Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 01, 2010 9:00 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2009 10:46 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Rzeszów
Dzięki za radę kolorystyczną, ale akuratnie tamtych wersji bym nawet nie rozważał gdyż lubię szare skarpetki :D

Kupię sobie jedną parę właśnie Wisportu i jedną Nordhorn NH7 (tutaj zastanawiam się jednak jak długa jest ta skarpetka, skoro NH8 jest jeszcze krótsza. Nie chcę mieć tych skarpetek w połowie łydki, tylko najwyżej 5cm nad kostką - jak to z nimi jest?)

No i po przeczytaniu forum na temat bielizny termoaktywnej, będę się rozglądać za koszulkami: Expedusa, Necco, Milo albo Jaxy. (tylko na lato)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 01, 2010 9:07 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
1. Niestety, na to pytanie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Nie pamiętam jakich skarpet używałam, latem kupiłam sobie coś z 10 par wisportu, non stop w nich chodzę i jeszcze nie zniszczyły mi się.
2. Mam inne, salewy, beghausa i cos tam jeszcze, no i ta nieszczęsna fell free, która najpierw mnie uczuliła, a potem okazała się najlepszą koszulką jaką miałam do tej pory. Kupiłam ją na wyprzedaży za 50 %.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 01, 2010 9:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
looky napisał(a):
będę się rozglądać za koszulkami: Expedusa, Necco, Milo albo Jaxy. (tylko na lato)

Rozglądnij się lepiej za Lowe Alpine, Marmotem, Berknerem i Craftem. I takie koszulki nosi się nie tylko latem, a często również zimą jako pierwszą warstwę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 02, 2010 10:48 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2009 10:46 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Rzeszów
leppy napisał(a):
I takie koszulki nosi się nie tylko latem, a często również zimą jako pierwszą warstwę.


Akuratnie zima mnie nie kręci :D swoje wypady bede organizował sobie od wiosny do jesieni.

Tylko ktore z nich nie sa obcisle? Wolalbym zeby lezaly na mnie jak zwykly t-shirt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 02, 2010 11:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Z ww. posiadanych przeze mnie wszystkie są obcisłe, bo takie właściwie powinny być koszulki odprowadzające pot.
Mało obcisła jest ta: http://www.barracuda.info.pl/sklep,prod ... ,k-19.html (posiadam), i być może ta: http://www.jaxa.com.pl/index.php?pid=8&idp=21 (nie posiadam, ale tak wygląda na zdjęciu).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 15, 2010 12:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sty 15, 2010 12:45 pm
Posty: 2
A ja wrócę do tematu plecaków;) Potrzebuję plecaka na kilkudniową wyprawę, liczę ok. 10 kilo obciążenia, 20-30 km wędrówki dziennie, teren zróżnicowany - i góry i płaski teren. Z racji tego, że dopiero zaczynam przygodę z takowymi wędrówkami, zamierzam kupić plecak sprawdzonej firmy, a więc Deutera. Waham się między ACT Lite 45 + 10 SL http://bakosport.pl/katalog/deuter/prod ... 45-10-sl-1 oraz Aircontact 40 + 10 SL http://bakosport.pl/katalog/deuter/prod ... t-40-10-sl (wydaje mi się, że w mniejszy plecak się nie zmieszczę - śpiwór i same buty zajmą pewnie połowę plecaka). Który według Was jest lepszy? ACT Lite jest lżejszy, a Aircontact na wahadłowy pas biodrowy - Vari Flex - czy macie może już jakieś doświadczenie w tej kwestii? Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie z tego co czytałam i jestem ciekawa, czy rzeczywiście jest to duża różnica jeśli chodzi o wygodę marszu... Z góry dziękuję za odpowiedzi:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 15, 2010 2:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Oba plecaki są dobre i pewnie pasowały by do twojego zastosowania. Ja wziąłbym lżejszy do wędrówek a stabilniejszy do wspinaczki. Używam już od lat wyłącznie plecaki Deuter’a i jeszcze mnie nigdy nie zawiodły.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 9:05 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
używa ktoś plecaków z firmy MT(dawniej best pack)?

np.taki


http://www.allegro.pl/item882624191_aukcja.html

czy rozstaw szelek jest duży czy mały,bo dostałam kiedyś plecak f7 pro(taki http://www.allegro.pl/item882683946_ple ... at_50.html )niby porządny,a szelki na mnie za szerokie,źle się nosiło(mam wąskie ramiona i szelki zjeżdżały na zewnątrz)

jest w miarę przyzwoity?bo na pewno nie dobry....musze jakoś dotrwać do obniżek sezonowych tych markowych,ale na razie mój plecak jest tak w opłakanym stanie,że na najbliższej wycieczce pewnie się rozsypie...potrzebuję coś już....a forsy na razie brak na porządny bez promocji


Ostatnio edytowano Cz sty 21, 2010 9:15 am przez agii26, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 9:11 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Mniej litość nad swoim portfelem. Kup na raty. Inaczej możesz nie mieć ani plecaka ani pieniędzy. Przerabiałam to.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 9:21 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
tylko z tej niższej półki są przyzwoite i mniej przyzwoite...szukam tych bardziej przyzwoitych :lol:

na codzień użytkuję outhorna już 5 rok (http://www.allegro.pl/item882814910_now ... thorn.html kosztował 30 zł w promocji),jest po mieście,w góry,ma tylko 1 wadę przemaka i przydałoby się coś większego,ale na wygodę nie narzekam-lekki,na osobę z wąskimi ramionami idealny...tylko już na wykończeniu....bo go nie oszczędzam...ostatnio wożę go w koszu od wózka dziercięcego,nieraz suwa się po ziemi,wypada...ale jeszcze nie zgubiłam :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 9:34 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Z tych z niższej półki z czystym sumieniem mogę polecić plecaki wagabundy.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 9:38 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
a wagabunda to sklep czy marka?bo jako marki nie moge znaleźć tylko sklep o tej nazwie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 10:57 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
agii26
Przepraszam mam plecaki wolfganga, wagabunda to nazwa plecaka.
Mam kilka rzeczy tej firmy, właśnie wykańczam polar 300 setkę dołączony do kurtki. Wykańczam go już coś z trzy lata i nadal mi służy. Robią bardzo trwałe rzeczy.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 11:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
dzięki wielkie:)..niestety minimum 200 zł trzeba dać za taki około 40-50litrów:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 8:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 11:26 am
Posty: 25
Lokalizacja: Olesno
Jakie możecie polecić plecaki 35-45 litrowe na jednodniowe wyprawy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 8:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:48 pm
Posty: 882
Cytuj:
plecaki 35-45 litrowe na jednodniowe wyprawy?

Po co Ci taaaaki plecak na 1 dzień :?:

_________________
Zamarzną dłonie, nie zamarznie Godność :!:
www.staszek206.wordpress.com
www.lubczasopismo.salon24.pl/taternik.salon24.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 9:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Na jednodniówki biorę Speedlite30 i mam luz ale znam lilku co ledwie się pakują w Guide45+. No chyba, że szpeja trzeba brać to Glide35+ jest w sam raz. Wszustko Deutery ofkors.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 9:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Ja na jednodniówki,z zapasem luzu sporym mam Bergsona Attack35,dostałam ten plecak 5 lat temu,i trzyma się super:) na dwudniówki z namiotem też mi wystarcza :wink:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 9:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:48 pm
Posty: 882
Obrazek
Plecak 1 komorowy, na wyjazdy na 3-4 dni w Tatry bez śpiwora zupełnie wystarcza. W zimie zaczepy do dopięcia dziab.
Na wyjście ze schroniska pełen luz z wszystkimi rzeczami niezbędnymi.
Nawet jeśli włoży się do środka linę, uprząż, kask i trochę szpeju to i tak jest luz 10 litrów.
Na lato 20 litrów zupełnie wystarczy na 1 dzień.

Ze śpiworem na 4 dni na Stare Moko wygląda tak :
Obrazek

_________________
Zamarzną dłonie, nie zamarznie Godność :!:
www.staszek206.wordpress.com
www.lubczasopismo.salon24.pl/taternik.salon24.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 3:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 11:26 am
Posty: 25
Lokalizacja: Olesno
Co myślicie na temat plecaków Bergaus Arete 35 i Marmot Eiger 35?
Który jest bardziej godny polecenia?Czy plecak Marmota będzie lepszym wyborem ,a może płacimy więcej za "znaczek"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 12:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 9:42 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Września
Podpinam się pod powyższe pytanie dotyczące Berghausa. Byłby on lepszym wyborem czy może http://8a.pl/page,produkt,id,4816,airspace-30.html ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 9:45 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 24, 2006 5:03 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Kielce
Witam. Używał ktoś z Was może tego plecaka??? http://www.e-pamir.pl/0,1818,berghaus-p ... te-45.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 3:45 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 5:20 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Gdynia
Witam serdecznie i zwracam się o radę. Mój plecak w barwach piechoty morskiej ze stelażem zewnętrznym użytkowany od 23 lat (a zatem jeszcze w PRL) chciałbym wysłać na zasłużoną emeryturę. Przewiduję zakup plecaka o pojemności 70-80 l. Sondaż zrobiłem w dwóch gdyńskich sklepach.
W pierwszym z nich ilościowo w ofercie królował Campus. Marka ta bywa krytykowana. Ja użytkują dwie kurtki tej firmy i jestem z nich zadowolony: jedną letnią, która sprawdziła się podczas solidnych deszczów i bieszczadzkich wiatrów, drugą zimową. Pani z obsługi nie była w stanie udzielić mi informacji na temat oferowanego towaru. Generalnie plecaki Campusa wydawały mi się bardzo delikatne. Mam wrażenie, że w niektórych typach bardzo mało wytrzymałe byłyby zapięcia. Najlepsze z tej oferty wydawały mi się plecaki Horran 75 w cenie 329 zł i Elbrus 60+20 w cenie 279 zł (na stronie internetowej Campusa ceny w/w produktów były takie same).
W drugim sklepie ekspedient dysponował wiedzą dot. cech sprzedawanych produktów. Polecał plecaki Wolfganga, zwłaszcza wykonane z Cordury, wyposażone w konkretne metalowe zamki. Jednak taki plecak sam w sobie waży sporo. Ma za to 5-letnią gwarancję. Sprzedawca proponował również plecaki Salevy. Dodał też - wcale nie pytany przeze mnie - że rezygnują ze sprzedaży produktów Campusa, gdyż ich jakość nie jest zadowalająca.
Większość swoich urlopów spędzam w górach, w tym też nocując w schroniskach. Nie jest mi potrzebny plecak o jakiś bardzo wysokich parametrach. Aczkolwiek powinien on być nieprzemakalny (czy Cordura jest skuteczna w tym zakresie, gdyż ten plecak Wędrowiec III chyba nie ma pokrowca?), wytrzymały, z mocnymi zamkami. Cena ju z znacznie wyższa niż wyroby Campusa.
Proszę o podpowiedzi co warto kupić (w rozsądnej relacji ceny do jakości), a czego absolutnie lepiej nie ruszać. Proszę także o opinię na temat w/w modeli plecaków. Jeśli w okolicy Trójmiasta lub w necie byłyby jakieś ciekawe wyprzedaże plecaków, również byłbym tym zainteresowany. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 4:02 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 5:20 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Gdynia
sorry, za dwa kolejne posty, ale zajrzałem na stronę Wolfganga - Wędrowiec III posiada pokrowiec przeciwdeszczowy. Plecak kosztuje 459 zł (60l) lub 479 zł (70l).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 8:27 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
O plecaku Wolfganga pisałem w jednym z wielu wątków plecakowych. Mam Travellera, bardzo solidny, trochę przyciężkawy i cholernie wygodny.
A spójrz sobie na to: http://www.allegro.pl/item996452701_the_north_face_plecak_terra_60_l198_od_barsop_50.html, jam mam w wersji 40, bardzo fajny plecak. Tu w cenie Travellera.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 11:31 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Demianu napisał(a):
Jakie możecie polecić plecaki 35-45 litrowe na jednodniowe wyprawy?


30 litrowy plecak absolutnie ci wystarczy na jeden dzień. A co do plecaków 35-45 litrowych to mogę polecić plecak TNF Terra 40. Sprawdza się super :)

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 11:35 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
A co do małych plecaków polećcie jakiś plecaczek do 30 litrów tak do 300 zł. Mam parę typów ale chcę poznać wasze opinię.

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 6:01 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 5:20 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Gdynia
Dziękuję Zbychowi za propozycję. Wygląda to nieźle, piszesz że jest wygodne, ciekawe czy trwałe?
Proszę również innych forumowiczów o opinie na temat plecaków o poj. ok. 70l. Szczegółowo swoje pytanie zadałem na poprzedniej stronie niniejszego wątku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 7:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Swój Terra mam 2 lata, nie używam niestety zbyt często, parę wyjazdów. Bez śladu.
Nie będzie tak pancerny jak Wolfgang, który jest nie do zajechania.
Tylko jak zawsze przy plecakach, powinieneś jednak zmierzyć i to z obciążeniem.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 29, 2010 7:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 9:42 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Września
Witam

Potrzebuje plecaka na jedno góra dwu dniowe wypady w Tatry. Zastanawiam się pomiędzy Deuterem Futura 32 a Deuterem Guide 35+. Który byłby lepszy ? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL