Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 11:44 am 
Witam
Chcialbym sobie kupic buty na wypad w Bieszczady. Wypad oczywiscie latem, dlugosc wypadu: miesiac, chodzenie od switu do zmierzchu :D. Jakie buty mozecie mi polecic? Mam plaskostopie, nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Cena powinna byc w miare rozsadna, czyli nie wiecej niz 400 zl.
Gdzie moge kupic pozadne buty w Zielonej Górze? Co sadzicie o zakupach przez internet? Dzieki z gory za pomoc.

Pozdrawiam
Trialces


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 7:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
1. Pewnie odeslalbym Cie do innych watkow -ale ,ze kocham bieszczady wiec "trafiles na moj slaby punkt";).

2. Co Cie bedzie czekac:
-woda (deszcze i strumienie)
-glina (a nie ma nic przyjemniejszego od blotnistej gliny - stan miekoplastyczny dla inzynierow :) )

Wiec potrzebujesz:
-butow nieprzemaklanych (ale to czesto mozna zalatwic odpowiednim impregnatem) - ale co wazne jezyk polaczony z korpusem (patrz opis COLORADO GTX),

-"duzy bieznik" - to nie uchroni Cie od "slizgow" w razie deszczu ale pomoze sie utrzymac,

-raczej nie nabuk (bo ciezej czysci sie z blota/gliny-nie jest konieczny otok gumowy)
-buty raczej wysokie (mozna spotkac zmije - bo same gory nie wymagaja zazwyczaj koniecznosci wyskich butow (acz sa one zawsze bezpieczniejsze - tylko ze czasem cieplo w nich).

Marki masz w recenzji -konkretny model musisz wybrac sam (oczywiscie w bieszczadach nie pada zawsze :) i zazwyczaj jest pieknie -ale trzeba byc przygotowanym tez na to co zdarza sie stosunkowo czesto

POzdrawiam
senior


Ostatnio edytowano Wt maja 30, 2006 11:14 pm przez senior, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 10:08 pm 
Wielkie dzieki senior :)
W zasadzie mam juz swoj pierwszy typ. Sa to buty Trezeta SCOUT. Sa wysokie, nieprzemakalne, maja gumowy czubek, maja niezla podeszwe i sa bardzo ladne :) Jak myslicie, chyba beda sie nadawaly? Cena tez w miare rozsadna. Prosilbym jednak o wyjasnienie tych oznaczen ktore czasami pojawiaja sie przy nazwie butow np. GTX, FW, Caribou Nut. Szczegolnie zastanawia mnie to FW poniewaz wszedzie te buty sa po okolo 420 zl a w jednym sklepow (patrz link ponizej) kosztuja 350 zl tyle ze maja wlasnie te dwie literki w nazwie. Bylem na stronie producenta ale tam wogole nie ma nic o tym modelu butow. Moze znacie miejsce gdzie mozna jeszcze taniej je kupic?

http://www.silva.pl/sklep/product_info.php?products_id=217


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 11:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
GTX->>Gore Tex
Caribou Nut->>kolor obuwia ->>chyba jakis orzechowy 8)

Trialces napisał(a):
Co sadzicie o zakupach przez internet?

Zły pomysł :(

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 5:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): N kwi 23, 2006 9:43 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Ja też mam kuku na punkcie Bieszczadu :D
Nie wiem czy chcesz łazić tylko po szlakach czy też trochę pochaszczować.Jeżeli chaszczujesz to koniecznie wysokie buty ale nie z powodu żmij a chłamu wpadającego do butów.Popatrz też na szerokość podeszwy względem buta.W Bieszczad potrzebujesz nogi jak łoś w przeciwieństwie do kamienistych gór gdzie jest odwrotnie.Np Salomon w niektórych modelach jest w pięcie taki smukły(wąska podeszwa) i nie dość że można skręcić nogę to jeszcze w błotku chętnie się zapada(właśnie piętą) oraz nie nadaje się do trawersowania stromych ale miękkich stoków.Reasumując podeszwa powinna być "potężna".Porównując ze starociami dobre są buty typu Himalaje.Oczywiście te uwagi ważne do chaszczowania,na szlaki każdy but dobry,płytki też.Polecam wysokie Raichle,Trezeta też dobra.
Co do internetu to but trza pomacać i obwąchać :wink: dokładnie oglądnąć konkretną parę więc jak przez sieć :?: Chyba że o czymś nie wiem :D

_________________
Pozdrav


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 2:43 pm 
Tak mi tutaj podajecie te cechy idealnego buta (i chwala wam za to) ale ja was bardzo prosze podajcie mi jakis model. Jakis namacalny but :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 4:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): N kwi 23, 2006 9:43 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Obawiam się że za 400 takich butów nie kupisz.Miałbyś jeszcze szansę na taki but ale bez różnych menbram typu gore-tex,sympatex itp ale teraz but bez menbramy jak jednorożec,taka rzadkość.Polecam Ci pełne skórzane buty,ze skóry licowej, z vibramem, najlepiej Raichle,Maindle,Trezety,LaSportivy ale one wszystkie kosztują od 500 w górę.Jak będziesz miał szczęście to "zwróci" Ci się każdy grosz włożony w takie buty.Dla przykładu posiadam na ekstremalne warunki skórzane Dachsteiny,mają już bagatelka 26 lat...

_________________
Pozdrav


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 7:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Trialces napisał(a):
Tak mi tutaj podajecie te cechy idealnego buta (i chwala wam za to) ale ja was bardzo prosze podajcie mi jakis model. Jakis namacalny but :)


Oj nie :) az takiego McDonalda to u nas nie ma - kazdy ma wlasny mozg - gdy wejdziesz do sklepu - bedziesz mial spory wybor -i sam dopasujesz but do nogi (czasem gustu) a nasze uwagi maja tylko pomoc. Bo jak powiemy ze model ten i ten -a Ci sie nie sprawdzi -mialbys (i czesciowo slusznie) do nas pretensje "ze mialbyc taki super but a ....". Dostales jak to mawiaja "wedke" a to wiecej niz "ryba" -a gdy wejdziesz do sklepu i powiesz jake cechy ma spelniac but -sprzedawca napewno Ci kilka znajdzie.

Pozdrawiam
senior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 07, 2006 7:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): N kwi 23, 2006 9:43 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Każdy producent ma swój model stopy,przynajmniej tak było dawniej.A przecież każdy ma inną stopę-jeden ma szeroką,drugi wąską,trzeci wysokie podbicie a czwarty łatwo "zwichalną" i na dodatek wystającą kostkę.Czyli nie da się powiedzieć że np używany przeze mnie superwygodny Hawk Raichle(płytki but) będzie wygodny dla innych.Trzeba testować indywidualnie.Powodzenia.

_________________
Pozdrav


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL