Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 11:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 149  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 17, 2010 10:45 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 8:19 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Zamierzam kupic buty na letnie, calodniowe wycieczki po Tatrach Wysokich,
glownie zalezy mi na wytrzymalosci buta, poniewaz moje przoprzednie buty co prawda tanie ale niszczyly sie po 1 wyjezdzie w Tatry
Mam na oku 2 modele- la sportiva nevada i scarpa lite trek czytalem o nich sporo pozytywnych opinii, moglby mi ktos doradzic ktory z tych modeli wybrac lub moze polecic jakis inny, pieniadze ktore chce na to przeznaczyc to max okolo 500zl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 9:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 8:49 pm
Posty: 1
Witam!
Mam pytanie odnośnie butów Asolo SPYRE (http://www.polarsport.pl/product/336292 ... LO%20SPYRE) i La Sportiva Typhoon Nabuck GTX (http://sklep.taternik-sklep.pl/buty-las ... d=gylnwuae). Które buty lepsze, bardziej wytrzymałe? Czy nadają się na chodzenie po naszych polskich górach? Które by z nich sprawdziły w alpejskich górach? Obejmują wyłącznie lato.
Z góry dziękuje za odpowiedź :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26, 2010 5:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 5:37 pm
Posty: 5
Dzień dobry,
problem zgodny z tematem. Szukam wysokich butów, względnie całorocznych, lekkich i do sporadycznego terenu. W praktyce używane by były na co dzień w mieście i poza, natomiast zdażałyby się jeszcze sporadyczne wypady w Bieszczady, bądź Tatry. W takich warunkach przez ostatnie 2-3 lata używałem Campusy King. Może bez rewelacji, ale dawały rade, niestety pękły na zgięciu stopy, wiec teraz kupiłbym coś na co nie będę musiał narzekać. Mając do nich porównanie to podstawowy wymóg - przepuszczalność. Na początku myślałem, że one tak delikatnie przemakają, jednak zorientowałem się, że są po prostu tak słabo przepuszczają. No i cena - powiedzmy, że do 350-380.
Pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26, 2010 6:07 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 3:51 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Kraków
Ja mam Zamberlana model Thunder i jestem zadowolony. W sklepie outdorzy.pl dość tanio mają. Buty na wibramie i z goretexem.

Nie mam porównania z innymi butami, bo to moje pierwsze tego typu buty. Więc moja opinia jest wysoce subiektywna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26, 2010 11:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 11:35 pm
Posty: 13
Ja niedawno w Tatrach testowalem model La Sportiva Rolle i jestem pozytywnie zaskoczony, mimo ze slyszalem opinie ze La Sportiva bardziej pasuje do waskiej stopy i troche sie obawialem jak to wyjdzie w praniu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 1:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 04, 2010 1:34 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Olsztyn
Pytanie za sugestią zbycha przeniesione z innego wątku:).

Mam pytanie do doświadczonych łazików.Wink Kilka lat temu kupiłem buty Salomon Walker Fit i się w nich zakochałem. Od tego czasu mam już trzecią parę i biegam w nich wszędzie. Sprzedawca w sklepie krytykował je za to, że są "kapciowate", ale mi to właśnie odpowiada, bo mam świetną kontrolę podłoża!
Pytanie do speców od turystyki górskiej - czy ten but nada się na tułaczkę po górach?

_________________
biegam i skaczę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 1:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
ja polecam Meindle, miałem jedne, ale psu zasmakowały, teraz kupiłem nastepne z gore i jestem bardzo zadowolony.
Oczywiście masa osób uważa ze żadne gore w lecie, ale dla mnie buty z gore są idelane i co najważniejsze można ich używać prawie cały rok (zależy gdzie się poruszamy).
Zauważyłem jedno, iż stara gwardia chodząca we flanelowych koszulakch i pumpkach nigdy nie poleci ci butów z gore...
Ja kupiłem jestem bardzo zadowolony!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: TECNICA
PostNapisane: N sie 22, 2010 1:00 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt kwi 27, 2010 11:06 am
Posty: 66
Lokalizacja: Gliwice
Czy ktoś się zetknął z butami TECNICA ?

Mierzyłem w sklepie ten model Radon GTX i leżały idealnie...
Buty bardzo lekkie, wygodne i sprawiały wrażenie solidnych. Teraz do rzeczy:

Jak z trwałością tego obuwia ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: TECNICA
PostNapisane: N sie 22, 2010 5:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
corsarz napisał(a):
Czy ktoś się zetknął z butami TECNICA ?

Tak, mam, są świetne. Tyle że narciarskie zjazdowe...

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 12:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 11:39 am
Posty: 8
Witam Wszystkich Użytkowników forum!
Widzę, że sporo tu pytań o dobre buty trekkingowe, a ja mam podobny problem, bo nie wiem do końca na co się zdecydować. Upatrzyłem sobie m.in. takie http://siulagrande.pl/Buty_Meindl_Vakuu ... TX-72.html Z tego co wiem, to firma Meindl produkuje świetnej klasy buty, więc zakładam, że i te są dobre. Ale chcę jeszcze zasięgnąć Waszej opinii, bo sam nie miałem nigdy butów tej firmy. Para, o którą pytam jest przeceniona, a to dla mnie spory plus. Co o nich myślicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 12:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Reklamujesz Siulagrande? Tutaj nie wiesz jakie buty produkuje Meindl, a gdzie indziej ( http://www.forum.turystyka-gorska.pl/vi ... 106#458106 ) jesteś znawcą plecaków.. Więc jak to jest, jesteś znawcą, czy reklamodawcą? Oczywiście to pytanie retoryczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 1:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 11:39 am
Posty: 8
A co ma pytanie o buty do problemu z plecakiem? Ja nie chce wtopić ładnych paru setek i zadałem normalne pytanie. Bo wiem, że Meindl jest dobry, ale nie wiem co z tym konkretnym modelem. A co do plecaków, to większość odpowiedzi była po prostu bezsensowna i mało pomocna, co zresztą podkreślił autor. Podałem link do tego sklepu, a nie innego, bo akurat tam trafiłem na promocje butów. nie interesuje mnie gdzie autor będzie tych plecaków potem szukał. Jak już podkreślałem specjalistą nie jestem, więc nie znam 15 sklepów z takim sprzętem. I chciałem pomóc i zasięgnąć porady, a Ty się ze mnie nabijasz w temacie dot. konserwacji butów... Jeśli nie odpowiada Ci moja obecność na forum i zamierzasz kpić to więcej tu nie wejdę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 1:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
makak napisał(a):
Jeśli nie odpowiada Ci moja obecność na forum i zamierzasz kpić to więcej tu nie wejdę.

Nie odpowiada mi i zamierzam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 1:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 11:39 am
Posty: 8
W takim razie dziękuję za porady i życzę powodzenia - jesteś bardzo pomocnym człowiekiem. Jestem ciekaw czy inni użytkownicy są równie uprzejmi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 1:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
makak napisał(a):
Jestem ciekaw czy inni użytkownicy są równie uprzejmi.


Towarzysz leppy jest dla nas wzorem.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 2:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Wy ......, chamiska nieobyte odwalcie się od makaka!
Makaku - buty Meindla są na prawdę dobre.

Edit:
Bo trzeba dać napis, żeby wpuszczali tylko w krawatach
...... w krawacie jest mniej awanturujący. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 1:27 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
a co sądzicie o takich butach: producent Crispi model Traccia z Goretexem http://8a.pl/page,produkt,id,3955,traccia.html
jest szansa że to tak szybko nie przemoknie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 2:56 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Jest trochę o Crispi na engiecie: http://ngt.pl/forum/obuwie-crispi-w-tym ... 945,3.html

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 8:53 am 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Ma ktos i uzytkuje buty meindl ISLAND PRO?? Chodzi mi o ich jakosc uzytkowania... Bo jak dla mnie to spory wydatek i warto sie porzadnie zastanowic. Moje 3 letnie karimory sa juz z lekka zdarte i poza wygoda uzytkowania wielu zalet w nich nie widze... Dlatego zdecydowalem sie na cos mocniejszego... a z opinii o tej firmie wynika ze buty robia naprawde solidnie. Reasumujac, czekam na wszelakie opinie:)

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 7:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
black napisał(a):
3 letnie karimory

Noł mor karrimor.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 01, 2010 7:55 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
tu sie zgodze. Moze mnie nie obtarly ale znikoma to przyjemnosc zanosic buty za /3 lata temu/ 500 zl do reklamacji po 2 tygodniach uzytkowania;] nazwywaly sie latitude event czy jakos tak. Szajs:) A z tymi meindlami to nikt naprawde ich nie ma?;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 05, 2010 8:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 22, 2010 8:39 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Poznań
black napisał(a):
Ma ktos i uzytkuje buty meindl ISLAND PRO?? Chodzi mi o ich jakosc uzytkowania... ...

Sam ostatnio miałem dylemat przy kupowaniu butów, bo moje dotychczasowe już się trochę zdarły, tzn. membrana nadal jest ok, ale podeszwa już zbyt cienka jak na chodzenie po górach.
Po 10 latach używania gore-tex, moje przemyślenia są takie:
1) Oddychalność membrany gore-tex bardzo dobrze sprawdza się w kurtkach, trochę słabiej w spodniach i dość słabo w butach /zimą nie jest źle, ale latem noga się gotuje...taka jest prawda/.
2) Postanowiłem wrócić do klasycznego buta bez membrany, wybór padł na firmę Meindl. Początkowo przymierzałem się do Engadin MFS (kat. B/C), ale po namyśle stwierdziłem, że bardziej uniwersalnym butem będzie typ Borneo PRO MFS (kat. B).
3) Pierwsze wrażenia: dość pozytywne - skóra nubukowa olejowana i pachnąca woskiem, podeszwa buta wystarczająco sztywna jak na górskie wędrówki, a jednocześnie nie za sztywna na wędrówki po płaskim terenie. Cholewka dość dobrze usztywnia nogę, buty wyglądają bardzo solidnie. Już po pierwszym spacerze wiem, że są bardzo wygodne. Niestety, nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ich wodoszczelności, mam jednak zaufanie do niemieckiej roboty. Oddychalność butów - SUPER !...widać różnicę między butem z membraną i bez, na korzyść tych ostatnich.

Jak pochodzę w nich dłużej, to podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 12:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Pojde do sklepu przymierze poczłapie troche i sie okaze, czy aby w islandach podeszwa za twarda nie bedzie. Myslalem jeszcze o meindlach himalaya, gdyz są gumowane wyzej - a po ostatnich doswiadczeniach z uzytkowaniem butow skorzanych wiem ze żadna skora nie wytrzyma nienaruszona ciezkich warunkow /krzaki gałezie ostrężyna etc/ bo butow uzywam zarowno w bloto las - jak i w gory.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 2:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Marco napisał(a):
latem noga się gotuje...taka jest prawda
Chyba objawiona. :roll:
Marco napisał(a):
nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ich wodoszczelności
Lepiej tego nie rób. :wink:
Marco napisał(a):
mam jednak zaufanie do niemieckiej roboty
Oj naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle... :lol:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 4:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 22, 2010 8:39 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Poznań
stan-61 napisał(a):
Marco napisał(a):
latem noga się gotuje...taka jest prawda
Chyba objawiona. :roll:
Marco napisał(a):
nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ich wodoszczelności
Lepiej tego nie rób. :wink:
Marco napisał(a):
mam jednak zaufanie do niemieckiej roboty
Oj naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle... :lol:

Jeśli tylko tyle potrafisz powiedzieć na temat jakości i użytkowania butów turystycznych to się nie wysilaj...szkoda Twojego czasu :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 12, 2010 4:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 22, 2010 8:39 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Poznań
black napisał(a):
Pojde do sklepu przymierze poczłapie troche i sie okaze, czy aby w islandach podeszwa za twarda nie bedzie....

I jakie wrażenie zrobiły na Tobie Islandy ? Sam przymierzałem je w sklepie dwa miesiące temu, ale dla mnie to one są jednak za sztywne, co nie znaczy że to złe buty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 11:46 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
mam pytnaie- czy którys z użytkowników butów Meindla (ich znajomi itp.)
reklamowali te buty?

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 4:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Mi kleili na nowo otok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 8:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
A czy ktoś używał Asolo Lothar? Używałem bardzo podobnych Asolo Vortex i - poza wkładkami - jestem o nich jak najlepszego zdania. Lothar wygląda bardziej uniwersalnie, ale pewnie okupione jest to większą sztywnością, <<tępotą>> tych butów

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 10:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
A właśnie, miałam napisać, ale zapomniałam.
Moje rock jocki La Sportivy testowane na Tower Ridge sprawiły się genialnie. W Brasherach ślizgałabym się non stop, te buty były zaś jak przyklejone, no chyba że na naprawdę pionowych i gładkich odcinkach. Pomimo noszenia przez cały dzień, bólu stóp nie stwierdzono. Buty jak dla mnie były komfortowe. Kształt umożliwiał zajebiste wyszukiwanie stopni.
Przeszkadza mi jedynie nieistotny detal, to jest kolory - czy naprawdę muszą być tak oczojebne? :wink: Poza tym 10/10.

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 149  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL