Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 9:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Camelbagi
PostNapisane: N lip 15, 2007 2:43 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 12:04 am
Posty: 16
Szukałem na forum, ale nie znalazłem tematu konkretnie o bukłakach tego typu. :)
Chciałbym w najbliższym czasie zakupić pojemnik na napoje na wyjazd w Bieszczady. Zastanawiałem się długo czy wybrać termos, zwykły bidon, czy też właśnie camelbaga. Mój wybór padł na ten ostatni, gdyż nie potrzebuję raczej termosu, bo napoje i tak pijam raczej chłodne podczas marszu, a w wypadku tego bukłaka nie muszę się zatrzymywać, żeby wziąć łyk. Nie wiem jednak jaki wybrać...
Jaka jest Wasza opinia na ten temat. Co sądzicie o camelbagach? Jakich modeli używacie i czy możecie mi jakiś polecić.
Zastanwiam się nad Deuter Streamer o pojemności 2 l, ale słyszałem, że ma za krótką rurkę do dużych plecaków. Pomóżcie :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 6:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Nie ma za krótkiej. Wisi w plecaku u samej góry więc nieistotne, ile plecaka jest poniżej. Minus to cena, ale w porównaniu do podróbek za 30PLN ma jedną dużą zaletę - ustnik nie cieknie.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 11:56 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 12:04 am
Posty: 16
Piomic, czyli jednak polecałbyś produkt Deutera? Cena jest rzeczywiście wysoka, ale jestem ją w stanie dać, jeśli ten camelbag miałby mi służyć przez kilka lat... :)
A Ty masz może tego Streamera? Używasz go w dużym plecaku? Bo o to się właśnie martwię, że jak włożę go do plecaka, to rurki mi nie starczy żeby sobie do szelki przyczepić. Te obawy pojawiły się po lekturze opinii na NGT http://ngt.pl/327,Deuter-Streamer-2.0.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 8:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Mam, używam. Ale dużego plecaka dawno nie miałem na grzbiecie (na tydzień wystarcza 35+). Jak go wrzucisz na dno plecaka to pewnie nie wystarczy. Ale jak plecak ma system H2O to musi pasować. Co innego samoróbki.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 1:35 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 12:04 am
Posty: 16
piomic napisał(a):
Ale jak plecak ma system H2O to musi pasować. Co innego samoróbki.

Mój plecak zdecydowanie takiego systemu nie posiada :( Chodzi mi tylko o to, że boję się, że nawet jeśli bukłak położę pod samą klapą, czy wystarczy mi rurki do przypięcia jej sobie na szelce, abym mógł z niej normalnie korzystać. Możesz podać jak długa jest Twoja rurka od camelbaga, piomic? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 8:33 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
No, a ja np. powróciłem do butelki.
Ja osobiście użyłem mojego 2 razy i leży, bardziej praktyczna wydaje mi się butelka, mam taką alu i jestem zadowolniony.

Można do niej wrzucić izosport i nie puchnie, na pewno nie pęknie i nie wyleje się, bez większych obiekcji możesz kogoś poczęstować a co za tym idzie później ktoś Ciebie ;) , możesz ją sobie przytroczyć z boku, łatwiej się napełnia i po napełnieniu nie musisz robić ewolucji z plecakiem aby ją schować tylko sobie przytraczasz i idziesz dalej, możesz sobie z niej wylać wodę na głowę i na co jeszcze chcesz, nie musisz uczyć się z niej pić.
Jeśli nie masz dostosowanego plecaka - odradzam, będzie Ci tylko przeszkadzał.
Jeśli chcesz używać go z małym rowerowym plecaczkiem to polecam (na rower oczywiście), w góry na nogach - mniej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 11:01 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 12:04 am
Posty: 16
Kaytek, dzięki za radę. Ja generalnie myślałem nad tym, aby mieć camelbaga i butle osobno :) Plecak rzeczywiście mam niedostosowany, z drugioej strony rowerem też często jeżdżę (no może nie w góry, ale zawsze coś). Więc mogłoby się przydać i na rower i (może) w góry. Jeszcze się nad tym zastanowię :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 11:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Jutro się pakuję, to zmierzę węża i napiszę.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2007 10:53 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 12:04 am
Posty: 16
i jak tam wąż piomic? :wink: ile sobie mierzy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL