Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 11:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 29, 2012 7:36 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
karmel napisał(a):
Kusił mnie ten Rakoń/Wołowiec, ale trochę liczyłem na to zejście Wyżnią, bo z dołu Chochołowskiej na Wołowiec przez Grzesia i w drugą stronę, to trochę za długo wyjdzie jak na jeden dzień (z mapy mi koło 10h wychodzi), inna rzecz, że efektywny czas a mapowy to dwie różne bajki


Dzień jest długi, spokojnie zdążysz, napieraj. Wybrałbym szlak Grześ - Wołowiec, który biegnie wystawioną na słońce łagodną granią (tylko pod samym Wołowcem trochę stromiej, ale przy mokrym śniegu do przejścia bez sprzętu). Wyżnia Chochołowska jest bardziej zacieniona, więc śniegu będzie więcej i mogą być zalodzenia, do tego stromo i zagrożenie lawinami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 29, 2012 7:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 23, 2012 8:01 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Poznań
Witam.
Dzisiaj byłem na Grzesiu i kilka moich uwag.
Jechałem busem więc nie było problemu ale o 10 rano samochody stały na drodze dojazdowej do parkingu !!! + dodatkowy czas
kolejka po bilety na wejście - 20 minut
Tłumy ludzi i piękne widoki + extra time.
Jeśli chodzi o Grzesia - na trasie sporo śniegu który się topi.
Można bez problemów pokonać bez raków ale kijki warto mieć.
Na samym końcowym podejściu wiatr hulał niesamowicie = można było się położyć na wietrze.
Droga na Rakoń - z tego co widziałem przez lornetkę w miarę ok - trochę śniegu, trochę błota.
Jako, że było dosyć późno nie wybrałem się, ale ludzie szli.

Innymi słowy polecam wyjazd o wczesnej godzinie.

Ps.
Czy ktoś może opisać warunki na Giewoncie ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 29, 2012 8:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): N kwi 29, 2012 6:35 am
Posty: 4
Lokalizacja: Bochnia
comb napisał(a):
karmel napisał(a):
Kusił mnie ten Rakoń/Wołowiec, ale trochę liczyłem na to zejście Wyżnią, bo z dołu Chochołowskiej na Wołowiec przez Grzesia i w drugą stronę, to trochę za długo wyjdzie jak na jeden dzień (z mapy mi koło 10h wychodzi), inna rzecz, że efektywny czas a mapowy to dwie różne bajki


Dzień jest długi, spokojnie zdążysz, napieraj. Wybrałbym szlak Grześ - Wołowiec, który biegnie wystawioną na słońce łagodną granią (tylko pod samym Wołowcem trochę stromiej, ale przy mokrym śniegu do przejścia bez sprzętu). Wyżnia Chochołowska jest bardziej zacieniona, więc śniegu będzie więcej i mogą być zalodzenia, do tego stromo i zagrożenie lawinami.

Dokłaadnie tamtędy chcę iść : )

@up - wyjadę od siebie tak, żeby tam najpóźniej po ósmej być : ) Dzięki za info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 01, 2012 9:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): N kwi 29, 2012 6:35 am
Posty: 4
Lokalizacja: Bochnia
Chochołowska-Grześ-Rakoń - przyjemnie i nietrudno.

Wyżnią Chochołowską da się przebrnąć, ale nie polecam. Jeszcze sporo śniegu, a górna część w czasie zejścia to festiwal kreatywności "jak nie dać się zabić"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 07, 2012 1:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 1:42 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy na chwilę obecną istnieje możliwość bezpiecznego wejścia na giewont? Bez sprzętu pokroju raków tudzież czekana ?

Pozdrawiam,
ucantstop


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 07, 2012 2:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 26, 2012 2:57 pm
Posty: 12
Ja szedłem w niedziele tydzien temu bez raków, czekana, wszedlem bez problemu czerwonym szlakiem. Schhodzilem zielonym do schroniska.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 07, 2012 4:21 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
a czy czerwony szlak nie jest przypadkiem zamkniety do 31maja?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 07, 2012 6:32 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 8:51 am
Posty: 121
Lokalizacja: 420 km. do Tatr
marsjan napisał(a):
Ja szedłem w niedziele tydzien temu bez raków, czekana, wszedlem bez problemu czerwonym szlakiem. Schhodzilem zielonym do schroniska.


Qrde - dawno nie byłem na Giewoncie, to teraz można stamtąd zejść jakimś zielonym szlakiem?
Przemalowali coś ostatnio???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 07, 2012 7:16 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 16, 2011 5:37 pm
Posty: 208
Lokalizacja: Siedlce
Jest zielony - z kondrackiej kopy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 07, 2012 9:22 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 8:51 am
Posty: 121
Lokalizacja: 420 km. do Tatr
Rozbi napisał(a):
Jest zielony - z kondrackiej kopy.


Taa... To kawałek to schodzenie było pod górkę...
OK - już się nie czepiam, ale jakby ktoś szukał zielonego podczas schodznia z Giewontu, toby trochę mu się zeszło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 09, 2012 2:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Witam,
to moj pierwszy post na forum, wiec witam wszystkich przy okazji! Szukałem w wielu miejscach w internecie, jednak to forum wydaje mi się chyba najlepszym miejscem na tego typu pytanie, dlatego też postanowiłem się tutaj zarejestrowac.
Teraz do rzeczy...

Pod koniec maja a mianowicie 26.05 panujemy jak co roku wypad z kumplami w góry. Troche doświadczenia już mamy (zwłaszcza ja), jednak nigdy żaden z nas nie "wspinał" się używająć raków ani czekanów - oczywiście chodzenie w śniegu nie jest nam straszne! Plan jest taki, żeby pojechać na 5-7 dni i zwiedzić tyle i wejść tak wysoko jak tylko się da. Tym samym chcemy przebywać w samym "mieście" jak najkrócej. Większość prowiantu chcemy wziąć ze soba a spać w schroniskach lub ewentualnie "pod". Słowacka część też wchodzi w grę. Ponieważ jest tutaj wiele doświadczonych (posiadających odpowiednią wiedzę) użytkowników to prosiłbym o możliwe zaproponowanie lub podpowiedzenie nam gdzie ewentualnie byśmy mogli iść lub jak zaplanować nasza trasę na powiedzmy 6-7 dni. Chłopaki wspominali o Orlej Perci, jednak z tego co widze po zdjęciach i waszych wypowiedziach w temacie to zupełnie odpada przy takich warunkach i bez sprzętu.

Za każdą wypowiedź będę bardzo wdzięczny!

Chciałbym jeszcze nadmienić, że zabieram ze sobą sprzęt do robienia zdjęć i chetnie bym zrobił jakieś super fotki przy wschodach i zachodach. Pytanie tylko gdzie najlepiej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 09, 2012 5:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
m__s napisał(a):
oczywiście chodzenie w śniegu nie jest nam straszne!



Chodzenie po czym co jest już twarde i bez raków można w mgnieniu oka znaleźć się 500m niżej naprawdę nie należy do przyjemnych.



m__s napisał(a):
spać w schroniskach lub ewentualnie "pod"



Tylko schroniska lub start z pozycji miasta. Nocowanie poza schronami na ternie TPN jest zabronione.


m__s napisał(a):
Słowacka część też wchodzi w grę



Tutaj będziecie mieli drobny problem bo do 15VI jest zakaz poruszania się powyżej schronisk. Spokojnie można wejść na Sławkowski bo śniegu już nie ma.
Inna sprawą jest że chodząc powyżej schronów łamiecie zakaz i możecie się narazić na mandat. Nie mówię że nie chodzą ludzie ale ostatnio dość pilnują.
Dojście do chaty Teryho i inne schroniska.



m__s napisał(a):
Chłopaki wspominali o Orlej Perci



Będzie twardy i zlodowaciały śnieg, łańcuchy bedą pod śniegiem więc bez raków i czekana zerowe szanse przejścia.
Jeszcze Świnica-Zawrat może??? by się udało ale nie polecam.
Napisz gdzie byłeś latem.


Warunki na Orlej pod koniec maja w zeszłym roku


Obrazek


oraz zachody :)


Obrazek



Obrazek

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 09, 2012 7:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Chodzenie po czym co jest już twarde i bez raków można w mgnieniu oka znaleźć się 500m niżej naprawdę nie należy do przyjemnych.


Oczywiscie, że nie. A na dodatek nie należy do bezpiecznych :) dlatego też to pytanie zadałem tutaj.

raffi79. napisał(a):
Tylko schroniska lub start z pozycji miasta. Nocowanie poza schronami na ternie TPN jest zabronione.


Tak oczywiście. Czytałem też o miśkach itp. dlatego mówiąc "pod" miałem bardziej na myśli ewentualnie jakieś spanie w namiocie przy samym schronisku gdyby ewentualnie nie było miejsca. Tylko im więcej zgłębiam temat tym bardziej się zastanawiam czy jest w ogóle sens zabierać z sobą namiot?


raffi79. napisał(a):
Tutaj będziecie mieli drobny problem bo do 15VI jest zakaz poruszania się powyżej schronisk. Spokojnie można wejść na Sławkowski bo śniegu już nie ma.
Inna sprawą jest że chodząc powyżej schronów łamiecie zakaz i możecie się narazić na mandat. Nie mówię że nie chodzą ludzie ale ostatnio dość pilnują.
Dojście do chaty Teryho i inne schroniska.


Nie musimy jakoś specjalnie wysoko chodzić po stronie słowackiej, to może być bardziej jako przerywnik i chwila przerwy podczas chodzenia po górach. Rok temu chodziliśmy jedynie 3 dni po górach i to znacznie mniejszych, w tym roku plan jest uderzyć już trochę wyżej.



raffi79. napisał(a):
Będzie twardy i zlodowaciały śnieg, łańcuchy bedą pod śniegiem więc bez raków i czekana zerowe szanse przejścia.
Jeszcze Świnica-Zawrat może??? by się udało ale nie polecam.
Napisz gdzie byłeś latem.


Jasne, czemu nie? Jednak to chyba dopiero latem lub na jesień :twisted:

Tatr nie mam specjalnie zwiedzonych. O ile ja byłem na Kasprowym, Giewoncie, M. Oku (co nie jest żadnym wyczynem) o tyle moi koledzy w zasadzie Tatr nie znają wcale, dlatego jaka trasa jaka nie będzie to i tak na pewno się będzie podobać :) Tak jak pisałem, fajnie gdyby ktoś polecił najwyższe szczyty gdzie można w miarę bezpiecznie wejść ewentualnie z plecakiem 60L lub też bez (bo domyślamy się, że trzeba będzie je czasami zostawić w schronisku, żeby wejść gdzieś wyżej bo z takim ciężarem możemy się wykończyć). Nie ukrywam, że marzą mi się ładne fotki zachodów i wschodów słońca w tatrach. Coś jak Twoja ostatnia fotka raffi :)

Dzięki za fotki, to trochę rozjaśniło mi jak wygląda jeszcze sytuacja w górach :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 09, 2012 8:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
m__s napisał(a):
czy jest w ogóle sens zabierać z sobą namiot?



Nie. Na ternie TPN nie rozbijesz namiotu.




m__s napisał(a):
po stronie słowackiej, to może być bardziej jako przerywnik



Polecam dojście do Chaty Teryho 2100mnpm więc wysokość jest nie mała gdzie roztacza się super widok na skalny świat szczytów o wys 2500mnpm.
Polecam Dolinę Wielicką, można spróbować wyjść na Ostervę ale szlak jest oficjalnie zamknięty.


m__s napisał(a):
ktoś polecił najwyższe szczyty


Najwyższe to wiesz że Gierlach, Łomnica i Lodowy :)
Powiem tak wszystko uzależnione będzie od warunków śniegowych a może jeszcze spać świeży śnieg.

Można próbować Świnicę od Kasprowego, większość szczytów Tatr Zachodnich powinna być wolna od śniegu. W Wysokich nie ma wielkiego pola wyboru. Kozi Wierch od piątki też powinno się udać.
Szpiglasowa Przełęcz od Morskiego ale przejście do D5S będzie już utrudnione.
Tak samo Zawrat od D5S.
Zresztą ja bym poczekał jeszcze 3tyg wiele moze się zmienić.

Więcej fotek masz na Picassa.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 10:01 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Polecam dojście do Chaty Teryho 2100mnpm więc wysokość jest nie mała gdzie roztacza się super widok na skalny świat szczytów o wys 2500mnpm.
Polecam Dolinę Wielicką, można spróbować wyjść na Ostervę ale szlak jest oficjalnie zamknięty.


Dzięki za cenną wskazówkę! Mam nadzieję, że uda nam się tam dotrzeć! :)

raffi79. napisał(a):
Najwyższe to wiesz że Gierlach, Łomnica i Lodowy
Powiem tak wszystko uzależnione będzie od warunków śniegowych a może jeszcze spać świeży śnieg.


Tak wiem, jednak mi chodziło o najwyższe w miarę warunków możliwe do wejścia przy obecnie panujących warunkach.

raffi79. napisał(a):
Można próbować Świnicę od Kasprowego, większość szczytów Tatr Zachodnich powinna być wolna od śniegu. W Wysokich nie ma wielkiego pola wyboru. Kozi Wierch od piątki też powinno się udać.
Szpiglasowa Przełęcz od Morskiego ale przejście do D5S będzie już utrudnione.
Tak samo Zawrat od D5S.


Ok, również spróbuję to wziąć pod uwagę.

raffi79. napisał(a):
Zresztą ja bym poczekał jeszcze 3tyg wiele moze się zmienić.


Niestety za 3 tygodnie będziemy już w górach. Do tego czasu a już na pewno do tygodnia przed wyprawą chciałbym mieć wszystko rozplanowane, czyli kiedy gdzie i ile dziennie.

Czy są może jakieś znane Tobie/Wam stronki gdzie można jakoś zaplanować trasę? Lub przynajmniej jakieś spisy tras wraz z wymienionymi schroniskami? BO wychodzi na to, że tylko to wchodzi w grę. Musimy zaczynać w schronisku i kończyć dzień również w schronisku. Zwłaszcza, że chce wczesnym rankiem pstrykać fotki i to samo o zachodzie, dlatego pasowałoby zostawić ciężki bagaż na czas zdjęć w schronisku :)

Jeszcze jedno pytanie. Czy będzie utrudnione spanie w schroniskach w tygodniu? Nie potrzebujemy pokoju, generalnie chodzi o kawałek podłogi do spania!

Przeglądałem Twoje fotki Raffi i muszę koniecznie się kiedyś wybrać w zimie w góry na jakiś szlak!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 10:34 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 8:51 am
Posty: 121
Lokalizacja: 420 km. do Tatr
m__s napisał(a):
już na pewno do tygodnia przed wyprawą chciałbym mieć wszystko rozplanowane

Hm, sugerowałbym nieco więcej elastycznosci w górach - w zależności od pogody, często trasę trzeba zmieniać "na bieżąco".


m__s napisał(a):
Czy są może jakieś znane Tobie/Wam stronki gdzie można jakoś zaplanować trasę?

Sporo jest takich - możesz np. zajrzeć tu:
http://www.tatry.info.pl/wysokie/5stawow/szlaki.php

m__s napisał(a):
Czy będzie utrudnione spanie w schroniskach w tygodniu? Nie potrzebujemy pokoju, generalnie chodzi o kawałek podłogi do spania!

Raczej tak. Jeżeli satysfakcjonuje Was podłoga, to pamiętaj, że w Murowańcu jej nie oferują.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 12:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 1:42 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Witam,

Planuję wraz z grupą znajomych wejście na giewont około 24 maja.
Na szlak wejściowy wybraliśmy czerwony doliną Strążyska z samego centrum Zakopanego. Mamy natomiast problem z wyborem trasy zejściowej, jako że nie chcemy wracać za bardzo tym samym szlakiem. Stąd prosiłbym o podanie propozycji zejściowych szlaków, dla młodych i rozważnych ludzi aczkolwiek nadal amatorów górskiej turystyki.

Rozważamy zejście niebieskim do kuźnic i żółtym przez dolinę Małej Łąki.

czy zejście z Giewontu szlakiem żółtym przez Dolinę Małej Łąki w tym okresie jest możliwe i jest w miare bezpieczne ? Czy może lepiej zapomnieć o nim i od razu kierować się w stronę kuźnic ?

Pozdrawiam,
ucantstop


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 8:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
ucantstop napisał(a):
Witam,

Planuję wraz z grupą znajomych wejście na giewont około 24 maja.
Na szlak wejściowy wybraliśmy czerwony doliną Strążyska z samego centrum Zakopanego.
ucantstop

Od Strążyskiej nie można bo:
Komunikat turystyczny 2012-05-11 08:10:38
Zamknięcia szlaków pieszych

- Od 1 grudnia do 31 maja zamyka się następujące odcinki szlaków:

2. Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Kondracka Przełęcz (szlak czerwony)


Jeżeli nie dopada śniegu to możecie spokojnie bez sprzętu wejść od Małej Łąki a zejście przez Kopę Kondracką do Kościeliskiej lub w drugą stronę granią przez Kasprowy do Kuźnic. Oba warianty spokojnie do zrobienia w ciągu dnia dla młodych i rozważnych amatorów górskiej turystyki :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2012 8:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:21 pm
Posty: 12
W tym tygodniu zamierzam udać się do Zakopanego, z tego co czytam na forum warunki w wyższych partiach gór są dość trudne, z uwagi na dużą ilość śniegu, w planach miałem wejście na Giewont, Czerwone Wierchy, Grześ , Wołowiec, Rakoń. Czy uda mi się bez problemu wejść na te szczyty bez raków, będę miał kijki, czy raczej nie pchać się tam bez profesjonalnego sprzętu? Może macie do zaproponowania jakąś ciekawą trasę górską którą da się przejść bezpiecznie w obecnych warunkach? W Zakopcu przez cały tydzień więc trochę czasu mam na górskie wędrówki. Podpowiedzcie coś proszę :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2012 9:11 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
Posty: 90
Lokalizacja: krk.pdg
dzis troche sniegiem sypnelo powyzej 1500 m n.p.m., z wolowca ludzie schodzili z samymi kijkami wiec moze i da rade?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2012 11:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 04, 2012 11:11 am
Posty: 8
manius napisał(a):
w planach miałem wejście na Giewont, Czerwone Wierchy, Grześ , Wołowiec, Rakoń.

Cześć :)
09.05.2012 przeszłam Czerwone Wierchy wchodząc z Dol. Małej Łąki (żółty) i schodząc czerwonym do Wyżniej Miętusiej Kiry. Trochę śniegu zalegało w żlebach przy wejściu żółtym szlakiem, a także na kilkunastometrowych odcinkach grani (większa ilość śniegu). Najwięcej zalegało na Ciemniaku i przy zejściu - w okolicach Chudej Przełączki i dalej w dół.
11.05.2012 byłam na Grzesiu - tam praktycznie bezśnieżnie (b. krótkie odcinki - resztki śniegu).
Dysponowałam tylko kijkami. Trafiłam w piękną słoneczną pogodę z temp. ok. 20*C.
W związku ze zmianą pogody w sobotę 12.05 (łącznie z opadami śniegu) musisz wziąć na to poprawkę planując wypad.
Pozdrawiam

P.S. Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia podaj maila na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 9:24 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Hej,
trochę poszukałem w internecie co i jak i ułożyłem sobie wstępnie trasę. Prosiłbym o jej ewentualnie zweryfikowanie z panującymi warunkami i ewentualnie jakieś zmiany.

W prawdzie chcemy chodzić po tatrach 5 dni, ale trasę na chwilę obecną udało mi się ułożyć na 4. W sumie w piąty dzień dla "relaksu" możemy wejść po prostu na giewont i to z samochodu z Zakopanego, lub udać się w mniej zaludnione miejsce.

Ok, na chwilę obecną wygląda to tak:

Cytuj:
1 | Palenica Białczańska -> Wodogrzmoty Mickiewicz -> Morskie Oko -> Dolina za Mnichem -> Wrota Chałubińskiego -> Dolina za Mnichem -> Szpiglasowa Przełęcz -> Szpiglasowy Wierch -> Szpiglasowa Przełęcz -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Niż. Solnisko) -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Szeroki Żleb) -> Wielki Staw Polski -> Schronisko w Dol. Pięciu Stawów | ~ 9h

2 | Schronisko w Dol. Pięciu Stawów -> Wielki Staw Polski -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Szeroki Żleb) -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Niż. Solnisko) -> Kozia Przełęcz (poniżej) -> Kozia Przełęcz -> Zmarzły Staw -> Czarny Staw Gąsienicowy (wschód) -> Czarny Staw Gąsienicowy (północ) -> Schronisko Murowaniec | ~4h

3 | Schronisko Murowaniec -> Kolej Gąsienicowa -> Sucha Przełęcz -> Kasprowy Wierch -> Goryczkowa Przełęcz Świńska -> Goryczkowa Czuba (poniżej) -> Przełęcz pod Kondracka Kopą -> Kondracka Kopa -> Małołącka Przełęcz -> Małołączniak -> Litworowa Przełęcz -> Krzesanica -> Mułowa Przełęcz -> Ciemniak -> Chuda Przełączka -> Schronisko na Hali Ornak | ~ 7h

4 | Schronisk Ornak -> Iwanicka Przełęcz -> Leśniczówka Chochołowska (powyżej) -> Chochołowska Dol. (Pol. pod Jaworki) -> Chochołowska Dol. (Siwa Polana) | ~ 4h
Chyba, że zejdziemy przez Kościeliska Dol. (Brama Raptowicka), zobaczymy smoczą jame, pozniej Brame Kraszewskiego i dalej przez Kominiarski Przysłop i do Lejowej Doliny.


Bardzo bym chciał się udać do Chaty Teryho, tylko zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Może warto zmodyfikować moją trasę żeby przejść coś więcej lub inaczej?

Bardzo bym prosił o sugestie. Wyjazd w góry będzie w sobote za tydzień a w pierwszy punkt wyruszamy w niedziele rano.

Tak jak wspominałem wcześniej zależy mi na ładnych zdjęciach. Chętnie bym się wybrał na jakiś szczyt blisko schroniska na wschód/zachód słońca.

Z góry dziękuję za pomoc :!: :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 9:36 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
m__s napisał(a):
Dol. Pięciu Stawów Pol. (Niż. Solnisko) -> Kozia Przełęcz (poniżej) -> Kozia Przełęcz -> Zmarzły Staw

Dobrze zrozumiałam, że to ma być za półtora tyg. i bez sprzętu? Fajny sposób na popełnienie samobójstwa :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 9:40 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Dlatego pytam tutaj czy taka trasa jest możliwa w ogóle czy też nie. Niestety ciężko mi znaleźć wszystkie informacje w internecie a nigdy akurat w tym rejonie nie byłem. Całą trasę ustalałem przez http://szlaki.wtatry.net/ a tam nic nie ma o warunkach i ewentualnych trudnościach, dlatego też pytam żeby nie popełnić nigdzie błędu. To chyba rozsądne z mojej strony?

Co do wschodu i zachodu, może warto przenocować na Chochołowskiej Polanie i wejść na Grzesia o ile to możliwe? Gdzieś znalazłem informację, że z góry jest naprawdę świetny widok.

Jeśli ta trasa jest za trudna w tym terminie to może zamienić to na

Wielki Staw Polski -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Szeroki Żleb) (jeśli jest możliwe przejście tego odcinka) - Wielki Staw Polski - Krzyżne - Dolina Paszczyca -> Schronisko Murowaniec i jak siły pozwolą to ewentualnie ze Schroniska odwiedzić Czarny Staw Gąsienicowy?

Za wszelkie rady i ewentualną poprawę trasy będę bardzo wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 9:56 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
m__s napisał(a):
To chyba rozsądne z mojej strony?

Jasne, spoko.
Po prostu Kozią Przełęcz zdecydowanie odradzam.


m__s napisał(a):
Co do wschodu i zachodu, może warto przenocować na Chochołowskiej Polanie i wejść na Grzesia o ile to możliwe?


Dobry pomysł :wink:


m__s napisał(a):
Wielki Staw Polski -> Dol. Pięciu Stawów Pol. (Szeroki Żleb) (jeśli jest możliwe przejście tego odcinka) - Wielki Staw Polski - Krzyżne - Dolina Paszczyca -> Schronisko Murowaniec i jak siły pozwolą to ewentualnie ze Schroniska odwiedzić Czarny Staw Gąsienicowy?


To już zalezy, jak się warunki rozwiną - póki co w większości jest twardy, zlodowaciały śnieg przysypany warstwą świeżego, ale za te 1,5 tyg. raczej można próbować.

Czarny Gąsienicowy spokojnie zrobisz
:wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 10:06 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
AAAaaaaa to jest ten najbardziej słynny moment Orlej z drabinką o ile się nie mylę? Jeśli tak, to teraz wiem, dlaczego tak napisałaś :) W takim razie wykreślam tą opcję wyżej i faktycznie spróbujemy ominąć Kozią Przełęcz i przejdziemy na około do schroniska gdzie zostawimy toboły i z lekkim ekwipunkiem pójdziemy odwiedzić Staw Gąsienicowy :) To powinno być mniej wymagające. Zawsze jeśli będą trudne warunki możemy przecież zawrócić. Nie chcemy przejść tego za wszelką cenę a już nie za pierwszym razem bez większego doświadczenia w chodzeniu po tatrach.

Wybacz/cie, że nie jestem w stanie sprawdzić każdego przystanku na mojej trasie, ale tak to jest, jak się w tygodniu ma dużo pracy i trasę układa przez stronę. Jeśli nikt do soboty również mnie nie poprawi i nie zaproponuje ewentualnie innej trasy/punktów z pewnością wygoogluje każdy jeden przystanek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 10:30 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
m__s napisał(a):
AAAaaaaa to jest ten najbardziej słynny moment Orlej z drabinką o ile się nie mylę?

Nie do końca - drabinką owszem, schodzi się na Kozią Przełęcz, ale z Zamarłej Turni.
Tak czy inaczej, miejsce do wykreślenia :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 12:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Pod koniec podejścia na Krzyżne też będzie jeszcze raczej śnieg,więc bez raków nie zapedzałabym się tam.Nachylenie jest tam duże,więc po ewentualnym poślizgu można się dość szybko znaleźć sporo niżej...

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 12:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
m__s, jedziesz bez sprzetu i doswiadczenia w Tatrach o tej porze roku?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 12:44 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Krabul napisał(a):
m__s, jedziesz bez sprzetu i doswiadczenia w Tatrach o tej porze roku?


Doświadczenie jakieś tam mam, jednak pytanie o co dokładnie pytasz.

Nie popadajmy jednak w skrajności, nie będę się wspinał i szedł nigdzie gdzie moje umiejętności mogą nie wystarczyć. Ostatnio grupka znajomych była w paru miejscach w tatrach i nie specjalnie mieli jakiekolwiek problemy. Dosyć istotne jest to, że jakikolwiek "sport" czy też "aktywny tryb życia" w ich przypadku raczej nie istnieje, dlatego nie do końca rozumiem to pytanie.

Jednak tak, wybieram się w tatry i szukam w miarę bezpiecznej trasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL