Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 8:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wikitatry
PostNapisane: So sty 05, 2008 1:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:30 am
Posty: 17
Witam serdecznie wszystkich tatromaniaków!
Od jakiegoś czasu korzystam, co prawda dość pasywnie, z tego forum i jestem pod wrażeniem doświadczenia i wiedzy niektórych użytkowników. Równocześnie, jak pewnie większość z Was, korzystam często z Wikipedii, także w kwestiach tatrzańskich, od czasu do czasu coś też edytuję. Od paru dni natomiast jak wariat siedzę przed kompem i maniakalnie poprawiam drobiazgi o Tatrach w Wikipedii - tutaj. I tak sobie myślę, że jest naprawdę dużo do zrobienia, warto, żeby na Wiki były sprawdzone (i liczne) dane o naszych kochanych górach :) sam oczywiście wszystkiego nie zrobię, bo brakuje mi czasu i wiedzy, dlatego zachęcam Was do współpracy :) Ktokolwiek wie, z czym to się je (albo i jeszcze nie), niech edytuje ile sił w palcach! ;)
Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 2:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Hmmm... w innym temacie pisałem czemu nie edytuję haseł w Wiki... Nie zmieniłem zdania jeśli chodzi o poprawianie błędów przeze mnie, lecz to nie znaczy, że nie uważam twojej roboty za potrzebną. Jest to walka z wiatrakami, lecz walka z wiatrakami potrzebna...
Potrzebna jest przede wszystkim dla tych, którzy tak na prawdę nie mają pojęcia o zasadach tworzenia definicji w tym serwisie i niechcący mogą się władować w tarapaty.
Mój poprzedni post:
Kaytek napisał(a):
jigsaw napisał(a):
Kaytek napisał(a):
A później zacytuje bzdury z Wikipedii (tak jak już kiedyś nam cytował jeden z bystrzachów:
Cytuj:
„Wejście na przełęcz z dolin położonych poniżej, nie stanowi problemów technicznych, choć droga jest dość długa (z tego powodu nie była wykorzystywana jako połączenie Doliny Rybiego Potoku z Doliną Hińczową (Hincova kotlina). Z niej prowadzą łatwe technicznie ścieżki na sąsiadujące z nią szczyty. Na przełęcz nie prowadzą żadne szlaki turystyczne.”

I polezie łatwą ścieżką na Mięgusza…

Wpisy w wiki mozna i nalezy edytowac :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hi%C5%84cz ... 82%C4%99cz

1. Nie edytuję, bo za chwilę ktoś może to również edytować,
2. Jeśli ktoś polezie dzięki radom z innego forum, lub z Wiki - zakładam, że na to nie mam wpływu,
3. Gdybym miał czas, wiedzę i możliwości to bym napisał własną encyklopedię, a nie prostował wszystkie napotkane bzdury w internecie - którymi można zapisać całe tomy,
4. nie uważam, że źródło wiedzy tworzone przez wszystkich i nikogo może być uważane jako wiarygodne, więc: NIGDY NIE korzystałem z WIkipedii, nie tworzyłem tego serwisu, nie znam założeń Wiki, nie czytałem regulaminu, nie wiem jak edytować hasła, nie chcę nawet tego wiedzieć, i do czasu, aż nie spotkam się z bzdurami z Wiki - absolutnie mnie one nie interesują. A jeśli dla kogoś hasła i definicje podawane przez Zdzisia ze Srocka, który nie ma pojęcia o wyobrażeniu w temacie o którym pisze są warte więcej niż własne życie - jego sprawa.
Są słowniki i encyklopedie napisane przez ludzi, którzy znają się na tym.

Ale popełniłeś dobry uczynek - w każdym razie miałeś takie zamiary - chwała Ci za to, pójdziesz teraz do nieba :) ;)

Sorka za OT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 2:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Przez to, że wikipedia może być edytowana przez każdego jest ona dla mnie mało wiarygodnym źródłem informacji. Do tego co tam napisane pochodzę z rezerwą i jeśli nawet coś tam znajdę weryfikuje to w innym źródle.
Dlatego według mnie szkoda czasu na zajmowanie się czymś co może przynosić tyle samo pożytku co i szkód.

Edytowanie rożnych bzdur mija sie trochę z celem ponieważ za chwile ktoś inny może to zedytować na swój sposób ponieważ może mu sie wydawać, że wie lepiej.

Dlatego jak by wikipedii nie było to wielkiej straty nauka by nie poniosła.
A w dzisiejszych czasach takie niewiarygodne informacje są wręcz szkodliwe. Ponieważ teraz ludzie w większości to co napisane w necie traktują jak prawdę objawioną i nie zadają sobie nawet trudu weryfikacji. A tu sie może okazać, że jakieś mądre hasło w wikipedii napisał szkolny głupek z ławki obok. Bo przecież każdy może tam coś napisać.

Dlatego dla wikipedii moje stanowcze nie :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 2:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:30 am
Posty: 17
Oczywiście, że nie można ufać Wikipedii. Oczywiście, że każdy to może zmienić, na tym przecież polega idea wiki. Jednak, czego by nie mówić, jest to bardzo wygodne źródło, choć oczywiście nie można na nim polegać i informacje weryfikować. Mnie jest dużo wygodniej wpisać w pasku adresu w Operze "w krzyżne" niż szukać gdzie indziej, jeśli chcę tylko sprawdzić jakiś drobiazg. Natomiast Wikipedia ma całkiem rozbudowany system moderacji i administracji - jeśli napiszesz bzdurę, to całkiem prawdopodobne, że ktoś to naprawi.
Jakby nie patrzeć, mnóstwo ludzi używa Wikipedii i lepiej, żeby czytali prawdziwsze dane :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 6:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
czasami korzystam z wikipedii, ale jesli chodzi o góry to chyba lepiej czytać relacje, opisy ludzi którzy tam bywali :wink:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 11:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
No właśnie tylko, że problem polega na tym, że jak ktoś poprawi na dobrze to za chwile ktoś to może poprawić na źle. Więc jako źródło wiedzy wikipedia odpada. Idea całkiem niedorzeczna. Bo jak coś jest tworzone przez wszystkich i to jeszcze z możliwością dowolnej edycji to kompletnie to traci na rzetelności.
Wikipedia = niepewna informacja
Czyli wikipedii dziękujemy :D

Poza tym jeśli chodzi o Tatry to jest encyklopedia WHP. Dostępna również online.
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3486
I tego się trzeba trzymać a wikipedie pchnąć w niebyt mroku.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 1:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Wejdź tomek.l na wiki i w ciągu 5 minut znajdź losowo jakąś błędną informację o Tatrach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 1:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Wejdź sobie na WET online i w ciągu 5 tygodni znajdź błędną informacje.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 10:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
mac ap napisał(a):
Wejdź tomek.l na wiki i w ciągu 5 minut znajdź losowo jakąś błędną informację o Tatrach...

w drugim poście masz definicję, która jeszcze do niedawna funkcjonowała na Wiki... TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!! Łatwa ścieżka na Mięgusza??????? :shock: :shock: :shock:
Jeszcze raz zacytuje:
Cytuj:
„Wejście na przełęcz z dolin położonych poniżej, nie stanowi problemów technicznych, choć droga jest dość długa (z tego powodu nie była wykorzystywana jako połączenie Doliny Rybiego Potoku z Doliną Hińczową (Hincova kotlina). Z niej prowadzą łatwe technicznie ścieżki na sąsiadujące z nią szczyty. Na przełęcz nie prowadzą żadne szlaki turystyczne.”


Chcesz, to zaraz może być tam info o kolejce linowej na Miedziane.

Q.rva nie bawmy się w wyszukiwanki, jedna lewa informacja może kogoś zabić! Niech będzie taka jedna na 100 - to już wystarczy, więc może przestaniesz twierdzić że Wiki jest jakimkolwiek źródłem informacji, a przynajmniej nie gadaj tych bzdur na forum górskim.
Jeśli chcesz sprawdzić w którym roku ktoś się urodził, to najwyżej będziesz znał złą datę, w górach możesz się zabić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 11:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:30 am
Posty: 17
Ale ludzie korzystają z Wikipedii i niestety nie wszyscy są na tyle rozsądni i/lub znają specyfikę Wiki, żeby szukać informacji w innych źródłach. A my możemy coś zrobić, żeby ludzie się nie zabijali na podstawie złych informacji, podać mu dobre!
Zresztą przecież nie chodzi o to, żeby wrzucać na wiki opisy Drogi po Głazach, tylko żeby zwykły turysta mógł sobie przeczytać o miejscu, gdzie był, wyczytać i rozpoznać na zdjęciu sąsiedni szczyt, dowiedzieć, którędy przebiega grań główna i że Giewont nie jest najwyższym szczytem Tatr ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 5:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Przetrząśnięto pracowicie wiki z myślą o znalezieniu w niej błędów, a teraz Kaytek przedstawiasz ją jak składowisko bredni. Nikt nie jest nieomylny i jakieś pomyłki znalazły sie podobno nawet w Encyclopedii Brittanica. Nie chodziło nam o to, czy na wiki o Tatrach nie znajdziesz błędów, tylko czy zdecydowana większośc informacji tamże jest prawdziwa. No chyba jest, nie...? A może zastosujesz moją pięciominutową metodę? A niech tam, tam Ci 10 minut.
Poza tym słowa "łatwo", "trudno" są bardzo ogólne i jeśli pisał to alpinista z alpinistycznego punktu widzenia, to opis jest całkowicie prawdziwy. Autor powinien pomyśleć o poziomie przeciętnego turysty, ale to nie wystarczy (nawet wraz z tym pamiętnym wpisem o Miedzianym), aby wieszać psy na całej encyklopedii.
Cytuj:
Q.rva nie bawmy się w wyszukiwanki, jedna lewa informacja może kogoś zabić!

A jednak nie "bawisz się" w poprawianie tamtejszych haseł... Rzecz jasna to rozważania teoretyczne, bo przecież przypadki trafienia na błędy na wiki to u Ciebie na pewno można policzyć na palcach jednej ręki stolarza z wieloletnim stażem. Zgodziłbyś się jednak, że gdybyś trafił na taki koszmarny błąd i go nie poprawił (bo zasoby wiki to przykład "jednej ze bzdur w internecie"), a potem ktoś przez ten błąd postradałby w Tatrach życie, to byłbyś za to współodpowiedzialny?
I jeszcze coś. Nie wiem, na ile Twoja znajomośc wikipedii jest teorią, a na ile praktyką. Wiesz, jak nieprzeliczone mnóstwo haseł jest tam dobrowolnie i nieodpłatnie napisana przez profesorów róznych dziedzin? I jak ogromną wiedzę prezentuje 99% autorów? Na forum, w którym param się moderką, znalazł się chłopak, który napisał do wiki hasło o Rewolucji Francuskiej. To zwykły chłopak, ale jego wiedza na ten temat jest ol-brzy-mia i sam miałem przyjemność to sprawdzić.
Wiki nie pretenduje do miana instytucji nieomylnej i konkurującej z tradycyjnymi, wielotomowymi encyklopediami. Jest czymś innym- ogólnie wiarygodnym źrodełm łatwo dostępnej, darmowej wiedzy spisywanej przez zapaleńców, szybkością reakcji miażdząco przewyższającej tamte encyklopedie i posiadającą dodatkowe, specyficzne atuty w rodzaju bazy źródeł, tekstów źródłowych, czy zdjęć i grafik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 5:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
I nadaj jest mało wiarygodna :) Nie chodzi o to ile tam jest poprawnych informacji, ale o to, że nie ma pewności, które są poprawne. Brak pewności zapewnia dowolność wpisów i edycji.
Jak zaczną tam pisać sami profesorowie i zniknie możliwość edycji wtedy będzie można piać na temat wikipedii pieśni pochwalne.
Na razie nie ma pewności czy dane hasło napisał profesor czy szkolny głupek :)
Uwiarygodnić to może tylko podpis autora i jego autorytet plus brak ogólnodostępnej edycji.
Bez tego to nadal niepewne źródło informacji :D To nie jest żadna encyklopedia.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 09, 2008 10:49 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
mac ap napisał(a):
teraz Kaytek przedstawiasz ją jak składowisko bredni

Nic nie przedstawię, bo nie będę tracił czasu na przedstawienia.

mac ap napisał(a):
tylko czy zdecydowana większośc informacji tamże jest prawdziwa

To mało, jeśli mają z niej korzystać turyści.

mac ap napisał(a):
A może zastosujesz moją pięciominutową metodę? A niech tam, tam Ci 10 minut.

Nie.
Na błędną informację, której ja nie znajdę przez pół godziny ktoś inny może trafić od pierwszego strzału.
mac ap napisał(a):
Poza tym słowa "łatwo", "trudno" są bardzo ogólne i jeśli pisał to alpinista

To znaczy, że jest kretynem, bo na Mięgusze nie prowadzi ŻADNA ścieżka


mac ap napisał(a):
A jednak nie "bawisz się" w poprawianie tamtejszych haseł...

Napisałem czemu, przeczytałeś?
Poprawiasz kolego wszystkie bzdury, które ktoś wklepał do netu, czy tylko te z Wiki???
mac ap napisał(a):
Rzecz jasna to rozważania teoretyczne, bo przecież przypadki trafienia na błędy na wiki to u Ciebie na pewno można policzyć na palcach jednej ręki stolarza z wieloletnim stażem.

Ja nie trafiłem na żaden błąd, bo nie używam Wiki. Błąd który zacytowałem znalazł inny użytkownik forum i na bazie tych bzdur popisywał się swą wiedzą.

mac ap napisał(a):
Zgodziłbyś się jednak, że gdybyś trafił na taki koszmarny błąd i go nie poprawił (bo zasoby wiki to przykład "jednej ze bzdur w internecie"), a potem ktoś przez ten błąd postradałby w Tatrach życie, to byłbyś za to współodpowiedzialny?

haha, jasne :)
Nie pisz bzdur... Plissss...
mac ap napisał(a):
Wiesz, jak nieprzeliczone mnóstwo haseł jest tam dobrowolnie i nieodpłatnie napisana przez profesorów róznych dziedzin? I jak ogromną wiedzę prezentuje 99% autorów?

A ilu jest domorosłych mądrali????


Ostatnio edytowano Śr sty 09, 2008 2:46 pm przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 09, 2008 10:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Mac ap - mam pytanie. Wpisałeś jakieś hasła do Wikipedi, że tak bronisz tego serwisu ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 09, 2008 3:12 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
Mało kiedy korzystam z wikipedii właśnie przez to, że słyszałam, że jest tam bardzo dużo błędów.
Mag_Way napisał(a):
ale jesli chodzi o góry to chyba lepiej czytać relacje, opisy ludzi którzy tam bywali Wink

też tak uważam :)

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 09, 2008 8:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:30 am
Posty: 17
Polecam mimo wszystko zajrzeć na Wiki, możecie się mile zdziwić. Ciekawe, że przyjmujecie za aksjomat zasłyszaną opinię "pełno tam błędów". Naprawdę, jeśli ktoś napisze "Kopa Kondracka to najwyższy szczyt Tatr Zachodnich", to chociażby ja to zaraz wywalę. No i - po co ktoś miałby pisać błędne informacje?
I jeszcze raz - oczywiście, że Wikipedia nie nadaje się do planowania tras. Służy do czegoś zupełnie innego - sprawdzenia, jaką coś ma wysokość, z jakimi sąsiaduje szczytami, z jakich jest zbudowane skał, dokąd jest szlak, co jest najwyższe, jak wygląda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 09, 2008 9:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
ToSter napisał(a):
I jeszcze raz - oczywiście, że Wikipedia nie nadaje się do planowania tras. Służy do czegoś zupełnie innego - sprawdzenia, jaką coś ma wysokość, z jakimi sąsiaduje szczytami, z jakich jest zbudowane skał, dokąd jest szlak, co jest najwyższe, jak wygląda

I tylko takie rzeczy na niej sprawdzam ;)

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 10, 2008 7:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
ToSter napisał(a):
I jeszcze raz - oczywiście, że Wikipedia nie nadaje się do planowania tras. Służy do czegoś zupełnie innego - sprawdzenia, jaką coś ma wysokość, z jakimi sąsiaduje szczytami, z jakich jest zbudowane skał, dokąd jest szlak, co jest najwyższe, jak wygląda.


Takie same , tyle że na pewno pewne, informacje znajdziesz , przykładowo, w Nyce. A jak nie w formie książki to w internetowej WHP.

Krótko mówiąc - po co korzystać z podróbek skoro oryginał jest łatwo dostępny ? Amen.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 10, 2008 12:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Łukasz T napisał(a):
po co korzystać z podróbek skoro oryginał jest łatwo dostępny



Łukasz T Tu chodziło o proszek do prania... czy do dezynfekcji?... Deratyzacji... ???? :shock: :shock: :shock: :shock: Po co przełacać, jeśli leje jak z cebra??? A! Dosia!!!!
To była Dosia Łukaszku, a nie góry!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 10, 2008 12:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Kaytek napisał(a):
To była Dosia Łukaszku, a nie góry!!!!!


A może nasza Gosia - Prosiaczek zbereźny :?: :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 10, 2008 12:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
może... :roll: :roll:
no sam nie wiem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 10, 2008 3:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Łukasz T- nie, nie napisałem żadnego hasła do wiki. Jednak ten projekt mi imponuje ideą, rozmachem, użytecznością i organizacją.
Cytuj:
Cytuj:
tylko czy zdecydowana większośc informacji tamże jest prawdziwa

To mało, jeśli mają z niej korzystać turyści.

A po co? Jeśli ktoś pójdzie na Mięgusze tylko dlatego, że w wiki wyczytał że łatwo (a przecież nie ma tam nawet przebiegu tras), nie pogłębiając wiedzy w innych źródłach, to znaczy że jest idiotą i prawdopodobnie zginie jak nie w górach, to liżąc kolejowe szyny podczas mrozu, albo wpychając widelec do gniazda elektrycznego.
Tatrzańska część wiki nie służy do planowania szlaków co sam byś wiedział, gdybyś tam zachodził. A nie uznawał, że jesteś uprawniony do pisania o czymś, na czym się nie znasz. Bez obrazy.
Cytuj:
Cytuj:
A może zastosujesz moją pięciominutową metodę? A niech tam, tam Ci 10 minut.

Nie. Na błędną informację, której ja nie znajdę przez pół godziny ktoś inny może trafić od pierwszego strzału.

Zgodnie z tą logiką, na wyborach możemy głosować na chybił-trafił- istnieje bowiem szansa, że wybierzemy w ten sposób najlepszego kandydata.
Cytuj:
Cytuj:
A jednak nie "bawisz się" w poprawianie tamtejszych haseł...

Napisałem czemu, przeczytałeś?
Poprawiasz kolego wszystkie bzdury, które ktoś wklepał do netu, czy tylko te z Wiki???

Przeczytałem rzecz jasna.
I nadal wrzucasz wiki do jednego worka z "wszystkimi bzdurami w necie", zauważyłeś? Myślisz że to uczciwe postawienie sprawy?
Cytuj:
Cytuj:
Wiesz, jak nieprzeliczone mnóstwo haseł jest tam dobrowolnie i nieodpłatnie napisana przez profesorów róznych dziedzin? I jak ogromną wiedzę prezentuje 99% autorów?

A ilu jest domorosłych mądrali????

Widzę, że jako osoba nie uznająca i nie używająca wiki, najlepiej się na tym znasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 14, 2008 9:09 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
mac ap znudziło mi się gadanie na ten temat, nie mam zamiaru do niczego Cię przekonać, a i Ty nie jesteś w stanie mnie przekonać swoimi argumentami.

Poprawiaj dalej błędy, takich ludzi nam potrzeba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 20, 2008 7:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Akurat jeśli chodzi o Wikipedię to nie wiem czy ktoś kto po raz pierwszy jedzie w Tatry szukał by czegokolwiek o nich w słowniku(!). Raczej myślę, że szukał by dobrej strony o Tatrach a nie definicji słownikowej(tak na chłopski rozum). Podejrzewam również że totalny laik nie szukał by konkretnych gór tylko wpisał by w google "Tatry" i pokazało by mu się pare stronek tematycznych lub prywatne strony kogoś kto już chodził po górach. Wikipedie łatwo można edytować - Ty sie pomęczysz a wejdzie za 5 minut jakiś chłopczyna i pozmienia Ci wszystko bo "jemu się wydaje że to co innego ma być".

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL