Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt maja 14, 2024 9:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 9:56 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 1:10 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Szczecin
Autobusy :shock: powariowali :roll:
Może od razu teleport :lol:
Szkoda, że teraz nie dam rady skoczyć w Tatry, z chęcią bym zobaczył w miarę puste brzegi nad Mokiem.
PS osobiście pomysł zamykania na stałe asfaltówki średnio mi się podoba (IMHO utopijny). Nie każdy przecież jest w stanie iść alternatywną drogą, niech sobie tam chodzą "pielgrzymki". Jest tyle innych pięknych - mniej popularnych miejsc w Tatrach ( w sumie to całe Tatry są piękne ;) ) Więc tym, można się podzielić z tak liczną grupą :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 6:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Jak dla mnie bardzo dobry pomysł.

Chcąc iśc gdzieś dalej i wyżej w rejonie MOka, jestem w stanie zapłacić te 20 zł aby dojechać z PKS w Zakopanem do Włosienicy, bo zapewne właśnie tylko do Włosienicy autobusy by dojeżdżały. Co i tak jest dużym plusem bo zaoszczęda dużo czasu i sił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 6:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
Chcąc iśc gdzieś dalej i wyżej w rejonie MOka,

Wszystkie szlaki TurYstyczne w rejonie morskiego oka bez problemu można zrobić w jeden dzień
Cytuj:
Co i tak jest dużym plusem bo zaoszczęda dużo czasu i sił.

Dla mnie jest to dużym minusem.Bus będzie ułatwieniem dla leniwych TURYSTÓW i zamias 10 000 ludzi dziennie nad morskim okiem będzie 20 000 tysięcy . Więcej ludzi to więcej śmieci, hałasu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 6:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
dawid91 napisał(a):
Wszystkie szlaki TurYstyczne w rejonie morskiego oka bez problemu można zrobić w jeden dzień

Powodzenia!!

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 7:01 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
don napisał(a):
dawid91 napisał(a):
Wszystkie szlaki TurYstyczne w rejonie morskiego oka bez problemu można zrobić w jeden dzień

Powodzenia!!

Czego nie da się zrobić w jeden dzień ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 7:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Rysy
Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem
Wrota Chałubińskiego
Szpiglasowy Wierch
Świstówka
Dookoła Morskiego Oka
Wodogrzmoty
Długi ten dzień.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 7:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Czepiasz się :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 9:34 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Propozycja ciekawa sportowo, turystycznie mozolna :-) i męcząca psychicznie (wieczorem człek nie będzie pamiętał, co robił rano). Ale podejmuję wyzwanie i sprawdzę. Oczywiście w pewnej modyfikacji - no bo nie będę odwiedzał Wodogrzmotów zamkniętym szlakiem, no i trochę mi się nie chce (bez konkretnego :-) zakładu) iść wieczorem doMOka przez Świstówkę, żeby rano tam wpaść "na próbę". Podobnie ze Szpiglasową. Ale wykonam pewną modyfikację - dorzucę do listy jeszcze jeden, nie wymieniony na niej szlak, i zostawię "wolny czas" w którym zamiast wbiegać na Opalone i Szpiglasową wypiję piwo w schronisku. Czy się uda - nie wiem, ale realne, choć turystycznie bez sensu. Dla będących w sobote i niedzielę w MOku - będzie można się przekonać o tym już w sobote, pozostałym obiecuję relację w poniedziałek lub wtorek - no bo wybaczcie, że laptopa i garnituru - jak w reklamie Polbanku - ze sobą nie wezmę. Sympatyzujących ze mna :-) proszę o trzymanie kciuków - tak za mnie (mam już 45 lat i czasy świetności od 20 lat za sobą) jak i za pogodę - bo w weekend ma być mróz, więc tylko piwem może się skończyć :-) Z niesympatyzującymi ze mną - pogadam we wtorek :-)
Oczywiście, rozumiem, że Dawidowi chodziło o co innego, tylko źle się wyraził - stwierdzenie wszystkie szlaki można inaczej rozumieć niż każdy ze szlaków, a z jego wypowiedzi można się domyślać, że o "każdy z..." mu chodziło, ale pomysł Dona mi się spodobał :-) :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 11, 2008 10:57 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
nie wiem czy ktoś już to pisał ale raczej nie ma problemów narazie z drogą asfaltową, koleżanka wracała ostatnio popołudniu jak już robotników nie było i podobno przejść się da

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 13, 2008 12:49 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
a rano? kiedy trza wyjsc zeby spokojnie do Moka dojsc? :>
nie bardzo mi sie usmiecha przejscie do Moka z Piatki, nocleg tam i dopiero nastepnego dnia atakowanie Chlopka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 13, 2008 6:46 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Fenomen napisał(a):
a rano? kiedy trza wyjsc zeby spokojnie do Moka dojsc?

Jakoś przed świtem pewnie, zanim panowie robotnicy zaczną pracę a przecież po ciemku pracować nie będą 8)

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 13, 2008 8:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
pierwszym autobusem o 6,10, chyba że masz własny transport to jeszcze wcześniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 13, 2008 8:41 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
pierwszym autobusem o 6,10, chyba że masz własny transport to jeszcze wcześniej.

bus dojedzie na 6:40
marsz do wodogrzmotów 7:10
o tej porze robotnicy pewnie już będą :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 15, 2008 11:57 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Witam, przeżyłem, ale nie udało się przejść wszystkich szlaków. Ale jestem pewien, że młodszemu i chudszemu ode mnie, w dłuższy i bardziej letni dzień - się uda. Ja miałem lodowisko od Bandziocha w górę i po południu w górnej części na Rysach - co dało 10 godzin dla tych dwóch szlaków, niestety. Więc zabrakło czasu na pozostałe (wyszedłem o 9 rano - wcześniej mżawka w sobotę była, a wróciłem o 19, kiedy ciemno sie robiło). Ponadto w planach miałem czasy przejść z wyjść 20 lat temu :-) kiedy to miałem 20 kg mniej ciała :-) teraz mam 92 kg :-) co w sumie dało porażkę. Mało tego, udowodniłem sobie, że nie mam już na to szans. Ale młodszym i chudszym polecam taką sportową próbę - wierzę, że komuś się uda...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 16, 2008 12:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Brawo tak czy tak :) W sobotę po południu mogłeś się spotkać gdzieś ze Świnką :)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 16, 2008 12:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
antyqjon napisał(a):
Brawo tak czy tak :) W sobotę po południu mogłeś się spotkać gdzieś ze Świnką :)


SPOTKAŁ! :D na Rysach! :mrgreen: krzyss obalił mit upiornej drabinki na Orlej podczas krótkiej pogwarki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...gruby nie był :lol:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 16, 2008 1:41 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 15, 2008 7:48 pm
Posty: 122
czy bedzie normalne zostawiac auto na noc na parkingu w palenicy. Czy mozna sie spodziewac, ze po powrocie zamiast auta zobacze tylko slady opon?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 16, 2008 2:03 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 15, 2008 7:48 pm
Posty: 122
Dzieki Ali7.

Chcielismy jednodniowy wypad na Rysy a tak z powodu zamkniecia szlaku bedzie trzeba przenocowac w schronie.
Pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 16, 2008 11:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Cieszę się, że mogę promować rozwagę na szlaku, a nie strach przed drabinkami itd.
Dodam jeszcze, czego moja dyskutantka ze szczytu Rysów przez skromność nie powiedziała, że w sobotę tak pod Chłopkiem, jak i na Rysach chodziliśmy po oblodzonych skałach trzymając się oblodzonych, śliskich łańcuchów. Co (wg mnie) jest o wiele gorsze, niż słynna drabinka. A tak przy temacie - w niedzielę gdy wracałem oblodzone były płyty i prożki (tam nie ma zabezpieczeń typu łańcuchy) na północnej części żółtego szlaku przez Kozią Przełęcz. To jest groźniejsze i na to uważajcie... (to miejsce jest 100 metrów od słynnej drabinki :-) a zabić się można)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 09, 2008 10:50 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Kod:
Idąc do Morskiego Oka trafisz na... łańcuchy

Od miesiąca zamknięta jest dla turystów asfaltowa droga od Wodogrzmotów Mickiewicza do schroniska przy Morskim Oku. Ci, którzy chcą podziwiać jesienną panoramę Tatr i tego najpiękniejszego stawu, muszą iść szlakiem przez Dolinę Pięciu Stawów, a potem przez Świstówkę. Jak się okazuje, dla części osób trasa ta jest za trudna.

Turysta z Tychów, który odwiedził naszą redakcję w Zakopanem, pyta, dlaczego na początku tego ruchliwego szlaku nie ma żadnej tablicy informującej o tym, że jest to szlak bardzo trudny i jednocześnie niebezpieczny.
- Wybrałem się kilka dni temu na spacer do Morskiego Oka - opowiada nam pan Mateusz z Tychów. - Dopiero na Palenicy Białczańskiej dowiedziałem się, że główna droga jest zamknięta i trzeba będzie pójść obejściem.

A że pan Mateusz specjalnie przyjechał w góry, aby zobaczyć Morskie Oko, nie zastanawiał się długo, tylko poszedł według drogowskazów.
- Byłem przerażony tym, na jakiej trasie się znalazłem. To nie jest szlak dla przeciętnego turysty, a prawie wysokogórska wyprawa. Nie wiem jak, ale udało mi się ją pokonać w jedną stronę. W drugą już nie ryzykowałem. Wiedziałem, że jej po raz drugi nie pokonam. Miałem do wyboru, albo pozostać do końca remontu w schronisku, albo zaryzykować i zejść zamkniętą drogą licząc, że nikt nie wlepi mi za to mandatu - mówi turysta z Tychów.
Pan Mateusz uważa, że park przed wejściem na szlak, którym obecnie wiedzie obejście do Morskiego Oka, powinien ustawić tablicę z ostrzeżeniem o utrudnieniech na trasie. Między innymi o łańcuchach, czy ruchomym piargu, a przede wszystkim o leżącej na trasie sporej warstwie śniegu.
Pracownicy TPN odpowiadają, że nie można całych Tatr zastawić tablicami.
- Rocznie park odwiedzają nawet 3 miliony turystów - mówi Zbigniew Krzan, wicedyrektor TPN. - Dla jednych dana trasa jest prosta, a dla innych ekstremalnie trudna. Jeżeli więc znajdziemy się w zbyt trudnym dla nas terenie, zawsze trzeba zawrócić.

Z kolei ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego radzą, aby przed wyjściem w góry dobrze przeczytać mapę. Zaglądnąć do przewodnika lub dokładnie popytać w punktach informacyjnych, których nie brakuje. Nawet zajrzeć do placówki TOPR-u.
- Ten ktoś pretensje powinien mieć do siebie, że wybrał szlak powyżej swoich umiejętności - podkreśla Adam Marasek, ratownik TOPR. - W tej chwili dojście do Morskiego Oka to prawdziwy górski szlak. Nie można tam iść w sandałach czy adidasach i lekko ubranym. Tak już wkraczamy w wysokie góry. Już nie ma zabawy.

boże :!: :!: :!: typowy cepr :D :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 6:28 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
szach_mat napisał(a):
Kod:
Idąc do Morskiego Oka trafisz na... łańcuchy

To na szlaku przez Świstówkę znowu jest łańcuch :shock:
Przecież parę lat temu zniknął.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 6:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
szach_mat napisał(a):
typowy cepr

A jaki jest nietypowy ?


max napisał(a):
To na szlaku przez Świstówkę znowu jest łańcuch

Może pisząc o Świstówce mieli na myśli Szpiglasową ? Albo w ogóle nie mieli myśli ? :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 6:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
nie ma, pewnie polazł na Szpiglasową

szach_mat napisał(a):
Pan Mateusz uważa, że park przed wejściem na szlak, którym obecnie wiedzie obejście do Morskiego Oka, powinien ustawić tablicę z ostrzeżeniem [...] a przede wszystkim o leżącej na trasie sporej warstwie śniegu.

i jeszcze że tam jest kupa kamieni i o zgrozo skały!

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 7:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
Opis rodem z horroru, nie szłam przez świstówkę, serio sa tam taaakie trudności? :lol:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 8:15 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
W sierpniu tam żadnego łańcucha nie było ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 9:45 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Łukasz T napisał(a):
szach_mat napisał(a):
typowy cepr

A jaki jest nietypowy ?

nie typowe to my :D
a co do łańcucha pamiętam że był jakieś 10 lat temu kiedy tamtędy szedłem. był na głębokim żlebie. nawet małe dziecko przejdzie :D jak jest teraz nie wiem miałem w tym roku iść ale wybrałem inne miejsca
co do łańcucha zgadzam się że musiał pójść przez szpiglasową przełęcz. chociaż miał ciekawe widoki :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 7:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Na szlaku przez Świstówkę jeszcze w sierpniu żadnych łańcuchów nie było. Może teraz coś doinstalowali. Pamiętam dwa albo trzy lata temu był jeszcze kawałek łańcucha, wyrwanego z jednej strony. Potem to usunięto zupełnie. Być może rzeczywiście turysta szedł szlakiem przez Szpiglasową.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 8:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Dyskusja zeszła w stronę:
Ilu Panów Mateuszów z Tychów zmieści się na końcu szpilki?
A troszeczkę poważniej; pisze o piargach więc raczej Szpiglasowa.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 12, 2008 2:17 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
zjerzony prawda :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 12, 2008 2:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Może miał na myśli tę kupę głazów w Świstówce Roztockiej. Choć tajemnicy łańcucha to nie wyjaśnia. Mimo wszystko jeśli on poszedł przez Szpiglasową (czyli z jego perpektywy, idąc z Palenicy do Morskiego Oka obejście obejścia), to cały opis staje się jeszcze zabawniejszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL