Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 149  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 2:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
podejrzewam, że mało kto sie z tym spotkał a jeszcze mniej to nabyło.

Założe się, że zaraz będa komentarze typu
" nie kupuj, poczekaj, DOZBIERAJ i kup lepsze " :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 2:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): N paź 16, 2011 3:03 pm
Posty: 6
No ok jeśli już te Asolo Spyre to czy się opłaca bo jak mam pochodzi w nich 2 lata to już wolę kupic te tańsze adidasy bo i tak bedę musiał zmieni . Miał już ktoś z nimi do czynienia? Czy lepiej kupic jakieś Trezety?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 2:34 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 1:01 pm
Posty: 293
Lokalizacja: centralne zadupie
drHouse napisał(a):
podejrzewam, że mało kto sie z tym spotkał a jeszcze mniej to nabyło.

Założe się, że zaraz będa komentarze typu
" nie kupuj, poczekaj, DOZBIERAJ i kup lepsze " :)


spokojnie, ja na butach się znam, sama brykam w Meindlach i HangWagach, po prostu potrzebuje butów dla osoby, która będzie w nich chodzić rzadziej niż częściej czyt. okazjonalnie, stąd nie chcemy wydawać dużej sumy (bo i takowej dużej sumy nie posiadamy, a buty będą potrzebne niedługo).
Po prostu but wygląda sensownie, jestem ciekawa jak z jego użyteczności, trwałością itd. Pisząc to zapytanie kierowałam się znalezieniem jakiejś opinii czy spostrzeżeń.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 3:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
A próbowałaś pytać na ngt ?
Tam jest chyba największy przekrój użytkowników sprzętu.

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 3:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 1:01 pm
Posty: 293
Lokalizacja: centralne zadupie
Basia Z. napisał(a):
A próbowałaś pytać na ngt ?

zasadniczo tam o Alpinie znalazłam tylko info odnoszące się do butów narciarskich. O trekkingu tam nic nie było wspominane ale dziękuję za sugestię, również się tam zapytam co i jak :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 4:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): N paź 16, 2011 3:03 pm
Posty: 6
Ok zdecydowałem, nie będę się bawił w drogie buty bo mi noga rośnie jeszcze. Teraz ostateczna walka między http://allegro.pl/buty-trekkingowe-trez ... 83478.html , http://allegro.pl/buty-trekkingowe-trez ... ml#gallery , a tymi http://allegro.pl/buty-trekkingowe-trez ... ml#gallery . Proszę o doradzenie i porównanie w szczególności podeszwy - czym się różni Soul od Rubin? I czy warto dokładac stówę do tiwanaku, czy lepiej skórę z hevellyna?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 5:11 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Powiem wam tak. Ostatnio zaryzykowalem kupujac za 400 zl uzywki meindl himalaya z demobilu. Przyszly buty... praktycznie nowe! normalnie dawno nie ubilem takiego interesu :) polecam tego goscia z allegro :)

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 17, 2011 10:56 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
black napisał:
Cytuj:
Powiem wam tak. Ostatnio zaryzykowalem kupujac za 400 zl uzywki meindl himalaya z demobilu. Przyszly buty... praktycznie nowe! normalnie dawno nie ubilem takiego interesu Smile polecam tego goscia z allegro


Niestety, po wejściu na Twojego linka wyskakuje komunikat:
Strona przedmiotu została usunięta przez pracownika Allegro.

Może podaj nazwę tego handlarza na allegro.
Buty co prawda mam i nie muszę wymieniać, ale te Meindle to naprawdę super okazja była.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:23 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
też kupiłam meindl himalaya na allegro-nowe , za 540 zł.Biotrąc pod uwagę że chodzą koło 1000 zł to miałam farta.Na razie czekają aż zedrę Islandy.A te łażą ze mną już 4 lata i nie chcą iść do kosza nijak :wink:

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:46 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 1:01 pm
Posty: 293
Lokalizacja: centralne zadupie
Jeśli chodzi o Meindle to miałam Boreale, teraz się przerzuciłam na Engadiny, na szczęście zawsze kupowałam je ze sporymi zniżkami także nie atakowały zbyt mocno mojej kieszeni. I choć Boreale szybko zjechałam, bo po dwóch latach, fakt faktem naprawdę intensywnego chodzenia, to jednak jakoś Meindle naprawdę lubię i świetnie mi się w nich chodzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 1:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): N paź 16, 2011 3:03 pm
Posty: 6
PiotrekMJ napisał(a):
Ok zdecydowałem, nie będę się bawił w drogie buty bo mi noga rośnie jeszcze. Teraz ostateczna walka między http://allegro.pl/buty-trekkingowe-trez ... 83478.html , http://allegro.pl/buty-trekkingowe-trez ... ml#gallery , a tymi http://allegro.pl/buty-trekkingowe-trez ... ml#gallery . Proszę o doradzenie i porównanie w szczególności podeszwy - czym się różni Soul od Rubin? I czy warto dokładac stówę do tiwanaku, czy lepiej skórę z hevellyna?


Proszę o odpowiedź, zależy mi na tym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Ja Was szczerze podziwiam, że kupujecie buty przez net. Nie wyobrażam sobie nie przymierzyć, nie pochodzić chwilę. Chyba, że bym dublował- kupując to samo co już miałem, to może tak... :wink:

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:54 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Cytuj:
Na razie czekają aż zedrę Islandy.A te łażą ze mną już 4 lata i nie chcą iść do kosza nijak Wink

Bo masz za dobrego szewca w Szklarskiej :mrgreen:

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
slawekskiper napisał(a):
Ja Was szczerze podziwiam, że kupujecie buty przez net. Nie wyobrażam sobie nie przymierzyć, nie pochodzić chwilę. Chyba, że bym dublował- kupując to samo co już miałem, to może tak... :wink:

najpierw mierzymy gdzie indziej 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 10:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
amazonka napisał(a):
najpierw mierzymy gdzie indziej Cool

No właśnie tak pomyślałem, jak przeczytałem co napisałem :wink: tylko tak to sobie wyobrażam :) Gorzej jak ten z Allegro ma metkę: sdielano w USA , bo made in china to nie - to juz w dzisiejszych czasach oryginal :D

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 19, 2011 7:46 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
rudapsycholozka napisał(a):
Ogólnie butów nie potrzebuję dla siebie, lecz dla mojej drugiej połówki, która zbyt wiele po górach chadzać nie będzie, ale od czasu do czasu będzie mi towarzyszyć, więc nie szukam mu czegoś z najwyższej półki i mega, full, super wypaśnego.


Chłopu buty kupujesz?

Drzwi pod prądem! Podkop! Lampa w podłodze!

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 19, 2011 8:38 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 1:01 pm
Posty: 293
Lokalizacja: centralne zadupie
keff79 napisał(a):
Chłopu buty kupujesz?

nie chłopu, a Z chłopem ;) Póki co przymierzył sobie Tundry i generalnie mu się spodobały (nie wiem czy stricte sam but, czy cena), więc może mimo małej ilości info na ich temat, się na nie zdecydujemy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 9:26 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 7:02 pm
Posty: 9
Pamiętaj,że w wielu przypadkach cena wyznacza jakość butów wiec powinniśmy się nią sugerować podczas zakupu. Tańsze wcale nie oznacza,ze będą lepsze. Daj znać na co ostatecznie się zdecydowaliście.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 11:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Albo przestaniesz spamować i dostajemy zniżkę co najmniej 15 %, albo . :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 1:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Rohu napisał(a):
Albo przestaniesz spamować i dostajemy zniżkę co najmniej 15 %, albo . :lol:

to było do Cerrotore_pl? jak tak, to podpisuję się pod tym. dawaj zniżkę, bo jak nie, to...
Obrazek Obrazek

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 1:56 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Mazio napisał(a):
Obrazek

Nie powinienem pisać relacji. Żeby coś ocenić trzeba to znosić. Ale się nie powstrzymam.
Scarpa Manta GSb:

Buty całoroczne - podobno dają radę do +20 stopni celsjusza.
Bez membrany - po prostu skora, z nazwy Scarpy - reversed crosta
klasyfikacja rakow B2 (gsb)
waga 1795g rozmia 42

tyle suchych faktow, teraz o suchych nogach

Do tej pory dwa wyjścia w gory. Niezbyt ekstremalne - w jednym łagodne śniegowe warunki, w drugim bardziej radykalne, szkockie, mokre. Buty ułożyły się od samego początku (po domowym rozchodzeniu jednej godziny - spać nie dano mi w nich niestety bo podobno raki przeszkadzają w łożku :P) niebywale. Żadnych odciskow, otarć, niewygod - podobno Scarpy są szerokie - z pewnością! Mam szerokie stopy i jako pierwsze nie uciskały mnie zupełnie. Przez oba wyjścia (myślę, że odczuwalna temperatura pierwszej wyprawy oscylowała w okolicach -10 stopni) nie poczułem żadnego dyskomfortu w kwestii temperatury - po prostu było mi miło i ciepło. A teraz najważniejsze - zupełnie przypadkiem na drugiej z nich towarzyszył mi Wojtek, ktory parę tygodni po mnie kupił Scarpy Manty - poprzedni model - rozniące się od moich brakiem szerokiego gumowego pasa dookoła dolnej partii buta, jego buty przemokły już w połowie trasy! W tej drugiej wycieczce woda była typowo szkocka - padała z nieba, fruwała w powietrzu w postaci chmur, mgieł i zadymek, płaty mokrego śniegu więziły buty z nogami nieraz po uda, trawy ociekały wręcz wilgocią, błoto lepiło się do łydek i tak przez siedem prawie godzin. Jako jedyny z całej wyprawy ściągając buty przy samochodzie miałem suche skarpetki! Nie przemokły absolutnie.
Ciężko mi powiedzieć coś o technicznej stronie chodzenia w twardej podeszwie - to pierwsze buty tego rodzaju jakie mam. W bardziej płaskim terenie trochę się człapie z palcow na piętę, ale gdy staje się bardziej stromo roznica jest odczuwalna.

O rakach nie będę pisał - kupiłem w komplecie raki grivela gsb - niestety stopień ich wykorzystania w pierwszej wyprawie był z charakteru zabawowy. To co moge napisać to pewnie łatwy do wyobrażenia sobie fakt, że zakłada się je banalnie łatwo i wygoda ich użytkowania znacznie przewyższa raki koszykowe (paskowe).

Uzupełnię relację w miarę nabywania nowych doświadczeń. Dziś mogę powiedzieć tyle - to najlepsze gorskie buty jakie miałem do tej pory!

czy ktoś wie coś na temat dostępności tychże butów w Polsce?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 11:25 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
A możecie polecić jakieś buty na sezon jesienno-zimowy tak mniej więcej do 600zł? Po przeczytaniu tutejszych postów mam jeszcze większy zamęt niż przed... Oczywiście but tylko w góry :)

Tak po wstępnym rozeznaniu oko przyciągnęło coś takiego:
http://esklep.intersport.pl/pl/product/57541/buty-asolo-power-matic-100-gv-m
z kolei kumpel bardzo mi polecał te:
http://esklep.intersport.pl/pl/product/42788/buty-lowa-tibet-gtx-m
Kurde jak dla mnie to jakieś pancerne strasznie....

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 12:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Power Matic dobre buty... mocne i wygodne jednak przy niskich temperaturach potrzebna będzie w moim odczuciu dobra skarpeta... Jak z terminką jest w Tibetach nie wiem, ale przypuszczać mogę, że niewiele lepiej... Jak dla mnie Lowa mniej wygodna i drażni mnie ten pancerny gumowy otok na całym bucie... Z przodu jak w Asolo bardzo ważny... po bokach dla mnie zbędny... tylko usztywnia but i z czasem może zacząć pękać... Mój wybór padłby na Asolo...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 1:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Ali7 napisał(a):
Błądzisz, synu. A błądzić przestaniesz, kiedy Ci noga wpadnie głęboko między ostre kamienie.

Zrozumiałem don Padre... A błądzić jest rzeczą ludzką... Grunt to wyciągnąć odpowiednie wnioski... Niemniej jednak dobrze wiedzieć... :wink:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 5:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lis 13, 2011 2:54 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=2554 czy http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=2860

Salewa vs. Zamberlan - ktoś użytkuje, +/i powyższych modeli? Na co byście się zdecydowali


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 5:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
tabaluga napisał(a):
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=2554 czy http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=2860

Salewa vs. Zamberlan - ktoś użytkuje, +/i powyższych modeli? Na co byście się zdecydowali

jakbym miał wybierać między tymi dwoma, to brałbym Zamberlany

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 7:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
A co jest lżejsze od LS Nepal Extreme z tak twardą podeszwą i pod raki automatyczne + ocieplenie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 7:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Ali7 napisał(a):
Jeśli 1390 jest wagą jednego buta, to jest to już przegięcie

Z katalogu Zamberlana wynika, że to nie jest waga, ani jednego, ani dwóch butów... Nie mam pojęcia skąd na stronie ta informacja. Wg. Producenta waga buta to 1040 g dla rozmiaru 42... Dramatu nie ma...
KATALOG

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 10:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
swi7ch napisał(a):
A co jest lżejsze od LS Nepal Extreme z tak twardą podeszwą i pod raki automatyczne + ocieplenie?


Scarpa Phantom Guide

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2011 11:01 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
tabaluga napisał(a):
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=2554 czy http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=2860

Salewa vs. Zamberlan - ktoś użytkuje, +/i powyższych modeli? Na co byście się zdecydowali

Przymierz sobie, jak założyłem zamberlana to od razu czuć było że nie na moją nogę. Coś tam w piętach jest nie tak, zależy od nogi.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 149  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL