Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 9:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 7:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
W tej cenie Oliny. Używam od 3 lat, do łażenia i na nartach. I polecam z czystym sumieniem. Proste i mocne. Przetrwały w tym czasie dziesiątki dupozjadów i wyglądają na niedraśnięte.

Jak teraz patrzę po sklepach, to chyba sensowniejszy jest model Olin Pro. Dorzucają do razu szelki, do zwykłych Olinów trzeba dorobić/dokupić. Zwykłego paska nie ma jak użyć. Chyba, że też po własnych przeróbkach.

http://8a.pl/page,produkt,id,5854,olin-pro.html

A!, tylko nie daj się nabrać na opis, w którym piszą coś o lecie. Membrana to membrana. Utopisz się we własnym pocie. Ale na Zimę i przyległości (znaczy wilgotne i deszczowe wiosny/jesienie) nadają się jak najbardziej. W lecie IMHO znacznie sensowniejsze są spodnie szybkoschnące niż nieprzemakalne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 8:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
No w tej cenie również polecam Oliny Pro. Inna sprawa, że za 250 zł nie kupisz porządnych spodni zimowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 10:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Nom. Ja żałuję, że nie dołożyłam jeszcze 200 i nie kupiłam czegoś lepszego...

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 9:54 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
Artur1683 napisał(a):

A!, tylko nie daj się nabrać na opis, w którym piszą coś o lecie. Membrana to membrana. Utopisz się we własnym pocie.

w lecie to ja chodzę w krótkich gaciach do kolana :)

no też myslałem o tych olinach ale także o droższej opcji

http://www.polarsport.pl/product/363724 ... ILO%20EVIN
albo
http://8a.pl/page,produkt,id,5603,halicz.html


no Kasia- nie pomagasz, nie pomagasz ! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 10:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja chyba właśnie znowu sobie kupię te oliny. Jak się zjeeebią to się kupi nowe, a jakoś nie chcę mi się nosić na tyłku czegoś cięższego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 11:03 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 24, 2010 1:01 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Wałkowa & Milicz & Wakefield
Ja zakupilem spodnie Feel Free Rosario nie znajac ich zupelnie.
http://www.e-busola.pl/frame.php?image= ... jfbEfj.jpg

Ma ktos opinie na ich temat ? Kupilem je online na www.taniewspinanie.pl Mila obsluga dobrala mi rozmiarowke (przy pomocy GG) i zapewnila szybka przesylke, ktora na terenie polski jest darmowa :) Otrzymalem rowniez w prezencie kupon ze znizka 100 zl przy zakupach powyzej 400 zl na marki FEEL FREE, REGATTA I DARE2b. z wykozystaniem do 15.11.

_________________
''Video meliora proboque deteriora sequor.''

PIJ ZANIM POCZUJESZ PRAGNIENIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 11:13 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
ja kupilem milo, ale laohore (w sumie do kompletu bo mam kurtke lahore ktora jest swietna... z tym ze nie na zime ;p) - i choc mam 185 cm wzrostu i kupilem rozmiar M to spodnie... sa za duze. moze nie tyle za duze co kroj spodni jest raczej pasujacy na skitury niz do lazenia. plusem sa wzmocnienia na dupie i kolanach, jesli spodnie beda tak wytrzymale jak kurtka to starcza na lata.

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 11:26 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
ja raczej szukam do łazenia, nie uprawiam, żadnego ekscytującego sportu zimowego ;P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 11:35 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 24, 2010 1:01 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Wałkowa & Milicz & Wakefield
MILO EVIN wygladaja spoko. Jesli nie wybierasz sie zima gdzies wyzej i nie na narty to spokojnie mozesz kupic jakies duzo tansze portki. :wink:

_________________
''Video meliora proboque deteriora sequor.''

PIJ ZANIM POCZUJESZ PRAGNIENIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 11:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
@Yanoosh masz te Milo Evin i używasz zimą, czy tylko Ci "wyglądają spoko"? Jeśli to drugie, to może powstrzymaj się od rad TEORETYCZNYCH? Tym bardziej, że np. jak dla mnie, to na zimę WYGLĄDAJĄ na za delikatne, wielu dupozjazdów pewnie nie wytrzymają.


Ostatnio edytowano So lis 06, 2010 11:49 am przez leppy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 12:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
Dzieki Leppy, wyręczyłeś mnie, ale dziękuje za dobre chęci Yanosh :) jak to sie mówi dobrymi chęciami jest piękło wybrukowane \m/ hehe

nie chcialbym zjeżdzac na dupie, wyrosłem z tego;p

coż nawet najmocniejsze spodnie moga pojsc jak trafia na kamien czy gałąź. Nie wiem też jak często bede w zimie w górach- podejrzewma, ze częsciej jesienią - późną i wczesną, także nie wiem czy opłaca mi się inwestować w droższe spodnie. Myśle, ze te Milo Olin Pro dadzą radę- jak tylko je oglądne w sklepie- poza tym jeszcze mam stuptuty mocne więc rakami sobie nie poszarpie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 12:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
drHouse napisał(a):
nie chcialbym zjeżdzac na dupie, wyrosłem z tego

Oj bracie to jedna z większych przyjemności zimowego łażenia. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 12:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
to na tę ewentualnosc wezmę sobie "jabłuszko" ;P

nienajgorsze opinie na NGT są, także za tę cenę to dobre wyjście, poza tym trzeba wspierać polską produkcję !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 1:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Ależ, jak wyżej napisałem, w tej cenie również polecam Oliny Pro. Dodatkowo, one wytrzymają niejeden dupozjazd, gdybyś jednak zapomniał jbłuszka. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 2:35 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 24, 2010 1:01 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Wałkowa & Milicz & Wakefield
leppy napisał(a):
@Yanoosh masz te Milo Evin i używasz zimą, czy tylko Ci "wyglądają spoko"? Jeśli to drugie, to może powstrzymaj się od rad TEORETYCZNYCH? Tym bardziej, że np. jak dla mnie, to na zimę WYGLĄDAJĄ na za delikatne, wielu dupozjazdów pewnie nie wytrzymają.


Oczywiscie, ze ich nie mam. Przeciez napisalem ze WYGLADAJA spoko :!: .
DrHouse napisal ze nie uprawia zadnych ekscytujacych sportow wiec te Milo spokojnie moglby sobie sprawic ale wg mnie to niepotrzebny wydatek.

Pozniej jednak DrH pisze o rakach i stuptutach wiec jednak planuje jakies wyprawy. BTW piszac o dupozjazdach Leppy nie ma na mysli Gubalowki np.

Pozdro for all :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 3:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
poprzez ekscytujące sport rozumiem wspinaczke na sciance, jazde na desce lub nartach etc :) no planuje- przecież nie kupuje spodni, żeby siedzieć w domu w nich hehe
bądź co bądź lepsze są od sztruksów w których byłem w zeszła niedzielę na czerwonych wierchach i mnie troche przewiało :D

dzieki za opinie dla wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 9:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
drHouse napisał(a):
poza tym jeszcze mam stuptuty mocne więc rakami sobie nie poszarpie.


Tylko sie nie zdziw jak sie wywalisz i rakiem zawadzisz ponad stuptutem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 06, 2010 10:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
peszek
tak czy siak te spodnie "wzmacniane" są 1. tylko miejscowo 2. nie są wzmacniane kewlarem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 5:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
http://www.e-pamir.pl/0,1934,milo-spodn ... jammu.html
jak myslicie- mocniejsze od Olinów pro ? może te łatki czarne to taka ściema :) chyba, że to nie membranowe- cholera wie co to jest materiał Extendo :/

no i nie mają szelek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 5:37 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Yanoosh napisał(a):
Ja zakupilem spodnie Feel Free Rosario nie znajac ich zupelnie.
http://www.e-busola.pl/frame.php?image= ... jfbEfj.jpg

Ma ktos opinie na ich temat ? Kupilem je online na www.taniewspinanie.pl Mila obsluga dobrala mi rozmiarowke (przy pomocy GG) i zapewnila szybka przesylke, ktora na terenie polski jest darmowa Smile Otrzymalem rowniez w prezencie kupon ze znizka 100 zl przy zakupach powyzej 400 zl na marki FEEL FREE, REGATTA I DARE2b. z wykozystaniem do 15.11.

Hmm, mam je. To są feel free więc niczego nie można być pewnym. Kupuję często ich ciuchy, po przecenach czyli kupując za 50 % czy 33 % ceny wyjściowej relacja cena jakośc jest naprawdę dobra. Cóż mogę Ci powiedzieć o spodniach, które dwa razy na siebie włożyłam. Wygodne, nie przemokły, a rozwalił mi się zatrzask haftka na które są zapinane. Niestety, przytyłam więc przy pochyleniu się zapięcie poszło.
Spodnie dokupiłam do kurtki, która mam od ubiegłego roku. Bardzo ją lubię, jest wykonana z tego samego materiału co spodnie. Jest po prostu dobra, praktyczna, ciuram w niej prawie non stop w deszczu i ku memu zaskoczeniu membrana jest bardzo dobra. Nie tylko nie przemaka przy lekkim aczkolwiek długotrwałym deszczu to jeszcze jest dobrze oddychającą. Kurtka i spodnie dość dobrze chronią od wiatru. I dla mnie najważniejsze x razy prałam ją w pralce i niewiele obniżyła się jakość użytkowania. Nie wiem czy gore tex wytrzymałby tyle prań.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 10:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
drHouse napisał(a):
chyba, że to nie membranowe- cholera wie co to jest materiał Extendo

Nie tylko cholera, ale i wielu forumowiczów - oczywiście że to nie membranowe. Extendo przemaka od razu (ta zimowa wersja pewnie też), ale szybko schnie. Ale to oznacza, że przed przemakaniem od śniegu nie ochroni, a Oliny owszem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 11:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Extendo się na zime nie nadaje - nawet jak założyć pod spód kalesony to jest za zimno, a jak se siądziesz na śniegu to Ci dupa przemoknie. Odradzam 8)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 08, 2010 1:08 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Moim zdaniem, spodnie zimowe, powinny być wytrzymałe i nieprzemakalne, niestety w segmencie ekonomicznym raczej takich spodni się nie kupi.
Zasadnicze pytanie to, co chcemy w nich robić i jak długo. Jeśli nasze ambicje i zaangażowanie w rozwój jest duże, warto zainwestować więcej w porządne gacie i mieć problem z głowy na dłuższy czas. Niby to co piszę, to oczywisty banał, ale zazwyczaj potrzeba kilku schodzony portek, aby tę prostą prawdę sobie uzmysłowić*.

* - nie dotyczy Kilera.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 08, 2010 7:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
aha no i sprawa wyjaśniona. Tak jak myslałem

Pod Oliny sie ubierze 2 pary kalesonów dziadka i będzie "do przodu, staramy się" :P
Póki co nie opłaca się mi inwestować w drożyznę, jak się okaże, że Oliny nie dają rady i jeśli jestem hardcorem to wtedy będą odpowiednie kroki podjęte. Myśle, że Oliny Pro to rozsądne rozwiązanie na ten czas.

Cytuj:
* - nie dotyczy Kilera.

dobre :D avatar też masz cool :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 08, 2010 4:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
spodnie zakupione, wyglądają porządnie, jeno szeleszczą :P będę mógł spokojnie kupić piwo i stanąć w parku na ławce z ziomami hahahah


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2010 8:35 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 2:13 pm
Posty: 1586
Lokalizacja: Wrocław / Polanica Zdrój
(Widzę to pierwszy raz, więc nie wiem czy już ktoś wrzucał podobny patent) Wrzucam tutaj, bo to podchodzi trochę pod spodnie zimowe.
Spodnie Haglofs Argon.

Fajne rozwiązanie zastępujące (w sytuacjach awaryjnych) stuptuta.
Obrazek
Obrazek

Przekładamy linkę przez dziurki i trzyma nam od spodu buta.

Obrazek
Na bucie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wiem, mam brudne buty :D.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 5:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lut 07, 2011 1:43 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź
Witam serdeczine,

Przekopalem sie przez dosc duza liczbe watkow dotyczacych spodni na zime (wlaczajac w to watki o za duzych gaciach oraz o scieraniu w kroku, przy ktorych kolo 2 w nocy prawie sie poplakalem:-)) i nie znalazlem odpowiedzi.

Obecnie posiadam 2 pary spodni, ktorych mozna uzywac w gorach. Jedne cieple narciarskie (Zander bodajze) i drugie directalpine patrol takie. Bylem w zeszlym tygodniu pare dni w Tatrach i chodzilem w samych Patrolach (bez kalesonow). Przy temperaturach -8 do 0 (pogoda bezwietrzna – Gubalowka, Nosal) na poczatku bylo mi w nich troche zimno, ale po chwili komfort cieplny wracal.

Planuje tej zimy pochodzic jeszcze troche po gorkach oraz wziac udzial w kursie turystyki zimowej. W zwiazku z tym moje pytanko - jak sie przygotowac na gorsze warunki (pogodowe/szkolenie/przecieranie szlakow)?:
1. Czy patrole plus jakies kalesony to wariant wystarczajacy?
2. Jesli nie to czy patrole plus jakies cienkie membranowe na nie plus ewentualnie kalesony? Jesli tak to jakie membranowe?
3. Jesli powyzsze warianty nie sa do konca najlepsze, to moze jakies spodnie softshell takie jak trek lub couloir - czy takie wystarcza na ciezka pogode? Jesli TREK wystarcza na ciezkie warunki, to w ich kierunku bym sie sklanial.
4. Czy konieczne sa spodnie membranowe takie jak np devil alpajn?

Jak w ogole sprawuje sie softshell directalpine? Warto kupic, czy lepiej wybrac cos zupelnie innego? Pytam akurat o te firme, bo mi w Patrolach dobrze sie chodzi i maja odpowiedni dla mnie rozmiar - jestem dosc wysoki i chudy .

Dzieki wielkie za info.
K

_________________
Zycie podlega ciaglej estetyzacji...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 5:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Przy przecieraniu to te patrole i soft shell raczej nie wytrzymają. Kup sobie Milo Lukka Pro, dużo osób je używa i są bardzo dobre.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 12:03 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lut 07, 2011 1:43 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź
Lukasz_ napisał(a):
Przy przecieraniu to te patrole i soft shell raczej nie wytrzymają. Kup sobie Milo Lukka Pro, dużo osób je używa i są bardzo dobre.


Mierzylem te Lukka Pro i bardzo przypominaja mi moje narciarskie. A co sadzicie o wariancie nr 2 z poprzedniej strony, wybierajac jako membranowe cos takiego jak atmosfir :-) lub np.kili

_________________
Zycie podlega ciaglej estetyzacji...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 2:31 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
Czy miał ktoś z Was do czynienia ze spodniami Grizzly Vermont? Będę szczerze zobowiązany za jakiś komentarz odnośnie tych spodni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL