Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 8:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 19, 2006 9:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Proponuje wrzucac tutaj ciekawe rzeczy techniczne ze swiata fotografii.

DALSA oglosila nowy sensor typu CCD, rozmiar 10x10cm, poczatkowe zastosowanie do astrofotografii. Ilosc pixli 111000000 (111 milionow). Rozmiar pixla 9µm. Cena na razie niepodana, ale prawdopodobnie poza zasiegiem indywidualnych osob.

Ciekawe jest to ze siatkowka w oku ludzkim ma rozdzielczosc okolo 128 milionow punktow, sensor ten wiec osiagnal praktycznie rozdzielczosc ludzkiego oka (choc nie gestosc studni fotonowych jeszcze).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 5:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 10:36 pm
Posty: 10
Nie wiem o co chodzi wyzej ale ostatnio widzialem takie cos co sie do tego filmu zadnego nie wklada. i od razu zdjecie pokazuje... prawdziwe cudo.

powiadaja nawet ze do komputra mozna to przykablowac i zdjecia na telewizorze ogladac. i nawec cos zmienic na tym zdjeciu.

a zamiast filmu taki maly kawaleczek plastiku wkladaja i jak to sie tam wszystko miesci to ja nie wiem...

ta technika tak idzie do przodu ze niedlugo pewnie byndzie mozna takim aparatem i filmy krecic...



:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 08, 2006 9:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 10:36 pm
Posty: 10
Wyczytalem ze sie toto nazywa aparat cyfrowy...

w sumie taki mialem od dawna najpierw jednocyfrowy zorka 5 a potem dwucyfrowy kijev 19...

a taki prawdziwie cyfrowy to mi sie dostal pozniej Nikon F50 ten to juz byl prawdziwie cyfrowy i na cyfrowo pokazywal ile zdjec mozna zrobic i wogole...
ale tez musial miec film wlozony... a te nowe to juz na plastik nazwietlaja i wywolywac nie trzeba, ale tez i pod swiatlo nic nie widac. niby ta technika idzie ale coraz gorzej. bez komputra ani rusz. a jak bateryje wysiada albo pradu nie dowioza na czas to cztery litery blade...
ech...jezusicku widzis a nie grzmotas...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL