Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 1:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 12:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Chodzi mi przede wszystkim o to, ze wiele osob nie do konca zdaje sobie sprawe z warunkow oraz zagrozen panujacych caly czas na wiekszych wysokosciach w Tatrach. W maju/czerwcu snieg w wiekszosci jest juz w pelni przeobrazony i czesto wystepuje w postaci zmrozonych, sliskich platow. Takich miejsc na swojej trasie (zwlaszcza w pierwsze 2 dni - calkiem trudne jak na te pore roku) spotkasz na pewno wiele. Przekraczanie ich bez wspomagania sprzetem zimowym jest ryzykowne. Tyle ode mnie. A to, ze kiedys ktos gdzies tam byl, to...no sam wiesz. Na Ksiezycu tez ponoc byli ludzie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 1:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Krabul napisał(a):
Na Ksiezycu tez ponoc byli ludzie

:shock: o kurfa

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 1:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
m__s napisał(a):
nie do końca rozumiem to pytanie

topr.pl napisał(a):
W niedzielę 13.05. po godz. 14-tej do TOPR zadzwonił turysta z informacją, że przed chwilą jego kolega schodząc Żlebem z Krzyżnego do Dol. Pańszczycy poślizgnął się na stromych, twardych śniegach zjechał do wylotu żlebu, uderzając w wystające kamienie. W wyniku upadku doznał chwilowej utraty przytomności, urazu głowy, kontuzji ręki, mocnych otarć i potłuczeń. Z Murowańca na miejsce wypadku udał się pełniący tam dyżur ratownik a z Centrali TOPR w tamten rejon wyruszyła 8-mio osobowa grupa ratowników. Poszkodowany turysta wraz z kolegą zaczęli powoli schodzić w kierunku Hali Gąsienicowej. O godz. 15.50 napotkał ich ratownik idący z Murowańca, który zaopatrzył rannego. Wkrótce dotarła wyprawa z Zakopanego. Rannego włożono do noszy Konga, zniesiono do Murowańca i dalej samochodem przetransportowano do szpitala.
Tak do przemyślenia. I nie oceniam tutaj pod żadnym kątem człowieka, który zjechał, a jedynie chcę Ci pokazać co kolega miał na myśli.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 1:25 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
PrT napisał(a):
Tak do przemyślenia.

Tutaj popieram w 100%, bo we wtorek, schodząc z 5 Stawów, sama odradzałam 2 osobom bez raków tę trasę.
Dlatego pisałam, że wszystko zależy, jak zmienią się warunki przez te 1,5 tyg.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 1:25 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Krabul napisał(a):
Chodzi mi przede wszystkim o to, ze wiele osob nie do konca zdaje sobie sprawe z warunkow oraz zagrozen panujacych caly czas na wiekszych wysokosciach w Tatrach. W maju/czerwcu snieg w wiekszosci jest juz w pelni przeobrazony i czesto wystepuje w postaci zmrozonych, sliskich platow. Takich miejsc na swojej trasie (zwlaszcza w pierwsze 2 dni - calkiem trudne jak na te pore roku) spotkasz na pewno wiele. Przekraczanie ich bez wspomagania sprzetem zimowym jest ryzykowne. Tyle ode mnie. A to, ze kiedys ktos gdzies tam byl, to...no sam wiesz. Na Ksiezycu tez ponoc byli ludzie.


Jasne, rozumiem! Jestem w pełni świadomy zagrożenia. No może nie w pełni bo jednak nie zawsze można sobie wszystko wyobrazić. Dziękuje za uświadomienie co tam się teraz dzieje.

PrT napisał(a):
m__s napisał(a):
nie do końca rozumiem to pytanie

topr.pl napisał(a):
W niedzielę 13.05. po godz. 14-tej do TOPR zadzwonił turysta z informacją, że przed chwilą jego kolega schodząc Żlebem z Krzyżnego do Dol. Pańszczycy poślizgnął się na stromych, twardych śniegach zjechał do wylotu żlebu, uderzając w wystające kamienie. W wyniku upadku doznał chwilowej utraty przytomności, urazu głowy, kontuzji ręki, mocnych otarć i potłuczeń. Z Murowańca na miejsce wypadku udał się pełniący tam dyżur ratownik a z Centrali TOPR w tamten rejon wyruszyła 8-mio osobowa grupa ratowników. Poszkodowany turysta wraz z kolegą zaczęli powoli schodzić w kierunku Hali Gąsienicowej. O godz. 15.50 napotkał ich ratownik idący z Murowańca, który zaopatrzył rannego. Wkrótce dotarła wyprawa z Zakopanego. Rannego włożono do noszy Konga, zniesiono do Murowańca i dalej samochodem przetransportowano do szpitala.
Tak do przemyślenia. I nie oceniam tutaj pod żadnym kątem człowieka, który zjechał, a jedynie chcę Ci pokazać co kolega miał na myśli.


Dzięki za informację. Przemyślę trasę na pewno 2x i sprawdzę warunki zanim wyruszymy w drogę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 1:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
a mi to ciągle nie daje spokoju
Krabul napisał(a):
Na Ksiezycu tez ponoc byli ludzie.

:shock:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 2:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
! napisał(a):
a mi to ciągle nie daje spokoju
Ale czemu Lukaszu, czemu? Nie slyszales, ze zdjecia Neila Armstronga i Buzza Aldrina na Srebrnym Globie w rzeczywistosci byly robione w studio w Hollywood? :D

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 2:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
! napisał(a):
a mi to ciągle nie daje spokoju
Krabul napisał(a):
Na Ksiezycu tez ponoc byli ludzie.

:shock:


Oj ktoś się naoglądał filmów typu Koziorożec 1 ...
:lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 5:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
m__s napisał(a):
Hej,

Ok, na chwilę obecną wygląda to tak:

Cytuj:
1 | Palenica Białczańska -> Wodogrzmoty Mickiewicz -> Morskie Oko -> Dolina za Mnichem -> Wrota Chałubińskiego -> Dolina za Mnichem -> Szpiglasowa Przełęcz -> Szpiglasowy Wierch -> Szpiglasowa Przełęcz -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Niż. Solnisko) -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Szeroki Żleb) -> Wielki Staw Polski -> Schronisko w Dol. Pięciu Stawów | ~ 9h

2 | Schronisko w Dol. Pięciu Stawów -> Wielki Staw Polski -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Szeroki Żleb) -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Niż. Solnisko) -> Kozia Przełęcz (poniżej) -> Kozia Przełęcz -> Zmarzły Staw -> Czarny Staw Gąsienicowy (wschód) -> Czarny Staw Gąsienicowy (północ) -> Schronisko Murowaniec | ~4h

3 | Schronisko Murowaniec -> Kolej Gąsienicowa -> Sucha Przełęcz -> Kasprowy Wierch -> Goryczkowa Przełęcz Świńska -> Goryczkowa Czuba (poniżej) -> Przełęcz pod Kondracka Kopą -> Kondracka Kopa -> Małołącka Przełęcz -> Małołączniak -> Litworowa Przełęcz -> Krzesanica -> Mułowa Przełęcz -> Ciemniak -> Chuda Przełączka -> Schronisko na Hali Ornak | ~ 7h

4 | Schronisk Ornak -> Iwanicka Przełęcz -> Leśniczówka Chochołowska (powyżej) -> Chochołowska Dol. (Pol. pod Jaworki) -> Chochołowska Dol. (Siwa Polana) | ~ 4h
Chyba, że zejdziemy przez Kościeliska Dol. (Brama Raptowicka), zobaczymy smoczą jame, pozniej Brame Kraszewskiego i dalej przez Kominiarski Przysłop i do Lejowej Doliny.




Odnośnie pierwszych dwóch dni - Wrota Chałubińskiego i Szpiglas od MOKa powinny nie sprawiać dużych problemów, z zejściem do Piątki może być różnie - nie można wykluczać opcji, że bez raków będzie ono właściwie niemożliwe tudzież bardzo ryzykowne. Musicie się ewentualnie nastawić na schodzenie tą samą trasą, co będzie kolidowało z noclegiem w Piątce.
Dzień drugi - Kozia bez sprzętu to samobójstwo, Krzyżne też bym odradzała. Ogólnie z Piątki w tych warunkach można próbować zdobyć Zawrat i Kozi Wierch (w obu wypadkach zejście tą samą trasą). Jeśli koniecznie musisz się stamtąd dostać do Murowańca, zostaje przejście dołem - z okolic Wodogrzmotów odbijasz na Polanę pod Wołoszynem, potem albo prosto na Rówień Waksmundzką albo na Rusinową i Gęsią Szyję (warto dla widoków) i dopiero potem Rówień -> zielonym szlakiem do Murowańca.

Takie moje małe sugestie:

1 dzień - Palenica Białczańska -> 5tka -> wejście na Zawrat i zejście tą samą trasą (kuknąć sobie przy okazji na szlak na Szpiglasowy, popytać ludzi) -> nocleg w 5tce

2 dzień
Wersja 1 - (jak warunki pozwolą - pochodząc z dołu zawsze łatwiej się wycofać w razie problemów) ze schroniska na Szpiglas i potem Wrota, nocleg w MOKu lub Roztoce (schronisko ma klimat)
lub
Wersja 2 (gdy warunki nie pozwolą) zejść do Wodogrzmotów i :
a) drałować do MOKa, stamtąd na Wrota i/lub Szpiglas, nocleg w MOKu (męczące)
b) przejść do Murowańca w sposób wyżej przez mnie napisany, z Murowańca skoczyć np. na przełęcz Karb (od strony Zielonego Stawu)

Pozostałe dwa dni są ok, Kościeliską z przyległościami polecam, przejście przez Iwaniacką odradzam (upierdliwe i bez widoków).

Odnośnie Chaty Teryho - autkiem albo Stramą jedziecie do Starego Smokovca, potem Polana Staroleśna - schronisko Zamkovskiego - Dolina Zimnej Wody. Do góry czas ok 3,5 h.

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 6:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Krabul napisał(a):
! napisał(a):
a mi to ciągle nie daje spokoju
Ale czemu Lukaszu, czemu? Nie slyszales, ze zdjecia Neila Armstronga i Buzza Aldrina na Srebrnym Globie w rzeczywistosci byly robione w studio w Hollywood? :D

Armstrong to ten murzyn od łandefur łorld?

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 9:23 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Biaxident napisał(a):
m__s napisał(a):
Hej,

Ok, na chwilę obecną wygląda to tak:

Cytuj:
1 | Palenica Białczańska -> Wodogrzmoty Mickiewicz -> Morskie Oko -> Dolina za Mnichem -> Wrota Chałubińskiego -> Dolina za Mnichem -> Szpiglasowa Przełęcz -> Szpiglasowy Wierch -> Szpiglasowa Przełęcz -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Niż. Solnisko) -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Szeroki Żleb) -> Wielki Staw Polski -> Schronisko w Dol. Pięciu Stawów | ~ 9h

2 | Schronisko w Dol. Pięciu Stawów -> Wielki Staw Polski -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Szeroki Żleb) -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Niż. Solnisko) -> Kozia Przełęcz (poniżej) -> Kozia Przełęcz -> Zmarzły Staw -> Czarny Staw Gąsienicowy (wschód) -> Czarny Staw Gąsienicowy (północ) -> Schronisko Murowaniec | ~4h

3 | Schronisko Murowaniec -> Kolej Gąsienicowa -> Sucha Przełęcz -> Kasprowy Wierch -> Goryczkowa Przełęcz Świńska -> Goryczkowa Czuba (poniżej) -> Przełęcz pod Kondracka Kopą -> Kondracka Kopa -> Małołącka Przełęcz -> Małołączniak -> Litworowa Przełęcz -> Krzesanica -> Mułowa Przełęcz -> Ciemniak -> Chuda Przełączka -> Schronisko na Hali Ornak | ~ 7h

4 | Schronisk Ornak -> Iwanicka Przełęcz -> Leśniczówka Chochołowska (powyżej) -> Chochołowska Dol. (Pol. pod Jaworki) -> Chochołowska Dol. (Siwa Polana) | ~ 4h
Chyba, że zejdziemy przez Kościeliska Dol. (Brama Raptowicka), zobaczymy smoczą jame, pozniej Brame Kraszewskiego i dalej przez Kominiarski Przysłop i do Lejowej Doliny.




Odnośnie pierwszych dwóch dni - Wrota Chałubińskiego i Szpiglas od MOKa powinny nie sprawiać dużych problemów, z zejściem do Piątki może być różnie - nie można wykluczać opcji, że bez raków będzie ono właściwie niemożliwe tudzież bardzo ryzykowne. Musicie się ewentualnie nastawić na schodzenie tą samą trasą, co będzie kolidowało z noclegiem w Piątce.
Dzień drugi - Kozia bez sprzętu to samobójstwo, Krzyżne też bym odradzała. Ogólnie z Piątki w tych warunkach można próbować zdobyć Zawrat i Kozi Wierch (w obu wypadkach zejście tą samą trasą). Jeśli koniecznie musisz się stamtąd dostać do Murowańca, zostaje przejście dołem - z okolic Wodogrzmotów odbijasz na Polanę pod Wołoszynem, potem albo prosto na Rówień Waksmundzką albo na Rusinową i Gęsią Szyję (warto dla widoków) i dopiero potem Rówień -> zielonym szlakiem do Murowańca.

Takie moje małe sugestie:

1 dzień - Palenica Białczańska -> 5tka -> wejście na Zawrat i zejście tą samą trasą (kuknąć sobie przy okazji na szlak na Szpiglasowy, popytać ludzi) -> nocleg w 5tce

2 dzień
Wersja 1 - (jak warunki pozwolą - pochodząc z dołu zawsze łatwiej się wycofać w razie problemów) ze schroniska na Szpiglas i potem Wrota, nocleg w MOKu lub Roztoce (schronisko ma klimat)
lub
Wersja 2 (gdy warunki nie pozwolą) zejść do Wodogrzmotów i :
a) drałować do MOKa, stamtąd na Wrota i/lub Szpiglas, nocleg w MOKu (męczące)
b) przejść do Murowańca w sposób wyżej przez mnie napisany, z Murowańca skoczyć np. na przełęcz Karb (od strony Zielonego Stawu)

Pozostałe dwa dni są ok, Kościeliską z przyległościami polecam, przejście przez Iwaniacką odradzam (upierdliwe i bez widoków).

Odnośnie Chaty Teryho - autkiem albo Stramą jedziecie do Starego Smokovca, potem Polana Staroleśna - schronisko Zamkovskiego - Dolina Zimnej Wody. Do góry czas ok 3,5 h.


Dziękuję bardzo! Dokładnie o to mi chodziło! :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 10:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
! napisał(a):
Armstrong to ten murzyn od łandefur łorld?
Ten sam.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 5:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 5:58 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Gdańsk
Witam. Mam parę pytań odnośnie szlaków które mam zamiar przejść w maju.
Odnośnie mojego doświadczenia to tylko w lato szczyty takie jak rysy, kościelec, czerwone wierchy lub inne na podobnym poziomie. Sprzętu takiego jak raki czy czekan nie posiadam, podobnie jak doświadczenia w zimie. Czy następujące trasy były by ok w okresie 22.05-30.05?
1. Zawrat od piątki, zejście tym samym szlakiem.
2. Kasprowy i Goryczkową na Giewont.
3. Szpiglas od strony Morskiego Oka.

Co jeszcze mogłoby być odpowiednie w tym okresie? Przyznam, że tylko 3 wyjścia w czasie wyjazdu to dla mnie trochę mało. Czy Karb byłby ok w tym okresie? Bo rozumiem, że jakakolwiek próba wejścia na Kościelec będzie głupotą. Może jeszcze Wołowiec byłby dobrym pomysłem?

Z góry dzięki za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 7:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Kaktus92 napisał(a):
Czy następujące trasy były by ok w okresie 22.05-30.05?



Myślę że temp zacznie szybko wytapiać śnieg ale ma być burzowo w przyszłym tygodniu.


Zawrat od D5S będzie spoko południowa strona
Giewont i Szpiglasowy też. Zachodnie tez bedą bez śniegu.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 20, 2012 9:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:21 pm
Posty: 12
Dzisiaj wróciłem z 5dniowego pobytu z moją dziewczyną w Zakopanym i podzielę się z wami moimi wrażeniami:
1 dzień : niestety pogoda nie rozpieszczała, padało prawie przez cały dzień, na rozgrzewkę wybieramy się ścieżka nad reglami od doliny kościeliskiej w stronę kuźnic.
2 dzień: z rana wita nas zimno i śnieg, ale widać że powoli pogoda się poprawia, pomału zaczynają się wyłaniać zza chmur zaśnieżone góry, wchodzimy na Gubałówkę
3 dzień: w końcu wychodzi słońce i zapowiada się ładna pogoda, kierujemy się w do doliny chochołowskiej, później w stronę Grzesia i na Rakoń. Widoki wspaniałe, prawie bezchmurne niebo, śniegu miejscami dużo, z kijkami wchodziło się dość dobrze, z uwagi na brak raków nie kierujemy się już w stronę Wołowca, wracamy tak samo jak przyszliśmy z uwagi na to że warunki w Wyżniej Chochołowskiej Dolinie bardzo trudne, widziałem grupę wspinającą się tamtędy, nie wyglądało to zbyt dobrze, widać było jak co chwile się zsuwali wraz ze świeżym śniegiem chociaż posiadali raki i czekany..
4 dzień: udajemy się od Kuźnic do schroniska na Halę Kondratową, stamtąd kierujemy się na Kondracką Przełęcz, pogoda super, bardzo gorąco, tak samo jak dzień wcześniej dużo śniegu a nawet i więcej. Na Przełęczy spotykamy pare osób którym nie udało się wejść na Giewont z uwagi na śnieg, jedynie lepiej zorganizowana grupa z własnymi zabezpieczeniami weszła na samą górę ale też miała trudności więc nie ryzykujemy i kierujemy się w stronę Kopy Kondrackiej. Widoki przednie, pięknie to wszystko wyglądało w śniegu :wink: Schodzimy przez Dolinę Małej Łąki, zejście dość trudne i uciążliwe ale pomału dajemy radę.
Żal było wyjeżdzać, nie wiedziałem że Tatry są takie piękne w warunkach zimowych... Jak ktoś chce jakieś zdjęcia PW :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 22, 2012 2:15 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Witam, na dniach wybieram się w tatry. Chciałem wejść na Kasprowy. I tu pojawia się moje pytanie, którym szlakiem najlepiej wchodzić, a którym schodzić. Na pewno w jedną stronę chce przejść przez Dolinę Gąsienicową.
No i czy warto nadłożyć trasy by przejść na Liliowe czy też nie jest to warte zachodu?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 22, 2012 3:09 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
manius napisał(a):
Dzisiaj wróciłem z 5dniowego pobytu z moją dziewczyną w Zakopanym i podzielę się z wami moimi wrażeniami:
1 dzień : niestety pogoda nie rozpieszczała, padało prawie przez cały dzień, na rozgrzewkę wybieramy się ścieżka nad reglami od doliny kościeliskiej w stronę kuźnic.
2 dzień: z rana wita nas zimno i śnieg, ale widać że powoli pogoda się poprawia, pomału zaczynają się wyłaniać zza chmur zaśnieżone góry, wchodzimy na Gubałówkę
3 dzień: w końcu wychodzi słońce i zapowiada się ładna pogoda, kierujemy się w do doliny chochołowskiej, później w stronę Grzesia i na Rakoń. Widoki wspaniałe, prawie bezchmurne niebo, śniegu miejscami dużo, z kijkami wchodziło się dość dobrze, z uwagi na brak raków nie kierujemy się już w stronę Wołowca, wracamy tak samo jak przyszliśmy z uwagi na to że warunki w Wyżniej Chochołowskiej Dolinie bardzo trudne, widziałem grupę wspinającą się tamtędy, nie wyglądało to zbyt dobrze, widać było jak co chwile się zsuwali wraz ze świeżym śniegiem chociaż posiadali raki i czekany..
4 dzień: udajemy się od Kuźnic do schroniska na Halę Kondratową, stamtąd kierujemy się na Kondracką Przełęcz, pogoda super, bardzo gorąco, tak samo jak dzień wcześniej dużo śniegu a nawet i więcej. Na Przełęczy spotykamy pare osób którym nie udało się wejść na Giewont z uwagi na śnieg, jedynie lepiej zorganizowana grupa z własnymi zabezpieczeniami weszła na samą górę ale też miała trudności więc nie ryzykujemy i kierujemy się w stronę Kopy Kondrackiej. Widoki przednie, pięknie to wszystko wyglądało w śniegu Schodzimy przez Dolinę Małej Łąki, zejście dość trudne i uciążliwe ale pomału dajemy radę.
Żal było wyjeżdzać, nie wiedziałem że Tatry są takie piękne w warunkach zimowych... Jak ktoś chce jakieś zdjęcia PW

Czekam na relacje, jest d tego odpowiedni dział, tam się pochwal, chętnie poczytam i obejrze :wink:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 11:21 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 01, 2012 11:05 am
Posty: 2
Orientuje sie ktos, jak w tej chwili wygladaja przejscia przez zawrat ,krzyzne i szpiglasowa? ; )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 11:31 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
na szpiglasową od wschodu mało śniegu, od zachodu więcej:

Obrazek

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 4:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
burx napisał(a):
Orientuje sie ktos, jak w tej chwili wygladaja przejscia przez zawrat ,krzyzne i szpiglasowa? ; )


Seamow wkleił bardzo dobre zdjęcie szpiglasowej od strony D5S. Śnieg jest jednak na tyle ubity, że spokojnie bez raków można zejść. Co najśmieszniejsze przede mną schodziła grupka "małolatów" w adidaskach i trampkach o.O

Krzyżne od strony D5S jest do przejścia, jednak bez raków chwilami bywa gorąco. Jak schodziłem do Hali Gąsienicowej to mijałem chłopaków, którzy jak się okazało później chcieli przejść do D5S przez Krzyżne - nie dali jednak rady (bali się) przy pierwszym śniegu i zawrócili.
Zejście do Hali też nie jest mega łatwe bo dużo śniegu jeszcze zalega. Chwilami szlak się kończy i lecisz po samym śniegu. Jak do tego dojdzie jeszcze mega mgła to rewelacji nie ma.

http://i.imgur.com/gFaZ0.jpg
http://i.imgur.com/xUZry.jpg
http://i.imgur.com/cp2dY.jpg
http://i.imgur.com/v0MpB.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 11:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 01, 2012 11:05 am
Posty: 2
Dzieki bardzo ; )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL