Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 2:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 27, 2008 11:03 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 24, 2008 9:53 am
Posty: 28
Pytanie jak w temacie. Ubrania są dość tanie, ale interesuje mnie ich jakość i ciężar, np. zastanawiam sie nad takimi spodniami http://www.surplusandoutdoors.com/shop/ ... 59736.html Mokre, zwykłe przylepiające sie do ud spodnie podczas górskich wedrówek nie są niczym przyjemnym , a ten produkt mogłby rozwiazać ten problem. Ktoś moze używa jakiejś innej militarnej odzieży z gore w górach np. kurtek, stuptutów itp. ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 27, 2008 12:33 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 12:03 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Chełmża/Bydgoszcz
Holenderskie camo mnie sie osobiście nie podoba. W górach latam w spodniach BDU, woodlandy hamerykańskie i mimo że nie jest to gore a NYCO Ripstop 50/50 to naprawdę dają radę. Jeśli masz mozliwość to kup, nie powinieneś się zawieść...

Chociaż ta cena :roll: , za granicą pewnie taniej i spodnie gore mozna za 25 funciaków kupic...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 27, 2008 8:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
ja mam takie amerykańskie spodnie gore - sa zajebiste, do chodzenia po Tatrach (zima i lato) i niższych partiach Alp nadają się znakomicie. Nie zamieniłbym ich na żadne super-duper ekstremalne spodnie. Poza tym kosztowały mnie dwie stówki, są naprawdę pancerne i nie szkoda ich w ogóle. A w takich za 1000 zł to aż strach chodzić, żeby nie przetrzeć ich czy nie ubrudzić

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 27, 2008 10:58 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 12:03 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Chełmża/Bydgoszcz
hehe, dokładnie

kupić kurtałe za 1000 i powiesić w szafie ;DD

a tak w nawiasie to gdzie kupiłeś że dwie stówy dałeś?? i co ubierasz w wyższe partie alp?? :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 27, 2008 11:05 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 10:25 pm
Posty: 91
Używam niemieckich goretexów - spodnie można kupić na allegro za 50 - 60 zł http://allegro.pl/item401509228_nowe_sp ... 8_50_.html no są troche szerokie ale się spisują bardzo ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 28, 2008 2:24 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
W tym roku zakupiłem sobie kurtkę gore Bundeswehr, jako zapasową, żeby moja małżonka mogła założyć moje gore Mello's. Kurtka jest mało praktyczna - dość krótka, nie ma kieszeni, ale jest lekka. Nie wypróbowana w ciężkich warunkach, ale przez 3 h siąpienia nie przeciekła, a oddychalność w normie. Ale kupiony za cenę, że w turystycznych nie kupi się nawet ortalionowej kurtki.
Amerykańskie kurtki EWCS są mocno pancerne, ciężkie i duże po złożeniu. Jak dla mnie na lato na Tatry jednak trochę za cięzka kurtałka.
Używam drugi rok polara Helikon robionego na juesarmy. Za cenę ok. 100 zł naprawdę niezły, w sklepach turystycznych w tej cenie znajdzie się tylko jakieś badziewie.

Spodnie normalne M65 trochę ciężkie, ale chodziłem w nich trochę - przyzwoita podróbka z Helikonu, mam trzeci rok i póki co nie do zdarcia. Używam krótkich BDU i naprawdę fajnie mi się sprawdzają.No i całe lata chodziłem w polskich spodniach moro starego typu. Jak na tamte czasy i zasobność mojego portfela nie było to złe rozwiązanie.

No, i trochę obok tematu, chodziłem też dużo w butach BW starego typu. Pożądne skórzane buty i przez lata mi się sprawdzały. Według wielu opinii BW nowego typu kompletnie nie nadają się na góry, zwłaszcza Tatry.
Na NGT jest trochę zapaleńców tego tematu i ładnych parę wątków.

Aha. Trzeba uważać skąd się to kupuje, żeby nie wcisnęli szajsu. Co do kontraktówych z demobilu są zróżnicowane opinie i można rónie trafić, natomiast podróbki są róznej jakości - przyzwoity Helikon i ponoć do kitu Mill Tec.

No i jeszcze jedno. Amerykańska rozmiarówka jest zupełnie inna. Kupując odzież mogłem się pocieszyć, że mieszczę się w rozmiarze L :wink:

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 28, 2008 10:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 12:03 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Chełmża/Bydgoszcz
Tabele z rozmiarówkami są na necie, Mill tec, szajs jakich mało.

Ja już ze 3 lata mam BDU i pancerne jakich mało. Mróz czy upał, świetnie się w nich chodzi, jeszcze sie nigdzie nie wytarły, chyba że liczyć tą patkechroniącą rozporek, ale to normalne bo nigdy nie chciało mi sie jej odpinać :wink:

Jedyny uszczerbek to 3cm dziura na kolanie po oblaniu się kwasem siarkowym, na szczęście jest druga warstwa materiału. Militarne ciuchy są wg mnie nie do zdarcia, aczkolwiek buty najchętniej bym kupił cywilne :wink:

A co do spodni z linka, okropny wzór :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 29, 2008 9:36 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2007 12:30 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
macciej napisał(a):
do chodzenia po Tatrach (zima i lato) i niższych partiach Alp nadają się znakomicie


blizzard napisał(a):
co ubierasz w wyższe partie alp??


pewnie tam jeszcze nie dotarł :lol: <złośliwe bydle, zwane żoną>

ja mam portki "Milo" z aquatexu - też za dwie stówy :)

gdybym miała porównać je z portkami maccieja: moje są mniej sztywne (czy to wada, czy zaleta, oceńcie sami), no i mają wewnątrz siatkową warstwę, dzięki czemu można je zakładać na gołe ciało - gatki Maćka mają w środku ""łysy" gore-tex i raczej przewidziane są do noszenia na spodnie

_________________
http://naszegory-vw.prv.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 29, 2008 10:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
precyzyjniej - moje spodnie mają gore 3-warstwowy, czyli podszewka zlaminowana z membraną i warstwą wierzchnią. Pancerne, i dość sztywne choć niewątpliwie gorzej oddychające.

A kupiłem ze 2 lata temu w takim demobliu na dworcu centralnym w Warszawie

W wyższe partie Alp nie dotarłem, ale nie widzę powodu dla których moje spodnie miałyby nie wystarczyć. Przy -20 w Tatrach spisywały się znakomicie, a latem w Alpach takie temperatury panują chyba tylko na wierzchołku Mont Blanc. Zimą w Alpy to narazie się co najwyżej na narty wybieram

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL