Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2007 9:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Ja bym polecił mu Canona...

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2007 9:56 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 5:36 pm
Posty: 31
Grzegorz napisał(a):
Pentax w moim przekonaniu jest dla osób które nie chcą się rozwijać.


napisz to tutaj http://www.pentax.org.pl/ :lol:

Grzegorz napisał(a):
Taka firma dla amatorów bardziej, na wyższy poziom nie da się przejść bo Pentax zapowiedział że nie będzie robił profi puszek.


może jakieś źródła tych informacji ? mylisz średni format (w którym Nikon i Canon nigdy nie były obecne a Pentax jest ) z FF w jaki Nikon dopiero wszedł

Grzegorz napisał(a):
Pozatym nie zapominajmy że wybieramy system, a więc także szkła lampy itp.


czy dla Pentaksa nie ma szkieł ? słyszałeś, że ta firma robi szkła o najwyższej jakości ? wiem, że w dobie cyfrówek to mało znana firma ale proponuję zagłębić się w temat, np http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=5938

Grzegorz napisał(a):
Co do D200 to nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc że 18-70 raczej nie pasuje. Możesz to wytłumaczyć? Nie pasuje bo jest tani? Nie wiem czy wiesz ale ten obiektyw to świetne szkło i jak ktoś nie potrzebuje światła 2.8 to jest dla niego świetna propozycja na początek.


przede wszystkim jakością wykonania, to plastikowa tandeta, jaki jest sens kupować uszczelnionego D200 jeśli szkiełko ssie kurz jak pompka ? to jak ubrać się w gore-texy i pójść w Tatry zimą w tenisówkach :wink:

Grzegorz napisał(a):
Canon podoba mi się tylko ze względu na matrycę, reszta jest gorsza niż w Nikonie i właśnie dlatego chyba jednak lepiej wziąć Nikona, ale to się jeszcze zobaczy


matryca Canona ma tylko taką przewagę, że mniej szumi na wysokich czułościach, poza tym daje bardziej mydlany i mniej szczegółowy obraz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2007 10:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Robert napisał(a):
Grzegorz napisał(a):
Pentax w moim przekonaniu jest dla osób które nie chcą się rozwijać.


napisz to tutaj http://www.pentax.org.pl/ :lol:


Napisz że CIVIC to złom tutaj: www.civicklub.pl/fi i zacznij odliczać czas do bana. :lol: Mniej więcej jednakowe porównanie... ;)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2007 10:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Grzegorz napisał(a):
Sam już nie wiem co mu polecić, z jednej strony 40D ze względu na matrycę, a z drugiej D200 ze względu na resztę. Co Wy o tym myślicie?

Dylemat, ale chyba wybrałbym Nikona.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 12:12 am 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
Grzegorz napisał(a):
Kurcze mam problem, nie wiem co poradzić kumplowi :( ma 5500 na body + obiektyw. Są do wyboru 2 opcje Canon 40D + 17-85IS (~5400 i chyba Canon jeszcze zwraca ~300zł) lub Nikon D200 + 18-70 tutaj trzeba poczekać aż na D200 zrobią promocję bo narazie nowy zestaw wyjdzie z 5400 a jeszcze karty trzeba kupić itp. Ja jestem bardziej za Canonem, wiadomo matryca jakby nie było dużo lepsza, poziom szumów prawie dwa razy mniejszy. Za to akcesoria sporo droższe (lampa 1600 (nikon 1300), obiektywy też średnio 10-15% droższe) Nikon ma lepiej uszczelniony korpus, większy bufor, patrząc na zdjęcia to dużo lepszą ergonomię. Do Canona ciężej dobrać obiektywy firm trzecich, W 40D jest 6,5kl/s tylko że po 1,5s prędkość drastycznie maleje 0,5kl/s D200 ma 5kl/s ale aż do zapchania bufora. Wbudowana lampa w D200 też jest dużo lepsza.

Sam już nie wiem co mu polecić, z jednej strony 40D ze względu na matrycę, a z drugiej D200 ze względu na resztę. Co Wy o tym myślicie?


Canon to zwraca 270 zł wg. posiadanych informacji.
Na kolegi miejscu to kupiłbym Canona 400D + Tamron 17-50/2,8+ dodatkowe wyposażenie, nauczyłbym się robić zdjęcia tym sprzętem i zaczekał do powstania następcy Canona 40D. Mam nadzieję, że doskonalszego i może już tańszego. W tym ostatnim to nie ma deklarowanej ilości pixeli i ekran LCD jest zbyt duży do posiadanych pixeli.
Nie wiem czy korpus to musi być aż tak obwiązkowo uszczelniony jak w Nikonie D200? Są inne sposoby ochrony sprzetu przed kroplami wody, śniegiem. Chyba nastała taka moda na uszczelniane korpusy.
Puszki szybko sie "starzeja", stąd tez nie należy w nie aż tak wiele inwestować. Lepiej inwestować w "szklarnię" znaczy w dobre obiektywy. Takie moje zdanie.
Co do cen wyposażenia dodatkowego Nikona i Canna to zdania sa różne. Jedni twierdzą, że Canon jest droższy, inni, że Nikon. :roll:

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 8:43 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Robert napisał(a):
napisz to tutaj http://www.pentax.org.pl/ :lol:


napisz tutaj www.forum.nikon.org.pl który aparat lepszy, powiem tylko że nikt nie poleci Pentaxa :)
Taka firma dla amatorów bardziej, na wyższy poziom nie da się przejść bo Pentax zapowiedział że nie będzie robił profi puszek.

Robert napisał(a):
może jakieś źródła tych informacji ? mylisz średni format (w którym Nikon i Canon nigdy nie były obecne a Pentax jest ) z FF w jaki Nikon dopiero wszedł


niechce mi się szukać, ale gdyby Pentax myślał poważnie to by wypuścił jakąś lepszą puszkę. Nie oszukujmy się K10D jest słabszy od wyżej wymienionych puszek, może przepaści nie ma, ale kilka bajerów więcej by się przydało.

Robert napisał(a):
czy dla Pentaksa nie ma szkieł ? słyszałeś, że ta firma robi szkła o najwyższej jakości ? wiem, że w dobie cyfrówek to mało znana firma ale proponuję zagłębić się w temat, np http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=5938


Porównaj nawet na allegro ile masz szkieł do Pentaxa (190) ile do Nikona i Canona (736, 900) o czymś to świadczy. Taa teraz kup tele do Pentaxa, wybór rzeczywiście nie z tej ziemi.

Robert napisał(a):
przede wszystkim jakością wykonania, to plastikowa tandeta, jaki jest sens kupować uszczelnionego D200 jeśli szkiełko ssie kurz jak pompka ? to jak ubrać się w gore-texy i pójść w Tatry zimą w tenisówkach :wink:


Nie wiem gdzie czytałeś że to plastik. Bagnet jest metalowy i wykonanie też nie jest najgorsze. To że zasysa jak pompa to racja. Ale na pare miesięcy aż nauczy się fotografować mu wystarczy

Robert napisał(a):
matryca Canona ma tylko taką przewagę, że mniej szumi na wysokich czułościach, poza tym daje bardziej mydlany i mniej szczegółowy obraz


cenna uwaga, dlatego chyba jednak weźmiemy Nikona

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 2:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grzegorz napisał(a):
Taka firma dla amatorów bardziej, na wyższy poziom nie da się przejść bo Pentax zapowiedział że nie będzie robił profi puszek.


Walorow technicznych powyzszych modeli nie znam, ale Grzegorz zachowaj troche obiektywizmu. Pentax to prekursor wielu ciekawych rozwiazan w branzy fotograficznej, moim zdaniem jest to firma bardzo solidna. A to ze dla amatorow... Sam piszesz ze kolega bedzie sie dopiero uczyl fotografowac, wiec i pentaxa podejrzewam w polowie nie wykorzysta ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 4:49 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 5:36 pm
Posty: 31
KWAQ9 napisał(a):
Napisz że CIVIC to złom tutaj: www.civicklub.pl/fi i zacznij odliczać czas do bana. :lol: Mniej więcej jednakowe porównanie... ;)


ja się znam zarówno na aparatach jak i samochodach więc nie mógłbym napisać tak oczywistej bzdury :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 5:01 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 5:36 pm
Posty: 31
Grzegorz napisał(a):
napisz tutaj www.forum.nikon.org.pl który aparat lepszy, powiem tylko że nikt nie poleci Pentaxa :)


tutaj paru niktów

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39697

Grzegorz napisał(a):
Taka firma dla amatorów bardziej, na wyższy poziom nie da się przejść bo Pentax zapowiedział że nie będzie robił profi puszek.


ale profi w przypadku Pentaxa to średni format czyli stopień wyżej niż pełna klatka w którą Nikon dopiero wszedł...


Grzegorz napisał(a):
niechce mi się szukać, ale gdyby Pentax myślał poważnie to by wypuścił jakąś lepszą puszkę. Nie oszukujmy się K10D jest słabszy od wyżej wymienionych puszek, może przepaści nie ma, ale kilka bajerów więcej by się przydało.


jakich ?

Grzegorz napisał(a):
Porównaj nawet na allegro ile masz szkieł do Pentaxa (190) ile do Nikona i Canona (736, 900) o czymś to świadczy. Taa teraz kup tele do Pentaxa, wybór rzeczywiście nie z tej ziemi.


przecież pytasz o aparaty z krótkimi zoomami a nie o tele ;) jednak jeśli potrzebujesz to żaden problem, Pentax ma takie szkła, Sigma robi doskonałe tele, także dla Pentaksa

Grzegorz napisał(a):
Nie wiem gdzie czytałeś że to plastik. Bagnet jest metalowy i wykonanie też nie jest najgorsze. To że zasysa jak pompa to racja. Ale na pare miesięcy aż nauczy się fotografować mu wystarczy


miałem w ręce i jest to plastik, metalowy bagnet to podstawowy standard a nie zaleta

jeśli jednak o czytaniu, to można tutaj poczytać
http://optyczne.pl/23.12-Test_obiektywu ... k%F3w.html[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 6:27 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Robert napisał(a):


ale to jest ogólnie o apracie, ja też uważam że to kawał dobrego sprzętu, ale w prównaniu z D200 to jak dla mnie jednak Nikon jest lepszy


Robert napisał(a):
ale profi w przypadku Pentaxa to średni format czyli stopień wyżej niż pełna klatka w którą Nikon dopiero wszedł...


tu nie chodzi o pełną klatkę, zobacz jaką Pentax ma serię 3kl/s i 9 Rawów do zapchania bufora, Nikon ma 5kl/s i 23 rawy, mi naprzykład to jest potrzebne.




Robert napisał(a):
jakich ?


patrz wyżej

Robert napisał(a):
przecież pytasz o aparaty z krótkimi zoomami a nie o tele ;) jednak jeśli potrzebujesz to żaden problem, Pentax ma takie szkła, Sigma robi doskonałe tele, także dla Pentaksa


tele prędzej czy później kupię prawda? I znów co mi zastąpi w Pentaxie 70-300VRa? 70-200 VR?



Robert napisał(a):
miałem w ręce i jest to plastik, metalowy bagnet to podstawowy standard a nie zaleta
jeśli jednak o czytaniu, to można tutaj poczytać
http://optyczne.pl/23.12-Test_obiektywu ... k%F3w.html[/url]


ale ostrość ma lepszą od sigmy, AF też, mniejsze odblaski, noi jeżeli już porównujemy to porównajmy ceny Nikkor 800zł Sigma 1300 :)

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 6:38 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 5:36 pm
Posty: 31
w Pentaksie VR ma każdy obiektyw, stabilizacja matrycy się kłania

jeśli porównujesz ceny to porównaj także ceny aparatów, chyba, że jedyny aspekt to długość serii wtedy sprawa jest prosta, ale chyba Twój kolega nie będzie bawił się w reporterkę ?

ogólnie, bo już wyczerpaliśmy temat, lepsze podejście wg mnie to metoda tuptusia - tańsza puszka (jakość zdjęć ta sama, mniej ficzerów) a lepsze szkła, wtedy w podanej cenie masz dużo lepsze szkło a przy wymaganiach mniej profi można skompletować całą szklarnię


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2007 7:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Robert to samo mu mówiłem, ale on chce puszkę na wyrost i szkła dopiero później kupić, nic na to nie poradzę, ja też wolałbym słabszą puszkę a lepsze szkła.

Co do serii to ja też w reporterkę się nie bawię, ale na pokazach przydałoby się 5kl/s.

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 26, 2007 12:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Tu lepiej pasuje nizli do "samo zycie":

Fotograf jest gościnnie na kolacji u znajomego. Oglądają jego zdjecia, gospodyni zachwycona:
- Ależ przepiękne zdjęcia, musi mieć pan bardzo drogi aparat.
Gość nie skomentował. Po zjedzonej kolacji, zbiera się do domu. W drzwiach całuje szarmancko panią domu w dłoń żegnając się słowami:
- Kolacja była wyśmienita, wręcz wspaniała, musi mieć pani bardzo drogie garnki...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 26, 2007 2:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Jednak kupiłem tego Lumixa LZ7. Po pierwszych testach z aparatu jestem bardzo zadowolony. W sumie to lekko mnie zszokował tym że niby małpa a fotki wychodzą extra... 8) Oby tak dalej. :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2007 9:15 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Ja narazie planuję dokupić Grip, większą torbę i poluję na 80-200f2.8

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 12:03 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
ja sobie kupiłem przed wyjazdem w góry CANON POWERSHOT SX100 IS poprzedni zrobił już caput :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 8:12 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
ja sie przesiadam na sigme dp1 - wolne toto, i ze stalka (co mozna rozpatrywac jako zalete ;)) ale z duza matryca no i rysujace nieprawdopodobnie wrecz ostro - jak sie oglada sample to sie wierzyc nie chce - mysle ze poki inni producenci nie pojda sladem sigmy to ta sigma jako kieszonkowy aparat w gory nie ma po prostu konkurencji (oczywiscie jesli ktos nie uzywa zooma - ja nie uzywam ;)). pod wzgledem jakosci zdjec kladzie kazdego jednego lustrzankowego kita na lopatki :>

ps: swoja droga w koncu canon g10 bedzie mial rozsadny szeroki kat (co wlasnie sobie wyczytalem) wiec tez bedzie go mozna zaczac rozpatrywac jako niezly zakup ;)

ps2: ten lx1 ktorego mam jest naprawde dobry (szczegolnie jak na swoj wiek) ale pomijajac mocne szumy juz na iso 200 w zasadzie brak mu rozsadnych warstw antyodblaskowych i zdjecia pod slonce - czy wogole ze sloncem w kadrze - po prostu nie wychodza. juz sporo panoram zmarnowalem przez to wiec decuzja o zmianie zasadniczo zapadla jakis czas temu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 9:27 am 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 05, 2008 12:12 pm
Posty: 36
222


Ostatnio edytowano So gru 27, 2008 5:32 pm przez wiki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 9:31 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
ale to nie lustrzanka tylko kompakt - i to chyba najlepszy jaki powstal jesli rozpatrywac pod katem jakosci zdjec (m.in. przez obiektyw wlasnie)

lx1 na lx3 nie bede zamienial bo to calkiem bez sensu

a g1 - z nalesnikiem typu 20mm (aczkolwiek to ciutke za duzo juz) to bedzie napewno fajna rzecz... ale mimo wszystko moze byc troche za duza do kieszeni :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 9:48 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 1:10 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Szczecin
Ja pstrykam d60. Do tego kitowy obiektyw (trzeba będzie za jakiś czas coś innego dokupić).

_________________
marchew napisał(a):
Nie od dziś wiadomo, źe aby chronić Tatry, należy je odciąć od górali.
Góry tak - górale nie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 9:59 am 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 05, 2008 12:12 pm
Posty: 36
555


Ostatnio edytowano So gru 27, 2008 5:32 pm przez wiki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 1:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
no milo ale po samplach to nie umywa sie do sigmy (a 1/1.63 to jednak nadal daleko od 2652 x 1768) a az tak szeroko nie potrzebuje. kuszace ale mimo to nadal wygrywa u mnie sigma :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 24, 2008 4:12 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 10:31 am
Posty: 99
Lokalizacja: Kraków
Od jakiegoś czasu /powiedzmy pół roku/ foce na Pentaxie K100 Super D do tego kitowy obiektyw i Sigma 70-300 f4-5,6 APO DG MACRO
niby przy 300 zaczyna mydlić, ale ogólnie całkiem dobrze się sprawuje....:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 28, 2008 3:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Od piątku focę moją nową alphą 350. Zdecydowałem się na nią, bo posiadam od mojej analogowej Minolty spory zestaw niezłych obiektywów. Puki co jestem zadowolony.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 28, 2008 9:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
stan-61 jak tam Soniak,daje radę? Zostało cos w spadku po Minolcie czy to inna półka?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 29, 2008 12:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Sprawuje się super. Fotografowanie sprawia znowu przyjemność. Osprzęt od analoga przydaje się prawie w komplecie (poza lampą). Wszystkie obiektywy są bardzo przydatne.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 9:14 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 19, 2008 9:32 am
Posty: 49
Lokalizacja: Wrocław!
KWAQ9 napisał(a):
Jednak kupiłem tego Lumixa LZ7. Po pierwszych testach z aparatu jestem bardzo zadowolony. W sumie to lekko mnie zszokował tym że niby małpa a fotki wychodzą extra... 8)

ja podobnie. nie narzekam na mój aparacik. póki co spisuje się świetnie. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 15, 2008 7:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
ja mam Nikona D50 ... a w zasadzie mialem :/ skur... popsul sie i to na amen (padla chyba plyta glowna) oczywiscie dopiero jak sie gwarancja skonczyla ... i teraz mam dylemat czy go naprawiac (koszt bedzie duzy) czy kupic nowszy model ...

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 5:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
tak sobie czytam ten wątek i czytam (a przy okazji czytam jeszcze inny), i w sumie to widzę tylko niekończące się starcie pomiędzy canonistami i nikonistami... jedno i drudzy wystawiają swoje najcięższe działa z gatunku 400D, 50D czy 1D na przeciw D60, D90 albo D300, czasem dokładając jeszcze amunicję Tamrona, Sigmy czy Pentaxa...

i tak się przy tym zastanawiam od kiedy świat (ten fotograficzny) stał się taki zerojedynkowy...

tak na marginesie przełamując trochę monopol... 8)
SONY alfa 200 + SONY 18-200mm f/3.5-6.3 :lol:

ps. filtry potrzebuję tanie i dobre... macie jakieś szczególnie przydatne informacje jakimi moglibyście mnie poczęstować :?:
zaznaczam że jestem dopiero na etapie kursu dla początkujących... ;)

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 6:13 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 12, 2008 6:17 pm
Posty: 188
Lokalizacja: Żywiec/Żar :D
mpik napisał(a):
ps. filtry potrzebuję tanie i dobre


zainwestuj w system cokina , polar i ze 2 połówki , a i kup rozmiar P nie A
kupisz inne szkło i będzie lipa rozmiarowa :)

mpik napisał(a):
SONY alfa 200 + SONY 18-200mm f/3.5-6.3


Ja już się nie mieszam w "wojny systemowe "po prostu fotografuje :)
(D5D od konica-minolta i "worek" szkieł )

_________________
www.jeziorski.cba.pl FOTOGRAFIE
www.sbbkurs.cba.pl STRONA KURSANTÓW Jaskiniowców


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL