Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 10:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 42  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 11, 2010 10:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 11, 2010 9:48 am
Posty: 2
Z tych modeli co wymieniłem miałem okazję przymierzyć tylko tego karrimora zrobił na mnie dość pozytywne wrażenie. TNFa w tym modelu jakoś w Krakowie nie udało mi się znaleźć i wybierając go było by to trochę na ślepo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 12, 2010 4:10 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Plecak należy przymierzyć. Natomiast przy sprzedaży internetowej masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny, tylko z oświadczeniem, więc ponosisz wtedy tylko koszt przesyłki.
Z tego co widziałem opinie co do Terry, to wszyscy byli zadowoleni.
Cena jest zacna, ja niewiele mniej dałem za swoją 40.
Przymierz jeszcze jakieś Deutery.
Przemyśl jeszcze czy Ci rzeczywiście jest potrzebny taki duży plecak. Na lato, bez namiotu czy szpeju, 40 mi wystarcza na kilkudniowe wycieczki.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 8:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
zbych napisał(a):
Jak pisałem już parę razy mam TNF Terra 40 i jestem bardzo zadowolony

Potwierdzam :) Też jestem szczęśliwym posiadaczem tego plecaka.

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 8:42 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Serfer napisał(a):
TNFa w tym modelu jakoś w Krakowie nie udało mi się znaleźć

zobacz w Intersporcie

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 10:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Mam problem. Potrzebuję plecaka o pojemności tak do 40l max. na kilkudniowe wypady zarówno piesze, rowerowe, narciarskie, jak i kajakowe (chociaż na wodę to lepszy gumowy worek). Powinien być jak najlżejszy.

Tachanie plecaka 70l, który jest zapełniony tylko w 1/3 jest bezsenowne. Poza tym wolne miejsce zawsze kusi, aby coś dorzucić :roll:

Zmierzyłam Deutera Guide+ oraz Futura w wersji SL. Łaaaał, tak wygodnego plecaka to ja jeszcze nie przymierzałam. No ale cena powala :| W tej samej kwocie można zamknąć tygodniowy wyjazd w góry.

Jestem na etapie dalszych poszukiwań. Polecicie coś godnego uwagi w cenie bardziej przyjaznej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 24, 2010 4:04 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Deuter Guide 35+ to jeden z najlepszych plecaków jakie znam i napewno nie pożalujesz zakupu tego plecaka chociaż tak jak mówisz cena jest dość wysoka. mogę ci polecić TNF Terra 40 lub jak chcesz mniejszy to np. Terra 35. System mośny jest rewelacyjny. A może Berghaus Arete 40 czy Lowe Alpine Attack 40 czy jeszcze Marmot Eiger 35 i millet prolight 35. Wybór jest naprawdę spory.

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 24, 2010 5:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Berghaus Arete wygląda mało solidnie, ale pomyślę jeszcze o nim.

A Tatonką warto się zainteresować? Chodzi mi o ten model: http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=1441


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 24, 2010 6:13 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Jeśli chodzi o plecaki Tatonka to tak szczerze jestem zielony. Na ten temat musi wypowiedzieć się ktoś inny. Wiem tylko tyle, że Tatonka robi bardzo dobre termosy ale nie wiem jak z plecakami.

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 8:53 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 1:59 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Chrzanów
Jako początkujący turysta mam zamiar sprawić sobie - jeszcze dzisiaj - plecak. Na początek górskiej przygody myślę o jednodniowych eskapadach. Dla jednej osoby plecaki 35 - 40 l są raczej za duże, jednak jeśli chce się łazić z córą trzeba by pewnie taki kupić. Myślałem o Deuter Guide 35, jednak z tego co widzę nie zmieszczę się w cenie - mam do dyspozycji na plecak około 300 pln. Możecie coś polecić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 10:01 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 11:19 am
Posty: 136
Lokalizacja: Katowice
Ja mam zboczenie i max istotne dla mnie jest waga, więc to co ja polecam jest ściśle uwarunkowane wagą:).
- Deuter Guide Lite 32, ale też cena przekracza 300 - chyba regularna cena to 359 pln, waga 1150g
- http://www.climbshop.pl/Mammut_Lithium_25-128.html tylko że chyba dla Ciebie za mały 25 l, ale za to waga 800 g :)
- http://www.climbshop.pl/Mammut_Lithium_32-127.html waga 840g, ale znów cena ppowyżzej czyli 379 pln
- http://www.climbshop.pl/Mammut_Granit_40l-115.html waga 1250g cena niestety 379pln


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 10:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
sernick napisał(a):
jeszcze dzisiaj

:scratch:
Jeżeli rzeczywiście koniecznie dzisiaj to sprawdź jak najszybciej co tam u Was w Chrzanowie mają w sklepach, co Ci się z tego z co mają podoba, wrzuć to na forum a wtedy może ktoś z ekspertów się wypowie i masz pewną szansę, że przed zamknięciem sklepów się wyrobisz i wybrany produkt nabędziesz jeszcz dzisiaj ... to tak pół żartem pół serio oczywiście ... :roll: :wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 11:05 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 1:59 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Chrzanów
No właśnie tam u nas w Chrzanowie to nic Panie nie mają... ;)
Wybieram się za jakąs chwilkę do Katowic, połażę po sklepach i pewnie coś przytaszczę ze sobą.

ps. a "jeszcze dzisiaj" ponieważ obiecałem córze wypad w góry jutro (Babia Góra) i nie chciałbym przekładać wycieczki aby się mała nie rozczarowała...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 11:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
sernick napisał(a):
a "jeszcze dzisiaj" ponieważ obiecałem córze wypad w góry jutro (Babia Góra) i nie chciałbym przekładać wycieczki aby się mała nie rozczarowała...

Tak coś czułem, że to ciśnienie na plecak to przez zbliżający się weekend ... :lol:
Zastanów się czy Wasza turystyka pozstanie na etapie jutrzejszej wycieczki czy też ma jakieś szanse się rozwinąć ... bo jeżeli są jakieś szanse to czasami wrato wydać ciut więcej i kupić coś bardziej uniwersalnego, może większego ... to tak do przemyslenia jak będziesz jechał do Katowic "na sklepy" ... :) :wink:

PS
Obadaj pod Babią obsługę schroniska na Markowych (patrz taki jeden niedawny wątek na forum) bo podobno nie rozpoznają kto jest prawdziwym turystą a kto nie ... i podziel się potem obserwacjami na forum ... :mrgreen: :wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 11:15 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 1:59 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Chrzanów
Śledziłem wątek - obadam schronisko i dam znać czy rozpoznają we mnie prawdziwego turystę ;)

ps. jaja będą jak darmowy obiad będę mógł wszamać :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 11:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
sernick napisał(a):
jaja będą jak darmowy obiad będę mógł wszamać

To kup plecak, załóż czerwone skarpety i sweter, przypnij jakąś blachę czy znaczek i zobaczymy ... OK koniec OT ... :)

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 11:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
sernick napisał(a):
jaja będą jak darmowy obiad będę mógł wszamać

darmowy to tam może być tylko sernik
Gustaw napisał(a):
sprawdź jak najszybciej co tam u Was w Chrzanowie mają w sklepach

ponoć babićki, ale za wuja nie wiem co to jest

Gustaw napisał(a):
To kup plecak, załóż czerwone skarpety i sweter, przypnij jakąś blachę czy znaczek i zobaczymy

Lecha

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 12:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 1:59 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Chrzanów
No i chyba jednak dołożę stówę i kupię Deutera. Mam nadzieję, że znajdę go gdzieś w Katowicach... Dzięki za rady.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 2:31 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Dobrze mowią. Zakupu Deutera nie pożałujesz. Ja akurat nie mam Guide tylko maluszek Future 26 ale mi na jednodniowe wypady całkowicie wystarcza.

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 27, 2010 12:27 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 1:59 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Chrzanów
Oceniać po pierwszym dłuższym spacerze ciężko, jednak na razie mogę pisać w samych superlatywach o plecaku Deuter Guide 35+. W zasadzie nie czułem go na plecach, bardzo wygodny. Spakowałem wszystko co konieczne dla mnie i dla córki. Gdybym szedł sam było by jeszcze sporo miejsca. Na szczegółową ocenę jeszcze przyjdzie czas ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 12:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Lepiej kupić taki
http://8a.pl/page,produkt,id,4043,arete-tour-40.html

czy taki

http://8a.pl/page,produkt,id,4657,diva-35.html

a może taki

http://8a.pl/page,produkt,id,2673,terra-40.html

O zastosowaniu pisałam już wcześniej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 4:10 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Jesli chodzi o terre 40 to osobiscie bardzo polecam. rewelacyjny system nosny. Jesli chodzi o Berghausa to osobiscie nigdy go nie mialem na plecach ale duzo ludzi go sobie chwali.

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 11:46 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
potrzebuję plecaka jednodniowego do łazenia po Tatrach, mój 100letni sie niestety w końcu rozleciał :(
i mam strasznego dilemata, na żywo mi sie zaden nie spodobała, za to w necie, na obrazkach wiele. ma miec kieszenie siatkowe po bokach i cos, do czego doczepie na zewnatrz mokra kurtke. no i wygodny ma być.

który mam wybrać?:
Deuter Spider 24 l http://8a.pl/page,produkt,id,6220,spider.html

MARMOT ALPHA 20 L http://www.polarsport.pl/product/349199 ... A%2020%20L ( to mnie kusi - że nie ma gąbki na plecach tylko jakas pianke " Plecy plecaka nie są usztywniane, dlatego też istnieje możliwość złożenia całości na czas transportu w większym bagażu." ...? :|)

KARRIMOR ZODIAC 25 http://8a.pl/page,produkt,id,6494,zodiak-25.html

TREKSPORT EIGER-LT 22 l (impregnowany, 870g, jakiś bajer w syst. nosnym) http://www.polarsport.pl/product/356655 ... ER-LT%2022

DEUTER SPEED LITE 20 l 500 g http://www.polarsport.pl/product/367681 ... 0LITE%2020


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 09, 2010 12:37 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
ciezko powiedziec tak na zywca.Moge tylko powiedziec ze deuter robi swietne plecaki takze zakupu nie pozalujesz. Musisz przymierzyc kazdy z obciazeniem i wybrac ten ktory ci najbardziej odpowiada. Popatrz jeszcze na ten ale cena duzo wyzsza.
http://www.polarsport.pl/product/367660 ... %2030%20SL

http://www.e-pamir.pl/0,2455,deuter-ple ... euter.html

http://www.e-pamir.pl/0,2457,deuter-ple ... euter.html

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 9:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 17, 2010 3:22 pm
Posty: 13
Witam, jestem swiezy na tym forum i wlasnie zaplanowalem wycieczke w gory z moja druga polowka. Zaplanowalismy trase od Schroniska na hali ornak, przez Czerwone wierchy, Kasprowy do Doliny Pieciu Stawow. Oczywiscie z przystankami w Schroniskach. Miejsca juz zarezerwowane, czas na dobor ekwipunku. I tu powstaje problem jakiej pojemnosci plecaki. Dodam ze nie planujemy brac spiworow i tego typu ekwipunku, ale oczywiscie niezbena ilosc ubran no i troche prowiantu.

Chcemy zabrac jak najmniej, zeby sil wystarczylo na cala trase i zeby sie nie nadwyrazyc juz przy dojsciu do schroniska na hali Ornak. Dodam ze ja bylem tylko raz w gorach 20 lat temu, moja zona jeszcze nigdy nie psacerowala.
Czy moglibyscie mi poradzic jakie pojemnosci plecakow powinnismy sobie dobrac, zeby sie jako tako zapakowac ale nie przesadzic z iloscia. Czy na nasza dwojke wystarczy 60 litrow. jako ze mam plecak dosc zgrabny na krotkie plaskie trasy o pojemnosci okolo 20-25 litrow i do tego zastanawiamy sie nad dokupieniem jednego 35-40 l. Czy moze bedzie to zdecydowanie za malo?

Co do marek i ewentualnych rozwiazan to moze zaoytam pozniej, najpierw musze sie zdecydowac na jakas pojemnosc.

Wielkie dzieki

PS Wyjazd w polowie wrzesnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 10:32 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 11:19 am
Posty: 136
Lokalizacja: Katowice
to zależy, głównie od kobiety, jedna weźmie dupną suszarkę, prostownicę, szczotkę wielkości bochenka chleba , kosmetyczkę wielkości małego stołu... druga weźmie tyle co facet i jej styknie.
gdyby szło dwóch facetów to wg mnie dwa plecaki 30 l w zupełności by starczyły jeśli nie biorą śpiworów, karimat itp. szpeju


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 10:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 17, 2010 3:22 pm
Posty: 13
Mam nadzieje ja od takowych zapedow odwodzic i mysle tylko o niezbednym przyborniku kosmetycznym w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 10:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Zwirek krzyż na drogę w dyskusji z żoną co do przydatności kosmetyków :lol:

Przy pakowaniu policz sobie, że jedna koszulka spokojnie na dwa dni wystarczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 10:50 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 11:19 am
Posty: 136
Lokalizacja: Katowice
kup jej buffa na głowę i nie będzie problemów z fryzurą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 10:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Cytuj:
kup jej buffa na głowę i nie będzie problemów z fryzurą

buahaha :lol:
dyskusja o buffach już była jakby kolega Zwirek chciał wiedzieć, o co kaman :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 8:31 am 
Nowy

Dołączył(a): So lip 17, 2010 3:22 pm
Posty: 13
a co to jest "buff" kask???? zielony jestem w tej nomenklaturze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 42  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL