Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 7:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 12:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
zna ktoś może tą firmę??

http://www.polarsport.pl/product/366146 ... REK%20CORK

ciekawe kije i mają wszystko co trzeba czyli korkową rączkę i jej przedłużenie, talerzyki letnie i zimowe tylko nie wiem czy czy warto je kupić

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 12:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
keff79 napisał(a):
leppy napisał(a):
Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o kijach firmy Gabel?


Ja nie.

Ale mogę opowiedzieć historyjkę :D

Oglądam w Decathlonie kijaszki... takie firmy "Kłechuja" czy jak to się czyta, dobieram do paska, butów i fryzury czy pasują i tak dalej... Wreszcie się decyduję, biorę takie za coś koło 120 zeta, podchodzę do kasy i słyszę zamiast jednego "ping", dwa "ping ping" i że niby 240 płacę...

Hola dziewuszko! - kupuję jeden komplet 0 jeden! - cena 120 zł, a kobieta swoje, że niby kije na sztuki sprzedają, więc się wycofuję z kasy i idę sprawdzić jeszcze raz cenę.
"Kije Kłechuja forklaz 500 grip" 120zł. - no jak byk! "kije" jest napisane!

Wracam do kasy, a mojej ulubionej ekspedientki już nie ma. Siedzi jakiś koleś, bierze kije nabija 120 zeta - wychodzę.

...

ale tak coś mnie w domu tknęło... jak to jest - no i wszedłem na stronę declathona, a tam jak byk - KIJE SPRZEDAJEMY NA SZTUKI!

:?


No i sprawiedliwość się upomniała... brat podczas ostatniego wypadu złamał jeden z moich kijów (ten nie zapłacony chyba) :?

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 2:17 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Może odezwał się Diabeł i połamał kijek który uczciwie kupiłeś? :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 2:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
faktycznie to musiał być ten nie zapłacony :wink:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 4:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
keff79 napisał(a):
No i sprawiedliwość się upomniała...

Przerąbane. Nie będę zjeżdżał na moim ATC. Albo lepiej- pożyczę bratu i poczekam.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 09, 2010 6:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
zjerzony napisał(a):
keff79 napisał(a):
No i sprawiedliwość się upomniała...

Przerąbane. Nie będę zjeżdżał na moim ATC. Albo lepiej- pożyczę bratu i poczekam.


Też z promocji?

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 09, 2010 7:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
keff79 napisał(a):
Też z promocji?

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=1784&postdays=0&postorder=asc&start=1230

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 10, 2010 10:00 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
zjerzony napisał(a):


Bardzo dobra promocja, miej oko na brata.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2010 6:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
właśnie przyszły mi kije Annapurna Trek Cork

http://www.polarsport.pl/product/366146 ... REK%20CORK

po wstępnych oględzinach stwierdzam, że kije są bardzo fajnie zrobione. Fajna korkowa rączka i przedłużona. Do tego komplet talerzyków. Spora regulacja i dość lekkie. Taśma wyłożona miłym materiałem przez co nie drapie dłoni. Jestem pozytywnie zaskoczony.
Teraz pozostaje tylko przetestować. Może w week będzie okazja zrobić test na Wielką Raczę :wink: :)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 12:01 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Dobra przeleciałem te 27 stron tego tematu tak jednym okie bo dużo tego :wink:
Ale itak zapytam, kijków (jeszcze) nieużywam, ale może zaczne, tylko mi powiedzcie co one tak naprawde dają?? w czym pomagają?? Wielka różnica z kijkami lub bez??

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 1:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
martinb33 napisał(a):
Ale itak zapytam, kijków (jeszcze) nieużywam, ale może zaczne, tylko mi powiedzcie co one tak naprawde dają?? w czym pomagają?? Wielka różnica z kijkami lub bez??
Wielka, oj wielka! Od dłuższego czasu miałem problemy z kolanami. Gdy je zbyt przeciążyłem bywało, że po całym dniu chodzenia po górach nie byłem wstanie zrobić 10 kroków bez odpoczynku (zwłaszcza przy stromych zejściach).
Z kijkami problem znacznie się zmniejszył, ból kolan nie jest tak odczuwalny i odczuwalny jest znacznie później, a jeśli nie robię nic bardzo przeciążającego kolana nie pojawia się wcale. Pomagają też przy podejściach (kiedy brakuje już pary w nogach więcej siły wkładasz w łapy i ciśniesz dalej :) ).
Poza tym łatwiej utrzymać równowagę (w czasie marszu 2-3 punktów podparcia).
Co ciekawe do kijków przekonało się kilkoro moich znajomych, którzy problemów z kolanami jako takich nie mieli ale mówią, że znacznie wygodniej się chodzi i mniej się człowiek męczy.

Ja w każdym razie nie wyobrażam sobie już chodzenia po górach bez kijków :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 2:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lis 16, 2010 12:56 pm
Posty: 340
Lokalizacja: Italy/Wro
a co sądzicie o tych

http://8a.pl/page,produkt,id,3314,contour-elliptic.html

_________________
Fly Or Die


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 3:52 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
ja sądzę, że są drogie... pewnie są dobre ale nie wiem czy AŻ tak bardzo będą się różniły od takich za ok 200zł.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 5:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
kwscore napisał(a):


jeżeli masz kasę to bierz. Kieje niezłe. Plusem jest eliptyczny przekrój przez co będą bardziej wytrzymałe. Fajna pochylona rączka co też jest dużą zaletą. Poza tym nic specjalnego jak za tą cenę. BD się trochę ceni niestety. Wadą natomiast jest na pewno brak przedłużenia rączki co się czasem przydaje. Ja swoje kupiłem za 120zł i jestem zadowolony jak na razie. Mają wszystko to co potrzebowałem. Jedyne czego mi nie było potrzeba to firmy za którą się potem słono płaci a po co przepłacać jak można mieć dobre a tańsze;)

też miałem problemy z kolanami zwłaszcza na dłuższych trasach. następnego dnia to po schodach się chodzić nie dało. Teraz już jest znacznie lepiej. Jakoś przez długi czas nie miałem do nich przekonania bo nie raz chodząc po górach patrzyłem jak przez te kijki nie jeden by wyrżnął orła jak mu się gdzieś zakleszczyły między skałami i nie raz się zdarzyło że malo brakło by mi jeszcze ktoś oko nimi wybił.
Niektórzy chyba trochę przesadzają bo wszedzie się nimi podpierają i potem są różne dziwne sytuacje. Mi się szybciej schodzi bez nich za to do podejść jak najbardziej używam :wink: Chyba w npm był artykół nie tak dawno o kijkach i pisało, że odciążają kręgosłup coś chyba ok 30% a to już jest sporo. Jednak każdy ma swoje preferencje. Jedni chodzą z a drudzy bez :wink:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 7:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
moim zdaniem pomagają i przy podchodzniu i przy schodzeniu. Przy schodzeniu może nawet bardziej, bo wtedy większe siły działają na kolana i bardziej je trzeba wtedy odciążyć. Oczywiście nie mówię tutaj o bardzo trudnym terenie bo wtedy faktycznie można wywinąć orła (nie dość, ze trzeba szukać miejsca gdzie postawić nogę to jeszcze szukać trzeba miejsca na kijek) ale na takich lekkich i umiarkowanych trasach zejściowych jak znalazł, z resztą, wszystko kwestia wprawy.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 8:17 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
DTH napisał(a):
ja sądzę, że są drogie... pewnie są dobre ale nie wiem czy AŻ tak bardzo będą się różniły od takich za ok 200zł.

Na co dzień chodzę z kijkami leki. Ostatnio na szkoleniu miałam pożyczone od Kolegi milo. I prawdę powiedziawszy na pewno nigdy nie kupiłabym sobie podobnych. Nieporozumieniem była rączka z twardego plastiku, były znacznie cięższe niż moje leki enzian. Następna kwestia to ta, że nie miały systemu antywstrząsowego, nie leżą mi "twarde" kije. W sumie miałam je tylko przy stromym podejściu, były dość długie i nieporęczne więc zamiast je złożyć i przytroczyć niosłam je w ręku. Coraz częściej łapię się, że w czasie prywatnego przejścia kijki mi przeszkadzają. Zimą chyba tylko dwa razy miałam ze sobą kije.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 8:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
DTH napisał(a):
Oczywiście nie mówię tutaj o bardzo trudnym terenie bo wtedy faktycznie można wywinąć orła (nie dość, ze trzeba szukać miejsca gdzie postawić nogę to jeszcze szukać trzeba miejsca na kijek) ale na takich lekkich i umiarkowanych trasach zejściowych jak znalazł, z resztą, wszystko kwestia wprawy.


z tym się zgodzę;)
lucyna napisał(a):
Nieporozumieniem była rączka z twardego plastiku, były znacznie cięższe niż moje leki enzian. Następna kwestia to ta, że nie miały systemu antywstrząsowego, nie leżą mi "twarde" kije.


plastikowe rączki są faktycznie beznadziejne. Można sobie odcisków na robić. Najlepszy korek lub pianka.
Co do antywstrząsów to moim zdaniem lepsze są twarde ponieważ jest lepsza równowaga. Może się zdarzyć, że akurat jak będzie potrzebny pewny punktu podparcia to kijek się trochę ugnie i można przez to stracić równowagę i dzwon murowany. Wiadomo antywstrząsy odciążają znów stawy nadgarstkowe co jest plusem.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2010 11:35 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
no niestety, plastik ma swoje minusy. Ale żeby nabawić sie odcisków trzeba by na prawdę mocno te kije ściskać - ja owijam pętelkę najpierw od dołu nadgarstka, potem przepuszczam między palcem wskazującym a kciukiem i kijka de facto ściskać w dłoni nie muszę, tylko go stabilizuję. (ciężko to obrazowo opisać, poszukam później jakiejś fotki). Być może większości osób wyda się to oczywiste ale czasami widuję na szlaku ludzi ściskających kurczowo w grabuli te kije i dyndające sobie luźno tasiemki, więc chyba nie jest to takie oczywiste dla wszystkich, może komuś pomoże :)

[edit] Tutaj dosć wyraźnie widać o co mi chodziło: http://img232.imageshack.us/i/34592168.jpg/

I tak jak pisałem, dla wielu pewnie jest to oczywiste ale nie wszyscy znają to rozwiązanie :)
ps. oczywiście nie jestem tak mądry i nie jest to mój patent, gdzieś o niem kiedyś wyczytałem :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 25, 2010 5:23 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Przeważnie je w ten sposób trzymam. Ja chodzę instynktownie, więc często zmieniam uchwyt, w zależności od sytuacji. Czasami idąc po stromiźnie nie odpycham się kijami ale podpieram. Plastik ale taki prymitywny jest bardzo nieprzyjemny. W moich lekach też mam rączkę ze sztucznego tworzywa ale jest wykonana z zupełnie innych materiałów i taka w dotyku gumowata. Nie potrafię inaczej tego określić, barak mi słownictwa. Miałam niegdyś kijki z rączką z pianki, bardzo dobrze je wspominam. Czasami chodzę w kijkami Kumpli, miałam w ręku korkowe, takie pochylone ale prawdę powiedziawszy bardziej mi odpowiada pianka.
Prawie nikt nie zwraca uwagi przy poradach na jedną rzecz. Wielkość uchwytu. Mam małe dłonie więc nie wszystkie rączki są dla mnie wygodne. Nie wiem czy są damskie wersje kijków. Przydałyby się. Moje leki uznałabym za bardzo dobre, gdyby miały mniejsze uchwyty.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 3:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Po cenach kijków jakimi tu rzucacie aż wstyd mi zapytać o kijki Campus Magura, wielka tandeta?? Weźcie pod uwage że będe je miał za darmo (wygrane) a to też ma znaczenie przy ocenie :mrgreen:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 3:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
martinb33 napisał(a):
Po cenach kijków jakimi tu rzucacie aż wstyd mi zapytać o kijki Campus Magura, wielka tandeta?? Weźcie pod uwage że będe je miał za darmo (wygrane) a to też ma znaczenie przy ocenie :mrgreen:


jak za darmo to każde dobre 8)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 10:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Zabić się nie zabijesz (a jesli, to nie dlatego, że to Campusy :D ) A jak po drugim użyciu powyginają się w paragrafy uniemożliwiając złożenie, będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 29, 2010 10:13 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Artur1683 napisał(a):
A jak po drugim użyciu powyginają się w paragrafy uniemożliwiając złożenie, będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie

No żartujesz, to aż taka tandeta?? Badz co bądz ale Campus to jakaś marka znana w polsce i nierobi kijków które się powyginają po 2 użyciu, co innego jakbym sobie z drewna wystrugał :mrgreen:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 29, 2010 10:53 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Zastrzeżenie: mówię ogólnie o kijkach Campusa, tego modelu w łapie nie miałem.

Technicznie to nadal jest kijek trekingowy. Który zasadniczo powinien spełniać swoją funkcję. Tyle, że mogą się okazać bardzo nietrwałe. Szwagier zajechał kije Campusa w ciągu może 10 dni w Tatrach. Duży z niego chłop, ale ostatecznie kijek ma służyć do podpierania się, a nie ozdabiania plecaka.
Inny znajomy swoje wyrzucił po dosłownie kilku wypadach w Sudety. Po którymś z kolei zejściu stanowczo odmówiły złożenia się.

A co do "znaności"... Campus to marka, która znana jest z tego, że jest znana :D Względnie z tego, że za popularnością totalnie nie idzie w parze jakość. No ale skoro są za darmo, to po prostu korzystaj, póki się nie zużyją. Możliwe, że akurat posłużą przez długi czas, ale po prostu nie bądź rozczarowany, jeśli szybko będzie po nich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 29, 2010 11:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Artur1683 napisał(a):
Technicznie to nadal jest kijek trekingowy. Który zasadniczo powinien spełniać swoją funkcję. Tyle, że mogą się okazać bardzo nietrwałe. Szwagier zajechał kije Campusa w ciągu może 10 dni w Tatrach. Duży z niego chłop, ale ostatecznie kijek ma służyć do podpierania się, a nie ozdabiania plecaka.
Inny znajomy swoje wyrzucił po dosłownie kilku wypadach w Sudety. Po którymś z kolei zejściu stanowczo odmówiły złożenia się.

A co do "znaności"... Campus to marka, która znana jest z tego, że jest znana Względnie z tego, że za popularnością totalnie nie idzie w parze jakość. No ale skoro są za darmo, to po prostu korzystaj, póki się nie zużyją. Możliwe, że akurat posłużą przez długi czas, ale po prostu nie bądź rozczarowany, jeśli szybko będzie po nich

No i ładnie i konkretnie napisane :wink:
Ale jak to sie mawia "jak dają za darmo to brac" :mrgreen:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 6:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
BD wprowadził nowy system blokowania kijków. Składają się jak sonda lawinowa albo jak pałąki namiotu, tzw. ,,Z system". Ma być lżejszy i bardziej niezawodny od dotychczasowych sposobów blokowania. Koniec pitolenia, czy lepiej zaciskać, czy zakręcać. I o co tyle krzyku?
A, żeby nie było słodziutko. Nie widzę regulacji długości.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 03, 2011 9:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Badz co bądz ale Campus to jakaś marka znana w polsce
I właśnie to jest problem. Jest to marka znana i rozpoznawalna, przez to droga, a przez to utożsamiana z wysoką jakością. Takie błędne koło. A wszystko przez to, że inne marki, dobre albo nawet średnie, znane już nie są i ktoś kto ma wybór wybierze produkt, producenta, którego zna...

Trochę wstyd się przyznać ale sam kiedyś myślałem, że Campus to wysoka półka. No bo to znany producent, lider na rynku itp. A to, że np. zapiętki w butach po jednym sezonie (wtedy był to dosłownie tydzień w Sudetach) się przecierają i wystaje spod niech jakiś plastik (sic!), który wbija się w nogę, albo że kurtka membranowa nie przepuszcza w ogóle powietrza (nie oddycha) za to już po pół roku przepuszcza wodę nawet na małym deszczu nie wydawało mnie się wcale dziwne, bo zwyczajnie nie miałem skali porównawczej i myślałem, że tak być musi.
Na szczęście każdy się uczy na błędach, szkoda, że uczyłem się na własnych :P

Natomiast co do samych kijków, tak jak koleżanki i koledzy mówią, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, ale też nie radzę pokładać w nich jakiś wielkich nadziei. Oczywiście może też okazać się, że są całkiem znośne, ale tak jak mówię, moja opinia o marce jest na tyle ugruntowana, że bym się mocno zdziwił :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 4:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
No dobra mam te "darowane" kijki Campusa :mrgreen:
Tylko teraz się nieśmiejcie, ale czy są różne wysokości tych kijków??
Ja mam za krótkie jak na mój wzrost czy takie mają być??
W max rozsunięciu 135cm i dostają mi do pasa :roll:
To troche po płaskim kiepsko się idzie :?
Bez szyderstwa mi powiedzcie czy tak to ma być?? Bo ja nigdy neiużywał takich cudów :wink:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 4:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Ma być plus minus posobnie jak w narciarskich. Czyli ręka trzymająca kijek powinna być zgięta w łokciu mniej więcej pod kątem prostym. Na zejścia można trochę wydłużyć, na podejścia skrócić. Jak komu wygodnie.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 4:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lis 16, 2010 12:56 pm
Posty: 340
Lokalizacja: Italy/Wro
zjerzony napisał(a):
BD wprowadził nowy system blokowania kijków. Składają się jak sonda lawinowa albo jak pałąki namiotu, tzw. ,,Z system". Ma być lżejszy i bardziej niezawodny od dotychczasowych sposobów blokowania.



Fakt oglądałem je ostatnio,bardzo fajne i drogie

_________________
Fly Or Die


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL