Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 6:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 10:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Basia Z. napisał(a):
Tylko czemu to takie drogie ?

O kur... na 8a nie patrzyłem. Niech wypier*dalają w podskokach* :evil:

Szacun dla kol. Inżyniera. Spełnia raczej role osłony, konwektora ? Nie wiem na ile skuteczne w przekazaniu ciepła jest miejsce styku naczynia z blachą.
A jakby jeszcze coś na dno ? Istnieje cała masa kształtek aluminiowych o przeróżnych przerojach.. Posmarować jakąś pastą i przyczepić na nitach albo od razu na jakimś extra kleju :idea:
http://images.google.pl/images?hl=pl&lr ... a=N&tab=wi

*sorki za słownik, należało in się, złamasy

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 8:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
Mazio napisał(a):
moj wybor padnie chyba na Jetboil. Czy ktoś z was używał lub miał do czynienia?


leppy napisał(a):
http://4outdoor.pl/news/2212/jetboil-przelom-w-outdoorowym-gotowaniu
Ktoś używa?


No to podbijam zeszłoroczne pytania leppy'ego i Mazia: czy ktoś już zanabył i ma jakieś doświadczenia, co by się nimi podzielić? A może sami zainteresowani przetestowali w praktyce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 5:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 5:02 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Tarnów
Pierwszy raz w temacie, jeśli ktoś ma mało cierpliwości, niech nie czyta- pytania mogą zaskoczyć...

Szukam zwyczajnego palnika, żadnych rarytasów. Biorąc za kryteria cenę /do 100 zł/, kartusze /dostępność/ i wygląd /jak najmniej 'plastikowych', ładnych dodatków/, wychodzą mi dwa typy: F1 Spirit Coleman'a i Trial Classic z Go System.
Który produkt pewniejszy i czy do któregoś może być ograniczony dostęp do kartuszy? Ewentualnie coś podobne, godne polecenia?

Przeglądając różne oferty, natrafiłem w opisie na mniej więcej taką uwagę: "Możliwość wielokrotnego demontowania kartusza". Znaczy to, że nie każdy palnik/kartusz na to pozwala czy po prostu producent nie miał się czym pochwalić i taką notkę dołączył? [;

_________________
"To turysta powinien dopasować się do warunków, jakie panują w górach, a nie odwrotnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 5:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
on the rocks napisał(a):

Przeglądając różne oferty, natrafiłem w opisie na mniej więcej taką uwagę: "Możliwość wielokrotnego demontowania kartusza". Znaczy to, że nie każdy palnik/kartusz na to pozwala czy po prostu producent nie miał się czym pochwalić i taką notkę dołączył? [;


Tzn że kuchenka jest na kartusze nakręcane a nie przebijane, i po zamontowaniu możesz taki kartusz odkręcić w dowolnym momencie, np podczas transportu (w przeciwieństwie do kartusza nabijanego, którego nie możesz ruszać dopóki się gaz nie skończy)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 8:44 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 30, 2010 11:59 am
Posty: 66
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
on the rocks napisał(a):
Pierwszy raz w temacie, jeśli ktoś ma mało cierpliwości, niech nie czyta- pytania mogą zaskoczyć...

Szukam zwyczajnego palnika, żadnych rarytasów. Biorąc za kryteria cenę /do 100 zł/, kartusze /dostępność/ i wygląd /jak najmniej 'plastikowych', ładnych dodatków/, wychodzą mi dwa typy: F1 Spirit Coleman'a i Trial Classic z Go System.
Który produkt pewniejszy i czy do któregoś może być ograniczony dostęp do kartuszy? Ewentualnie coś podobne, godne polecenia?

Przeglądając różne oferty, natrafiłem w opisie na mniej więcej taką uwagę: "Możliwość wielokrotnego demontowania kartusza". Znaczy to, że nie każdy palnik/kartusz na to pozwala czy po prostu producent nie miał się czym pochwalić i taką notkę dołączył? [;

Ja mam MightyAtom GoSystem`u i muszę powiedzieć, że jak na razie, sprawuje się bardzo dobrze :) Ma odkręcane kartusze ("wielorazowe"), które są łatwo dostępne i można je kupić w 2 albo 3 wielkościach. W deszcz czasem nie chce odpalać z wbudowanego zapalnika piezo, ale wystarczy wtedy pomóc mu zapalniczką ;). Dodają do niego plastikowe pudełko, w które można schować złożony palnik i wsadzić tam np. zapalniczkę i jest jeszcze kapka miejsca na drobiazgi. Dodają jeszcze do niej małe pudełeczko z uszczelką i kluczykiem, żeby w razie czego ją sobie wymienić, ale to chyba bardziej pic na wode bo nawet nie wiem jak bym miał ten palnik rozkręcić :)
Nie mam porównania z innymi palnikami, ale myślę, że produktom GoSystem można zaufać. Poszukaj promocji, bo np. ja swój kupiłem ze zniżką 40%,a że kuchenki danej firmy w określonym przedziale cenowym nie różnią się jakoś specjalnie to czasem warto wziąć tą, która jest aktualnie na promocji ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2010 8:44 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Ja mam palnik Coleman'a, intensywnie uzywany juz od 11 lat i nadal dziala :) Jaki model to nie mam pojecia, bo to juz tak dawno bylo... To znaczy jest na nim napisane 3001 HPX, to pewnie model, ale podejrzewam, ze juz niedostepny, na pewno powymyslali inne, nowsze. Tak czy inaczej Coleman wydaje sie solidny i "dlugowieczny". No, chyba ze sie popsuli przez lata, ale nic o tym nie wiem.

A co do kartusza, to polecam nakrecany (mozliwosc wielokrotnego demontowania), bo jak masz taki, co przebijasz i jest na stale, to trudniej go zapakowac do plecaka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 5:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Właśnie zobaczyłem, że GoSystem też ma kuchenki tytanowe
http://gosystem.pl/?p=172
Kuchenka Fly
» czas gotowania1l wody: 2min. 50sek.*
» wykonana zgodnie ze standardem EN417
» waga: 50g
» moc: 3000W
» zużycie paliwa: 130g/godz.

* w warunkach laboratoryjnych

Używa ktoś?

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 19, 2012 9:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Tu jest filmik z teścikiem tego palnika, tylko z tego co widzę to gość gotował w ciągu tych 2.50 min 0,5 l a nie 1 l.
I wyszło, że wystarczy na zagotowanie 9 g gazu.

Edit
Już widzę nieścisłość danych na polskiej stronie gosystem.pl.
Na angielskiej stronie http://www.go-system.co.uk/catalog/prod ... tegory/43/

Weight (grams)50
Boil Time (0.5l)2mins 15secs
Boil Litre (1l)3mins 50secs
Ignition TypeManual
Gas Consumption130
Continuous Burn Time2hr 15mins
Light Outputn/a
Appliance Dimensions59 x 35 x 88
Power watts3000

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 19, 2012 12:03 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
Mooliczek napisał(a):
Mazio napisał(a):
moj wybor padnie chyba na Jetboil. Czy ktoś z was używał lub miał do czynienia?


leppy napisał(a):
http://4outdoor.pl/news/2212/jetboil-przelom-w-outdoorowym-gotowaniu
Ktoś używa?


No to podbijam zeszłoroczne pytania leppy'ego i Mazia: czy ktoś już zanabył i ma jakieś doświadczenia, co by się nimi podzielić? A może sami zainteresowani przetestowali w praktyce?


Mam i używam wersji FLASH. Osobiście nigdy mnie nie zawiódł. Wodę gotuje expresem, jedyny słaby punkt to kiepsko zabezpieczony palnik piezzo.
Założenie kawałka wezyka eliminuje sprawę uszkodzenia go w transporcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 08, 2012 5:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Ktoś używa tego GoSystem Kuchenka Fly? Jakieś opinie, doświadczenia?

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2012 10:59 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
rabe napisał(a):
Mooliczek napisał(a):
Mazio napisał(a):
moj wybor padnie chyba na Jetboil. Czy ktoś z was używał lub miał do czynienia?


leppy napisał(a):
http://4outdoor.pl/news/2212/jetboil-przelom-w-outdoorowym-gotowaniu
Ktoś używa?


No to podbijam zeszłoroczne pytania leppy'ego i Mazia: czy ktoś już zanabył i ma jakieś doświadczenia, co by się nimi podzielić? A może sami zainteresowani przetestowali w praktyce?


Mam i używam wersji FLASH. Osobiście nigdy mnie nie zawiódł. Wodę gotuje expresem, jedyny słaby punkt to kiepsko zabezpieczony palnik piezzo.
Założenie kawałka wezyka eliminuje sprawę uszkodzenia go w transporcie.


A miałeś może takie przypadki, że nie pracował z jakimś kartuszem? w moim flashu np. na niektórych primusach zawór nie chodzi, tak jakby miały wyższy kołnierz

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 09, 2012 11:46 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Ja mam Jetboil Zip i ogólnie jestem zadowolony bo jest mały i lekki. Ale powiem szczerze, że jeśli chodzi o czas gotowania to przy MSR Reactor słabo wypada. Zwłaszcza na większych wysokościach >5000m daje się to odczuć. Miałem okazję porównać w tym roku oba palniki bo koleżanka, z którą wchodziłem na Korżeniewską miała Reactora i znacznie więcej wody (Reactor ma duży garnek) potrafiła zagotować w znacznie krótszym czasie. Jedyne minusy Reactora jak dla mnie to gabaryty, waga i cena.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 7:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Palnik spirytusowy z puszki po piwie:
http://www.realfarmacy.com/how-to-turn- ... ing-stove/
Dla mnie miazga, na pewno wypróbuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 7:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
leppy napisał(a):
Palnik spirytusowy z puszki po piwie


genialne w swojej prostocie. Właśnie kończę puszkę Lecha. Zaraz będę miał palnik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 03, 2014 10:53 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 4:22 pm
Posty: 58
Lokalizacja: Z tu tela
Witam serdecznie pozwolę sobie odświeżyć wątek. Posiadam palnik Primus 2243 ale denerwuje mnie ustawianie kartusza wraz z palnikiem i naczyniem. Dlatego postanowiłem zmienić go na PRIMUS PALNIK EXPRESS SPIDER. Nie potrzebuje palnika na różnorodne paliwo bo dokupię sobie kilka kartuszy i myślę że mi to w zupełności wystarczy. Mam pytanie czy jest coś lepszego od tej którą tu podałem mam na myśli moc kuchenki cenę i takie tam.

_________________
Góralem jestem i nikt kto ma gorzałkę nie jest mi obcy.
www.manfred.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL