Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 7:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 20, 2005 1:08 pm 
Witam,

Mam prośbę, jakie są warunki w Tatrach w październiku, da się coś pochodzić powiedzmy bo Tatrach Zachodnich. Powiedzmy 7-9.09. Jaka jest temperatura i czy jest śnieg?? Aha, i chciałbym kimnąć się w schronisku na Ornaku.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 20, 2005 1:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
no to chyba pomyliles forum. z takim pytaniem to najlepiej do jakiejs wrozki. jesli chodzi o pazdziernik to moze pogoda byc ok a moze juz byc snieg. ja sam wolal bym to pierwsze bo tez mam zamiar sie wtedy wybrac ale jak bedzie to sie okaze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 20, 2005 1:20 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
drfocus napisał(a):
Witam,

Mam prośbę, jakie są warunki w Tatrach w październiku, da się coś pochodzić powiedzmy bo Tatrach Zachodnich. Powiedzmy 7-9.09. Jaka jest temperatura i czy jest śnieg?? Aha, i chciałbym kimnąć się w schronisku na Ornaku.
Pozdrawiam


chodzi Ci o 7-9 październik tak?
Myśle, ze z zachodnimi nie powinno być kłopotu...śnieg może być i bankowo przyda się ciepła kurtka, szalik, czapka i rękawiczki ;)
A o Ornaku nic Ci nie napiszę bo nigdy tam nie kimałam...
Ale tu znajdziesz cosik na temat schronisk:

http://turystyka-gorska.pl//forum//phpB ... 21&start=0

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 20, 2005 1:29 pm 
Tak tak chodziło mi o 7-9.10 i wiem, że jeśli chodzi o pogode to nikt nie przewidzi, ale chciałem tylko przybliżone informacje.
Dzięki za pomoc i chyba się jednak wybiore:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 29, 2005 3:00 pm 
ja atakuje w niedziele 2ego pazdziernika i pogoda musi byc bo zalozenia sa ambitne dosyc a jednoczesnie bedzie to moj ostatni pobyt w tatrach do wrzesnia przyszlego roku wiec trzeba akumulatorki podladowac koniecznie
pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 29, 2005 3:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 4:38 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Kielce
Kutfa, ale Ci zazdroszczę!!
Ja lece tydzień po Tobie, mam nadzieje, że nic mi nie wypadnie!! No i żeby pogoda była:)
Życze udanego powrotu:)

_________________
Carpe diem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 29, 2005 4:01 pm 
dzieki dzieki, wzajemnie udanego pobytu zycze - o pogode to juz modly zanosze :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 29, 2005 7:20 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
polecam stronę www.topr.pl (ale jestem oryginalny)


Tam są aktualne komunikaty śniegowe :) i pogodowe :)

Fakt, że prognoza jest tylko na 2 dni, jednak zawsze to fajnie sprawdzić przed samym wyjazdem jakie mamy warunki na szlakach. Wówczas możemy się przygotować odpowiednio (wziąć czapki, rękawiczki, spodnie narciarskie itd....) lub T-shirty i krótkie spodnie :)

Pozdrawiam


a i polecam jeszcze www.meteo.pl
bardzo fajne zdjęcia satelitarne i mapki obrazujące przemieszczanie się frontów i różnych zjawisk pogodowych


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2005 12:38 pm 
No i kurczaki spasowałem z planu na dziś :) w sumie cała akcja była aż nazbyt chyba dzika bo planowałem wracając autokarem z austrii wysiąść w Nowym Targu (4.10) i stamtąd pojechać do Zakopca i gdzieś od 6.30-7 na szlak. Jednak komunikaty TOPR o trudnych warunkach na szlakach powyżej schronisk plus moje jednak niewyspanie spowodowały, ze spasowałem i dotarłem do domciu. Ech, jakoś mi tak szkoda jednak teraz :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 07, 2005 9:18 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 4:38 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Kielce
Ojoj mój wyjazd w Taterki już tuż tuż, oby mi nic nie wypadło. Jak narazie pogoda wyśmienita :lol: :lol: :lol:

_________________
Carpe diem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 12, 2005 11:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Jak do tej pory pogoda w październiku cud miód :D .
Ja będę w Tatrach od niedzieli przez kilka dni, w tym czasie zamierzam(y) pokręcić się trochę przy Zawracie (z Murowańca do Piątki), Szpiglasie (z Piątki do Moka), może Swinica, może granią od Kasprowego do Czerwonych Wierchów... No i Kościelec, na którym jeszcze nigdy (!) nie byłem, bo zawsze jakoś nie po drodze, bo "na Kościelec to zawsze jest czas" itd.
Oczywiście wszystkie te pobożne życzenia zweryfikuje pogoda :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 13, 2005 6:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
marchew napisał(a):
No i Kościelec, na którym jeszcze nigdy (!) nie byłem, bo zawsze jakoś nie po drodze


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pozdrawiam!
K.W.A.Q. :twisted:

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 13, 2005 9:12 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 4:38 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Kielce
Wrociłem pare dni temu z naszych Taterek, pogoda marzenie.

Zaczeliśmy spacerek od Kuźnic, przez Hale Kondratowa na przełęcz pod Kopą Kondracką i dalej na Kope na pierwszy posiłek i pierwsze foteczki. Widok na wysokie jak ktoś powiedział cód miód:):):) Dalej lecimy kolejne czerone wierchy Małołączniak,Krzesanice, Ciemniak. Później schodząć do schroniska na Hali Ornak, szybkie wejście na Tomanową Przełęcz. Bardzo rzadko uczęśzczeny szlak, ale fajny widok na Świnice:):):) No idalej zejście do schroniska i wypicie piweczka i spać.

Drugi dzień to wejście na Ornak, które jest bardzo lajtowe, ale zato są bardzo fajne widoczki. Po zdobyciu Ornaku udeżamy przez siwą przełęcz na Starorobociński wierch gdzie po dość ciekawym wejściu widoczki jak z bajki. Widać wszystko jak na dłoni. Świnice, Rysy, Gerlach bliżej Bystrą a po drugiej stronie Wołowiec i Rohacze. Jest cudownie. Dobra po kilku chwilach zachwytu schodzimy na Trzydniowiański wierch a potem szlakiem papieskim do doliny Chochołowskiej. I ten odcinek chciałbym zapomnieć jak najszybciej (prawie 7,5 kilosa z czego większość po asfalcie :evil: ) Treba było za te 3 zeta pożyczyć rower, ale cóż człowiek uczy się na błędach.

Ogólnie wyjazd pełen wypas, jak się naucze to wrzuce jakieś fotki:)

_________________
Carpe diem


Ostatnio edytowano Cz paź 13, 2005 9:27 am przez drfocus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 13, 2005 9:16 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Kościelc jest godny polecenia, koniecznie się na niego wybierz

Dobrze mówę K.W.A.Q ? :wink:

A jak się na niego wdrapiesz to zapraszamy do (jakze osobliwego) KółkaWzajemnejAdoracjiQościelec 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 13, 2005 10:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
OlkaS napisał(a):
A jak się na niego wdrapiesz to zapraszamy do (jakze osobliwego) KółkaWzajemnejAdoracjiQościelec 8)


Oł jeaaaaaaaaaa!!! :twisted:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 13, 2005 7:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
No tak się jakoś złożyło, że nigdy nie byłem, mimo, że przechodziłem obok niego dzisiątki razy. Bo jakoś funkcjonuje w mojej głowie myślenie, że "na Kościelec to sobie zawsze można wejść, a są przecież ważniejsze rzeczy do zrobienia". I tak przez lata spychałem tego Kościelca na dalszy plan, ale przychodzi w końcu pora, aby go odkurzyć :D .
Tymczasem wyjazd się opóźnia i wystartuję raczej koło środy, czwartku. Oczywiście modły o pogodę trwają :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL