Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 1:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 22, 2013 7:50 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr paź 24, 2012 5:05 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Powiem Ci anninred, że smartfona używam tylko do dzwonienia i nie mam pojęcia, czy Nokia Lumia 800 takie coś o czym piszesz: "aplikację która czyta pozycję GPS (śledzi track'a) to w paczce wiadomości, jaką ma smartfon" posiada lub może posiadać? Przynajmniej ja nie jestem biegły w obsłudze takich telefonów.

_________________
czy to morze, czy to góra, ważne że natura


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 22, 2013 2:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Ma GPS-a, to jak zamontujesz aplikacje z windows marketplace (bo lumia ma Windowsa Phone 8 na pokładzie), to będziesz miał to wszystko. Tylko poczytaj, która aplikacja i co ma.
Zazwyczaj aplikacje są pisane na różne platformy, tj. są duże szanse, że aplikacja na Androida jest też na Windows Phone 8:)
Ja nie jestem użytkownikiem WindowsPhone'a, ale poczytaj co robi endomondo, oruxmap i takie tam.
Ten telefon nie ma wymiennej baterii - o ile dobrze się orientuję.
Jak chcesz używać w terenie na dłużej to dokup jakieś power station (ładowarka - do środka dajesz paluszki i ładujesz), albo na dynamo.

<po chwili szukania na marketplace>
:D link do programu wysokościowiec ale opinii nie ma najlepszych.

Ale lepsze może być to: GPS Calculator Chyba to, co potrzebujesz.
Uwaga! nie używałam tego! Tylko przeczytałam opisy! Ja mam Androida.
Ale to ostatnie to poszukam na Androida i zamontuję.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 22, 2013 4:28 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
terenowiec napisał(a):
Wrócę do elementu, który został ostatnio pominięty, a mianowicie wysokościomierz. Czy komórki, te które znacie, mają opcję wysokościomierza? Mam akurat 3 nokie z GPS (6700, E-52 i Lumie 800), ale nie mam pojęcia, czy którakolwiek może pokazać wysokość.
Inna rzecz, to sprawa powiedzenia, który wysokościomierz jest lepszy: barometryczny, czy satelitarny? Kiedyś miałem barometryczny w zegarku, i jak tylko zapomniałem skalibrować urządzenie, to po jakimś czasie nie miałam dokładnej informacji gdzie jestem (był to rozległy teren daleko na wschodzie globu i mapy były niemal symboliczne). Jednym z lepszych punktów odniesienia była wysokość. Niemniej barometryczny po zmianach ciśnienia potrafił bardzo skakać. A jak nie miałem już punktów do skalibrowania, to wysokościomierz stała się niemal bezużyteczny. Stąd też pytam o w miarę tanie wysokościomierze satelitarne.

Solid B2700 miał barometryczny wysokościomierz. Kiepski, bo bez możliwości kalibracji. Solid B2710 ma GPS, więc można zobaczyć sobie wysokość npm dzięki satelitom. Wada - korzystanie z GPS pożera prąd.
Osobiście wolę pomiar baromteryczny - moim zdaniem, przy odpowiedniej kalibracji, jest dokładniejszy (szczególnie w terenie stromym albo zalesionym) a urządzenie może bez doładowania działać dłużej niż dwa dni. Mam jedno proste, małe i tanie urządzenie (Holux), w którym jest zarazem wysokościomierz barometryczny jak i gepeesowy - zwykle korzystam z tego pierwszego. Wskazania takiego altymetru w Holuxie są dość wiarygodne - prawie tak samo jak w urządzeniu, które - przynajmniej teoretycznie - potrafi odróżnić zmianę ciśnienia atmosferycznego wynikającą ze zmiany wysokości od tej wynikającej ze zmiany pogody (jak w moim CicloSporcie).

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL