Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 12, 2011 3:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
http://www.tksport.pl/product-pol-8933- ... pinus.html

Mam zamiar kupić takie cudo. Jestem sprzętowym ch.ujem. Doradźcie, czy za taką kasę to jest przyzwoity sprzęt. Więcej nie mam. :D

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 13, 2011 10:54 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 2:23 pm
Posty: 58
W przyszłą zimę chcę jechać w góry pierwszy raz ( dotychczas tylko w lato byłem ) I mam pytanie, zadaje tu, choć tyczy się różnych kwestii.
Nigdy nie ubierałem się w zime w góry, czy możliwym jest bym komfortowo chodził mając na sobie bielizne termoaktywną z dobrymi właściwościami, polar, oraz swojego letniego marmota ...? Czy trzeba pozbierać pieniądze na zimową kurtkę? Za czym się oglądać w takim razie. ( http://8a.pl/page,produkt,id,6655,ignit ... acket.html coś takiego?) Chciałbym zacząć jeździć w góry 2x do roku, a mając sprzęt jak kurtke czy buty już mi on wystarczy na kilka lat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 13, 2011 11:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
zbyt dużego doświadczenia zimowego nie mam ale jak na mój gust można. Moim zdaniem (co przetestowałem na sobie) najlepiej i tak sprawdza się softshell. Kurtkę membranową nosiłem przez praktycznie cały czas w plecaku, na wszelki wypadek.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 13, 2011 11:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
adamator napisał(a):
Czy trzeba pozbierać pieniądze na zimową kurtkę?

Zależy co chcesz robić i w jakich górach. Przy większym wysiłku w ciepłej kurtce się możesz zagotować. Sam softshell przy złej pogodzie raczej nie wystarczy. Trzeba mieć membranową kurtkę. Ubiera się raczej na cebulkę i tak reguluje termike, a w polskich górach jak będziesz cały czas w ruchu to ciepła kurtka nie będzie niezbędna.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 13, 2011 11:23 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 2:23 pm
Posty: 58
Bieszczady, tatry, jak najwięcej wypraw, by wykorzystać czas. Na cebulke wiadomo, ale nie wiedziałem, czy mimo tych pierwszych warstw jak bielizna, potem polar kurtka ciepła będzie potrzebna, doradzacie, że nie, ok ; ) Może pozbieram na softshell, zawsze będzie bezpieczniej. Dzieki za odpowiedzi : )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 13, 2011 11:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
adamator napisał(a):
...czy możliwym jest bym komfortowo chodził mając na sobie bielizne termoaktywną z dobrymi właściwościami, polar, oraz swojego letniego marmota ...?

Z dużym spokojem, chociaż polar raczej grubszy i na wszelki wypadek jakiejś dupówki w plecaku lżejszy zapasowy na wypadek gdybyś potrzebował dwóch warstw polara.
Nie zapominaj o pozostałych elementach ciała, głowie, szyi (wg niektóych także twarzy), dłoniach i nogach, w tym stopach.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 13, 2011 11:50 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 2:23 pm
Posty: 58
tak tak, chodziło mi jednak póki co o kurtke, która obok butów zdaje się najdroższą częścią ubioru, ale skoro mogę ją odpuścić, skupię się na jakichś butach i dobrej bieliźnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 9:17 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 1:26 pm
Posty: 111
kedzier napisał(a):
witam,
zostalem poproszony o pomoc w wyborze damskiej kurtki przeciwdeszczowej w gory (2 - 3 razy do roku). A jako ze sie na tym nie znam prosbe te przekazuje na forum.
Wymagania:
- jak nazwa mowi, kurtka powinna jak najlepiej chronic przed deszczem :),
- oddychalnosc jest mnije wazna aczkolwiek nie chce kupic sztormiaka,
- Chcialbym aby jakosc spotkala sie z cena gdzies w granicach 350zl,
- kurtka nie powinna byc zbyt ciepla - do zalozenia na polar, ale nic sie nie stanie jak troche ciepla da

nie oczekuje za bardzo wskazania konkretnych modeli, chcialbym podpowiedzi na jakie marki powinienem zwrocic uwage a jakie omijac aby uzyskac zadowalajaca jakosc w tej kategorii cenowej


Ja mogę polecić TNF Venture Jacket. Jest to kurtka stricte przeciwdeszczowa.Maszerowałem 4 godziny w deszczu, a pod kurtką było sucho. Na początku miałem obawy przy zakładaniu plecaka na tą kurtkę(jest ona dość cienka; 2.5-warstwowa membrana), ale po dłuższym (1,5 roku) użytkowaniu mogę stwierdzić, że jest wytrzymała=>jak na razie nie ma żadnych przetarć, czy innych uszkodzeń. Cena kurtki to 399 zł, ale co jakś czas jest w promocji 299 pln(w 8a.pl). Obecnie w 8a.pl mają tą kurtkę, ale tylko w wersji z podpinką.

_________________
"Wielki wysiłek, strach i cierpienie usuwają z nas wszelkie nieistotne plewy" Wojciech Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 3:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 9:59 pm
Posty: 22
majkel* napisał(a):

Ja mogę polecić TNF Venture Jacket. Jest to kurtka stricte przeciwdeszczowa.Maszerowałem 4 godziny w deszczu, a pod kurtką było sucho. Na początku miałem obawy przy zakładaniu plecaka na tą kurtkę(jest ona dość cienka; 2.5-warstwowa membrana), ale po dłuższym (1,5 roku) użytkowaniu mogę stwierdzić, że jest wytrzymała=>jak na razie nie ma żadnych przetarć, czy innych uszkodzeń. Cena kurtki to 399 zł, ale co jakś czas jest w promocji 299 pln(w 8a.pl). Obecnie w 8a.pl mają tą kurtkę, ale tylko w wersji z podpinką.


dzieki za odpowiedz, tez przygladalem sie tej firmie.
Znalazlem na allegro cos takiego (tu akurat kurtka meska) np.

http://allegro.pl/kurtka-the-north-face-gore-tex-polceam-roz-l-i1455836914.html

tylko zastanawiam sie na ile mozna wierzyc w jej oryginalnosc - mial kto moze doswiadczenia z takimi na pierwszy rzut oka super ofertami? Gore-tex to niby znak zastrzezony wiec nie mozna go chyba wkleic wszedzie gdzie sie chce, czy moze sie myle?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 3:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Mam tę kurtkę z ebaya. To nie jest oryginał, to jest softshell na membranie xcr. Przemaka po jakichś piętnastu minutach. Jak na softshell nawet nie najgorszy, choć mojemu brakowało na gumkach od kaptura zaciskow. Ogolnie mogę polecić z tym, że mnie kosztowała połowę tej ceny i przyszła prosto z Chin.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 8:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 9:59 pm
Posty: 22
to tak jeszcze z ciekawosci.. producenci moga sobie wszedzie gdzie chca wciskac napis gore-tex? jak mam w takim razie w sklepie odroznic dobra kurtke od zlej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 8:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Nie wiem.
Ten jednak egzemplarz może faktycznie mieć membranę jednak charakter materiału softshellowego sprawia, że nie jest ona w stanie poradzić sobie z dużym deszczem. To moja obserwacja i spekulacja. Ogolnie nie ma, poza folią, rzeczy nieprzemakalnych. A ten asortyment podrobek niekoniecznie musi być zły - często wychodzą one z tej samej linii produkcyjnej co oryginał. W tym konkretnym wypadku jednak nie udało mi się znaleźć oryginalnego produktu w ramach oferty TNF. Nie zmienia to faktu, że na zimowy, suchy dzień, gdzie czasem ogarnie Cię chmura lub spadnie drobny deszczyk jest to warstwa z pewnością lepsza niż flanelowa koszula Długosza.

edit:
membrana xcr - gore tex xcr - jest parę rodzajow gore texu

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 9:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Akurat takich kurteczek to chodziło dużo na allegro i również znajomi to sprzedawali, także moge zapewnić że jest to zwykła podróba :)

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 10:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
jak mam w takim razie w sklepie odroznic dobra kurtke od zlej?
Po pierwsze sprawdz np. na stronie TNF czy dany sklep faktycznie prowadzi dystrybucję produktów danej marki. Nie chcę nikogo oskarżać ale mój brat kupił sobie buty TNF w sklepie, po miesiącu sie wytarły zapiętki, po pół roku były już totalnie rozwalone. Nie pamiętam dlaczego ale dał sobie spokój z gwarancją i po prostu kupił nowe. Potem jak sprawdziliśmy sklep nie był autoryzowaney przez TNF... tak więc mogę przypuszczać, że mogły być to po prostu podróbki.

Unikaj kupowania na allegro. Kiedyś słyszałem, ze ponad 90% ciuchów north face'a tam sprzedawanych to podróbki. Jeśli sie dobrze nie znasz odpuść.
Najgorsze jest to, że obsługa allegro nic sobie nie robi z ewidentnego łamania prawa przez sprzedawców podróbek i nie reaguje na raportowanie.

Sprawdzaj czy dany model jest w ofercie producenta (w katalogu, na oficjalnej stronie). Takie wynalazki jak to co zalinkowałeś często walają się po allegro, naszywają tam loga różnych producentów.

Nie wierz w super-mega okazje. Jeżeli jakaś kurtka w sklepie kosztuje 1000zł to nie kupisz jej na allegro za 100zł. Ten portal służy do zarabiania a nie robienia ludziom drogich prezentów.

Wszystkie krzywe szwy, strzępiące się nitki, nierówne napisy, bezmarkowe zamki i innego rodzaju niedoróbki powinny bardzo wzmocnić czujność. Producenci tego pokroju nie pozwalają sobie raczej na takie rzeczy, chociaż wadliwa sztuka może się zawsze trafić.

Oczywiście powyższe tyczy się też innych markowych produktów, nie tylko TNFa.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 9:21 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 1:26 pm
Posty: 111
Możliwe jest jednak kupienie kurtki w cenie o wiele niższej niż cena w normalnym sklepie. Ktoś w rodzinie mojego znajomego pracował w "fabryce" HiM.. i załatwił temu znajomemu SS HiMountain StormyPass I za 220 zł(tyle podobno wynosi koszt materiału+robocizna tego modelu). Jedyna różnica polegała na tym, że nie miał napisów HiMa na zewnątrz kurtki (były tylko metki wewnątrz) :D . A co do tych Tnf-ów na allegro to też raczej bym uważał na to co się kupuje. Ciekawe jak wogóle wygląda kwestia gwarancji dożywotniej(wg TNF to ok 12 lat) TNF sprzedawanych na allegro??

_________________
"Wielki wysiłek, strach i cierpienie usuwają z nas wszelkie nieistotne plewy" Wojciech Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 9:28 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 1:26 pm
Posty: 111
kedzierNa Twoim miejscu jednak wolałbym zaczekać na jakąś promocję w sprawdzonych sklepach. Sklepach, ktróe mogę Ci polecić czystym sumieniem to 8a.pl(Tylko w gliwicach, ale przez internet możesz spokojnie zamówić, jeśli coś Ci nie będzie pasować to po prostu odsyłasz; sklep nie robi z tym żadnych problemów), Skalnik, e-horyzont, polarsport. A wracając jeszcze do tego TNF-a Venture to tu jest test tej kurtki: http://4outdoor.pl/news/2054/test-najlz ... tek-extrem

_________________
"Wielki wysiłek, strach i cierpienie usuwają z nas wszelkie nieistotne plewy" Wojciech Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 9:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lis 16, 2010 12:56 pm
Posty: 340
Lokalizacja: Italy/Wro
Najbardziej Podrabianą serią w TNF jest Summit a można to łatwo rozpoznać
Godło marki powinno znajdować się na Lewym Ramieniu a nie jak w Podróbkach prawym Gore-Tex XCR logo powinno być na lewym ramieniu.


I z tym sprawdzaniem kurtki na głównej TNF i porównywanie nie jest do końca takie łatwe bo nie znajdziemy starych kurtek na ich stronie

_________________
Fly Or Die


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 24, 2011 10:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Zadziwiła mnie waga tej kurteczki:http://www.haglofs.com/en-us/products/clothing/layers/intense/women/ozo_q_pullover_en-us.aspx

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 24, 2011 11:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lis 16, 2010 12:56 pm
Posty: 340
Lokalizacja: Italy/Wro
fakt robi wrażenie,tym bardziej że moja ma jakieś 492g i jak dla mnie jest bardzo lekka te 155 dla Rozmiaru M to już mistrzostwo

_________________
Fly Or Die


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 24, 2011 11:45 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 1:26 pm
Posty: 111
Niemożliwe. Rzeczywiście robi wrażenie :shock: Przecież windshirt HiMa, który nie ma nawet membrany waży ok 200 gr
http://sfpl.pl/shop/view/Product/id/221 ... &context=0

_________________
"Wielki wysiłek, strach i cierpienie usuwają z nas wszelkie nieistotne plewy" Wojciech Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 3:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Co do zimy w naszych górach to ja polecam tak:

- kurtka membranowa
- polar gruby (naprawdę gruby, fajnie się nosi miśki - sam mam taki z włosiem, przyjemny)
- polar cienki (nic specjalnego, nie trzeba szaleć finansowo - ja wziąłem sweter z szafy - wystarczył. Najczęściej właśnie miałem koszulkę termoaktywną, ten sweter i kurtkę, jak się cały czas idzie to jest to wystarczające i to naprawdę zdaje egzamin nawet przy minusowych temp. ja chyba ubrałem się grubiej przy -6 i silnym wietrze).
- podkoszulka termoaktywna (nie załóż czasem bawełny jako pierwszej warstwy).

To jeżeli chodzi o górę, polecam jeszcze czapkę polarową, dobre są od Jacka Wolfskina, sam kupiłem na wyprzedaży niesamowicie ciepłą za 29 zł, była przeceniona niby z 70, ale to na pewno chwyt - bo więcej niż 45 warta nie jest, ale egzamin zdaje.

Co do dołu to polecam spodnie polarowe - setki wystarczą w Tatry do tego asekuracyjnie kalesonki, oczywiście to pod spodnie od deszczu i wiatru.

Ale kurtka membranowa. Pomyśl nad marmotem, sam mam exum jacket. Jestem bardzo zadowolony. amen

_________________
The Beatles


Ostatnio edytowano Pt mar 25, 2011 4:09 pm przez Vision, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 3:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lis 16, 2010 12:56 pm
Posty: 340
Lokalizacja: Italy/Wro
piszesz posta bez pokrycia :roll:

_________________
Fly Or Die


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 3:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Nie, doradzam człekowi - który prosił o to miesiąc temu, do przyszłej zimy trochę czasu jest, więc i dla potomnych zostanie. amen

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 8:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Vision napisał(a):
nie załóż czasem bawełny jako pierwszej warstwy

Rozwiń proszę. Jako pierwszą nie bo co? A jako np. drugą tak bo co?

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 9:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Bawełny unikamy ogólnie, dlatego bo w górach powinno się nosić materiały szybkoschnące i oddychające (polary, softshelle, windstppery). Bawełna szybkoschnąca nie jest, jak nie masz nic innego po prostu cię wychładza - mokre ubranie nic nie daje. To tak jak lód się zarwie, człowiek wpada i wychodzi z wody i następnie w tym całym mokrym ubraniu się rozgrzewa, ale ubranie i tak go wychładza - wtedy najlepiej nago :lol:

Widzisz idea ubioru na cebulkę ma na celu to, że możesz sobie ciuchami manewrować, coś dodać, coś odjąć - coś się przemoczy (deszcz) zdjąć, wymienić i założyć kurtkę membranową - mając bawełnę, jeszcze jako pierwszą warstwę nie polecam nikomu nagłej ulewy i kurtki membranowej w plecaku, a jak to w górach bywa - potrafi lać nieziemsko mocno przez dwie minuty, a potem cisza - kurtkę założysz do minuty, a to już za późno. amen

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 9:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
W zasadzie to nie odpowiedziałeś na pytanie tylko coś bełkocesz i kręcisz. Zapytałem konkretnie dlaczego bawełna może być jako kolejna warstwa, ale nie może być jako pierwsza? Czy jesteś świadomy tego co piszesz i czy wiesz jak bawełna odprowadza wilgoć? Czy wiesz jakie konsekwencje niesie za sobą zastosowanie jednej warstwy bawełnianej przy kilku technicznych? Przemyśl swoje rady mistrzu i skończ z tym "amenowaniem".

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 10:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
odpowiedziałem konkretnie, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem i dobrze wnioskować, nie trzeba tłumaczyć każdego słowa jak przedszkolakowi. amen

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 10:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Dobra powiem Ci na wprost. Jak któraś z Twoich warstw to bawełna to reszta w zasadzie też może taka być bo nie będzie spełniała żadnej funkcji. Ta warstwa, która będzie bawełniana zamiast odprowadzać wilgoć będzie ją magazynowała i każda z pozostałych warstw prędzej czy później też zacznie wchłaniać wilgoć, a to za sobą poniesie dyskomfort i wyziębianie organizmu. Słowem swoje teorie o tym, że jedna warstwa może być byle jaka (np. jakiś szmatowaty stary sweter) proponuje zachować dla siebie.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 11:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
No i właśnie o tym napisałem, tylko w innych słowach. Nie napisałem, że jedna z warstw może być byle jaka :roll: czytanie ze zrozumieniem. Mój sweter to wyrób jedynie podobny, a nie typowy - tam bawełny nie ma, nie należy wszystkiego rozumieć dosłownie, na drutach go nie robiłem. Chodziło o to, że nie trzeba od razu kupować drogiego polara za 450 zł, żeby dał radę - ja znalazłem fajną rzecz w szafie bez bawełny i dało się radę bez problemu - to był cel mojego przekazu, bo dziś ceny niektórych wyrobów osiągają chore ceny.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 11:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Panowie nie demonizujcie. Bawełna nie jest taka straszna. Sztuczne materiały też cudowne nie są.

Przyklad 1

Ostatnio zapomniałem na wyjazd wziąć koszulek i polara 100 więc jeździłem na nartach w bawełnianym t-shircie i softshellu. (Intensywność wysiłku duża -jazda sportowa) Wiadomo że koszulka była trochę mokra ale wcale jakoś nie zmarzłem a softshell nadal dobrze chronił przed wiatrem w czasie jazdy i śniegiem w trakcie upadków.

Przykład 2

Spodnie wspinaczkowe często są właśnie z bawełny. Moje mają jej tylko 30% ale bywają takie 100% i jakoś popularności nie tracą. Zresztą jak już mowa o wspinaniu to czy ubiorę na wspin polar czy bluzę bawełnianą to przez większość czasu nie odczuję wielkiej różnicy. Wysiłek nie jest tak intensywny jak na podejściach więc zwykła bluza też da radę.

Przykład 3
Szybkie podejście w ulewnym deszczu. W tym przypadku czy będziesz miał polar + gore-tex czy bawełnianą bluzę i podgumowany sztormiak to będziesz tak samo mokry. Polar jedynie później szybciej wyschnie.

Sztuczne materiały mają wiele zalet względem bawełny: trwałość, waga, szybciej schną, większość się nie gniecie. Mitem jest jednak że w cudowny sposób odprowadzają wilgoć i dzięki nim będziesz suchy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL