Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 4:23 pm 
Swój

Dołączył(a): N mar 01, 2009 9:13 am
Posty: 49
Lokalizacja: Kraśnik/Rzeszów/Lesko
kilerus dzięki serdeczne :wink:

_________________
http://picasaweb.google.com/michal.organ - cyfrowa galeria bieszczadzkich okolic

http://pogorze.phorum.pl/index.php - wszystko co w pogórzach piszczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 4:52 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
Drugi wyswietlacz daje to ze masz podglad na najwazniejsze parametry bez potrzeby wchodzenia w menu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 5:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
A to nie widać ich jak patrzysz przez wizjerek?

Mi one się pokazują poniżej foconego obrazu, no i na wyświetlaczu także są.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 5:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
kilerus napisał(a):
A to nie widać ich jak patrzysz przez wizjerek?

no ale jak masz drugi wyświetlacz to możesz jednym okiem patrzeć przez wizjerek, a drugim na wyświetlacz i od razu wiesz czy wizjerek Cię nie oszukuje, czy coś :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 6:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
:mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 6:40 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
Patrzac przez wizjer u mnie sa tylko 4 parametry widoczne, a na dodatkowym wyswietlaczu 12. Specjalista nie jestem ale jak dla mnie dodatkowy wyswietlacz jest duzym plusem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 28, 2009 8:25 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 7:10 am
Posty: 127
Lokalizacja: inąd
lukasz_skarpa napisał(a):
W Sony a350 lampa blyskowa to porazka bo rzuca cien (jest za nisko) i wystarczy ja dotknac i sie sama otwiera.

Otwiera się, gdy aparat "dojdzie do wniosku", że mu za ciemno. ;)
wystarczy wyłączyć lampę w ustawieniach i po problemie. ;)

Misieg - powiem szczerze (bez obrazy i bez batów ;) ) jeśli ktoś ma problemy ze znajomością podstawowych pojęć (ISO itd.), niech najpierw poczyta o podstawach, poogląda, bo kupując Canona/Nikona/Sony/Pentaxa nie kupujesz tylko aparatu ( w tym wypadku lustra) ale wchodzisz w cały system i wydawanie 2k (inna sprawa jak komuś wszystko jedno ;) ) w coś, w co nie ma się ochoty głębiej zagłębiać - moim skromnym zdaniem - nie ma sensu. Zamiast "jakąś puszkę" + kit zastanów się czy warto ładować kasę w coś, z czego przy dobrych wiatrach użyjesz może 25% funkcjonalności, a potem zastanów się czy rzeczywiście lustrzanka jest Ci niezbędna (bo fajnie wygląda? :P ).
To raz. Druga sprawa.
To, co będziesz mieć w puszcze to jedno - a co w szkłach - zupełnie inna bajka. Jak sama nazwa wskazuje kity są do kitu.
Jeśli jednak zdecydujesz się na lustro... to dużo nauki przed Tobą ;)
I tak jak niżej - nie kupuj kita, Sigma też robi dobre obiektywy.

_________________
Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię znajdą, zabiją i zjedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 5:32 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 28, 2009 4:03 am
Posty: 18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Ja bym polecil Ci tego canona 450 z kitem bo w takim zestawie sam obiektyw wyjdzie cie bardzo tanio.Wiadomo ze kit jest do kitu ale ten nowy z is nie jest juz taki zly, w przedziale 18-35 daje naprawde ostre foty no a af napewno lepszy niz w sigmie. Zreszta potrzebujesz takiego obiektywu zeby sie najpierw wogole nauczyc tym focic pozniej jak zrozumiesz bedziesz wiedzial czego ci brakuje czy swiatla czy zakresu itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 12:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
lukasz_skarpa napisał(a):
A obiektyw to zamiast kita kup Nikora 18-105. Troche dolozysz ale jest lepszy niz kit. Sam go chce kupic.

Kaś napisał(a):
Jak sama nazwa wskazuje kity są do kitu.

Odnoszę wrażenie, że nie wszyscy dobrze rozumują pojęcie KIT dotyczące obiektów. Jest to obiektyw sprzedawany jako zestaw razem z body. I nie musi oznaczać, że nadaje się do "kitu". Przykład? Jeden z kolegów powyżej proponuje zamiast "kitu" obiektyw nikkora 18-105. A przecież powyższe "szkło" między innymi jest dedykowane właśnie do nikona d90, i sprzedawane jako "kitowe", bo w zestawie ;). Inny przykład: półprofesjonalny nikon d300 jest sprzedawany w jednym ze sklepów z przyzwoitym nikkorem 16-85 vr i kosztuje 7333 pln. To również tzw. "kit" ;).
Jeśli chodzi o krótkoogniskowe wydmuszki z moich obserwacji najlepiej "ostrzy" produkt nikona. Pracowałem na canonie 18-55 i nie byłem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 1:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Jesli chodzi o KITy to chyba jedne z najlepszych maja aktualnie Pentaksy. 18-55 dolaczany do mojej K200D naprawde daje rade.

Ja polecam Pentaksa, naprawde przyzwoity aparat za niska cene. Kompatybilnosc ze starymi obiektywami to fantastyczna sprawa. Za nieduze pieniadze mozna naprawde ladna szklarnie sobie kupic.

Co przemawia za Pentaksem:
- niezle odwzorowanie kolorow
- wykonanie
- dobrze lezy w reku, waga (ale to subiektywne, lubie czuc aparat w rece, Canon zupelnie odpada, bo np. taka 450D to w dotyku jak plastikowa zabawka z targu)
- uszczelniany korpus (byla o tym dyskusja i tak, byly testy, wkladali aparat pod kran, na tej polce cenowej uszczelnienia chyba nie ma zaden aparat)
- wsteczna kompatybilnosc, beda pieknie chodzic aparaty sprzed 20 lat za smieszne pieniadze
- czyszczenie matrycy
- calkiem przyzwoite (niskie) szumy
- niezly wyswietlacz podstawowy
- wyswietlacz pomocniczy

Na minus moim zdaniem:
- slaby AF
- jesli ktos robi fotki w RAWach to aparat programowo je odszumia (nie da sie wylaczyc)
- tryb fotek seryjnych "taki sobie"

Minusy mnie nie powalily. AF potrafi wkurzyc w totalnej ciemnosci (do ustawiania ostrosci wlacza sie 'spawarka'), czasem tez zdarza sie przestrzelic, ale nie jest tak tragicznie jak by sie moglo wydawac.

http://optyczne.pl/67.1-Test_aparatu-Pe ... 4%99p.html Jakby ktos test interesowal.

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 3:24 pm 
Swój

Dołączył(a): N mar 01, 2009 9:13 am
Posty: 49
Lokalizacja: Kraśnik/Rzeszów/Lesko
w tym K200d Pentaxa jest matryca CCD, widzę,że w większości aparatów stosowane są matryce CMOS, czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy nimi?

_________________
http://picasaweb.google.com/michal.organ - cyfrowa galeria bieszczadzkich okolic

http://pogorze.phorum.pl/index.php - wszystko co w pogórzach piszczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 3:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
Nie odczujesz różnicy, dla dociekliwców istotny jest fakt, że technologia CMOS działa szybciej, co ma wpływ również na szybsze działanie aparatu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 4:09 pm 
Swój

Dołączył(a): N mar 01, 2009 9:13 am
Posty: 49
Lokalizacja: Kraśnik/Rzeszów/Lesko
PiKeczup napisał(a):
Nie odczujesz różnicy, dla dociekliwców istotny jest fakt, że technologia CMOS działa szybciej, co ma wpływ również na szybsze działanie aparatu.

Dzięki:)

A jeżeli chodzi o stabilizację obrazu, to lepiej mieć ją w body czy w obiektywach jak np. w d60?

_________________
http://picasaweb.google.com/michal.organ - cyfrowa galeria bieszczadzkich okolic

http://pogorze.phorum.pl/index.php - wszystko co w pogórzach piszczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 30, 2009 4:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
chce dokpic do swojej sigmy (czym dluzej ja mam tym bardziej uwazam ze jest totalnie zabojcza, ale staloogniskowy obiektyw czasem nie wystarcza) jakies lustro i coraz bardziej sklaniam sie do tego wlasnie pentaxa (ew k10 chyba lepszy wybor).

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 31, 2009 11:05 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 28, 2009 4:03 am
Posty: 18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
rozumie ze do obiektywu chcesz dokupic puszke wiec raczej wyboru nie masz bo ogranicza cie mocowanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 8:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Jako że operacja z Hondą ma się blisko końca i udało mi się odłożyć troszkę mamony to planuję zakup 50D + jakieś 18-200 z ISem. Może od razu przetestuję go w Taterkach. :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 8:51 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
bejrut napisał(a):
rozumie ze do obiektywu chcesz dokupic puszke wiec raczej wyboru nie masz bo ogranicza cie mocowanie


nie, mam sigme dp1 a puszke chce kupic nawet nie z mysla o jakims nieziemskim rozwoju a raczej z mysla o posiadaniu 2-3 szkiel ze sredniej polki. i moze ew zabawa ze starymi obiektywami. mysle ze taki pentax to niezly wybor ku temu. jak zarobie na l-ki wtedy przesiade sie na canona (przeciez sprzedac uzywany sprzet to nie jest az tak wielki problem) albo szarpne sie na dalmierz leiki :D (co jest moim prywatnym marzeniem ;))

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 10:19 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 7:10 am
Posty: 127
Lokalizacja: inąd
PiKeczup napisał(a):
lukasz_skarpa napisał(a):
A obiektyw to zamiast kita kup Nikora 18-105. Troche dolozysz ale jest lepszy niz kit. Sam go chce kupic.

Kaś napisał(a):
Jak sama nazwa wskazuje kity są do kitu.

Odnoszę wrażenie, że nie wszyscy dobrze rozumują pojęcie KIT dotyczące obiektów. Jest to obiektyw sprzedawany jako zestaw razem z body. I nie musi oznaczać, że nadaje się do "kitu". Przykład? Jeden z kolegów powyżej proponuje zamiast "kitu" obiektyw nikkora 18-105. A przecież powyższe "szkło" między innymi jest dedykowane właśnie do nikona d90, i sprzedawane jako "kitowe", bo w zestawie ;). Inny przykład: półprofesjonalny nikon d300 jest sprzedawany w jednym ze sklepów z przyzwoitym nikkorem 16-85 vr i kosztuje 7333 pln. To również tzw. "kit" ;).
Jeśli chodzi o krótkoogniskowe wydmuszki z moich obserwacji najlepiej "ostrzy" produkt nikona. Pracowałem na canonie 18-55 i nie byłem zadowolony.

Wszystko prawda, ale trzymajmy się progu cenowego 2,5 koła ;)

_________________
Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię znajdą, zabiją i zjedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 12:55 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
Kaś napisał(a):
lukasz_skarpa napisał(a):
W Sony a350 lampa blyskowa to porazka bo rzuca cien (jest za nisko) i wystarczy ja dotknac i sie sama otwiera.

Otwiera się, gdy aparat "dojdzie do wniosku", że mu za ciemno. ;)
wystarczy wyłączyć lampę w ustawieniach i po problemie. ;)

Misieg - powiem szczerze (bez obrazy i bez batów ;) ) jeśli ktoś ma problemy ze znajomością podstawowych pojęć (ISO itd.), niech najpierw poczyta o podstawach, poogląda, bo kupując Canona/Nikona/Sony/Pentaxa nie kupujesz tylko aparatu ( w tym wypadku lustra) ale wchodzisz w cały system i wydawanie 2k (inna sprawa jak komuś wszystko jedno ;) ) w coś, w co nie ma się ochoty głębiej zagłębiać - moim skromnym zdaniem - nie ma sensu. Zamiast "jakąś puszkę" + kit zastanów się czy warto ładować kasę w coś, z czego przy dobrych wiatrach użyjesz może 25% funkcjonalności, a potem zastanów się czy rzeczywiście lustrzanka jest Ci niezbędna (bo fajnie wygląda? :P ).
To raz. Druga sprawa.
To, co będziesz mieć w puszcze to jedno - a co w szkłach - zupełnie inna bajka. Jak sama nazwa wskazuje kity są do kitu.
Jeśli jednak zdecydujesz się na lustro... to dużo nauki przed Tobą ;)
I tak jak niżej - nie kupuj kita, Sigma też robi dobre obiektywy.


niby racja, ale...rozmowa o ustawieniach w lustrzance dla kogoś kto miał ją w rękach tylko w sklepie jest jak gadanie ze ślepym o kolorach. ;-)
chyba taka wiedza łatwiej "wchodzi" gdy na bieżąco kombinujesz z aparatem i porównujesz foty. :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL