Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 1:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 9:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
liczy się etos :mrgreen:

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 07, 2009 12:12 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
nie nie nie.....poczekam spokojnie aż bielizna będzie po 1000 zyla, wtedy coś zakupię.... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 15, 2009 12:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Czy ktoś z Was chadza zimą w przylegających do ciała legginsach ze stretch'owych materiałów? Jako jedynej warstwie. (Oczywiście do tego w plecaku softshell'owe lub gore - w razie ochłodzenia, deszczu ze śniegiem, na głęboki śnieg, na postoje, czy do zejścia podczas którego już się tak nie grzejemy jak na podejściach). Rok temu Waldek stosował taki sposób, wydał mi się dobry. Jakie materiały (może Power Stretch, czy inny, jakiś grubszy?) i/lub modele ww. spodni możecie polecić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 15, 2009 12:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Sposób szczególnie modny wśród Słowaków. Bardzo często w słoneczne zimowe dni chodzą właśnie tak ubrani.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 16, 2009 9:56 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Mam z Technopile spodnie Malachowskiego - nazwy nie pamiętam. Rozwiązanie nie jest złe, ale tylko przy bezwietrznej pogodzie, stretch'e są generalnie przewiewne, więc często jednak trzeba zakładać na to membranę.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: odp.
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 2:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Ostatni natknąłem się na taką firmę http://www.stoor.pl/index.php?cPath=1_11

co o niej sądzicie?

Chciałbym zapytać o jeszcze jeden aspekt biel. termoakt. zakupiłem ostatnio ciuch jaxy z rhovyl fakt grzeje nieźle ale żeby to takie miłe w noszeniu było to bym nie powiedział. Które według was materiały są "najmilsze" jeśli chodzi o kontakt z ciałem? (aha poza tymi cudami z w. merynosów)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 16, 2009 11:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Obrazek
:mrgreen:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 12:27 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
http://www.e-pamir.pl/0,1929,beri-bluza ... -beri.html
Ktokolwiek slyszal, ktokolwiek wie cos o Beri od uzytkownikow? Nie pytam juz o ten konkretny model ktory mi akurat sie podoba.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 12:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Darku opinie użytkowników o bluzie Kazalnica i getrach Rysy firmy Beri są wysoce pozytywne.

A propos, jak znajdziesz stronę producenta (Beri) to zlinkuj, bo ja nie mogę znaleźć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 1:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
No to cale szczescie, ze nie znalazles bo tez nie moglem i wyszloby na to żem fujara :) Trafilem za to przypadkiem na opinie na ngt: http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=2758

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 11:50 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Mam "piżamę" Brubecka ;)

Jestem zadowolona. Testowałam przy temperaturach -15 do +5.
Dobrze trzyma ciepełko, skóra nie jest spocona.

W temperaturach około zera wystarczyła na wierzch kurtka, w polarze można się było ugotować (przy niższych temp. komfort)

Choć to sprawa względna.

Wygodna.
Jak na razie nie mam Brubeckowi nic do zarzucenia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ja testowałem ostatnio ich (Brubecków) koszulkę. Jak dla mnie na zimę dużo lepsza od mammuta. I pomyśleć, że w Polsce też się da... Wiecie, że gość wcześniej robił rajstopy? Gatta była jego.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 1:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Piomic jaki model Brubecka? A propos, nabyłem te getry Beri, wyglądają OK, chyba zaraz do lasu w nich skoczę na mały test. Kolega nabył bluzę, właśnie jest w niej na nartach, jak wróci to wspomnę jak się sprawdziła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 5:02 pm 
...


Ostatnio edytowano So sty 15, 2011 5:37 pm przez chwastek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 8:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
leppy napisał(a):
Piomic jaki model Brubecka?

Nie wiem, wysłać Ci foto? :wink:
Chyba Thermo Body Guard, metka była chyba z czerwonym. Cieńsza niż Lowe Alpine, grubsza od Mammuta. W sam raz. I po tygodniu jeszcze nie capi... :mrgreen:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 9:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
i ja ma koszulki Brubecka model DYNAMIC OUTDOOR i bardzo sobie chwalę. Średnio przylegająca do ciała daje uczucie suchości

edit:
http://www.sklep.brubeck.pl/produkt.php?&id=97

http://www.sklep.brubeck.pl/produkt.php?&id=98

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Ostatnio edytowano N sty 03, 2010 9:34 pm przez tatromaniak24, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 9:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Piomic za foto dziękuję, pewnie - tak jak piszesz - Thermo Body Guard. Cieszę się że się sprawdza, tym bardziej że cenowo wypada dobrze. Natomiast nawiasem - a propos "ciensza/grubsza od Lowe Alpine" - to Lowe Alpine produkuje DRYFlo w 4 wersjach.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 9:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Cieńsza od mojej, nie znam innych... :wink:

Na ich stronie mojej nie ma, przestarzała jest. Taka z suwakiem, dość gruba, jakby "karbowana" po całości.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 04, 2010 3:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Ali7 napisał(a):
Bardzo fajnie działa bielizna z wełny merynosowej, tylko drogie to jak cholera

Kupiłam dziś sobie bluzkę Devold Expedition,skład 95%wełny z merynosa i 5%nylonu,rzekomo..ciekawa jestem jak się sprawować będzie,bom jeszcze "merynosa nie nosiła" :wink: rozmiarówka dziwna,należy przymierzać,ja mam Skę;P
Cena po rabacie w sklepie Podróżnika,190zł :oops: :oops:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 30, 2010 8:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 5:10 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Gliwice
pierwsza moja koszulka to hannah pulsar L16 z golfem wykonana z micry. totalna porazka. jedynym jej plusem jest to ze jest mila w dotyku oraz ze zamka przy golfie w ogole nie czuc i nie drazni.
nitki w niej sie strasznie zaciagaja, kupilam ja przeceniona, ale w dwoch innych sklepach gdzie cena byla normalna wszystkie te koszulki rowniez byly pozciagane. najgorsze jest jednak to ze strasznie lapie zapach! juz nawet nie wspominam o wiekszej aktywnosci, ale po zwyklym 2h spacerze ja czuc. dla mnie to ja skresla, nie da sie jej nosic. poza tym chociaz jest "mięsista" i wydaje sie ciepla to wlasnie-jedynie wydaje sie.

jakis czas pozniej wylicytowalam na allegro za zawrotna kwote 25 zl (nie bylo chetnych ) koszulke z dlugim rekawem 100% welna merino. firma malo znana.
koszulka jest po prostu rewelacyjna! idealna na zime, cienka a naprawde grzeje (ale czlowiek sie w niej nie przegrzewa). nosilam ja na na plecach na wyjezdzie dzien w dzien w czasie wysilku a ona ciagle swieza, zero zapachu, pelen komfort w trakcie uzytkowania.
w sklepach ceny bielizny z merino sa niestety wysokie, ale mysle ze warto.

mysle teraz nad kolejna koszulka i nie wiem czy merino czy moze sprobowac polartec power dry tak czesto polecany? boje sie znowu naciac


Ostatnio edytowano Pt lut 05, 2010 10:13 pm przez ania-, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 8:36 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
kupiłam dziś getry termoaktywne,testowałam przy -1 stopniach,pchając wózek z dzieckiem w górę po śniegu(czyli też spory wysiłek) i było mi w sam raz,w sumie dość zimno...na mróz myślę,by na nie włożyć luźniejsze spodnie dresowe bawełniane,jak Myślicie czy" termoaktywność"getrów będzie wtedy "działała"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 9:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
ania- napisał(a):
pierwsza moja koszulka to hannah pulsar L16 z golfem wykonana z micry. totalna porażka (...) najgorsze jest jednak to ze strasznie lapie zapach! już nawet nie wspominam o większej aktywności, ale po zwyklym 2h spacerze ja czuć. dla mnie to ja skresla.


Mam parę koszulek z Micry Hannaha (bodaj z serii Symbio?) i to niestety fakt. Zapach łapią szybko. Ale po mojemu równie łatwo się go pozbyć. Używałem ich na kilkudniowych wędrówkach dzień po dniu, po prostu od razu po zdjęciu z grzbietu płucząc je w zwykłej, zimnej wodzie. Do rana zawsze były suche i świeże. Z drugiej strony jeśli po jednodniowej wycieczce rzuciło się taką w kąt i przypomniało sobie po 2 dniach, nie jest już tak łatwo. Nie skreślałbym ich może definitywnie,, ale raczej się "przesiądę". Tej zimy testuję zestaw Expedusa, dokładniej Warm System. 50% poliamid i 50% srebrnej nitki. Gramatura 200g/m2. Na razie 2 wyjścia w śnieg, może za mało, żeby pisać ultrarecenzję, ale jestem zakochany. Materiał bardzo przyjemny w dotyku, krój wygodny (przynajmniej dla mnie, po prostu świetnie mi pasuje) i przede wszystkim ZERO łapania zapachu. Do tego całkiem znośna cena i mam swojego faworyta na kilka następnych zim. Na wersję letnią też się czaję.

ania- napisał(a):
jakis czas pozniej wylicytowalam na allegro za zawrotna kwote 25 zl (nie bylo chetnych ) koszulke z dlugim rekawem 100% welna merino. firma malo znana.


Ale może warto podać tę firmę :) ? Może dzięki temu kupi ktoś drugi, ktoś trzeci, i wartościowy produkt stanie się "mniej nieznany" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 9:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
agii26 napisał(a):
na nie włożyć luźniejsze spodnie dresowe bawełniane,jak Myślicie czy" termoaktywność"getrów będzie wtedy "działała"?

Tak. Mokra szmata znajdzie się pomiędzy warstwami. :wink:
Nie masz jakichś polarowych? Musi być bawełna?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 9:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Artur1683 napisał(a):
testuję zestaw Expedusa, dokładniej Warm System. 50% poliamid i 50% srebrnej nitki. Gramatura 200g/m2.

Rzucisz linkiem? Bo wychodzii mi, że to to:
http://www.expedus.pl/sklep/golf-pogrub ... p-103.html
ale to to ma gramaturę 180 g/m2, więc nie jestem pewien.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 10:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Czyli w 1m2 jest 100g srebra? Jak 50% z 200g/m2 to nie chce wyjść inaczej.
Opłaci się odzysk?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 10:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Właśnie też tak pomyślałem. :) Ale takie info jest na stronie Expedusa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 10:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
piomic no niestety nie mam:(,ale zawsze to izolacja od skóry :lol:,chyba lepsze niż bawełniane getry bo one przylegają


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 7:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
No to musisz szybciej chodzić, zagrzejesz się. :wink:
A na serio to czasem można jakieś polarki za grosze trafić w bierdonkach i innych takich. Znalomy biega w reklamówce Zotta, tylko rękawy u krawcowej przedłużył bo duży jest.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 9:44 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
piomic dzięki,w sumie to dobry pomysł....na szybko dziś pewnie nie znajdę w sklepach cienkiego, taniego polarka,ale na przyszłość muszę sobie takowy sprawić...może mamę pomęczę by mi uszyła jakieś gacie np.za kolana,bo w sumie nie potrzebne dłuższe bo do kolan stuptuty.A jak cieplej to same termoaktywne getry wystarczą :lol:

jak zimno faktycznie się pod górę zasuwa :lol: :lol: nawet wózek po zaspach pod górę jakby lżejszy :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 10:08 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
piomic napisał(a):
No to musisz szybciej chodzić, zagrzejesz się. :wink:
A na serio to czasem można jakieś polarki za grosze trafić w bierdonkach i innych takich. Znalomy biega w reklamówce Zotta, tylko rękawy u krawcowej przedłużył bo duży jest.


W sklepach z używaną odzieżą można czasem trafić za grosze (lub czasem nieco więcej) coś fajnego, ale trzeba dobrze poszukać.
Nie dalej jak wczoraj mój mąż kupił synowi nowe ochronne spodnie z goretexu za 50 zł.
Nie jest to tak bardzo mało, ale około 10 razy mniej niż w sportowym sklepie.
A jak się podrze rakami nie jest tak bardzo żal.
A jeśli chodzi o podkoszulki to też nabyłam chyba z 5-6 "oddychających", nowych (czasem różnych dość dziwnych firm, nie znanych u nas, ale dobrych) i więcej nie kupuję bo już mam ich dość.

B.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL