Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 12:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 4:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 8:30 am
Posty: 12
Ja używam od niedawna, jakoś wkurzało mnie wyciąganie telefonu w celu sprawdzenia godziny. A spróbuj popływać ze smartfonem :)
Ale każdy lubi coś innego. W górach przy niepogodzie itp. jakoś zegarek jest dla mnie wygodniejszy niż tel czy smartfon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 7:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
W górach używam czegoś takiego http://www.weld.pl/SUUNTO-CORE-ALPINE-E ... ,3381.html sam zegarek jak i funkcje bardzo fajne. Jedyny minus, to że po kilku ambitniejszych wycieczkach widać że miał kontakt ze skałą :wink:

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2012 7:45 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Swobodek napisał(a):
To ktoś jeszcze używa zegarków? Ja prawie wszystko mam w smartfonie, no oprócz barometru i termometru.
Kiedyś zegarek na ręce to było coś, pamiętam szpan z zegarkiem z kalkulatorem. Każdy taki chciał mieć.


Czli nie ma tego co najważniejsze więc wsadź sobie smartfon w d...albo wyjmuj go w czasie wspinaczki.Powodznia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2012 10:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Wspinasz się z zegarkiem na ręce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2012 11:20 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
szczególną przewagą smartfonów są długo trzymające baterie... zajebiście że zdjęcia porobisz, topo wgrasz, gps'a ma, tylko jak padnie to ani po śmigło nie zadzwonisz ani godziny nie sprawdzisz, bo zegarek jest przeżytkiem :P

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2012 12:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
semow napisał(a):
szczególną przewagą smartfonów są długo trzymające baterie... zajebiście że zdjęcia porobisz, topo wgrasz, gps'a ma, tylko jak padnie to ani po śmigło nie zadzwonisz ani godziny nie sprawdzisz, bo zegarek jest przeżytkiem :P

Rozróżnienie smartfon/telefon jest mocno płynne. Ja mam SE W995 i uważam że to telefon prawie idealny. Ale czy telefon? Ma GPS, radyjko, gra MP3jki, aparat 8Mpx, zainstalowałem TrekBuddy i działa jak trzeba. No, PDFów nie udało mi się wyświetlić - spora wada.
A bateria jak naładuję trzyma cztery dni - wystarczy. Co prawda jak tylko włączam TrekBuddy to zużycie prądu leci tak że starcza na 6h. Ale to świadczy o dobrym zarządzaniu prądem w stanie czuwania!

TAK BTW istnieje patent którego wprawdzie sam nie stosuję - zapasowa, naładowana bateria.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2012 1:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Mój kolega nosi smartfona z dwoma bateriami i zewnętrznym gps'em, do tego jest ładowarka słoneczna itd.
Ja mam osobno gps'a, osobno komórkę, osobno aparat i zegarek na ręce.

Jedno i drugie działa, co kto woli to kwestia priorytetów. Jak długi jest wyjazd, jakie temperatury, co w jakim stopniu jest potrzebne. Plus czynnik ludzki, czyli wyjazd z częściowo rozładowanymi bateriami...

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2012 9:02 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Suunto Core jest rzeczywiście fajny, ale cena 1399 zł - przynajmniej jak na mój gust i kieszeń - za wysoka. W podobnej cenie jest dość duży wybór urządzeń zegarkopodobnych Garmina z GPSem i chyba jednak zainwestowałbym w takie urządzenie. Sam używam zegarka z barometrem/altymetrem niemieckiej marki Ciclosport, jestem naprawę zadowolony z precyzji i rozlicznych funkcji - drugi egzemplarz Alpin kupiłem w brytyjskim sklepie za nieco mniej niż 400 zł. W dodatku koperta jest częściowo stalowa i nieco jakby wypukła, dzięki czemu w bliskim kontakcie ze skałą szkiełko jest chronione i zazwyczaj unika się jego porysowania.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2012 5:37 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Zombi napisał(a):
Suunto Core jest rzeczywiście fajny, ale cena 1399 zł - przynajmniej jak na mój gust i kieszeń - za wysoka. W podobnej cenie jest dość duży wybór urządzeń zegarkopodobnych Garmina z GPSem i chyba jednak zainwestowałbym w takie urządzenie. Sam używam zegarka z barometrem/altymetrem niemieckiej marki Ciclosport, jestem naprawę zadowolony z precyzji i rozlicznych funkcji - drugi egzemplarz Alpin kupiłem w brytyjskim sklepie za nieco mniej niż 400 zł. W dodatku koperta jest częściowo stalowa i nieco jakby wypukła, dzięki czemu w bliskim kontakcie ze skałą szkiełko jest chronione i zazwyczaj unika się jego porysowania.


Zegarki Garmina z GPS są fajne, używam modelu Forerunner 305 w czasie biegania. Niestety mają jedną dość zasadniczą wadę - trzeba je dość często ładować. Jednorazowe naładowanie wystarcza zwykle na ok. 10-30h pracy w zależności od modelu i warunków użytkowania. Osobna kwestia to cena tych urządzeń, która też do niskich nie należy. Był okres kiedy model F305, który posiadam można było w USA kupić za 140$, ale nie wiedzieć czemu obecnie ceny kształtują się na poziomie ponad 100$ wyższym.
Na góry zdecydowanie wybrałbym coś z altimetrem ciśnieniowym i kompasem. Ale póki co wolę kupić dobry turystyczny GPS, chyba uderzę właśnie w Garmina choć jeszcze nie wiem, który dokładnie model wybiorę.

Ale i F305 można się w górach pobawić
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 15, 2012 2:03 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
Zakup Suunto z wysokosciomierzem to strata kasy.
Miałem Core i Altimaxa. Sprzedałem. Okłamują i wymagalą kalibracji przy każdym oznakowaniu wysokości. Jak jest stabilna pogoda to jest w miarę OK, ale jak się chmurzy i idziesz do góry to wariuje.
Fajny gadżet, ale ogólnie strata kasy. Wolę używac do tego celu Garmina Oregon lub Dakota.
Plusem Suunto jest duże zapięcie, spokojnie można ubrać na kurtkę, pełna wodoszczelność i pełen lasn:)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=vDP-IL5Sx9k


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 9:59 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Jeśli zaliczasz drogi III w jednym miejscu IV do wspinaczki to tak własnie robiłem ostatnio.Wyżej puki co nie mierzę ale jeśli to podwieszę go sobie i będzie pod ręką ale nie na ręce...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 19, 2012 11:16 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 10:34 pm
Posty: 24
grubyilysy napisał(a):
semow napisał(a):
szczególną przewagą smartfonów są długo trzymające baterie...:P

Rozróżnienie smartfon/telefon jest mocno płynne.


wg mnie smartphone i długotrzymająca bateria to dwie wykluczające się rzeczy, smartphone przy normalny użytkowaniu działa dobę, z gps o wiele krócej, więc jaka jest ich przewaga nad gps, czy lokalizatorem gps


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 27, 2012 10:16 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Testowałem tego Casio 1300T, fakt że przy zmianie pogody będzie oszukiwał jak każde urządzenie które odczytuje wysokość poprzez przeliczanie ciśnienia, ja miałem stałą pogodę wiec było ok. Fajnym bajerem jest zapis co 15 minut wysokości na jakiej się znajduje, zliczani podejść i zejść, minimalnego i maksymalnego pułapu.
Zastanawiam się czy gps też nie będzie świrował wśród skał, w domu leżąc na parapecie pokazywał mi że się porusza, widocznie sygał odbity trochę fałszował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL