Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt lip 05, 2024 12:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Praktica
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 10:42 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Czy ktoś z Was miał kontakt z aparatami marki Praktica :?: słyszłałem różne opinie, podobno w swoich cyfrówkach stosują przyzwoite matryce i optykę...

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 2:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
http://www.praktica-users.com/cams/l/llc.html

:wink:

Tyle ze to nie cyfrowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 11:45 am 
Może tutaj...
http://www.forum.fotoexpert.pl/forum-ap ... rowe-1.htm


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 11:19 pm 
Fotografowałem Prakticą BX-20, lustrzanką ale nie cyfrową. Dobry sprzęt, dający wiele możliwości !

Solidnie wykonana, mocna konstrukcja !
Szkła także myślę, że doskonałe !


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 9:06 am 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
mam inne wrażenia po uzytkowaniu BX20. Zdecydowanie negatywne :(

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 9:30 am 
hmmm... Ja pstrykałem jakoś 2 lata z hakiem tym aparatem i mi służył bez zarzutów. Nie miałeż żadnych "negatiw" warżeń ... ciekaw jestem cóż zawaliło ? :>

No. dobra - pod koniec użytkowania pękło pokrętło do przewijania filmów - jest do wymiany. Ale reszta OK.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 22, 2006 9:23 am 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
najpierw zablokowało się lustereczko. Okazało sie, że ludki w fabryce zapomnieli skręcić aparat w środku. Później odkręcił sie pierścień w obiektywie i go zablokowało. Przesuwanie filmu o jedna klatke to zgrzyt mechanizmu. Ostrość obiektywu Prakticar 1,4/50 mm okazała sie nie rewelacyjna. Z całego kompletu pozostał mi nieuzywany obiektyw Prakticar 2,8/135 mm z którym nie wiem co poczynić. Pewnie trzeba sprzedac. Ma bagnet typu "B". Szkoda, że nie gwint M42. :(

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 22, 2006 8:52 pm 
<wow> to rzeczywiście się narobiło nieźle...

Moja Praktica nigdy nie odmówiła posłuszeństwa ... Byłem jej zawsze pewien i niegy nie zawiodła !

Znam ludzi, którzy przerzucili się na praktikę Zupełnie, mają po kilka modelów i to nie koniecznie z seri Bx20, lecz nawet i starszych.
Nom ale takie już mają gusta. :)


Może Tobie się trafił jakiś felerny akurat :/ ...

A ten obiektyw 135mm to w jakiej cenie chciałbyś sprzedać (pytam orientacyjnie tylko) bo ja mam 35-70[/url]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 22, 2006 8:53 pm 
TO moje było :)

<wow> to rzeczywiście się narobiło nieźle...

Moja Praktica nigdy nie odmówiła posłuszeństwa ... Byłem jej zawsze pewien i niegy nie zawiodła !

Znam ludzi, którzy przerzucili się na praktikę Zupełnie, mają po kilka modelów i to nie koniecznie z seri Bx20, lecz nawet i starszych.
Nom ale takie już mają gusta. Smile


Może Tobie się trafił jakiś felerny akurat :/ ...

A ten obiektyw 135mm to w jakiej cenie chciałbyś sprzedać (pytam orientacyjnie tylko) bo ja mam 35-70


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 7:23 pm 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
chodzą coś około 150 złociszy.

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 25, 2006 8:54 pm 
ehh... jak zdobędę nadwyżkę pieniędzy - to sie zgłosze ... :):):) warto by mieć coś ok 135 mm - nom nie mówię i większy by się przydał -> ale na taki do Canona mnie nie stać a do Prakticy - nom fajnie by było ...

tymczasem thenks za informacje .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 7:03 pm 
hehe, ja mam Praktice BCA, i do tego obiektyw 28-70 f=3,5 - 4,5, i nei narzekam, zdjęcai ostre jak brzytwa, nieporównywalnie lepsze od np. canonów ze średniej półki cenowej (około 1000 - 1800 zł) czyli rewelacja :) teraz zamierzeam kupić obiektyw 28-200, czyli juz armate :) BCA moge oplecić każdemu, ma cicha migawke, żadnego blokowania luistra, żadnych problemów z naciagiem (aparat ma juz ponad 20 lat, a nadal jest jak nowy) tak wiec POLECAM


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Praktica
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 11:02 am 
Swój

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:38 am
Posty: 89
Lokalizacja: Wrocław
klin86 napisał(a):
Czy ktoś z Was miał kontakt z aparatami marki Praktica :?: słyszłałem różne opinie, podobno w swoich cyfrówkach stosują przyzwoite matryce i optykę...


O ile mi wiadomo to tej starej firmy już nie ma. Natomiast ktoś wykupił znaną markę. Tak samo było z fabryką obiektywów Zeissa, ktora swego czasu była jedną z najlepszych na świecie. Teraz podobno prawa do marki tych szkieł ma SONY. Dlatego np w ich pierwszej lustrzance o nazwie ALFA, która jest niczym innym jak wykupiona koniką-minoltą, są obiektywy tej właśnie marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 13, 2006 10:35 pm 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
Anonymous napisał(a):
hehe, ja mam Praktice BCA, i do tego obiektyw 28-70 f=3,5 - 4,5, i nei narzekam, zdjęcai ostre jak brzytwa, nieporównywalnie lepsze od np. canonów ze średniej półki cenowej (około 1000 - 1800 zł) czyli rewelacja :) teraz zamierzeam kupić obiektyw 28-200, czyli juz armate :) BCA moge oplecić każdemu, ma cicha migawke, żadnego blokowania luistra, żadnych problemów z naciagiem (aparat ma juz ponad 20 lat, a nadal jest jak nowy) tak wiec POLECAM


Też miałem Prakticę BCA i ją sprzedałem. Faktycznie migawka chodziła w niej pewnie.Miał ten aparat i swoje wady: kiepską ergonomię i brak informacji o czasie naświetlania. Była tylko infrmacja o przedziale czasowym w jakim jest dobrany czas migawki a to dla mnie było za mało. To dlatego kupiłem później BX 20, która okazała sie wielka kichą!

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 14, 2006 7:19 am 
Swój

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:38 am
Posty: 89
Lokalizacja: Wrocław
Przepraszam ale pisząc wyżej, że tej firmy chyba już nie ma, miałem na myśli aktualnych producentów aparatów cyfrowych. Nie myślałem że ktoś może się pytać o aparat analogowy. Sam miałem te aparaty ponad 20 lat. Dopiero miesiąc temu się przesiadłem na cyfrówkę, bo mijało się z sensem robienie zdjęć przeznaczonych na własną stronę www aparatem analogowym a potem skanowanie odbitek.
O jakości Praktic głównie decydowała optyka Zeissa, którą teraz mają mieć najnowsze lustrzanki SONY. To tylko dygresja – ale komuś kto myśli o kupnie lustrzanki amatorskiej na te wakacje zwracam uwagę na ten aparat. Tak technicznie wypasionego aparatu jeszcze nie ma.

Przy okazji zapraszam na http://www.wdolomitach.pl, tam w starych galeriach są zdjęcia robione analogową Prakticą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL