Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 23, 2011 11:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
No tak. Prócz takich ścianek są jeszcze ścianki bulderowe.


Na bulderach tym bardziej przydadzą się miękkie buty.


Cytuj:
Jest mnóstwo chwytów oferujących dziurki. Od oblaków z dziurkami po chwyty systemowe czy pushery. I nie jest to rzadkość. A trening na panelu nie polega tylko na wybieraniu najłatwiejszych i najwygodniejszych stopni.


Pokaż mi zdjęcia gdzie jest mnóstwo takich chwytów z małymi dziurkami jak na jurze i nie oferującymi innej możliwości stanięcia na nich. Ja zwykle wspinam się po "drogach" wyznaczonych tasiemkami więc jak już używam jakiegoś chwytu/stopnia to tak by najlepiej w danej sytuacji pracował. Zauważyłem że 99% ludzi na ściance robi tak samo. Może ty jesteś ekstremalistą, który staje tylko w dziurkach po śrubach ale ilu ludzi tak robi?

Cytuj:
A chodzi też o to żeby nie wyjeżdżały.


W miękkich właśnie uczysz się by postawić stopę precyzyjnie, czuć i "docisnąć" stopień. Spróbuj kiedyś, z biegiem czasu nawet wspomnianego dyskomfortu nie odczuwasz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 23, 2011 12:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
Spiochu napisał(a):
Obecnie wspinam się w wybitnie miękkich baletkach (La Sportiva Speedster)


a dlaczego nie Miury które tak polecałeś ostatnio?

tak około tematu. Stawanie na chwytach na panelu bardzo degeneruje pracę nóg (jakie małe i obłe by one nie były). Sytuację trochę poprawia chodzenie po strukturze - ale o tę z kolei trudno :) Przestawienie się na skałowy charakter stopni zajmuje mi dobre 2 dni wspinania.

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 23, 2011 12:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
a dlaczego nie Miury które tak polecałeś ostatnio?


Miury dopiero będę kupował. Ostatnia para już do niczego się nie nadaje.
Kupiłem speedstery bo chciałem spróbować coś innego i właśnie wzmocnić stopy ale w skały miury lepsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 29, 2011 9:30 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
Czesc
Mo_ni_ka kup ten but, ktory bedzie dla Ciebie najwygodniejszy. To najwazniejsze w wyborze butow na poczatek. Kolejne buty bedzisz juz kupowac bardziej swiadomie. Pierwsze buty maja byc wygodne i nie za drogie. Chyba, ze na drogie mozesz sobie akurat pozwolic.
Dowiedz sie tylko czy te buty, ktore wybierzesz sie z czasem nie rozbijaja. Jesli sie rozbijaja mozesz wziac troszeczke mniejsze.
Reszta czyli to na czym buty najlepej pracuja, czy pieta jest dobra do podhaczania itp. jest przy butach na poczatek malo istotne. Przy nastepnych butach bedziesz juz miala swoje doswiadczenia i wybierzesz to co dla Ciebie najlepsze.


Co do miekkich butow. A w zasadzie to nie butow tylko podeszw :) Piachy tylko piachy :) Na sciankach miekkie podeszwy sa czesto malo przydatne. A zwlaszcza na sciankach bulderowych gdzie jest mnogosc roznych chwytow i treningowo kozysta sie czesto z malych stopni. Generalnie zasada jest taka ze sie dobiera buty pod rodzaj czy charakter skały. Dlatego najlepiej miec kilka par. Ale gdybym kupowal tylko jedne, uniwersalne buty to na pewno nie kupilbym miekkich. Ktore z czasem gdy sie scieraja to zamieniaja sie w kapcie :) Mam takie buty. Sa wygdne, jesli nie liczac tego, ze wszystko sie w nich czuje :) Ale stanac w nich na czyms mniejszym to juz jest problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 12:17 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 08, 2010 7:30 pm
Posty: 312
Lokalizacja: Łódź
Witam.
Też długo zastanawiałem się na pierwszymi butami. Dużo czytałem, szukałem opinii, rad. Po czym przymierzyłem kilka par i bezapelacyjnie wybrałem La Sportiva Scorpion. Mają (w moim odczuciu) sztywną podeszwę, ale sa bardzo wygodne. Dla mnie wazne było aby przede wszystkim były sztywne i sznurowane. Nie ukrywam tez ze cena też odgrywała dużą rolę, ale jak się okazało były niedużo droższe od innych modeli z tej półki.
W tym modelu równiez idealnie pasował mi rozmiar buta.
Ja zdecydowanie polecam ten model.

_________________
To, jak daleko przesuniesz granice swoich możliwości zależy tylko od tego, jak daleko będziesz chciał je przesunąć......
http://jakubkarnicki.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 6:14 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:54 pm
Posty: 84
Lokalizacja: Katowice/ Piotrków Trybunalski
moje pierwsze buty wspinaczkowe to Rock Pillars Moab Gym. kupiłam je wtedy przede wszystkim ze względu na cenę, no i sznurówki. :D jakoś niespecjalnie jestem przekonana do butów z rzepami. w każdym razie czubek szybko się starł [po niecałych trzech miesiącach], no i zaczęły się rozklejać. tutaj więcej recenzji na ich temat:
http://ngt.pl/761,rock-pillars-moab-gym.html
mimo tego mam do nich sentyment, a jeżeli ktoś po prostu chce zacząć Swoją przygodę ze wspinaczką, a nie wie czy załapie bakcyla no to butów kupować od razu nie trzeba. na pierwsze wejścia wystarczą trampy, ale buty korki- bez korek. :D

_________________
,,pomyślmy jak wiele trzeba mądrości, by stopić się w jedności''.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 12:09 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 12:52 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mikołów
czy możecie mi powiedzieć gdzie na śląsku w okolicach katowic, mikołowa, tychów itd. znajdę sklep w którym obsługa będzie w stanie doradzić co do kupna pierwszej pary butów wspinaczkowych ?

O modelach czytałem i wiem mniej wiecej jakie modele brac pod uwagę a na które nawet nie patrzeć. Obawiam się jednak kwestii odpowiedniego rozmiaru.

Interesowałyby mnie rock pillars`y moab velcro.
Wiem że niektóre firmy same odejmują te dwa numery w innych zaś samemu trzeba wziąć 2 numery niżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 2:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
tomicher napisał(a):
Obawiam się jednak kwestii odpowiedniego rozmiaru.

No wiesz... chyba nie do końca liczysz na to, że Pan dotknie gdzie masz palca i powie czy są ok... wg. mnie to trzeba samemu określić... but wspinaczkowy musi być bezwzględnie dobrze dopasowany... nawet lekko niewygodny... jak się naczytasz i założysz kilka par to będziesz wiedział ocb. Natomiast jeżeli jesteś zdecydowany na konkretny model jeszcze przed przymiarką to pozostaje życzyć powodzenia...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 3:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 12:52 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mikołów
PrT napisał(a):
No wiesz... chyba nie do końca liczysz na to, że Pan dotknie gdzie masz palca i powie czy są ok... wg. mnie to trzeba samemu określić...
Liczyłem bardziej na kwestię alternatywnych modeli, propozycji osoby która jednak ma o tym pojęcie a nie jest manekinem który przynosi tylko mniejszy lub większy model w pudełku z zaplecza.

PrT napisał(a):
but wspinaczkowy musi być bezwzględnie dobrze dopasowany... nawet lekko niewygodny... jak się naczytasz i założysz kilka par to będziesz wiedział ocb.
zgadzam się, wszyscy mówią średnio dwa rozmiary mniejsze ale nie chcę przegiąć w żadną stronę, tak żeby to nie był papuć ani but który będzie przesadnie ciasny co również okazałoby się tragedią.

PrT napisał(a):
Natomiast jeżeli jesteś zdecydowany na konkretny model jeszcze przed przymiarką to pozostaje życzyć powodzenia...
Nie jestem zdecydowany na żaden rozmiar, model, markę ani kolor. Wspomniałem o tym modelu rock pillas gdyż czytając wypowiedzi nt. kupna pierwszej pary butów wspinaczkowych, ludzie często je chwalili i wspominali, ponadto mieści się w przedziale cenowym.
Oczywiście nic za wszelką cenę - będą pasować inne i nie będą kosztować fortuny - bierzemy inne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 7:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
tomicher, Rock Pillarsy w zupełności Ci wystarczą. Nie ma co przeinwestowywać w pierwsze buty wspinaczkowe jeśli nie wiesz, gdzie de facto będziesz ich używać. Inne buty są dobre na panel, inne na skalne drogi typu "dziurki" (Jura), a jeszcze inne sprawdzą się na górskich, wielowyciągowych drogach (np. w Tatrach).
Mnie, za pierwszym razem, poradzili jakieś wywalone w kosmos MadRocki, które zwyczajnie powykręcały mi stopy mimo, iż były o 1 numer większe! To była oględnie mówiąc, porażka.
Jeśli chcesz po prostu rozpocząć przygodę ze wspinaniem, to weź pod uwagę, że Twoje zainteresowania w tym temacie zwyczajnie mogą wyewoluować w kilku różnych kierunkach.
Moim zdaniem, nie ma co przepłacać, a większość początkujących zaczyna od RP i jest zadowolona. To dobry stosunek jakości do ceny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 7:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Oczywiście, że wystarczą pod warunkiem, że nie będę robiły z jego stopami tego co Twoje pierwsze MadRocki... Chodzi o dobranie butów dobrych rozmiarowo i dość prostych na dobrej gumie... w miarę jak zapatrywanie na formę wspinaczki będzie się u niego kształtowało sam podejmie decyzję czego potrzebuje... czy większej wygody... precyzji czy twardszej gumy bo dziurki go katują...:)

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 11:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 3:40 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Kobiór
No i tomicher nie zapomnij, żeby to były but symetryczne bo asymetryki bardzo katują stopę szczególnie na początku. Z rozmiarówka to różnie bywa. Ja np. mam swoje fajv teny pół numeru mniejsze niż normalne buty, ale one się nie rozbijają i mają "automatycznie" pomniejszoną rozmiarówkę inaczej niż choćby La Sportiva.

_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/

http://gorywysokie.blogspot.com/

http://pionowyswiat.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 03, 2011 10:27 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 12:52 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mikołów
No i wybór dokonany.
Pierwsze moje buty CLIMB X - Rock Master
Kupione z rabatem i darmowym wejściem ufundowanym przez Transformator w Katowicach.

Mam nadzieję że po przymierzeniu tylu par butów dokonałem dobrego wyboru co do modelu i rozmiaru. Zdecydowanie lepiej w nich niż różnych modelach rock pillarsa, a że tak jak pisałem wczesniej nie sugerowałem się ani marką ani modelem to wybrałem te w których się najlepiej czułem. Jest w nich w porządku ale papucie to to nie są, w których mógłbym przebywać/chodzić kilka godzin na pełnym luzie. Mam nadzieję że i stopa ułoży się jeszcze do buta i but do stopy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o przestrzeń dla dużego palca.

Staram się je od czasu do czasu zakładać teraz nawet jeżeli niemam jeszcze kontaktu bezpośrednio ze wspinaniem. Wydaje mi się że to dobry zabieg. hmmm ?

jakies opinie co do wybranego modelu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 07, 2011 11:17 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 12:52 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mikołów
tak to wygląda

Obrazek

chodził w tym ktoś z was ? : )

p.s
zamiast dokleić napisałem w nowym poście : /
sorry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 11:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Czy ktoś wspinał się w Red Chili Corona? jakieś opinie?

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Rock Pillars Pearl Lace Up NE, dokładnie te:

Obrazek

Używa/ł ktoś? Jakie spostrzeżenia? :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:08 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
mam pearle rzepowe na vibramie i bardzo je lubię, pasują mi do stopy i trzymają fajnie
ale teraz na innej gumie robią

czemu nie velcro?

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Bo nie ufam rzepom ;) I wydaje mi się że sznurowane, nawet jak już zrobią się trochę kapciowate, będzie można lepiej dopasować do stopy.
Semow, kupiłbyś je drugi raz? Mają jakieś poważne wady? Czytałam test tych butów, ale wole usłyszeć opinię od kogoś, kto regularnie się w nich wspina ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Olga mierzyłaś te butki?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 6:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Jeszcze nie, ale w tym miesiącu chciałabym jakieś kupić więc przymierzam się do rajdu po sklepach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 7:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Najważniejsze to przymierzyć, bo nawet najbardziej zachwalane nie muszą wcale pasować do Twojej stopy :)

Co do rzepów - jedni lubią inni nie, ale moim zdaniem to dobre rozwiązanie, szczególnie na drogi wielowyciągowe, gdzie czekając na partnera na stanie możesz nawet w mało komfortowym miejscu szybko ściągnąć buty, czy poluzować rzepy i dać stopom odpocząć.

Powodzenia w zakupach!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 7:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Ja używam Pearle velcro. Dużo sie nie rozbiją więc zwróć na to uwage. Raczej nie więcej niż pół numeru. Na panel i w Tatry są ok. Jeśli myślisz o naszym wapieniu to wybierz inne :) Albo ja mam złe odczucia, ale po podklejeniu nie mam czubka i po pierwszej drodze odrazu zmieniłem na Miury. Ogólnie to są wygodne jak już sie ułożą do stopy. Z minusów to niemiłosierny smród i mi po dwóch latach rzepy już nie trzymają tak jak na początku.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 7:27 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Kupił bym, szczególnie że cenowo mi się super trafiły, za jakieś 200 zł
tylko nie wiem jak ta nowa guma...

one są ze sztucznej skóry, rozciągają się minimalnie - mnie przynajmniej cisną podobnie jak za nowości, a zrobiłem w nich z 200 wyciągów pewnie
rzep tak jak Madness pisze: jak kupujesz buty ciasne (czyli na lepsze czucie małych stopni) to szybkie ściąganie na stanowiskach i pod skałkami jest błogosławieństwem
mi rzepy trzymają super, fakt że w madrockach musiałem razem z naprawą podeszwy też rzepy nowe dać :(

Lukasz a Ty masz na vibramie te Pearle? kiedy kupowałeś?

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 7:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Madness napisał(a):
Najważniejsze to przymierzyć, bo nawet najbardziej zachwalane nie muszą wcale pasować do Twojej stopy

Wiem, wiem :) Póki co robię wstępną selekcję i mam nadzieję, że któreś z upatrzonych butów będą mi leżeć. Sznurówki to nie problem, od dwóch lat katuję Triopy na panelu, w skałach i wielowyciągówkach i przyzwyczaiłam się do wiązania :)

_Lukasz, dzięki, zwrócę na to uwagę. A jak przed podklejeniem sprawowały się na Jurze?

semow, teraz te Pearle są niby w nowej wersji i wg opisu na Vibram XS Grip.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 7:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
hmm, tutaj piszą że nowa wersja i jakaś ichnia guma:
http://www.alpamayo.eu/buty-pearl-lace-up-ne.html

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 7:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Teraz Pearle są na jakimś Grippinie, nie wiem co to i jak sie spisuje. Ja swoje kupiłem chyba dwa lata temu i były na XS Grip. Podklejone mam na Onyxie. Nie zauważyłem przy odbiorze że zamiast czubka jest łódeczka więc sie nie pytałem dlaczego tak ale zadzwonie czy coś z tym zrobią. Na panel i w Tatry wystarczą, na coś trudniejszego będą Miury. Vibram sie spisywał dobrze, Onyx jest śliski

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 8:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Hmmm, w takim razie jak będę mierzyć to dopytam w sklepie, jak to w końcu jest z tą podeszwą.
Miury są super, ale ta cena... Poza tym zastanawiam się czy Miury nawet wyrobione i ułożone do stopy nadają się na wielowyciągówki. Coś czuję, że na Tatry i panel zostaną na razie Triopy, a na skały skuszę się na bardziej agresywny but. O ile się w niego wbiję :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 8:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Rzepowe Miury będą dobre na wielowyciągówki. Ja mam sznurowane i tu może być nieco problem ze zdejmowaniem i zakładaniem. Ja wyrwałem za zajebistą cene :)

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 9:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Ok, wezmę je pod uwagę i chyba zacznę rozglądać się za promocjami.
Co do Pearli to zauważyłam, że występują w wersji SE i NE, może stąd różnica w podeszwie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 07, 2013 6:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Podeszwa Grippin tarciowo w granicie sprawuje się bardzo dobrze. W wapieniu na zachodzie też nie jest źle. W polskim mydle nie wiem, bo się w butach z tą gumą tam nie wspinałem.
Starsze modele Pearl SE były na Vibram XS Grip tak jak Ozony, nowe NE są na Grippin Edge.
Poza tym masz też wersję kobiecą Pearl Lady QC na rzepy. Ludzie sobie chwalą również RP Stream. A jak chcesz coś dobrego i tańszego od Miur przymierz RP Ozony. 60zł droższe od Pearl.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL