Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 51  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 3:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Czym przeczyścić obiektyw aparatu żeby niezrobić mu krzywdy??
Mam panasonica lumixa dmc-fz8 więc powierzchniaa dość duża i obiektyw troche umazany palcami, czym to przetrzeć??

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 4:56 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 12:52 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mikołów
martinb33 napisał(a):
Czym przeczyścić obiektyw aparatu żeby niezrobić mu krzywdy??
Mam panasonica lumixa dmc-fz8 więc powierzchniaa dość duża i obiektyw troche umazany palcami, czym to przetrzeć??

jak chcesz narzedzie do tego stworzone to:
http://www.foto-tip.pl/sklep/lenspen_pi ... -1241.html

a jak nie to miękka szmatka ważne żeby nie pyliła włkienkami z samego siebie no i nie była tłusta


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 5:43 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Często w marketach przy kasach można kupić taki malutkie ściereczki z mikrofibry (chyba) do czyszczenia optyki (okulary, obiektywy itd) - i sprawdzają się super. Nigdy nie mogłem wykminić dla kogo jest ten lenspen - powinien się chyba nazywać LansPen ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 5:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
tomicher napisał(a):
martinb33 napisał(a):
Czym przeczyścić obiektyw aparatu żeby niezrobić mu krzywdy??
Mam panasonica lumixa dmc-fz8 więc powierzchniaa dość duża i obiektyw troche umazany palcami, czym to przetrzeć??

jak chcesz narzedzie do tego stworzone to:
http://www.foto-tip.pl/sklep/lenspen_pi ... -1241.html

a jak nie to miękka szmatka ważne żeby nie pyliła włkienkami z samego siebie no i nie była tłusta


Używał ktoś takie coś do czyszczenia matrycy?

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 6:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
martinb33 napisał(a):
czym to przetrzeć??

Najlepiej granitem, może być sproszkowany.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 6:48 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 2:53 pm
Posty: 266
Lokalizacja: Góra/Pszczyna
Kasia mam to cudo.Do obiektywu super ale chyba bym się nie skusił czyscic tym matrycy.

_________________
Trzeba robić swoje i umieć z tym żyć.- KILERUS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 7:52 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 12:52 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mikołów
Mariusz888 napisał(a):
Nigdy nie mogłem wykminić dla kogo jest ten lenspen - powinien się chyba nazywać LansPen ;)

Możesz podać jakieś konkrety, dlaczego tak sądzisz ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 9:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Kasia86 napisał(a):
Używał ktoś takie coś do czyszczenia matrycy?


Używał :) Trochę inny model, ale sprawdza się znakomicie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2011 11:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Generalnie sciereczka do okularów może by?? :wink:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 12:07 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 8:45 pm
Posty: 163
Lokalizacja: Warszawa
martinb33 napisał(a):
Czym przeczyścić obiektyw aparatu żeby niezrobić mu krzywdy??
Mam panasonica lumixa dmc-fz8 więc powierzchniaa dość duża i obiektyw troche umazany palcami, czym to przetrzeć??


Kup sobie do obiektywu sky-lighta. Zabezpieczy to obiektyw przed porysowaniem czy uszkodzeniem. Jak sky-light będzie porysowany to wymiana na nowy to niewielki koszt, no i zdjęcia wychodzą ładne.

_________________
http://picasaweb.google.com/108295871235102674690
Ma rację, wszyscy mają rację. Ten alpinizm to naprawdę idiotyczny pomysł... zawsze mówiłem. Jan Długosz, "Twarz Szchary"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 6:03 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
tomicher - bo jeśli chodzi o ten do czyszczenia obiektywu to jest trochę wyważanie otwartych drzwi w sensie nawet samego "wynajdowania" takiego lenspen'a... dobra i czysta ściereczka np z mikrofibry taka jak opisałem i "chuch" na soczewkę i pięknie schodzi 99,9999% wszystkich możliwych zabrudzeń jakie się mogą znaleźć na na naszym obiektywie :) po prostu pewne rzeczy są tak oczywiste, że nie potrzeba do tego nie wiadomo jakiej technologii :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 4:10 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 12:52 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mikołów
Mariusz888 napisał(a):
tomicher - bo jeśli chodzi o ten do czyszczenia obiektywu to jest trochę wyważanie otwartych drzwi w sensie nawet samego "wynajdowania" takiego lenspen'a... dobra i czysta ściereczka np z mikrofibry taka jak opisałem i "chuch" na soczewkę i pięknie schodzi 99,9999% wszystkich możliwych zabrudzeń jakie się mogą znaleźć na na naszym obiektywie :) po prostu pewne rzeczy są tak oczywiste, że nie potrzeba do tego nie wiadomo jakiej technologii :)

Wiesz to nie do końca wygląda tak jak piszesz.
Każdy obiektyw, każdy filtr nakrecany na niego posiada inne warstwy/powłoki które chronią go przed palcowaniem/wodą/wadami optycznymi/UV itd. Dzięki temu każde z tych szkiełek w inny sposób doprowadza się do czystości.

Dla przykładu mogę z własnego ogródka przytyczyć sytuację kiedy identycznie ubrudzone filtry innych producentów o innych oznaczeniach, czyszczę do takiego samego stanu, przy pierwszym zajmuje mi to 30 sek a na drugim ponad 5 minut. Dziwne nie ? Tak czy siak, jednak prawdziwe.

Często może to serio denerwować i wtedy taki lens pen za bagatela 6-9 zł załatwia to w mig.

Ty piszesz o sytuacjach kiedy ściereczką wycierasz "i pięknie schodzi 99,9% wszystkich możliwych zabrudzeń. nie jest to reguła a jedynie jedna z zalet twojej optyki jakakolwiek ona jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2011 7:03 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Ale zauważ, że głównie chodzi o filtry - tam faktycznie są różne powłoki i różnie się czyszczą, jednak współcześnie konstruowane obiektywy już nie mają lub prawie nie mają w sensie nie są tak projektowane z powłokami naniesionymi na wierzch przedniej soczewki od strony zewnętrznej. Tak więc tutaj niezależnie od powłok i tak nie trzesz po nich :) Dlatego odnośnie filtrów się zgodzę w 100% natomiast co do szkieł to już nie do końca. Wiem to z doświadczenia bo w życiu przerzuciłem masę szkieł różnych producentów + wiem jak się brudzą i jak się czyści to co mam aktualnie na stanie :) Generalnie poszło to w takim kierunku aby właśnie uchronić przed ścieraniem się tych powłok przy czyszczeniu co w starszych szkiełkach niejednokrotnie ma miejsce jak ktoś ostro pucował latami ;)

Ja osobiście nigdy nie miałem problemu z doprowadzeniem optyki czy filtra do czystości za pomocą takiej właśnie dobrej mikrofibry - tyle że ja z filtrów np UV ochronnie to używam tylko B+W MRC - jak ktoś zakłada tanie filtry to faktycznie ściereczką to się czasem można zajechać a i tak smugi są - po prostu brud z nich zamiast się ścierać to się rozmazuje jeszcze bardziej. Tyle że nie wiem po co nakładać słabe filtry skoro to tylko psuje nam obraz :)

Tak samo ludzie demonizują przednią soczewkę w 14-24 i się boją pucować "pościerają Nano powłoki" które w rzeczywistości są napylone od wewnętrznej strony i nie da się ich zetrzeć ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 14, 2011 5:13 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 107
Lokalizacja: Kraków
było w górach 5D jest G11 :wink:

_________________
http://www.facebook.com/koralus.pawel


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2011 12:01 pm 
Witam wszystkich serdecznie.
Chciałbym sie podzielić opinią na temat mojego zakupu. Prawie rok temu kupiłem sobie nikona D60 z obiektywem kitowym. Ogólnie na początku było super, ale po jakimś czasie mój apetyt odnośnie zdjęć zaczął rosnąć. Wszystkie niedoskonałości zdjęć zaczęły mi przeszkadzać, zacząłem dostrzegać jego wady. Mój zakup już mnie nie cieszył. Dlatego po paru miesiącach użytkowania postanowiłem go sprzedać. Wniosek. Jeżeli to mają być zdjęcia rodzinki z wakacji. To aparat super. Ale jeżeli chcemy robić fotki które będą zapierać dech w piersi. Stanowczo odradzam.

Pozdrawiam szanowne grono


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2011 2:10 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
heops napisał(a):
Wniosek. Jeżeli to mają być zdjęcia rodzinki z wakacji. To aparat super. Ale jeżeli chcemy robić fotki które będą zapierać dech w piersi. Stanowczo odradzam.


Błędny wniosek :) To nie aparat robi zdjęcia

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2011 2:16 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Dokładnie - po prostu ludzie brak umiejętności przypisują aparatowi, wmawiając sobie, że mając lepszy aparat zrobili by lepsze zdjęcia, co jest wierutną bzdurą w 99,999% przypadków ;) . Oczywiście są sytuacje gdzie D60 się po prostu nie sprawdzi i faktycznie lepiej mieć co innego, ale takim miejscem na pewno nie jest krajobraz w górach, gdzie na wszystko jest czas i jest dużo światła. Kiedyś gdy miałem D80 (też matryca CCD) to jakoś nie przeszkadzało to nim wygrać kilku konkursów foto czy też zobaczyć swoje zdjęcia w kalendarzach - i to nie jest żadna forma przechwalstwa tylko z perspektywy czasu wiem, że jak się nie umie - to nawet mając D3 nie zrobi się dobrej foty ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2011 2:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Mariusz888 napisał(a):
Dokładnie - po prostu ludzie brak umiejętności przypisują aparatowi, wmawiając sobie, że mając lepszy aparat zrobili by lepsze zdjęcia, co jest wierutną bzdurą w 99,999% przypadków Wink . Oczywiście są sytuacje gdzie D60 się po prostu nie sprawdzi i faktycznie lepiej mieć co innego, ale takim miejscem na pewno nie jest krajobraz w górach, gdzie na wszystko jest czas i jest dużo światła. Kiedyś gdy miałem D80 (też matryca CCD) to jakoś nie przeszkadzało to nim wygrać kilku konkursów foto czy też zobaczyć swoje zdjęcia w kalendarzach - i to nie jest żadna forma przechwalstwa tylko z perspektywy czasu wiem, że jak się nie umie - to nawet mając D3 nie zrobi się dobrej foty Wink


Dzięki za rozwinięcie myśli :) Lepiej bym tego nie ujął.
Pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 10:58 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 08, 2011 10:42 am
Posty: 2
Nie uwierzę, po prostu nie uwierzę, że fotografowanie zależy tylko od umiejętności. Proponuję zabawę! Wyszukaj sobie pierwszy z brzegu sklep (wygooglowałam aparaty kompaktowe i voila!), weź najtańszy możliwy model i jeśli zrobisz nim zdjęcie na miarę kalendarza to osobiście upiekę Ci tort i będę nazywać Mistrzem ;)

_________________
Gwardia umiera, ale się nie poddaje!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 12:38 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 12:52 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mikołów
Kup aparat jaki tylko chcesz, zacznij robić zdjęcia a wcześniej czy później sam do tego dojdziesz.

Czego wy wszyscy oczekujecie od tych urządzń ? Będą lepsze kolory ? Kadry ? Nie będą poruszone ? Czy jak bo ja już nie wiem


Daj/wypożycz mi tego fuji, który jest chyba najtańszy na tej stronie a mogę przyjąć zakład : D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 4:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
mysle ze to jest prosta zaleznosc - jak komus wystarcza robienie zdjec to wystarczy (bele)aparat, jak ktos chce cos potem z nimi robic... coz...

ja po kilku latach 'niemania' kupilem kompakt (musialem, bo na zwyca potrzebowalem cos do kieszeni) - zdjecia robi, ale choc to stosunkowo dobry model jakosc tych zdjec w pelnej rozdzialce jest dla mnie wolajaca o pomste do nieba, cokolwiek dalej z tym zrobic, wyciagnac z cieni etc - nie ma mowy. zakres tonalny bidny, szum na iso80, ostrosc... owszem, po zmieszjeniu do 1000px. coz, szczerze po tych kilku latach myslalem ze kompakty robia lepsze foty, ale widac fizyki i malej matrycy oszukac sie po prostu nie da ;)

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 5:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
To ja się pochwalę:

Obrazek

Canon A710IS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 5:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
wiesz, tez mam kilka fot z maupki fajnych (w sumie w zimie chyba najlatwiej o takowa ;)) ale to raczej wyjatki niz regula :)

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 5:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Tak, tylko jak ktoś nie jest w stanie zrobić dobrego zdjęcia małpką, to lustro też mu nie pomoże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 6:02 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
kilerus napisał(a):
Tak, tylko jak ktoś nie jest w stanie zrobić dobrego zdjęcia małpką, to lustro też mu nie pomoże.


Zgadza się tylko należałoby dodać, że w dobrych warunkach oświetleniowych, bo w gorszych lustro ma ogromną przewagę

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 6:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
kilerus, to jest oczywista oczywistosc ;)

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 8:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Właśnie, a propos kompaktów - zastanawiam się nad kupnem takowego, moglibyście coś polecić? Chodzi mi właśnie o naumienie się robienia zdjęć na ustawieniach nie-auto, żeby w przyszłości umieć wykorzystać lustrzankę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 8:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Są tutaj inni mistrzowie aparatu więc zapewne się wypowiedzą... ja za swojej strony mogę jedynie polecić kompakty Canona np.
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/ ... bhtml#opis
Z tego co wiem to nie tylko moje zdanie, że wśród kompaktów Canon rządzi...;)

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 9:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=12871860

ten też zajebisty z tego co wiem... ;)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 12:30 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
comb napisał(a):
Właśnie, a propos kompaktów - zastanawiam się nad kupnem takowego, moglibyście coś polecić? Chodzi mi właśnie o naumienie się robienia zdjęć na ustawieniach nie-auto, żeby w przyszłości umieć wykorzystać lustrzankę :)


Przejrzyj kilka ostatnich stron, nawet zrobiłem mini wykład w temacie tych, o których wiem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 51  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL