Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 7:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 11, 2010 7:46 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Rewolucja na stokach Tatr
Bartłomiej Kuraś2010-01-11, ostatnia aktualizacja 2010-01-10 19:59

Kasprowy Wierch, Dolina Goryczkowa, górna stacja wyciągu. By się tu dostać, trzeba stać w kolejce nawet dwie godziny Czy nowe trasy zagrożą przyrodzie? Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego zgadza się na powiększenie o jedną trzecią terenów narciarskich. Ekolodzy: - Otworzy się droga do zabudowania Tatr wyciągami

Jeśli pomysły TPN zostaną zrealizowane, narciarzom przybędą dwie nowe trasy

Dyrektor TPN Paweł Skawiński zamierza oficjalnie ogłosić pomysł we wtorek na stronie internetowej parku. Plan zakłada powiększenie tras dla narciarzy w rejonie Kasprowego Wierchu z obecnych ok. 25 ha - w Kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym - do ponad 30 ha. Dodatkowe 6 ha ma zostać wyznaczone na zboczach dwóch szczytów znajdujących się po obu stronach Kasprowego Wierchu: Pośrednim Wierchu Goryczkowym na zachodzie i Beskidzie na wschodzie. Trasy zostaną oznaczone tyczkami - by narciarze wiedzieli, którędy mogą zjeżdżać.

- Z naszych analiz wynika, że niewielkie rozszerzenie terenu dla narciarzy nie wpłynie negatywnie na tatrzańską przyrodę, która jest objęta siecią ochrony Natura 2000. Chcę wprowadzić takie rozwiązanie od początku lutego - informuje dyrektor Skawiński. - Na terenie udostępnionym teraz narciarzom nie zgodzimy się na instalację jakiejkolwiek nowej infrastruktury narciarskiej, wyciągów czy armatek śnieżnych. Ten teren nie będzie nawet ratrakowany. Z Pośredniego Wierchu Goryczkowego i Beskidu będą mogli zjeżdżać narciarze uprawiający tak zwany freestyle, czyli jazdę na nieprzygotowanych stokach. Wiele osób zjeżdżało tamtędy już w poprzednich latach. Nakładanie mandatów przez strażników TPN na nic się zdało, postanowiłem więc zrezygnować z fikcyjnego zakazu i wytyczyć na tym terenie trasy dla narciarzy - tłumaczy dyrektor.

Wątpliwości ma jednak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska z siedzibą w Krakowie. TPN dostał już od niej pismo stwierdzające, że RDOŚ musi przygotować własny raport oddziaływania inwestycji na środowisko, by dowiedzieć się, czy nowe trasy narciarskie nie zaszkodzą przyrodzie. Dyrektor odpiera zarzut: - To nie jest nowa inwestycja, a tylko poszerzenie istniejących tras narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu - uważa dyrektor Skawiński.

Plan oburza organizacje ekologiczne. - Taka decyzja będzie złamaniem przepisów o ochronie przyrody - twierdzi Radosław Ślusarczyk z ekologicznej organizacji Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. - Z niecierpliwością czekam na raport o powiększeniu obszarów narciarskich w Tatrach, bo nie potrafię pojąć, jak dyrekcja TPN będzie w stanie uzasadnić, że takie działanie nie szkodzi przyrodzie. Przecież w tym rejonie występuje liczna kolonia świstaków. Do tej pory chętnie tam także podchodziły kozice. Tłum narciarzy, który pojawi się w lutym na Beskidzie i Pośrednim Wierchu Goryczkowym wypłoszy zwierzynę z terenu, który jest dla niej domem. A brak zwierzyny może być w następnych latach argumentem, by postawić tu nowe wyciągi, o co od lat zabiegają podhalańscy biznesmeni - dodaje.

Andrzej Bachleda-Curuś, najlepszy w historii polski narciarz alpejski, a obecnie przedsiębiorca, przyznaje: - Uważam, że trzeba jak najszybciej zabudować Tatry wyciągami, by gonić światową czołówkę narciarską. Góry mają być przede wszystkim dla ludzi, a nie świstaków. W Tatrach powinna powstać stacja narciarska z prawdziwego zdarzenia, jak te w Alpach. Z tunelem, na wylot przez góry - mówi Ałuś. - Będę nieustannie zabiegał o budowę takiej nowoczesnej stacji narciarskiej w Tatrach - zapowiada.

Dyrektor Skawiński zapewnia, że nie chce aż takich zmian w TPN.

- Nasze Tatry w całości mają powierzchnię trzech alpejskich dolin i są o wiele niższe od Alp. Dlatego nie można tu przenosić alpejskich projektów, bo to będzie katastrofa. Ale bez szkody dla przyrody można udostępnić dla narciarzy dodatkowy niewielki fragment - uważa dyrektor.

To nie przekonuje ekologów, którzy po oficjalnym ogłoszeniu decyzji o nowych trasach narciarskich zamierzają złożyć protest do Ministerstwa Środowiska.

- W lutym kończy się kadencja dyrektora Skawińskiego w Tatrzańskim Parku Narodowym. Nie powinien podejmować takich kroków w ostatnich dniach urzędowania, bo ze skutkami decyzji będzie się musiał zmierzyć jego następca - argumentuje Radosław Ślusarczyk.

- Cały czas, na bieżąco, będzie można przyglądać się skutkom tej decyzji. Zapraszam już dzisiaj organizacje ekologiczne do monitorowania sytuacji w terenie - odpowiada ekologom Skawiński. - Jeśli wiosną, po zejściu śniegów, okaże się, że narciarze mają jednak negatywny wpływ na zbocza Beskidu i Pośredniego Wierchu Goryczkowego, to w następnym sezonie będzie można zakazać tam narciarstwa. Na razie z naszych analiz wynika, że narciarz poruszający się po grubej warstwie śniegu nie uczyni tatrzańskiej przyrodzie na tym obszarze nic złego - powtarza dyrektor.


Źródło: Gazeta Wyborcza

Czyli za rok ratraki, za dwa, trzy wyciągi, za pięć tunel :rofl_an:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 11, 2010 10:13 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Niestety, to bardzo prawdopodobne. Nie znam sprawy dokładnie, przez przypadek pokasowałam meile od chłopaków z pracowni ale dziwi mnie coraz bardziej podejście dyr TPN do turystyki masowej. Mam czasami wrażenie, że nie widzi negatywów, złych stron rozwoju tej gałęzi turystyki na przyrodę.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 11, 2010 10:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Stonka napisał(a):
mogłoby dojść do tragedii. ..."

Tragedią jest, że w Tatrach śmigają ratrakami...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 11, 2010 10:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Niech Ci Stonka lepiej odpowie co ma z tym wspólnego Adam Marasek :)
Możesz liczyć na jakąś przypowieść :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 8:12 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Błażej napisał(a):
Stonka napisał(a):
mogłoby dojść do tragedii. ..."

Tragedią jest, że w Tatrach śmigają ratrakami...


Skoro są trasy to śmigają... ;)

Jak już pobudowali wyciągi może tak być, ale uważam, że nie powinni powiększać tras. Teraz 6 ha, kiedyś znów ktoś będzie lobbował i zaś powiększą.

W końcu jest to park narodowy. Ochrona przyrody. Najwyraźniej kasa jest ważniejsza.
Przecież jest tyle terenów poza parkiem do zagospodarowania.

Cały urok w tym, że w górach jest dziko, nie przewidywalnie, daleko od cywilizacji...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 8:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
baschovia napisał(a):
Cały urok w tym, że w górach jest dziko, nie przewidywalnie, daleko od cywilizacji...

Tak, zwłaszcza w Polskich Tatrach :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 8:35 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Rohu napisał(a):
baschovia napisał(a):
Cały urok w tym, że w górach jest dziko, nie przewidywalnie, daleko od cywilizacji...

Tak, zwłaszcza w Polskich Tatrach :D

Niestety, masz rację. Skoro jest źle, to po co jeszcze pogarszać sytuację. Park narodowy ma służyć ochronie przyrody, nie znam ich operatu ochrony ale nie mieści mi się w głowie aby tak znacząco odbiegał od pozostałych planów ochronnych i dopuszczał rozwój turystyki masowej.
Widzę w ich działaniach masę niekonsekwencji. Jak można na tym tle odebrać akcje Komendanta straży, który wypełniając swoje obowiązki służbowe stawia mandat komuś kto zszedł ze szlaku? Ja jednoznacznie. Hipokryzja.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 10:39 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Oglądałem informację w TVP (II Ponorama), przeczytałem ten artykuł i mogę jedynie stwierdzić, że jest to bicie piany ze strony garstki nawiedzonych ekologów (jakiś gentlemen z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot - nazwisko zapomniałem - natchnionym głosem - "wzrok dziki, suknia plugawa". z kasandrycznym zapałem wieszczący rychłą zagładę natury). Z drugiej zaś strony dyrektor Skawiński, spokojny, konkretny, racjonalny. Mnie najbardziej przekonuje jedno - proponowane poszerzenie terenów zjazdowych tak naprawdę niczego nie rozszerza, tylko sankcjonuje to co już obecnie tam jest. Ilość narciarzy w tym rejonie nie zwiększy się nawet o jedną osobę, bo to limituje przepustowość kolejki linowej, która przy korzystnych warunkach śniegowych jest wykorzystana na 100%, w dodatku nie przewiduje się nowych wyciągów, ani przygotowywania tras ratrakami - czyli trasy tylko dla skiturowców.
Osobnicy z Pracowni najchętniej by zamknęli Tatry na kłódkę. Zapominają jednak, że sprawa została przesądzona już w XIX wieku, gdy senna i biedna wiocha zaczęła się przekształcać w kurort. Dziś to spore miasto, żyjące prawie w 100% z gór - to co, zlikwidujemy je.
Pomysły panów z Pracowni są tak samo absurdalne jak koncepcje, wspomnianego w artykule Ałusia Bachledy z tunelem samochodowym. Taka droga musiałaby być płatna aby zarobić na swoje utrzymanie, jednakowoż aby podołać jej utrzymaniu w okresie zimowym, byłyby to opłaty tak wysokie, że zabrakło by chętnych - głupi pomysł panie Ałusiu.

W sumie - ekologiczna jaczejka po raz kolejny rozpętuje nową awanturkę.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Ostatnio edytowano Wt sty 12, 2010 10:53 am przez Markiz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 10:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Markiz napisał(a):
absurdalne


W podobnym klimacie proponuję - ekologa na burmistrza Zakopanego.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 10:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Cytuj:
I Łukasza T na szefa filanców.


A dla mnie jakiś etacik się znajdzie?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 10:57 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ali7 napisał(a):
Będziesz rzecznikiem prasowym.


Filancerii czy burmistrza?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 11:04 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
Ja jest za hasłem- "ekologia tak, ekologom- nie", mam dość wysłuchiwania tych ludzi(np. gadający te wierutne, histeryczne bzdury o produkcji nadmiaru CO2 i inne takie brednie- wystarczy zapytać pierwszego z brzegu paleoklimatologa co o tym sądzi...), co więcej powiem- to co robi Skawiński jest sensowne, bo nie ma nic bardziej demoralizującego niż nieegzekwowane prawo.

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 11:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
"Nie wierzę takim
obrońcom przyrody,
u których miłość
do przyrody
przeniknięta jest
nienawiścią do czlowieka"

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 11:19 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
pseudoekologom mówimy nie...
to są ludzie którzy zwietrzyli niezly interes, w wawie swego czasu blokowali budowę jednego z centrów handlowych twoerdząc że powstanie w miejscu unikalnego ekosystemu (ja pier.dole tam nie było żadnego ekosystemu, chaszcze na tyłach torowisko, niedaleko jedna z głównych arteri warszaskich) ale jak dostali odpowiednią działkę protesty nagle ucichły. To jest biznes na wielką skalę, wielu firmom bardziej opłaca się zapłacić łapówkę pseudoekologom i uniknąć dzięki temu ich protestów a co za tym idzie znacznych opóźnień w budowie...

a może założymy własną firmę?? Co wy na to??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 11:25 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
sefer1 napisał(a):
co więcej powiem- to co robi Skawiński jest sensowne, bo nie ma nic bardziej demoralizującego niż nieegzekwowane prawo.

I należy mieć nadzieję, że to będzie "zaraźliiwe" i oba Parki potrafią bez wielkich fanfar i okrzyków uregulować kwestie legalnych przejść z polskiej strony na słowacką - ot chociażby będącej w doskonałym stanie technicznym ścieżki z Liliowego na Zawory, do której wznowienia potrzeba kilka kilogramów farby i paru godzin pracy znakarza. Ruchu wielkiego tam nie będzie, bo czasy się zmieniły i samochodem na południe szybciej i wygodniej, ale zawsze trochę chętnych się znajdzie - dziś robią to nielegalnie i po co to komu, a byłby to triumf zdrowego rozsądku nad oszołomskim zacietrzewieniem.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 11:27 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Hathor napisał(a):
to są ludzie którzy zwietrzyli niezly interes

Żulia i tyle...

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 11:57 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Tak składa się, że znam Radosława Ślusarczyka, moim zdaniem jest to ciekawa postać bardzo zaangażowana w ochronę środowiska. Mam nadzieję, że Przedpiścy mogą udowodnić swoje zarzuty stawiane Pracowni. Mam cichą nadzieję, że biorą odpowiedzialność za swoje słowa. Prawda Hathor.
Dlaczego dyr Skawiński nie zgadza się na sporządzenie raportu? Dlaczego nie bierze pod uwagę stanowiska Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska? Dlaczego przed swoim odejściem ze stanowiska podejmuje tak kontrowersyjną decyzję? Dlaczego grupa lokalnych przedsiębiorców ma aż tak duży wpływ na decyzję dyrektora?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
lucyna napisał(a):
Dlaczego grupa lokalnych przedsiębiorców ma aż tak duży wpływ na decyzję dyrektora?


Bardzo przepraszam, ale to jest pomówienie. Brak jakiejkolwiek informacji medialnej o zaistnieniu czegoś podobnego.

PS.
To nie jest wycieczka osobista, to merytoryczna polemika.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
lucyna napisał(a):
Mam cichą nadzieję, że biorą odpowiedzialność za swoje słowa. Prawda Hathor.


lucyna napisał(a):
Dlaczego grupa lokalnych przedsiębiorców ma aż tak duży wpływ na decyzję dyrektora?

Prawda Lucyna, że bierzesz odpowiedzialność za te słowa ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Ostatnio edytowano Wt sty 12, 2010 12:09 pm przez Łukasz T, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:09 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Markiz napisał(a):
lucyna napisał(a):
Dlaczego grupa lokalnych przedsiębiorców ma aż tak duży wpływ na decyzję dyrektora?


Bardzo przepraszam, ale to jest pomówienie. Brak jakiejkolwiek informacji medialnej o zaistnieniu czegoś podobnego.

PS.
To nie jest wycieczka osobista, to merytoryczna polemika.

Też tak to traktuję. Proszę mi udowodnić, że jest inaczej. Nie interesują mnie medialne informacje. Podobny problem mamy w Bieszczadach. Próba budowy wyciągu na Jaśle. Podobnie grupa lokalnych biznesmenów mając w wiadomo gdzie ochronę środowiska usiłuje wymóc inwestycję. Podobnie Grzesiek Bożek i Radek Ślusarczyk protestują.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:10 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Łukasz T napisał(a):
lucyna napisał(a):
Dlaczego grupa lokalnych przedsiębiorców ma aż tak duży wpływ na decyzję dyrektora?

Prawda Lucyna, że bierzesz odpowiedzialność za te słowa ?

Tak, biorę.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
lucyna napisał(a):
Mam nadzieję, że Przedpiścy mogą udowodnić swoje zarzuty stawiane Pracowni. Mam cichą nadzieję, że biorą odpowiedzialność za swoje słowa. Prawda Hathor.

biorę pełną odpowiedzialność :mrgreen:
a tak btw moja wypowiedź nie tyczyła się akurat konkretnej osoby. Zaznaczam iż podałam przykład z własnego podwórka, bo go akurat znam nawet nieźle


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:11 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Hathor napisał(a):
lucyna napisał(a):
Mam nadzieję, że Przedpiścy mogą udowodnić swoje zarzuty stawiane Pracowni. Mam cichą nadzieję, że biorą odpowiedzialność za swoje słowa. Prawda Hathor.

biorę pełną odpowiedzialność :mrgreen:
a tak btw moja wypowiedź nie tyczyła się akurat konkretnej osoby. Zaznaczam iż podałam przykład z własnego podwórka, bo go akurat znam nawet nieźle


A cóż on ma wspólnego z tą informacją, co wspólnego z Tatrami? A może mówisz o Pracowni?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:17 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
lucyna napisał(a):
A cóż on ma wspólnego z tą informacją, co wspólnego z Tatrami?

to był akurat przykład dzialania pseudoekologów. Ludzi którzy tak na prawdę na ekologcznych hasłach i medialnym szumie nieźle zarabiają.
lucyna napisał(a):
A może mówisz o Pracowni?

chyba wyraźnie napisałam że NIE. Czytanie ze zrozumieniem się kłania!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:27 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Hathor napisał(a):
lucyna napisał(a):
A cóż on ma wspólnego z tą informacją, co wspólnego z Tatrami?

to był akurat przykład dzialania pseudoekologów. Ludzi którzy tak na prawdę na ekologcznych hasłach i medialnym szumie nieźle zarabiają.
lucyna napisał(a):
A może mówisz o Pracowni?

chyba wyraźnie napisałam że NIE. Czytanie ze zrozumieniem się kłania!!

Rozumiem, to było na zasadzie zaznaczenia ternu: tu byłem.
1. A w Ameryce murzynów biją.
2. Tak, kłania się czytanie ze zrozumieniem.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
lucyna napisał(a):
Rozumiem, to było na zasadzie zaznaczenia ternu: tu byłem.

niech Ci będzie :mrgreen: Akurat Twoje zdanie w dokładnie w tej kwesti mam głęboko gdzieś..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:38 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Hathor napisał(a):
lucyna napisał(a):
Rozumiem, to było na zasadzie zaznaczenia ternu: tu byłem.

niech Ci będzie :mrgreen: Akurat Twoje zdanie w dokładnie w tej kwesti mam głęboko gdzieś..

Przyjemnej lektury
www.forum.turystyka-gorska.pl/search.ph ... hor=Hathor

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Wt sty 12, 2010 12:45 pm przez lucyna, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:41 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem o co chodzi z tym wysyłaniem linków do profilów, być może jest to pozycjonowanie, lucyna pomaga innym ja też jej pomogę ;]

http://forum.turystyka-gorska.pl/search ... hor=lucyna

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 12:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
Lucyna tak się cudnie składa że zapodany przez Cibie link nie działa :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 12, 2010 1:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
lucyna napisał(a):
Markiz napisał(a):
lucyna napisał(a):
Dlaczego grupa lokalnych przedsiębiorców ma aż tak duży wpływ na decyzję dyrektora?


Bardzo przepraszam, ale to jest pomówienie. Brak jakiejkolwiek informacji medialnej o zaistnieniu czegoś podobnego.

PS.
To nie jest wycieczka osobista, to merytoryczna polemika.

Też tak to traktuję. Proszę mi udowodnić, że jest inaczej. Nie interesują mnie medialne informacje. Podobny problem mamy w Bieszczadach. Próba budowy wyciągu na Jaśle. Podobnie grupa lokalnych biznesmenów mając w wiadomo gdzie ochronę środowiska usiłuje wymóc inwestycję. Podobnie Grzesiek Bożek i Radek Ślusarczyk protestują.


@Lucyna - powiedzmy wyraźnie - wyraziłaś pogląd, że dyr. Skawiński ulega presji lokalnych przedsiębiorców. Masz jakiekolwiek dowody na to, zwłaszcza w powiązaniu z planowanym od 1 lutego rozszerzeniem terenów narciarskich. Teraz argumentujesz to, że rzekomo "podobnie" jest w Bieszczadach - a co to ma do rzeczy? Dyrektor Skawiński kieruje Tatrzańskim Parkiem Narodowym a nie Bieszczadzkim.

Skądinąd wiem, że prawnik TPN monitoruje kilka forów górskich, między innymi i TG. Nie jesteś anonimowa, podajesz w opisie swoje dane personalne. Nie zdziw się jak listonosz dostarczy Ci pozew. Opanuj się i pomyśl trochę,

PS.
To jest merytoryczna polemika

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL