Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 8:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 9:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Sobota…pomyślałem sobie „ładna pogoda, trzeba jutro wyskoczyć w góry”. Pierwsza myśl – Tatry.. niestety – mało czasu, no to może Karkonosze… i znów problem, pociąg wyjeżdża około 4, z pracy wrócę przed północą…ciężko :/ chwila zastanowienia i wiem !! , zdobędziemy siedmiotysięcznik :P. Szybki telefon i już jestem umówiony z Wojtkiem na niedzielny poranek.
Start w niedzielę o 9, przed 11 jesteśmy na miejscu, postanawiamy wysiąść przystanek wcześniej, by przetrawersować północne zbocza Radunii. Około 12 rozpoczynamy atak, wchodzimy w stylu alpejskim, żadnych obozów. Wybieramy ambitną trasę oznakowaną kolorem niebieskim. Pierwszą przerwę (nie licząc wcześniejszej, wymuszonej potrzebami fizjologicznymi ) robimy u podnóża grupy zwanej powszechnie jako Skalne Capki. Na jedną ze skał (trudności oceniam na V) udało mi się wejść.

Obrazek Obrazek Obrazek
od lewej: mój kompan (Wojtek) pilnuje plecaków gdy ja robiłem to zdjęcie; Ja po ciężkiej wspinaczce :wink: ; przeszkoda na szlaku...

Odczuwamy znaczny spadek temperatury wraz ze wzrostem wysokości, postanawiamy odpuścić szlak niebieski (boimy się oblodzenia, nie mamy raków) i odbijamy w lewo nie znakowaną ścieżką do szlaku żółtego. Tymże szlakiem, po nużącym wielogodzinnym marszu docieramy do szczytu !!! Ślęża - 7180 dm.(decymetry) n.p.m. (718m n.p.m.)
Na górze odwiedzamy kościółek (niestety okazał się być zamknięty) oraz wieżę widokową (wejście ubezpieczone drabinkami). Po około godzinnym zwiedzaniu partii szczytowych postanawiamy schodzić. Nie było oblodzenia, więc postanowiliśmy schodzić niebieskim szlakiem w kierunku Sobótki.

Obrazek Obrazek Obrazek
Od lewej: ubezpieczenia na wieży; widok na masyw Radunii; zejście - partie podszczytowe.

Niestety po niezwykle ciekawym i trudnym technicznie zejściu łączy się on z drogą jezdną, ale i na to znajdujemy rozwiązanie. Około 300m przed owym połączeniem skręcamy w prawo w nieznakowany, dość bagnisty trakt, który z czasem przeszedł w ścieżkę…w rezultacie przedzieraliśmy się przez dziewicze gęstwiny. Na szczęście udało nam się dotrzeć do żółtego szlaku, którym przez Wierzycę docieramy do Sobótki. W drodze do dworca PKS odwiedzamy Biedronkę, udało mi się „najeść” (zapchać) za niecałe 2 pln :D. Z dworca do Wrocławia dojechaliśmy dzięki uprzejmemu kierowcy starego busa, który za drobną opłatą zawiózł nas i jeszcze kilka innych osób do Wrocławia robiąc tym samym konkurencję DLA (Dolnoścląskie Linie Autobusowe), które to wg. rozkładu powinno przyjechać za 10 minut.

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 10:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Fajna taka wycieczka spontanem :)

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 26, 2006 11:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
ladny kawal glazu
lubie takie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 03, 2006 9:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
nooooooooooooo, lepiej niż Martyna, nex time zaproś TVN ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL