Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 1:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Z racji tego, że odzyskałem mój nowy aparat... to spróbowałem, zrobić troszkę zdjęć w makro... może efekt będzie lepszy na Lumnixie...


Ostatnio edytowano Śr lip 25, 2007 9:33 pm przez Błażej, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 1:49 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Oglądam te fotki i po raz kolejny nie wychodzę z podziwu :shock: :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 3:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 07, 2007 8:55 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Poznań
Jezu święty co za cudo, brawo Błażej

A może na jakąś wystawę to zanieś, rzecz jasna jak to skończysz



Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 3:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
SOBIESKI napisał(a):
A może na jakąś wystawę to zanieś, rzecz jasna jak to skończysz

hmm... myślełem nad tym, aby oddać to jakiejś instytucji w Zakopcu... nie wiem może jakiejś bibliotece...ale najpierw to musi osiągnąć jakiś poziom wykonania... i coś czuję, że niektóre fragmenty powstaną od nowa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 5:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Jestem pełen podziwu :salut: i dołączam się do aplauzu :bowdown:

Znalazłeś sobie potwornie pracochłonne hobby ...
Ja sklejałem samoloty ale już za Małego (czy Młodego ?) Modelarza się nie brałem bo to kljenie kartoników wyprowadziłoby mnie z równowagi :mur:

Widzę, że cały procesik to trzy dość żmudne fazy :
- konstrukcja szkieletu
- wypełnianie i rzeźbienie
- wykończenie
Uff ...

Fajnie obmyśliłeś konstrukcję szkieletu. Gdybym się za coś takiego zabierał to bym chyba obrał dużo trudniejszą metodę wycinania wzdłuż poziomic kształtek o określonej grubości. Np przy skali 1:25000 i warstwach co 100m w terenie to bym musiał te warstwy wycinać z jakiegoś materiału o grubości 4mm. Twoja metoda umożliwia Ci robienie tych modeli kawałkami ("Tatry modułowe") a jest to chyba ciekawsze i bardziej "motywujące" niż atak od razu na całe Tatry.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 5:55 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Gustaw napisał(a):
Twoja metoda umożliwia Ci robienie tych modeli kawałkami ("Tatry modułowe") a jest to chyba ciekawsze i bardziej "motywujące" niż atak od razu na całe Tatry.


Po pierwsze dziękuję za miłe słowa...
Wypowiedź Gustawa przypomniała mi, że zapomniałem napisać właściwie jak to się stało, że się za to zabrałem. Kiedyś zafascynowany plastykowymi mapami Tatr z mojej szkoły postanowiłem, że muszę sobie taką kupić... i tu moje zaskoczenie i wielki zawód :( nikt nie produkuje takich map obecnie, i nabycie mapy w skali 1:50000 jest niemożliwe. Co prawda jest na rynku jakaś dziwna mapa w 1:200000 produkcji Słowackiej, ale ta skala słabo do mnie przemawia :) ... ale nie o tym...
Postanowiłem... że jak nie ma gotowej, to trzeba zrobić... postanowiłem na próbe zrobić mały fragment ,,okolice Morskiego Oka" wykonałem go opisywaną wyżej metoda z ta różnicą, że nie miałem zamiaru ,,rzeźbić" terenu a jedynie miało to być czymś w rodzaju formy. A mapa właściwa miała powstać z żywicy... jednak nie udane próby... zniechęciły mnie. Pomyślełem jednak, że dlaczego forma nie może być tym czego szukam... i tak moje Tatry zamiast plastykowe stały się ,,betonowe"...
Mapa miała być wykonana w całości w skali 1:50000, ale waga i rozmiar przekonały mnie, że musi ona skaładać się z części... a jak już miała skałdać się z części to lepszą skalą będzie 1:25000 ;) ...

PS: Gustawie... cierpliwości to ja nie mam, ale jakoś nie przeszkadza mi to przy tej robocie ;) a modele kartonowe, tez nie są mi obce... tylko czasu brak ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 6:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Błażej napisał(a):
Kiedyś zafascynowany plastykowymi mapami Tatr z mojej szkoły postanowiłem, że muszę sobie taką kupić... i tu moje zaskoczenie i wielki zawód nikt nie produkuje takich map obecnie, i nabycie mapy w skali 1:50000 jest niemożliwe.


Dawno temu takie mapy były i to chyba conajmniej w dwóch skalach. Taki gigant był i drogi i trudno go było znaleźć a jeszcze trudniej gdzieś wyeksponować jak się człowiek gnieździł w M ileś tam.

Były też takie miniaturki (1:100,000 lub gorzej) i taką właśnie gdzieś tam jeszcze mam. Ale nie masz czego żałować bo ta plastikowa "wypraska" z nadrukiem to jest śmiechu warta. Rysy wypadają w dnie doliny a Morkie Oko gdzieś na grzbiecie (no może trochę przebarwiłem ale nadruk jest wyraźnie przesunięty względem rzeźby). Do tego te wyprasowane grzbiety ze względu na technologię są bardzo obłe i w rezultacie te mini plastyczne Tatry wyglądają jak Beskidy (z całym szacunkiem dla Beskidów).

Jednym słowem Twoje cudo jest bez porównania wierniejsze orginałowi niż cokolwiek co nasz przemysł krajowy kiedyś zdołał wypocić ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 04, 2007 8:57 am 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 1:35 pm
Posty: 97
Gdybym był z Teleexpresu od razu władowałbym Cię do galerii ludzi pozytywnie zakręconych :). BRAWO !! :o :o :o Łańuchy też bedziesz potem doklejał? :)

_________________
Trochę inny Gierlach:

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4102


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 9:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
DELETE ... niestety nie udało mi się uratować linków do tych zdjęć... prosze o usnięcie posta...


Ostatnio edytowano N lip 08, 2007 10:02 am przez Błażej, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 9:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
ja juz widze same "żaby" zamiast fotek :? sie cos stało 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 9:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
u mnie to samo :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 9:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
Kawał dobrej roboty. BRAWO!

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 11:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
! napisał(a):
ja juz widze same "żaby" zamiast fotek sie cos stało

Ja też :(
Tzn żaby są ładne, takie żółte, ale oczekiwałem czegoś innego.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 08, 2007 7:30 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
wrzuć na inny serwer zdjęcia :)

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 7:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 15, 2007 11:05 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Zabrze
Wielki szacunek. Sam coś takiego planowałem zrobić, ale mniejsze. Ty zacząłeś... z najwyzszej póki . Jezus Maria!
Zarobisz na tym! Tylko odpowiednio pokombinuj. Jestem pewien, ze zarobisz. Wiem coś o tym. I będzie jak to się mówi i satysfakcja w głowie i w kieszeni ;)

_________________
Pasjonat geografii, początkujący dziennikarz, głowa pełna pomysłów. Urodzony w górach ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL