoli w Krakowie ,ktorzy są niebezpieczni a wydaja relatywnie niewiele. " Ruscy" wydają kupę kasy ,są na ogól potulni jeśli się czegos domagają to slusznie.
Pamiętam oburzenie wlascicielki pensjonatu ,która byla zdiwiona ,że dzieci z Ukrainy chcą pokoi dwójek z lazienkami !!
Nie byla natomiast oburzona tym ( i tego jakoś nie komentowala ) ,że te dzieci gotowe byly placić okolo 100 pln /osoba .

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 2:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
Za parę lat bracia Słowianie też pójdą po rozum do głowy i przeniosą się w lepsze miejsca.

"Na Ukrainie nie ma takiego kurortu jak Zakopane - zapewniał Aleksandr Wynnyk, który 17. raz przyjechał z ukraińskiego Chersona."
Nie ma ale można zbudować ...
Jak pójdą po rozum do głowy to może zbudują ... :?: :?

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 2:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
A nasi dumni Podhalanie będą tam na saksy jeździć i za ceprów robić :lol:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 2:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
a może lepiej wysłać na Ukrainę ekspedycję naszych górali, co by nauczyli miejscowych do czego służą turyści i że łapówki to nie jedyny sposób zdzierania kasy z przyjezdnych ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 3:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Gustaw jesteś :!:
Znowu calkowite zniknięcie :!:

golanmac też racja -jak mawial Kwiczol :D

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 3:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
golanmac napisał(a):
a może lepiej wysłać na Ukrainę ekspedycję naszych górali, co by nauczyli miejscowych do czego służą turyści i że łapówki to nie jedyny sposób zdzierania kasy z przyjezdnych ....

To oni, krew z krwi, kość z kości, z rodu Wielkiego Górala, odnowią obliczę ziemi, tamtej ziemi :wink:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Jędruś napisał(a):
odnowią obliczę ziemi, tamtej ziemi

a ich imię czterdzieści i i cztery, a i cierpią jeszcze, za milijony ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Luka3350 napisał(a):
Wielokrotnie widzialem jak byli traktowani na wyciagu ,albo slyszalem kąsliwe uwagi w pensjonatach ,które tamci doskonale rozumieli.


I nadejdzie czas gdy jebane góraliczki obrażą Rosjanina bądź Rusina z ... mafii. I chciałbym widzieć reakcję obrażonych :lol: Kajający się pod nogami gościa dupek góraliczek błagający o litość :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
golanmac napisał(a):
a ich imię czterdzieści i i cztery, a i cierpią jeszcze, za milijony ;)

Jakie 44 ?! Oni są ponad. Poniżej 45% nie schodzą. Ten, co sobie w pijackim widzie męskość siekierą uchlastał to dopiero musiał cierpieć jak się otrząsnął :lol:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jędruś napisał(a):
Ten, co sobie w pijackim widzie męskość siekierą uchlastał to dopiero musiał cierpieć jak się otrząsnął


Może go góralskim świętym ogłoszą :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Ostatnio edytowano Wt sty 08, 2008 4:44 pm przez Łukasz T, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 8:24 am
Posty: 1260
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
Ali7 napisał(a):
Cieszą się Zakopiańczycy że im ktoś dziurę w sezonie zapycha. Ale to już niedługo. Za parę lat bracia Słowianie też pójdą po rozum do głowy i przeniosą się w lepsze miejsca.

Jak dla mnie to pozytywna wiadomość. Co zarobimy, to nasze (jako naród).
Swoją drogą ciężko ocenić co będzie...może przez najbliższe lata tak się obcokrajowcom spodoba, że przyzwyczajenie przemówi zamiast lepszych i tańszych ofert.

_________________
"Walcz, walcz, walcz
Twój bunt przewyższy nawet bogów gniew...
Walcz, walcz, walcz
Do końca dni...
Walcz, walcz, walcz
Choć Twoją bronią będzie tylko śpiew...
Walcz, walcz, walcz
Ze strachem swym..."


Daab - Przesłanie z daleka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Drazz napisał(a):
Jak dla mnie to pozytywna wiadomość. Co zarobimy, to nasze (jako naród).


Święty Szatanie - weź pomyśl zanim napiszesz :shock:

Przecież bedzie cud jak 1 / 15 tych pieniędzy zostanie opodatkowana i trafi do skarbu państwa czyli dla "narodu". Te góralskie cwaniaczki zrobia wszystko aby ominąć przepisy. Koszty i oszustwa tam się mnożą jak króliki.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Łukasz T napisał(a):
Może go góralskim świętym ogłoszą :lol:

Może. Ponoć ''eunuchy idą do raju". Tak mawia Uta, stara dobra kumpela ze studiów teologicznych pana B16. No, może nie taka dobra :lol: :wink:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:56 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 8:24 am
Posty: 1260
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
Łukasz T napisał(a):
Te góralskie cwaniaczki zrobia wszystko aby ominąć przepisy. Koszty i oszustwa tam się mnożą jak króliki.

Nawet jak państwo nie zarobi, to górale zarobią. Nie bądź tak źle nastawiony, to tylko ludzie. Wśród 9 czarnych owiec znajdzie się jedna nieskalana, dla której te pieniądze będą ważne.

_________________
"Walcz, walcz, walcz
Twój bunt przewyższy nawet bogów gniew...
Walcz, walcz, walcz
Do końca dni...
Walcz, walcz, walcz
Choć Twoją bronią będzie tylko śpiew...
Walcz, walcz, walcz
Ze strachem swym..."


Daab - Przesłanie z daleka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 4:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Drazz napisał(a):
Wśród 9 czarnych owiec znajdzie się jedna nieskalana, dla której te pieniądze będą ważne.
_________________


Łzy wzruszenia zalały mi klawiaturę.

Ok, dalej nie drąże tematu.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 5:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Łukasz T napisał(a):
Łzy wzruszenia zalały mi klawiaturę.

Mnie też coś pobiera :cry:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 5:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 8:24 am
Posty: 1260
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
Mam rodzinę i w Zakopanem,i w okolicach i wiem, że często pieniądze z turystyki to główny lub jeden z głównych sposobów zarabiania na życie. Dlatego nie jestem tak obojętny na ich los. Nigdy żaden góral nic złego mi nie zrobił, nie mnie ich oceniać.

Cytuj:
Łzy wzruszenia zalały mi klawiaturę.

Polecam chusteczki higieniczne. Jeśli to ironia, to podziwiam za obojętność.

Ali7 napisał(a):
Zaprawdę powiadam Wam, jeszcze tylko przez parę lat. Do Zakopca jeżdżą Ci, co jeszcze nie skumali, że gdzie indziej za te same pieniądze mają więcej niż w tym syfie i żaden baca sobie nimi gęby nie wyciera.


Możliwe, że to się sprawdzi, możliwe, że nie. Prorokować zawsze można, ale czas pokaże swoje. Jak już wyżej napisałem, zachowanie żadnego z górali u których nocowałem, czy to była rodzina, znajomi, nieznajomi nie było jakieś złe. Wręcz przeciwnie, większość z nich to mili, a nawet bardzo mili ludzie.

Ali7 napisał(a):
Oczywiście pewna część zostanie - niewielka. I bardzo dobrze.

Z tym się zgodzę, przyda się mniej tłoku na szlakach, jednak to też nie jest oczywiste, większość turystów to Polacy (takie odnoszę wrażenie) którzy będą zawsze bliżej mieli w tatry niż Alpy czy gdzieś dalej. Łatwiej zorganizować szybki wypad na kilka dni w Tatry, niż wyjazd na ten sam czas do innego kraju.

_________________
"Walcz, walcz, walcz
Twój bunt przewyższy nawet bogów gniew...
Walcz, walcz, walcz
Do końca dni...
Walcz, walcz, walcz
Choć Twoją bronią będzie tylko śpiew...
Walcz, walcz, walcz
Ze strachem swym..."


Daab - Przesłanie z daleka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 7:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
[quote="Drazz"],


większość z nich to mili, a nawet bardzo mili ludzie.

Tak. Nie można uogólniać.
A jednak mam wyrobione zdanie o nich. Ta mentalność Kalego. Te: ,,ino dutki". A poza tym to naród pobożny. No i wybrany. Po nosach to widać.
P.S.
Moja teściowa to góralka. :(

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 8:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Ano , wicie jo sie ciesze jak łone przyjadum. Mam z kim pogadać. Ponieważ jeżdżę sobie trochę na wschod to smiem coś powiedzieć.
Jest skandalicznym zachowanie naszych przybranych braci podhalan( nie pisze górali bo Ci są w Chicago) w stosunku do przybyszów ze wschodu. Brak poszanowania ich odrębnych zwyczajów ( strojów, chlania w pokoju do białego rana) i zwracania się z pogardą do tych ludzi jest wprost proporcjonalna do chęci zarobienia na tych ludziach.
Jednak twierdzę , że oni i tak będą przyjeżdżać, nigdzie nie znajdą tak pokrewnych dusz( kuźwa jak jest żle). A póki co, są to ludzie którzy nie traktują " sterylnej " obsługi jako czegoś bardzo pożądanego.
A z naszej strony wystarczy tylko odrobina życzliwości i będą przyjeżdżać.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 8:51 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N sie 21, 2005 6:36 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Myszków
Byłem ostatnie dwa tygodnie w Zakopcu , wiem ile ludzi przyjechało ze wschodu i widziłem co to za ludzie . Nie sa to ci sami ukraincy czy "ruscy" jak kilka lat temu , ludzie i narody sie zmieniają , zmienia sie tez ich oblicze , podejscie natomiast górali czy zakopianczyków do nich tez jest juz inne, i musze powiedziec ze idzie to w dobrą strone . Ja jestem zakopinczykiem i wszystkie te wczesniej napisane zdania na temat górali dotykaja mnie osobiscie , nie mozna ustawiac wszystkich pod jedna linie . Czy warszawiak , slązak , poznaniak czy jeszcze inny kaszub ; na kazdego cos powiemy bo taka jest nasza natura :evil: Skad wiec u siostry jednej czy drugiej tyle gosci , skad zyczenia, podziekowania i wielo letnie przyjazdy , skad opinie i zadowolenie ludzi , skad ta wielka ilosc osób w miescie którego nikt nie lubi :?: :!: Mysle ze wiekszosc z wyzej napisanych opini poparte jest poprostu przyzwyczajeniem i osobistym uprzedzeniem do tego narodu i miasta . Są góry i wyzsze i piekniejsze, wiec dlaczego kochamy Tatry ? dlaczego ludzie którzy sa naprawde majetni i nie jest dla nich problemem wyjazd w Alpy np. ,wracaja jednak pod Giewont ? cos w tym jednak jest i trzeba sie z tym zgodzic , wiec moze warto zostawic choc jedna "suchą nitkę " na góralach i miescie które dla nich jest najpiekniejszym .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 8:59 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
A ja się wstawię za góralami. Osobiście uważam, że to bardzo mili ludzie. Czasami nawet zbyt mili :twisted: . Oczywiście tacy mniej mili się zdarzają, ale nie jest to normą jak to wynika z postów. Warto też rozróżnić rodowitych górali od tych co się tylko osiedlili na Podhalu. To tak jak z Warszawą. Narzeka się na chamstwo, ale zapominamy, że znaczna część mieszkańców stolicy to ludność napływowa z całej Polski, która jak nie jest u siebie to jej wszystko wolno. A odbija się się to na rodowitych mieszkańcach.

Co do Ruskich. Libacje alkoholowe to raczej nie jest radość dla właściciela. Na pewno nie są i oni bez winy. Skądś te uprzedzenia muszą się brać.

Co takiego złego spotyka naszych sąsiadów na wyciągach? Bo nie kojarzę. :roll:


Mucka39 napisał(a):
Byłem ostatnie dwa tygodnie w Zakopcu , wiem ile ludzi przyjechało ze wschodu i widziłem co to za ludzie . Nie sa to ci sami ukraincy czy "ruscy" jak kilka lat temu , ludzie i narody sie zmieniają , zmienia sie tez ich oblicze , podejscie natomiast górali czy zakopianczyków do nich tez jest juz inne, i musze powiedziec ze idzie to w dobrą strone . Ja jestem zakopinczykiem i wszystkie te wczesniej napisane zdania na temat górali dotykaja mnie osobiscie , nie mozna ustawiac wszystkich pod jedna linie . Czy warszawiak , slązak , poznaniak czy jeszcze inny kaszub ; na kazdego cos powiemy bo taka jest nasza natura :evil: Skad wiec u siostry jednej czy drugiej tyle gosci , skad zyczenia, podziekowania i wielo letnie przyjazdy , skad opinie i zadowolenie ludzi , skad ta wielka ilosc osób w miescie którego nikt nie lubi :?: :!: Mysle ze wiekszosc z wyzej napisanych opini poparte jest poprostu przyzwyczajeniem i osobistym uprzedzeniem do tego narodu i miasta . Są góry i wyzsze i piekniejsze, wiec dlaczego kochamy Tatry ? dlaczego ludzie którzy sa naprawde majetni i nie jest dla nich problemem wyjazd w Alpy np. ,wracaja jednak pod Giewont ? cos w tym jednak jest i trzeba sie z tym zgodzic , wiec moze warto zostawic choc jedna "suchą nitkę " na góralach i miescie które dla nich jest najpiekniejszym .



O właśnie takich słów mi brakowało :D . Pięknie. Jakby przeczytane w moich myślach. I nie twierdzę, nie uogólniam, że zakopiańczycy czy ludność napływowa jest wszystkiemu winna, tylko chodzi mi o zaakcentowanie, moim zdaniem, wyjątków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Śpiący Rycerz napisał(a):
że to bardzo mili ludzie

tak, a ich sympatia i gościnność kończy sie mniej więcej tam gdzie kończą się środki goszczonego ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Śpiący Rycerz napisał(a):

Co do Ruskich. Libacje alkoholowe to raczej nie jest radość dla właściciela. Na pewno nie są i oni bez winy. Skądś te uprzedzenia muszą się brać.



A kradniesz w domach handlowych w Niemczech? ... Ja też nie. I nie znam nikogo kto jeździł do zachodnich sąsiadów kraść. Ale to, ze w jezyku polskim sa tam tylko informacje odnosnie konsekwencji za zlodziejstwo jest normalne. W koncu "skądś te uprzedzenia muszą się brać". Ja nawet domyślam się skąd. Ale co jam winien?

Ostatnio trochę sytuacja zaczyna się zmieniać i uważam że tak samo dziać się powinno w Zakopanem czy w kazdym innym miejscu gdzie odwiedzają nas sąsiedzi zza wschodniej granicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Hubert napisał(a):
sąsiedzi zza wschodniej granicy

A jeszcze dodam ze bardzo lubię rosjan i ukraińców, bardzo mili i goscinni ludzie .... mocna głowa wskazana ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:27 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N sie 21, 2005 6:36 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Myszków
golanmac napisał(a):
tak, a ich sympatia i gościnność kończy sie mniej więcej tam gdzie kończą się środki goszczonego ....

...mysle ze fantazja Cie ponosi , jesli w hotelu konczy sie doba to tez nikt Cie dłuzej nocował nie bedzie i sniadanka czy obiadu podawał , czy zatem tez masz pretensje do wszystkich hotelarzy w swoim miescie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Hubert napisał(a):
Ja nawet domyślam się skąd. Ale co jam winien?

No własnie. Nie jest sympatyczne stwierdzenie w alpach w schronisku , że jak nie bedzie Polaków to nic nie zginie.
A libacje w pokojach wschodnich sąsiadów to taki sport narodowy.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
golanmac napisał(a):
tak, a ich sympatia i gościnność kończy sie mniej więcej tam gdzie kończą się środki goszczonego ....


Bo jak nie ma środków to się jedzie do domu :twisted: i nie ma do kogo być gościnnym. Chyba u większości z nas tak jest. Ale odwożenie DARMOWO na pociąg po skończonym pobycie, gdzie już zysku nie będzie, a straty nawet (np. paliwo) to chyba nie jest brak gościnności i sympatii? I bagaże przechowane i doba hotelowa nie przestrzegana.

Byłem latem nad morzem pierwszy raz od kilku lat i tam to jest bezczelność. Pretensje nawet, że chcesz coś kupić, w hotelu narzekanie, żale. Więcej tam nie jadę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Śpiący Rycerz napisał(a):
Ale odwożenie DARMOWO na pociąg po skończonym pobycie, gdzie już zysku nie będzie, a straty nawet (np. paliwo) to chyba nie jest brak gościnności i sympatii?

To jest wlasnie typowe myślenie. Przeciez w trakcie pobytu goście zostawili tyle kasy, ze to odwiezienie nie jest darmowe, tylko dodatkowe.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Mucka39 napisał(a):
jesli w hotelu konczy sie doba to tez nikt Cie dłuzej nocował nie bedzie i sniadanka czy obiadu podawał

Opowiem Ci taką historię ... kiedyś jadąc autem przez podlaską wieś złapałem gumę, nie miałem pompki, ale wiem że tam mogę zajść do pierwszego lepszego domu i ktoś mi pomoże nie żądając nic w zamian ... dla porównania zwiedziłem niegdyś kilkanaście "wypasionych" domów w okolicach zakopanego ... niestety, nikt nie mógł mi pomóc ... o szczuciu psami nie wspomnę ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N sie 21, 2005 6:36 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Myszków
don napisał(a):
To jest wlasnie typowe myślenie. Przeciez w trakcie pobytu goście zostawili tyle kasy, ze to odwiezienie nie jest darmowe, tylko dodatkowe.

...przesadzacie panowie , według waszego toku myslenia to wszedzie powinni nas odwozic bo skonczyła sie kasa i nocleg :roll: , to dlaczego tylko wypominki w stosunku do górali :?: :roll: ...czy w waszych miastach jest inaczej? podjcie namiar na takie kwatery lub hotele , dajcie przykład takiej goscinnosci .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL