Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 2:11 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 03, 2010 6:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Cytuj:
Zakaz fotografowania jest nielegalny

"Fotografowanie możliwe jest po uzyskaniu zgody i uiszczeniu opłaty" - takie zapisy w regulaminach muzeów są nielegalne. Tyle, że w teorii, bo ani zwiedzający, ani też sami muzealnicy nie wiedzą o wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - pisze "Metro".

Muzea otwarte dla fotoamatorów to zasługa jednego człowieka - Michała Kosiarskiego, który złożył pozew w tej sprawie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeciwko Muzeum Regionalnemu im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Zakwestionował w nim zasadność zapisu zakazującego robienie zdjęć bez pozwolenia dyrektora i wniesienia stosownej opłaty. Sąd po wielu miesiącach przyznał mu rację.

Po uprawomocnieniu wyroku decyzja została przesłana do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który niezgodny z prawem zapis umieścił w Rejestrze klauzul niedozwolonych. Muzea powinny znieść zakazy już 25 maja b.r., bo wtedy klauzula została wpisana do rejestru. Muzealnicy mają jedynie prawo ograniczyć robienie zdjęć z lampą błyskową - zaznacza gazeta.

Niestety, tylko nieliczne placówki zniosły opłaty, np. wspomniane muzeum we Wrześni i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie chciało wczoraj komentować sprawy. W biurze prasowym resortu "Metro" usłyszało, że "sprawa jest bardzo skomplikowana i wymaga głębokiej analizy prawnej".


źródło => http://tinyurl.com/37r9mtr

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 03, 2010 7:45 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
A niech to szlag. Już nawet w muzeach nie będzie spokoju. Diabli mnie biorą na pstykaczy. Gdzie się człowiek obróci, a tu jakiś amator robienia zdjęć. :evil:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 03, 2010 9:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lucyna napisał(a):
A niech to szlag. Już nawet w muzeach nie będzie spokoju. Diabli mnie biorą na pstykaczy. Gdzie się człowiek obróci, a tu jakiś amator robienia zdjęć. :evil:
Jasne. Tu powinien zapanować pełen profesjonalizm. Powinno się wprowadzić ustawowo obowiązkowe dwuletnie kursy fotografowania. Dopiero po zaliczeniu kursu, zdaniu egzaminu przed państwową komisją, okazaniu zaświadczenia od lekarza, Urząd Marszałkowski by wydawał legitymację z licencją oraz odpowiedni identyfikator. Tylko osobom z identyfikatorem by wolno było fotografować podczas zwiedzania miast, muzeów, parków narodowych i krajobrazowych. W sezonie by krążyły fotograficzne patrole, złożone z licencjonowanego fotografa i umundurowanych funkcjonariuszy służb porządkowych. W przypadku złapania fotografa - "pirata" na "gorącym uczynku", wręczano by mu mandat w wysokości 500 PLN a w szczególnych przypadkach nakładano na niego karę ograniczenia wolności lub grzywny do 5000 PLN.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 03, 2010 10:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Cytuj:
A niech to szlag. Już nawet w muzeach nie będzie spokoju. Diabli mnie biorą na pstykaczy. Gdzie się człowiek obróci, a tu jakiś amator robienia zdjęć.

co Ty nie powiesz, a patrz po uiszczeniu stosownej opłaty nierzadko wolno pstrykać ile wlezie

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 03, 2010 11:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Ja fotografuję w muzeach tylko z filtrem.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 04, 2010 5:03 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
peepe napisał(a):
Cytuj:
A niech to szlag. Już nawet w muzeach nie będzie spokoju. Diabli mnie biorą na pstykaczy. Gdzie się człowiek obróci, a tu jakiś amator robienia zdjęć.

co Ty nie powiesz, a patrz po uiszczeniu stosownej opłaty nierzadko wolno pstrykać ile wlezie


Nie wiem czy wolno, przeważnie ludzie mają węża w kieszeni i nie fotografują. Szlag mnie trafia, bo nie można uniknąć nie włażenia w kadr, a fotografowie są bezczelni. Nie widzę powodu abym miała być na czyiś zdjęciach, a o przestrzeganiu prawa przez miłośników zdjęć nie ma co marzyć. Nie ważne czy jestem na zaporze czy w cerkwi zawsze jakaś tu brzydkie słowo wlezie i zacznie mnie kamerować lub fotografować. K... mać atrakcja, przewodnik w pracy. Z grupami zawsze dogaduję się, robimy sobie wspólne zdjęcia ale z obcymi gdzież tam. Zwróć uwagę, a jeszcze mordę rozedrzą.

Poza tym ochrona zbiorów, w tym przyrodniczych.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 04, 2010 1:35 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
lucyna napisał(a):
(...) Szlag mnie trafia, bo nie można uniknąć nie włażenia w kadr, a fotografowie są bezczelni. (...)
I jak myślisz, kto jest bardziej wqrwiony w takiej sytuacji: Ty, ponieważ znalazłas się u kogoś na fotce, czy gość fotografujący jakiś widoczek któremu wlazłaś w kadr :?:
No chyba że chciał akurat fotografować Ciebie, a to przepraszam :arrow: śmierć paparazzim :!:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 04, 2010 4:54 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Wiesz trudno mi zrozumieć, że ktoś kto włazi do świątyni i kieruje na mnie swoją kamerę chce utrwalić ładny ikonostas czy musi kamerować zaporę ze mną. Zawsze staję tak aby nic nie przesłaniać. Raczej go interesują informacje które przekazuję. Mnie to mimo to bardzo drażni, w tym tygodniu ostro zwróciłam uwagę, że nie życzę sobie aby ktoś spoza mojej grupy fotografował mnie i nagrywał ale gdzież tam. Od razu z pyskiem.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 04, 2010 8:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
lucyna napisał(a):
Nie wiem czy wolno

hahaha...

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL