Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 06, 2009 4:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Ali7 napisał(a):
Wszystko oprócz daty

Są Tacy co pamiętają ;)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 06, 2009 5:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Jacek napisał(a):
Ali7 napisał(a):
Wszystko oprócz daty

Są Tacy co pamiętają ;)


No cóż, ale ja do takiej grupy ludzi nie należę i wolę notować, a przecież nic złego w tym nie ma. Dlatego właśnie takie rzeczy sporo mi miejsca zajmuję, jednak teraz mam duży plecak i wszystko się zmieści. Już się nie mogę doczekać aż go wypróbuję w górach, ale jeszcze miesiąc...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 06, 2009 9:31 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
mam pytanie takiego typu, jedziemy w Tatry w 2 osoby planujemy spakować się w jeden duży plecak i zabrać jeden mały:
-jak duży plecak jest nam potrzebny?
-jeśli często nie będziemy wyjeżdżać w góry to opłaca się kupować jakiś lepszy plecak czy taki do 200 zł starczy?
-czy jesteśmy skazani na dźwiganie go cały czas jeśli planujemy przemieszczać się z schroniska do schroniska (może to być trochę nie wygodne i bardzo obciążające)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 06, 2009 11:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Ali7 napisał(a):
Nie wiem kurna, jak on to robi.

Ja również.
Ale trzeba MU to przyznać.
Wyczucie daty i czasu ma piękne.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 06, 2009 11:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Krzynio
Po pierwsze na ile jedziecie ?
I jakie rozmiary bierzesz pod uwagę?
masz już jakiś plecak czy planujesz zakup dwóch ?

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 07, 2009 7:12 am 
Swój

Dołączył(a): N lip 05, 2009 6:45 pm
Posty: 89
-planuje siedzieć ok 5-6 dni
-będą to szlaki raczej dla początkujących i czasami troszkę trudniejsze, kulminacją ma być wejście na Rysy w ostatnich dniach
-mam tylko taki mały (pojemność nieznana)wejdzie w niego 2 butelki wody i 2 kurtki przeciwdeszczowe może jeszcze jakieś drobiazgi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 07, 2009 7:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Na pewno kup coś lepszego, a to nie oznacza wydatku 500 zł, ja kupiłem świetny plecak Hi Mountain K2 - 70l za 229 zł, na stronie firmy (przesyłka za darmo, przy pobraniu 3,60). Tu głównie chodzi o to abyś się dobrze w nim czuł, a ja ten plecak mogę polecić. Przyszedł do mnie wczoraj, dobrze go dociążyłem i założyłem na plecy. Kilka rundek po domu i pierwsze wrażenie, świetne. Jak sprawdza się na dłuższych trasach to musisz się zapytać kogoś innego, ale na pewno nie gorzej.

A czy jeden wam starczy to zależy tylko od tego ile rzeczy zabieracie i czy macie takie dość dobre, wysokie buty - one sporo miejsca zajmują. Taki plecak może Ci służyć nie tylko w góry, ale też na inne wyjazdy - ja go kupuje też w takim celu ;)

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 08, 2009 11:13 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 5:35 pm
Posty: 10
Witam zastanawiam się nad kupnem plecaka ~ 45l
W oko wpadły mi dwa: ..::HiMountain::.. albo ..::Bergson::.. Co o nich sądzicie? a może polecacie coś innego? Cena max 300 zł ! :)

Pozdrawiam.. Piotrek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 09, 2009 6:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Ten plecak HiMountain jest bardzo dobry. Mój znajomy ma taki i jest z niego zadowolony, więc śmiało możesz kupować.

Na pewno będziesz zadowolony. Pozdrawiam.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 6:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 7:12 pm
Posty: 16
Jaki plecak na 2-4 dniowe wycieczki. Jaka pojemność, jaki model i żeby można było podpiąć śpiwór?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 16, 2009 6:53 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
R. napisał(a):
Jaki plecak na 2-4 dniowe wycieczki. Jaka pojemność, jaki model i żeby można było podpiąć śpiwór?

Za dużo niewiadomych:
- jakie masz zwyczaje co do ilości rzeczy ?
- lato czy zima ?
- po co chcesz podpinać psiwór i jak duży po spakowaniu masz ten śpiwór ?
Poza tym przejrzyją wątek, trochę o tym było napisane. Poszczególne modele też były polecane.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 16, 2009 5:31 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 6:24 pm
Posty: 41
Lokalizacja: 3city / Hell
igor napisał(a):
degsterr Future ( 38 ) mam i raczej polecam, chociaz nie mam za bardzo porownania do innych, poniewaz kiedys uzywalem malo wyrafinowanych plecakow.

Podobnie jak ja. Chodziłem z takim starociem 45l z alu stelażem, nie pamiętam jakiej firmy i po załadowaniu większej ilości klamotów na dłuższą wędrówkę skutki były odczuwalne. :? Dlatego teraz chce cosik, co nie będzie mi masakrować kręgosłupa - jestem wysoki prawie 2m wzrostu 8)
igor napisał(a):
Tez w sklepie dlugo sie zastanawialem 32, czy 38, ale jak zaczalem pakowac do niego graty (i tu dziekuje obsludze sklepu za umozliwienie mi przeprowadzenia symulacji na sprzecie jaki sobie zazyczylem:) ) to nie mialem watpliwosci, ze 32 to troche malo.

Tak racja... jak już wezmę to tego 38l :wink:
igor napisał(a):
Co do dostepnosci to z tego co widze prawie zawsze sa w sieci Cerro Torre, tyle ze pomimo, ze to siec sklepow, to jednak z tego co widze upodobali sobie poludnie kraju.

Na pomorzu o takiej sieci nawet nie słyszałem :o


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 19, 2009 7:55 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 2:53 pm
Posty: 266
Lokalizacja: Góra/Pszczyna
degsterr[b] Ja kupiłem plecak firmy VAUDE ASYMMETRIC 40 i on ma taki fajny sposób regulowania długosci pasków przez co mozesz idealnie dopasowac go do wzrostu.Ja pakuję go na jedno dniowe wypady siebie i zonę.Ma boczne kieszonki komorę dzielona i siakis tam woreczek ochronny przed deszczem.Na prawdę polecam.

_________________
Trzeba robić swoje i umieć z tym żyć.- KILERUS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 19, 2009 8:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Vision napisał(a):
a kupiłem świetny plecak Hi Mountain K2 -


Vision napisał(a):
Tu głównie chodzi o to abyś się dobrze w nim czuł, a ja ten plecak mogę polecić.


Vision napisał(a):
Przyszedł do mnie wczoraj, dobrze go dociążyłem i założyłem na plecy. Kilka rundek po domu i pierwsze wrażenie, świetne.

Stary, otrząśnij się. Nie odmawiam Ci dobrych chęci, ale daj se siana. Polecasz komuś plecak bo się w nim przeszedłeś z jednego pokoju do drugiego?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 20, 2009 5:47 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 6:24 pm
Posty: 41
Lokalizacja: 3city / Hell
vincent198 napisał(a):
degsterr[b] Ja kupiłem plecak firmy VAUDE ASYMMETRIC 40 i on ma taki fajny sposób regulowania długosci pasków przez co mozesz idealnie dopasowac go do wzrostu...

Ciewkawa pozycja, a nie brałem pod uwagę. Jest dostępny w Hi Mountain'ie więc niebawem oberkam. Taki system regulacji pasków do wzrostu maja tez plecaki Lowe alpine...
Dzięki za propozycje.

zjerzony napisał(a):
Stary, otrząśnij się. Nie odmawiam Ci dobrych chęci, ale daj se siana. Polecasz komuś plecak bo się w nim przeszedłeś z jednego pokoju do drugiego?

Nic dodać nic ująć :wink:

Dzwoniłem dziś do Treka w Gdańsku i Futura 38 tylko na zamówienie, więc dupa nie przymierze :( URWAŁ NAĆ!!

_________________
Release Yo' Self!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 20, 2009 6:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 13, 2007 3:36 pm
Posty: 10
degsterr napisał(a):
Ciewkawa pozycja, a nie brałem pod uwagę. Jest dostępny w Hi Mountain'ie więc niebawem oberkam. Taki system regulacji pasków do wzrostu maja tez plecaki Lowe alpine...
Dzięki za propozycje.


mam tego Vaude tylko w wersji 50L - 40l chyba nie ma dzielonej części w środku ( w 50L jest dostęp z dołu do głównej komory) - to jest jakiś tam minus - flash system regulacji, rzeczywiście prosty i bardzo wygodny w użyciu. Z czym, że to plecak raczej do typowej turystyki (raczej nie do wspinaczki), i warto o tym pamiętać przy zakupie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 20, 2009 7:53 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 2:53 pm
Posty: 266
Lokalizacja: Góra/Pszczyna
Mój voude 40l jest dzielony na dwie częsci i ma dostęp z przodu .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 9:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 15, 2008 6:53 pm
Posty: 10
zanosi się ze będę musiał kupić jakiś większy plecak, wydatek ten pojawił się nagle, kwota którą chciałbym przeznaczyć to 250 max 300 zł z przesyłką. W sieci i na allegro jest nawet wybór, przeglądałem co nie co. Głównie chciałem zapytać o wybór firmy, żeby wybrać "najmniejsze zło" Rozważałem produkty firm f7, 4f, alpinus i HiMountain. Które z nich byście polecili, czy może to w moim przypadku bez znaczenia. Plecak ma mi posłużyć do przetransportowania niezbędnych rzeczy na różnego rodzaje wycieczki. Nie będę z nim uprawiał trekkingu. Będę maił stałe miejsce zakwaterowania, więc na codzienne wycieczki mały plecak i jazda. ten duży to na trasie dom, jazda pociągiem miejsce zakwaterowania, więc jakiś super chyba być nie musi, na wakacyjne wyjazdy powinien wystarczyć.
myślałem o ok 60 litrach, ale jestem zielony w tych sprawach. Jade w góry na ok 10 dni to będzie dużo t-shirtów 2 pary butów, klapki spodnie krótkie, długie, coś do spania i poduszka jasiek, bielizna, podstawowe kosmetyki, coś ciepłego i przeciwdeszczowego, aparat i akcesoria przydatne na szlaku, termos ręcznik itd.. czy 60 litrów to wystarczająca pojemność, czy lepiej kupić większy i potem ściągać maksymalnie pasy kompresyjne ? pomyślałem że może odwiedzę sklep turystyczny i chociaż pooglądam różne pojemności plecaków żeby mieć jakie takie wyobrażenie

myślałem o HiMoutainnie np. k2 albo o f7 http://www.allegro.pl/item676986752_fir ... maran.html czy może coś z 4f albo alpinusa ? czy olać te wszystkie porady, recenzje i brać co jest. przyznam ze zależało by mi na regulacji szelek i pokrowcu przeciwdeszczowym, ale to raczej jest standard.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 12:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Na Twoim miejscu kupiłabym zwykłą torbę sportową - więcej zmieścisz, ubrań nie wymniesz i jest dużo wygodniejsza do pociągu (przechodzenie z plecakiem między przedziałami jest problematyczne).

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 12:40 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
A ja jednak plecak, nie łubię toreb.
Przy takim zastosowaniu wziąłbym 70 l.
Fimry, które podałeś, na takie zastosowania są ok. Natomiast zawsze może Ci się zachcieć innych zastosowań i pochodzić z garbem chociaż do schronu. Jeżeli byś dołożył kilkadziesiąt złotych to mógłbyś wziąć np. http://wolfgang.pl/?p=shop&product_id=38 za 349 zł. We wszystkich sklepach kosztują tyle samo, nie ma co szaleć, żeby był na wysyłkę. Mam i polecam (opisywałem ileś stron temu)

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 01, 2009 6:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 15, 2008 6:53 pm
Posty: 10
nie torba sportowa dla mnie odpada, nie lubię ich używać, chyba że jakaś małą, problem z plecakiem przeżyje, a na pewno lepiej chodzić z plecakiem niż z torbą (ale to moja subiektywna opinia) ten wolfganga też fajny, tylko że nie chcę za bardzo rodziców obciążać (a miesiąc temu kupiłem sobie buty trekingowe) a chciałem sobie jeszcze kupić kurtkę, ale na nią już mam uzbierane

Czyli te tańsze nie nadają się do chodzenia po górach czy masz na myśli komfort użytkowania ?
czyli 70 litrów, taki też zapewne kupie, dzięki za rady i czekam na więcej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 01, 2009 7:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
futurer napisał(a):
Czyli te tańsze nie nadają się do chodzenia po górach czy masz na myśli komfort użytkowania ?
czyli 70 litrów, taki też zapewne kupie, dzięki za rady i czekam na więcej ;)


To nie jest tak że się nie nadaje.
Tylko ich trwałośc i wykończenie może być gorsza.
Po prostu po roku plecak może (chociaż wcale nie musi) się rozlecieć.

Zresztą ja uważam że nie nalezy kupować plecaka wysyłkowo, bo plecak (a zwłaszcza taki duży) tak jak ubranie - koniecznie trzeba zmierzyć.
Włożyć do niego coś ciężkiego, pochodzić po sklepie, poskakać.
Bywają całkiem niezłe plecaki, które do konkretnych pleców nie pasują.

Poza tym - bywają czasem niezłe promocja (zwłaszcza teraz latem) i trzeba na nie polować.
Mi się dwa lata temu udało kupić na prawdę wypasiony plecak Mammuta - Silvretta (60 l + 10 l komin) za 305 zł.
Pokazywałam go gdzieś w tym wątku.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 03, 2009 8:53 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 15, 2008 6:53 pm
Posty: 10
no i nabyłem tego wolfganga :)
dziękuje za rady


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 08, 2009 9:34 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 8:45 pm
Posty: 12
są tu jacyś posiadacze tegorocznego Deuter Guide 45?
czy podwieszone kije stabilnie siedzą na plecaku na tych pasach bocznych? mógłby ktoś ewentualnie cyknąć fotkę samowyzwalaczem wypakowanego plecaka z kijami, czekanem i w miarę możliwości kaskiem? :wink: dzięki z góry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 08, 2009 11:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 3:57 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Kielce
lustmord napisał(a):
są tu jacyś posiadacze tegorocznego Deuter Guide 45?

Ja mam tegoroczny 35+ i kijki troczy się bezproblemowo, ogólnie git.

_________________
https://www.facebook.com/PortugalTripExtreme2013 <------ Wyprawa rowerowa z Polski do Portugalii
http://www.pomagamoli.pl/ <------ Akcja Pomagam Oli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 8:26 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 8:45 pm
Posty: 12
thx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: odp
PostNapisane: Pt lis 13, 2009 6:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Witam

Jako laik w kwestii tego typu sprzętu chciałbym prosić w doborze pleacaka dla mnie, przede wszystkim jaki powinien być duży i jeśli jest to możliwe będę wdzięczny za konkretne propozycje. Otóż plecak potrzebny jest mi na typowe wycieczki jednodniowe, ponieważ nie wspinam się nie musi miec tych wszyskich bajerów na czekan itp. ale uchwyt na kijki jak najbardziej, dobrze aby miał boczne kieszenie z siatki aby można tam był włożyc jakies picie i łatwo jej wyjąć, ze względy na czas wycieczek nie będe nosił namiotów itp. jedynie elementy ubioru niezbędne na jednodniowe wycieczki(spodnie kurtka itp.) jakieś mapy, jadło, picie itp. sami zresztą wiecie. doradzcie proszę jco będzie odpowiednie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 13, 2009 6:15 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Nosze małe plecaki. Poprzedni ideał millet hiker był 25 litrowy Niestety już go nie produkują, mimo poszukiwań nie udało mi się kupić identycznego. Obecnie noszę berghausa 20 litrowy. Na wycieczki jednodniowe letnie jeszcze wystarcza ale na zimę w przyszłym roku kupię sobie większy.
Moim zdaniem powinieneś kupić sobie coś pomiędzy 25, a 35 litrów. Polubiłam plecaki dla łojantów, są przeważnie bardzo dobrze zaprojektowane. Jaka firma? Na pewno renomowana. Nie wolfgnag. Mam ich plecaki z wyprzedaży, leżą sporadycznie używane. Deuter albo millet to moi faworyci.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: odp.
PostNapisane: Pt lis 13, 2009 6:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
No już jestem nieco bogatszy w wiedzę jednak zapomniałem dodać iż chciałbym kupić coś w rozsądnej cenie. wiem, że deuter i millet to b. dobre firmy ale bardzo drogie niestety jednak nie dyskwalifikuje mnie to ponieważ wiadomo że mnóstwo firm robi plecaki i może dałoby się wybrać coś tańszego ale również godnego uwagi. Wiem, że jakość kosztuje ale M. i D. to dla mnie za wysoka półka jak na początek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 13, 2009 6:28 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 6:24 pm
Posty: 41
Lokalizacja: 3city / Hell
To zależy też na jaki sezon i ile chcesz na niego wydać...
Piszesz, że duży na jednodniowe eskapady to max 40 litrów np. TNF Terra 40 http://8a.pl/page,produkt,id,2673.html Większy 55 litrów np. http://polarsport.pl/product/332646/Ple ... AKALU%2055
Ja jako wiekszy wór używam Salewy KAILUA 50+10 (po dobrej komresji to 40-stka) i szczerze mogę polecić (komora dzielona, dostęp od spodu na mokre ciuchy np. kieszenie boczne no i komin 10 l...) a dałem za niego bagatela 265 pln.
Ale raczej takie pojemności nadają się na kilkudniowe wycieczki...
Kijki zawsze możesz zamocować za pomocą troków, w które wiekszość plecaków outdoor'owych jest wyposażona
Jeżeli chodzi o sezon letni to stanowczo jakiś 18+ zupełnie wystarcza np. http://www.ceneria.pl/Plecak_Hiker_18_W ... ownaj.html przytroczysz sobie do niego spokojnie kurtkę i kijki, a reszta klamotów w środku...
Optimum jednak jest plecak 30-35 litrów gdzie przyda się zarówno zimą i latem.
Ogólnie jeżeli chodzi o trwałośc to polacane są plecaki: Deuter'a, Mammut'a, TNF'a, Millet'a, Berghaus'a... Ale z tym opinie są różne.
Rada: Idź do sklepu przymierz plecak, czy Ci "leży" sprzedawca Ci go wypełni, dociąży jakimiś klamotami i sam ocenisz ;)

_________________
Release Yo' Self!


Ostatnio edytowano Pt lis 13, 2009 6:32 pm przez degsterr, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL