Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 9:20 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Hej
No jesteś niesamowita! Z taką dokładnością. I te zdjęcia do tego. Musiałaś się nieźle napracować i jak ja Ci się teraz odwdzięczę? No nie wiem, ale bardzo, bardzo dziękuję! Naprawdę jestem pełem podziwu dla Twoich dokonań!!!
Z przeprowadzonych teraz przeze mnie obliczeń (o ile jeszcze nie zapomniałem do końca matmy :-0) wyszło mi, że te ten Guido 35+ ma pojemność około 55l, natomiast ten większy około 65l, czyli PLUS jest niezły :-). Na to co potrzebuję, czyli odtworzenie mojego hannaha 35l + śpiwór do środka (8l) + miejsce na zwiększone potrzeby to te 55l jest chyba niewystarczające, natomiast ten wiekszy wydaje się być odpowiedni. Jako "rywal" pozostaje mu na tę chwilę Aircontact 45+ i przyjmując, że plusy mają podobne pozostaje mi wziąć pod uwagę wygodę noszenia (system nośny) i wentylację. Ktoś tu gdzieś wspominał, że Aircontacty jako plecaki typowe trekingowe są wygodniejsze i mają lepszą wentylację od tych wspinaczkowych? Nie wiem czy to prawda i ewentualnie o ile są wygodniejsze? Są za to cieższe i szersze. Nic tak - będę musiał poprzymierzać i być może wtedy samo się rozwiąże.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 1:01 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 5:31 pm
Posty: 50
:)
ano, tak czy siak wybrany plecak trzeba przymierzyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 12, 2009 6:35 pm 
Zastanów się nad Berghaus VERDEN 65+10 - naprawdę doskonały plecak, cena myślę że adekwatna. Bardzo wygodny system nośny, sprawdzona marka a sam plecak wykonany rewelacyjnie. Dodatkowo masz duży 10 litrowy komin który czasem się przydaje szczególnie jak trzeba szybko zmieniać miejsce postoju i nie zawsze jest czas na przemyślane pakowanie sprzętu. Dodatkowy plus to wieczysta gwarancja na plecak...oczywiście dotyczy plecaka nie właściciela...;]![b]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 13, 2009 11:06 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
od kilku miesiecy jestem w posiadaniu Deutera AirContact PRO 60+15, sprowadzilem go z UK, w Polsce kilka miesiecy temu kosztowal 819zl zdaje sie, teraz 949zl !! kupilem go za ponad 600zl po przeliczeniu z transportem ok 80zl

co do samego plecaka, swietny system nosny w calej serii AC PRO, potezne pasy biodrowe, kapitalne wykonanie, nic nie trzeszczy, wzsystko solidnie spasowane, przemyslane, kazda kieszonka, a jest ich duzo, bardzo dobre suwaki YKK, testowalem go w grudniu w Tatrach, ponad 6h pelnego obciazenia, bardzo dobrze znioslem
jedyna jego wada to waga, 3.2kg robi swoje...

troche zaluje, ze nie kupilem wersji 70+10L, planuje wypad w Dolomity na ~2 tygodnie i boje sie, ze moge sie nie zmiescic a ze potrafie zapelnic kazda przestrzen jaka mam dostepna wiec mam powody do obaw...

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 1:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lut 14, 2009 1:12 pm
Posty: 2
a co zakładasz sklep obwozny? :)

ja sie spakowałem w dolomity na ~11 dni w deutera 35+. Zabralem: spiwor, ubrania, kuchenke, lonze, kask, uprzaz, kilka travellunchy + duperelki. Wyprawa była nastawiona na lazenie ferraty, wiec innego szpeju nie bylo.

Cytuj:
ze potrafie zapelnic kazda przestrzen jaka mam dostepna wiec mam powody do obaw...

to im mniej jej bedziesz miał tym lepiej :D
co to za przyjemność chodzić z 80L na plecach ;)

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 1:38 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
ze stosuje podobą taktyke do twojej pakuje się na 2 tyg w tego samego deutera, natomiast obawiam się, że na 4 miesiące tułaczki może nie wystarczyć, no chyba żeby mu zrobić jakie dodatkowe pasy troczące ;]

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 1:39 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
~11 dni w 35L ? szacunek ;) do standardowego sprzetu typu uprzaz, lonza, kask, kuchenka - musze dodac torbe foto, z ktora nei rozstaje sie na wypadach, 2.5kg LowePro 160AW + najpewniej namiot, bo pulap euro jest aktualnie na tyle wysoki, ze ceny schroniskowe sa dla mnie za wysokie

pewnie, ze taki ciezar na plecach meczy, mialem nadzieje, iz uda sie rozbic namiot na jakims kempingu w Cortinie, zostawic wiekszosc rzeczy w namiocie i smigac po ferratach na lekko

ze - a powiedz czym jechales i gdzie spales ?

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 2:53 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 5:31 pm
Posty: 50
regedarek napisał(a):
4 miesiące tułaczki może nie wystarczyć, no chyba żeby mu zrobić jakie dodatkowe pasy troczące ;]

na 4 m-ce, to o rozmiar większy deuter, czyli 45+ :lol:

dgim napisał(a):
~11 dni w 35L ? szacunek
To jest "guidowskie" 35l ;)
plecaki "po" 11 dniach:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 3:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lut 14, 2009 1:12 pm
Posty: 2
Cytuj:
ze - a powiedz czym jechales i gdzie spales ?


podroz: pociagi i autobusy
noclegi: schroniska i inne (ze znizka OEAV)

np.
pod Konigsjodlerem w Erichhutte nocleg (chyba ze sniadaniem) normalnie kosztował 16e, z OEAV 8e. Obiadokolacja ~7e.

w dolomitach w schronisku Comici (w sesto) pamietam, ze zarcie sniadanie+3daniowy obiad ~20e (halbpension)

euro było po 3.30 - 3.40 :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 15, 2009 8:30 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tuco napisał(a):
Zastanów się nad Berghaus VERDEN 65+10 - naprawdę doskonały plecak, cena myślę że adekwatna...

Nie wątpię, że jest doskonały, ale to już nie ten rozmiar - za duży jak na moje potrzeby. W razie czego mam tego "pieprzonego" :-) Bergsona 75 plus.

dgim napisał(a):
od kilku miesiecy jestem w posiadaniu Deutera AirContact PRO 60+15...

Ta waga powyżej 3kg delikatnie mnie już poraża :-).

Wybiorę coś z aicontacta 45 plus (ewentualnie 55 plus) lub z serii ACT LITE 40 plus (ewentualnie 50 plus). Za ACT przemawia waga (dobrze ponizej 2kg). Co do Guido jednak obawiam się, ze z racji tego, że jego flagowe przeznaczenie to wspinaczka może okazać się w dłuższej marszrucie mniej wygodny od pozostałych. Ale postaram się poprzymierzać wszystkie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 12:52 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
wiesz, niestety porzadny system nosny musi swoje wazyc
AC odstaje konstrukcyjnie od AC PRO, ale w wersji AC Lite poza waga nie widze zadnych zalet - z pelnym obciazeniem po 6-8h przekonany jestem, ze wyprostowac bym sie nie mogl... kiedys przechodzilem przez podobny leciutki system nosny w Campusie - nigdy wiecej

AC 45+10 czy 55+10 zawsze byly dobrymi rozwiazaniami - niestety ceny Deutera poszly do gory tak samo jak Hanwaga, bardzo solidnie do gory wiec bez znizek ciezko o sensowna cene

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 9:23 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Jasne, rozumiem, że musi ważyć. Zachodzi jednak pytanie co kto dla siebie rozumie pod pełnym obciążeniem? Ja bynajmniej nie zamierzam nosić więcej (choćby to był system nośny na słonia :-)) niż jakieś 15kg - a i to jest ze sporym naddatkiem. A nie wydaje mi się, żeby nawet dla wersji LITE było to maksymalne obiążenie?
Dgim - uważasz, że jest spora różnica w systemie nośnym wersji LITE, a podstawowym AC?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 1:18 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
Mario431,

moge jedynie ocenieac te plecaki z pkt widzenia teoretycznego, wizualnego aspektu, bo zdaje sie poza zalozeniem w sklepie swego czasu systemu AC nie mialem wiekszego doczynienia z tymi modelami. wiecej, mysle, merytorycznych konkluzji uzyskasz jak po prostu zalozysz oba modele z pelnym obciazeniem, kiedy zobaczysz jak Twoje plecy reaguja, wspolgraja z danym systemem.

wg wielu opinii roznica pomiedzy systemem w AC a AC PRO jest duza. jezeli pomiedzy tymi systemami jest duza, to przekonany jestem, iz pomiedzy Ac Lite a AC bedzie rownie duza, tym bardziem gdy patrzy sie na solidnosc systemu w obu przypadkach. AC zblizony jest do PRO konstrukcyjnie, Lite natomiast przez to, ze nie ma tak poteznej warstwy na dole systemu odciagajacej plecak od dolnej czesci plecow przenoszacej ciezar na biodra razem z poteznymi pasami bedzie sie po prostu przy wiekszych obciazeniach gorzej sprawdzal, tak mi sie wydaje.

ja mialem dosc srednich, czy niezlych systemow nosnych stad zdecydowalem sie na optymalne rozwiazanie tzn AC PRO - zdaje sobie jednak sprawe z faktu, iz AC PRO zaczyna sie od litrazu 50+10 i wazy 2.9kg - do tego kosztuje tyle ile wesja 60+15 jeszcze kilka miesiecy temu.

ale ja naprawde wiecej niz mniej biore ze soba, torba foto 2.5kg - wiec z zupelnie innej perspektywy to oceniam.

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 2:33 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dgim
Dziękuję za te wyjaśnienia. Mam tylko nadzieję, że w sklepie rozumieją, iż plecak przymierza się z obciążeniem i udostepnią ciężary :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 2:42 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
tu masz to o czym mowilem, wizualnie

AC - http://tiny.pl/vb69

ACT Lite - http://tiny.pl/vb6r

w dobrych sklepach jest obciazenie

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 8:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
dgim napisał(a):
roznica pomiedzy systemem w AC a AC PRO jest duza.

To są dwa różne systemy nośne.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 11:12 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Do dgim:
Będę kupował w 8a(Aktive) w Gliwicach. To z tego co do tej pory doświadczyłem raczej profesjonalny sklep górski.

Do zjerzony:
A między AC a ACT Lite? To też 2 różne systemy nośne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 11:33 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
8a - jeden z lepszych sklepow, w ktorych zaopatrywalem sie w sprzet, swietny kontakt, kapitalne opisanie produktu na stronie + foto dokladne, co wcale tak czesto nie wystepuje, do tego dobry kontakt, szybka realizacja, czeste obnizki...

to tym bardziej inne systemy

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 18, 2009 12:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
W takim razie powinno być ok. Raz już tam kupowałem (w ubiegłym roku) i jestem zadowolony.
W zasadzie robię taka listę rzeczy, które mnie interesują i wysyłam do nich. Oni to sobie przygotowują i jak przyjeżdżam to już jest. Przez to zaoszczędzamy kupę czasu. Z uwagi na niezbyt okazałą powierzchnią gro rzeczy trzymają na magazynie i takie szukanie potem na miejscu niepotrzebnie zabiera wiele czasu i nerwów :-)a tak jest ok - zresztą to ich sugestia, do której staram sie dostosowywać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 24, 2009 9:27 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Hej
Dokonałem zakupu. Wybór padł na AC 45+10. Udało mi się go wyrwać (model z 2008) za 399zł, więc cena chyba dobra? Za rywala w realu miał tylko AC 55+10 z 2009 za 739zł, bo serii ACT LITE nie udało się jeszcze sprowadzić. Szukałem plecaka tak o 50-70% większego od swojego hannaha 35l i znalazłem. Po dokładnym pomiarze mogę powiedzieć, że jest on nieco większy od podanej nominalnej pojemności (o jakieś 5-7l), więc jak dla mnie jeszcze lepiej. Poza tym jest dosyć wąski i że tak powiem smukły :-), czyli dokładnie taki o jaki mi chodziło. Przy postawieniu go przy hannahu widać tę sporą różnicę w wielkości.
Teraz pozostaje mi więc testowanie i oby w terenie sprawdził się!
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 06, 2009 8:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Przestudiowałam temat "plecak",tu zapodam pytanie,bo w sumie o taki litraż mi chodzi.Poradźcie,który byście wybrali..chciałam coś z Deutera,ale chyba jednak mnie nie stać,tym bardziej,że jeszcze kurtkę na zimę kupić muszę..a niestety każda złotówka,dobrze ulokowana,się liczy... Może ktoś ma może któryś z pokazanych plecaków? czytałam dobre opinie o Wisporcie,co o tym myślicie?
Co wybrać:

http://www.wisport.com.pl/index.php/ple ... /quickpack

http://www.e-horyzont.pl/jack-wolfskin_ ... 0133t.html

http://www.cerrotorre.pl/product-pol-17 ... ne-60.html

Dzięki za rady,pozdr :) :wink:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 06, 2009 10:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
TNF'a i JackaWilczejSkóry by nie brała...

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL