Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 12:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 11:56 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
Kasia86 napisał(a):
adamator napisał(a):
Z decathlona mam polary, ale wypróbowałem i trochę chłodno


Może taki? :mrgreen:
Bardzo ciepły

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=11067


:lol:

adamator napisał(a):
Nienawidzę swojej kurtki


„Skupujemy stare kurtki”
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... &start=120


:D

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 12:19 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Do-misiek napisał(a):
Kasia86 to jest On, gatunek męski.


Ups... przepraszam :oops:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 10:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
szukałem ostatnio jakiegoś fajnego polaru 100. Mam 200 z Treksporta ale czasem jest mi w nim za ciepło. W 8a trafiła się promocja i wyrwałem Milo Ozone. Jeszcze nie przyszedł ale jak go będę miał i przetestuję to na pewno coś o nim napiszę :wink: o ile będzie pasował na mnie bo kupiłem w ciemno

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 1:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 2:23 pm
Posty: 58
FUUUUUU, wiedziałem, że zawsze się trafi jakaś dobra promocja na kurtki typu -30% jak tylko kupię swoją... No to jest moje szczęście !! Szkoda, że to nie promocja ogólnie na ciuch, a na kurtke ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 05, 2011 11:55 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 25, 2007 1:25 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Gorlice - Beskid Niski
Jaki polarek lepiej kupić do kurtki TNF Evolution Parka? Jest promocja w sklepie 8a, polar TNF Full Zip 200 można kupić za ok 170 zł. Czy lepiej kupić coś lepszego i nosić luźno nie podpinając do kurtki? Przeznaczenie - miasto w zimie, w góry w lecie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 05, 2011 12:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Mi bardziej odpowiada na luźno.
Jeśli potrzebujesz takiego lekkiego ze stójką to decathlonowskie są bezkonkurencyjne. A z tych grubszych to Milo ma dobre opinie (i przyjazne ceny). Ja mam od pięciu lat jakiś z Jaxy. W zasadzie nie jest zły.

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 05, 2011 4:12 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Potrzebuję dwóch dobrych polarów na tatry zimą oraz alpy latem. Myślałem o czymś takim: http://www.e-horyzont.pl/kurtka-polarow ... 2868t.html oraz nieco cieńszym polarze. Jednak po odwiedzeniu warszawskiego horyzontu mam mieszane uczucie co do tego 'miśka' - nie jest za gruby, nie wydaje się wystarczająco ciepły - ale być może się mylę - nie zawsze grubość oznacza jak ciepły jest polar. Wiadomo pod to bielizna termiczna i jeszcze jeden polarek w zależności od pogody. Pytam się o opinie na temat tego oraz także proszę o polecenie mi kilku dobrych, ciepłych miśków tak bym na Mont Blanc latem i Grossglocknerze jesienią nie zamarzł (;

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 05, 2011 4:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
A nie lepiej duet sweter + kamizelka, puchowe lub Primaloftowe? Albo chyba najlepiej jeden polar (polecam jakiś z Polartec Thermal Pro High Loft) i jeden ciuch puchowy/Primaloftowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 1:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 4:20 pm
Posty: 36
zephyr napisał(a):
szukałem ostatnio jakiegoś fajnego polaru 100. Mam 200 z Treksporta ale czasem jest mi w nim za ciepło. W 8a trafiła się promocja i wyrwałem Milo Ozone. Jeszcze nie przyszedł ale jak go będę miał i przetestuję to na pewno coś o nim napiszę :wink: o ile będzie pasował na mnie bo kupiłem w ciemno


Nigdy nie kupiłbym w ciemno sprzętu lub ubioru wyposażenia górskiego,już kilka razy sie przeliczyłem.. Jak polar,to tylko Bergson lub North FAce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 2:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
a niby dlaczego by nie kupować w ciemno wyposażenia górskiego? Rozumiem buty, bielizna czy inne elementy, które trzeba dokładnie dopasować ale polar? No chyba, że ktoś jest baaardzo niewymiarowy, ale i wtedy można sobie polar dokładnie zmierzyć i dopasować.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 3:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
DTH niejaki/a Scaliano to spamer, nie zwracaj uwagi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 3:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
aha, nie było mnie jakiś czas na forum, więc nie jestem w temacie :P

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 3:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
leppy napisał(a):
niejaki/a Scaliano to spamer, nie zwracaj uwagi.

ha, czyli wku.rza mnie nie bez powodu. Już sądziłam, że jestem nietolerancyjna :wink:

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 4:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Jak polar,to tylko Bergson lub North FAce.


Polary Berghausa(miałem model spectrum) to szmelc gorszy niż na bazarze.
a TKA Fleecee TNF też raczej kiepski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 8:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Spiochu B E R G S O N nie Berghaus.
A jeżeli chodzi o Berghausa to mam dwie bluzy polarowe tj. Spectrum Micro HZ i Spectrum Micro Grid HZ i może dupy nie urywa, ale są całkiem niezłe IMHO.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 10:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
PrT napisał(a):
Spiochu B E R G S O N nie Berghaus.

To jeszcze gorzej. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 11:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Spiochu B E R G S O N nie Berghaus.


Sorry nie zauważyłem ale faktycznie Bergson to taka podróbka Berghausa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 12:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4335
Lokalizacja: Kraków
Co sie tak spinacie o marke? Istotne jest z czego toto uszyli. Ja mam juz kilka lat ,,setke`` z polartecu i jest O.K. Wazne, ze dobrze lezy, a ze uszyl Campus, coz, lachony nie kwicza, i tyle.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 12:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Jurek jasne, rozumiem o co chodzi i częściowo przyznaję Ci rację, jednakże takie kwestie jak np. krój, jakość zamków, szwów, wykończenia (np. zabezpieczenie końcówki zamka by nie piła w szyję), wstawki z Power Stretchu, wzmocnienia, bajery - również mają znaczenie (na plus bądź na minus - ja np. wzmocnień nie uważam), i zależą już od producenta konkretnego modelu polara. Więc i marka może mieć znaczenie. Dodam, że osobiście używam polarów Milo, więc nie jakichś Mammutów, Marmotów czy Milletów. Ale generalnie najlepsze kasztany.. polary są na literę "M", jak widać. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 09, 2011 9:23 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Możecie mi wierzyć, albo i nie, ale mam polar Columbii z serii Platinum i jest on nie do zdarcia. Ten czerwony.
Obrazek

Kupiłem go z 8 lat temu w Holandii i byłem w szoku, gdy po kilku latach pojawiły się produkty tej firmy w Polsce tyle że w cenie i jakości "na wagę" .
Mój egzemplarz tak jak napisałem jest nie do zajechania, a "trochę" już przeszedł. Oprócz tego, że się trochę porozciągał i podsmażył ;) nie nosi żadnych oznak starzenia. Za jakość wykonania i materiałów daję mu maksa. Piorę go w preparatach do prania polarów i membran i parametrów termicznych nie stracił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 09, 2011 9:33 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Uważam, że nad polarami nie ma co się spuszczać. Kupić za 30 dychy Kaczuche i podziękować ładnie. Ceny tych polarów to jakieś jaja są a stosunek ceny do termiki ma się jak pięść do oka. Np. Millet (bardzo fajna marka) ale Power stretch za ponad 400 zł to rozbój w biały dzień. Szkoda kasy lepiej wydać na lepsze buty czy kurtkę albo nawet pokombinować ze swetrem puchowym. Co do polarów Bergsona to sie nie wypowiem ale TNF to porażka jakieś wory pokutne na mnichów i co mnie kiedyś rozbawiło kształt rękawów przypominający trąbkę:) Milo nie wiem jak teraz ale kiedys robiło bardzo porządne polarki chociaż tanie też nie były

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 09, 2011 4:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
chyba już o tym pisałem, ale mam podobne zdanie jak Endless. Kaczucha rządzi! :D

Natomiast co do TNF'ów, myślałem, że to ja jakiś dziwny jestem bo na mnie wisi jak wór, ale widać projektowane były z myślą o rynku amerykańskim i tamtejszych gabarytach:D

Ogólnie uważam, że lepiej mieć dwa cieńsze polary (dwie kaczuchy:D) niż jeden gruby ale to chyba żadne odkrycie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 09, 2011 10:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
gdy po kilku latach pojawiły się produkty tej firmy w Polsce tyle że w cenie i jakości "na wagę" .


To ja jestem w szoku że takie produkty są na polskim rynku. W europejskich sklepach nadal Columbia jest niewiele tańsza od TNF czy Mammuta. Z jakością chyba też nie jest tragicznie skoro znane sklepy regularnie zamawiają ich produkty.
Czy ta jakość i cena "na wagę" to nie są przypadkiem podróbki tak jak w przypadku TNF czy Mountain Hardware albo narciarskiego Spyder'a który obecnie ma co druga osoba na stoku.(Przy cenie oryginalnych kurtek 2k zł).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 09, 2011 10:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14893
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ja nie wiem z czego mam polary, mam kilka i nie widze między nimi żadnej różnicy co do jakości materiału - grubsze są bardzo ciepłe, średnie są ciepłe a cieńsze są mniej ciepłe.
Co ma znaczenie:
a) krój (musi być dla mnie wygodny, mieć duży kaptur i mieć dobrze rozwiązane dla mnie kieszenie, czyli inaczej - ogromne i przyszyte to materiału a nie majtające).
b) musi mieć dobrej jakości i dobrze wszyte zamki (!!).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 9:17 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kaytek napisał(a):
Mój egzemplarz tak jak napisałem jest nie do zajechania, a "trochę" już przeszedł. Oprócz tego, że się trochę porozciągał i podsmażył ;) nie nosi żadnych oznak starzenia. Za jakość wykonania i materiałów daję mu maksa. Piorę go w preparatach do prania polarów i membran i parametrów termicznych nie stracił.


Też mam parę polarów Columbii kupione nowe (z metką) w sklepach z odzieżą używaną w cenach od 10 do 20 zł.
Jeden jest tak oczojebnie różowy, że pewnie dlatego nikt go nie chciał.

Faktycznie nie do zajechania i na dodatek bardzo ciepłe.

Ludzie nie znają tej marki i dlatego w "szmeteksach" te dobre marki często wiszą pomiędzy innymi bazarowymi polarami. Trzeba trochę pogrzebać.

(niedawno kupiłam świetną, ciepłą koszulę polarową VauDe w cenie 5 zł, też wisiała pomiędzy innymi kraciatymi flanelowymi)

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 11:23 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Aż mnie te polary zainteresowały, jednak trafiłem na niezłą przecenę i kupiłem sobie Kenai Jacket za 280 zł, całkiem opłacalny interes - patrząc, że w horyzoncie stała za ponad 400 zł - trochę wygórowana cena jak za polar. Fajna rzecz, włosie jednak nosi się niesamowicie wygodnie - lubię to po prostu. A co do swetra puchowego - fajna sprawa, ale za grube i ciężko by było na niego nałożyć posiadaną przeze mnie kurtkę - dlatego jednak polar. Zaraz będzie trochę zabawy w tatrach, choć czekam na głównego gościa programu - ale to dopiero lipiec i wrzesień, trochę czasu jest.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 3:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Spiochu napisał(a):
Czy ta jakość i cena "na wagę" to nie są przypadkiem podróbki tak jak w przypadku TNF czy Mountain Hardware

Nie mam pojęcia, ale byłoby to jakieś wytłumaczenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 13, 2011 2:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lut 13, 2011 2:06 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Pionki
Witam. Panowie poszukuje polarka cena tak do 130zł. Co byście polecili . Takiego na wyprawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 16, 2011 8:31 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Odgrzebuję temat bo już mętlik mnie ogarnia z tymi materiałami, a chcę sobie jeszcze doszpejić nową warstwę termo ;) mam kilka polarów ale mają krój "piramidka lipton" i teraz chcę coś co ma po złożeniu małą objętość, wagę i jest w miarę ciepłe - tzn jest potrzebuję tego w góry (wiadomo) praktycznie na cały rok ale zakładam, że główne zastosowanie to wiosna-lato-jesień. Zakładamy, że pierwszą warstwą jest koszulka z krótkim rękawem iiiiii teraz mam 2 koncepcje:
a) robi się zimno i ubieramy max ciepły polar
b) zakładamy cienki polar i np softshell'a
i pytanie pierwsze brzmi "która z tych koncepcji jest lepsza?" -> pytanie to ma związek z pytaniem drugim "jaki materiał na polar?".

Jest masa produktów Plarteca czyli np rozumiem, że cieńszy Power Stretch i cieplejsze Classic (100 i 200) oraz Thermal Pro (na ile jest cieplejszy niż classic?) oraz tajemniczy materiał Pontetorto Tecnopile 100 Micro....
Wydaje mi się, że koncepcja podkoszulek + soft + cienki polar jest chyba lepsza bo wieje to idziemy w koszulce + soft, a jak zimno to wkładamy pod softa polarek.

Mój problem polega na tym, że nie wiem który z materiałów będzie dla mnie najbardziej odpowiedni (firma, kolor i inne pierdoły to nie jest problem ;) ) Logika podpowiada mi Thermal Pro, ale boję się, że się w tym ugotuję (a mocno się pocę więc to dodatkowo trochę mnie martwi)

I teraz co sądzicie o poniższych przykładowych propozycjach (podany sklep jest przykładowy i nie ma na celu żadnej promocji ;) ) :
1. http://www.polarsport.pl/product/370454/Kurtka%20MILLET%20ALPIN
2. http://www.polarsport.pl/product/383091/Bluza%20MAMMUT%20YUKON%20TRIM
3. http://www.polarsport.pl/product/384749/Bluza%20MAMMUT%20YADKIN
4. http://www.polarsport.pl/product/384386/Kurtka%20MARMOT%20WARMLIGHT
i są też takie bardziej bluzy niż kurtki polarowe:
5. http://www.polarsport.pl/product/385531/Bluza%20ARC%27TERYX%20RHO%20AR%20TOP
6. http://www.polarsport.pl/product/383108/Bluza%20MAMMUT%20MONCH
chociaż nie bardzo rozumiem co w tym ostatnim tyle kosztuje no ale firma zobowiązuje ;)

Byłbym wdzięczny za radę - czy lepiej kupić ciepły polar, czy cienki + soft albo po całości ciepły + soft. Propozycje konkretnych modeli mile widziane :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 16, 2011 8:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Polartec 200, jak zimą nie będziesz chodził to Ci thermal pro niepotrzebny (mi nawet zimą 200 starcza)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL