Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 7:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 12:30 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Cześć, szukam kurtki puchowej lub z primaloftu do chodzenia raczej na co dzień w mieście a nie w góry no chyba, że podczas jakiś spacerów. Ma być lekka, czarna, ma mieć zintegrowany kaptur. Wcześniej miałem directalpine denali primaloft sport 130 - świetna kurteczka ale chciałbym coś trochę cieplejszego. Zastanawiam się nad Yeti Torre 2 ale boję się, że będę w niej śmiesznie wyglądał bo jest chyba duża a poza tym chyba cięższa. Chodzi o coś co też będzie jakoś wyglądać w mieście. Możecie coś podpowiedzieć ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 4:25 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
:rofl_an:

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 5:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Kacha chyba wyjaśniła już wszystko? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 6:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Co się tak śmiejecie?

Ja całą zimę łażę w primalofcie:

http://montano.pl/index.php?id_product= ... r=product#

do pracy, z psem na spacer, do sklepu...

Prawda jest taka, ze łatwiej ubrać mi taką kurtkę bo czy jest -20, czy -2 to komfort jest świetny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 6:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Nie wiem co w tym dziwnego. Chce ciepły górski ciuch do użycia rownież w mieście czyt nie chce np aby był oczojebny. Kurtka primaloft jaka miałem pasowała i na mróz i do samochodu i w gory jak było za ciepło to szła na t shirt. Takie dziwne, ze chciałbym aby mi sie rownież podobała ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 7:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
to może poszukaj w sklepie z ubraniami do miasta? ewentualnie jakieś forum z modą itp.?

torre 2 kupować na chodzenie po mieście... no cóż :mrgreen:

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 7:42 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Dopierdalacie sie jak zwykle do wszystkiego. Górska ciepła kurtka puchowa, którą mozna zakładać na co dzień. Nie do ogarnięcia ?
Gdybym wiedział, Ze torre2 nie nadaje sie do miasta to bym o to nie pytał. Jak pytam to znaczy ze czegoś nie wiem. Tez nie do ogarnięcia ? Ok wiecej nie reaguje na złośliwe komentarze, życzę miłej zabawy :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 7:47 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
no to mówię - jak chcesz się dowiedzieć, czy nadaje się do miasta, to popytaj na forum które zajmuje się ubraniami miejskimi
to chyba będzie ok:
http://www.samosia.pl/kategoria/19/moda_i_ciuchy

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 7:53 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Ty masz coś z głową. Kurtka ma być górska rownież do wykorzystania w mieście. Tam mi chyba nie poradzą kurtki górskiej, nie? Próbujesz być zabawny przed kumplami a wychodzi żałośnie. Moda proszę o skasowanie wątku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 8:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Górska kurtka, której nie będziesz używał w górach, no spoko. Zwróć uwagę na techniczny krój!

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:36 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
ja nabywszy miejską kurtkę puchową która idealnie mi się sprawdza w górkach :)

nie świrujcie :P

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:54 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
w sumie kolega może na brytanie popytać, czy torre 2 nada się do miasta :mrgreen:

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 7:56 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Oczywiście ,że istnieje życie poza górami jak najbardziej masz rację .
Jak każda kobieta interesuje się modą .
Ale nie przyszło mi do głowy ,aby zapytać się na forum - Turystyka Górska .
Jaką kurtkę puchową mam kupić ,żeby pasowała mi do sukienki :wink:

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:05 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Ja chodzę po górach ale zimą raptem ze 2 weekendy wiec ten szczegół pominąłem. Jak kupowałem suva (na polskie dziurawe) drogi to znajomych offroadowcow pytałem co porzadniejsze- jeep czy toyota. Tez śmieszne ? Tak tak, wiem - straszna ze mnie ciota - kupił jeepa a jedzi po asfalcie ... pewnie ma małego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:14 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Słuchaj nie mam zamiaru się z nikim kłócić .
Rozśmieszyło mnie Twoje pytanie i tyle .
Chyba nic takiego strasznego się nie stało ?
Jeżeli natomiast bardzo Cię uraziłam to przepraszam :wink:

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
ppludrok napisał(a):
Jak kupowałem suva (na polskie dziurawe) drogi to znajomych offroadowcow pytałem co porzadniejsze- jeep czy toyota. Tez śmieszne ?

Jeśli również pytałeś przez pryzmat w którym z nich będziesz lub nie będziesz śmiesznie wyglądał, przy założeniu że musi być czarne, to owszem. Teraz rozumiesz? ;) Chodziło, przynajmniej mi, wyłącznie o to, a nie o sam zamysł używania górskiej kurtki w mieście (osobiście również używam).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:21 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Leppy- doczepiles sie tych słów które ci pasowały. Kaśka, nie czuje sie urażony. Powiedz mi tylko (bo na pewno to zauwazylas) czemu na tym forum, zazwyczaj te same osoby maja w zwyczaju ciagle się dopierdalać, wyśmiewać, szydzić, gnoić ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
ppludrok napisał(a):
doczepiles sie tych słów które ci pasowały

Teraz to już pier.dolisz. Zawsze po głupim poście, do którego się ktoś "doczepi", można tak napisać. Ale sensu taki tekst przez to nie nabiera. Natomiast jeśli moje miłe i rzeczowe wyjaśnienie "doczepienia" Ci nie wystarcza, to mam to w.. głębokim poważaniu. Zupełnie pomijam fakt, że w powyższym przypadku nie może być nawet mowy o "czepianiu" - chyba że zacytujesz te straszne teksty, które Cię tak poruszyły do głębi Twojego jestestwa?


Ostatnio edytowano Cz wrz 26, 2013 8:27 pm przez leppy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:26 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Moja rada - Wyluzuj .
Może to forum jest po prostu zmęczone (sorry ) głupimi pytaniami ?

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
ppludroku drogi, chyba się niepotrzebnie denerwujesz :D
Każdy ma prawo zadać śmieszne pytanie i wtedy może się spodziewać głupich odpowiedzi.
Czasem trafi się ktoś z dobrym sercem, jak np. kolega Ali, ale reszta to chamy i świnie, niestety.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 2:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Mi sie nawet zdarzylo w miescie, ze raz nawet uzywalem rakow. Samochod tak utknal w sniegu i zamarzl przez kilka nocy, stojac pod pobliskim sklepem, ze nie moglismy we trzech znalezc odpowiedniej przyczepnosci, aby go wypchnac. Nie bylo tez zadnej lopaty pod reka, bo to byla pierwsza tak ostra zima w Szkocji i przez kilka lat nie byla zadna potrzebna. Do domu bylo piec krokow, wiec buty, raki i sam go wypchnalem. :mrgreen: A kurtke puchowa mam jedynie w gory awaryjnie, za cieplo na podejsciach, nie chce mi sie jej wrzucac na postojach - tak wiec jest, gdybym utknal. A po miescie jak powieje i posypie lubie ja zalozyc. Tylko nie wiem czy tak sformulowalbym pytanie, ale moze niektorzy po prostu nie lubia owijac w bawelne.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 6:59 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Ali7 napisał(a):
Ktoś kiedyś napisał, że głupich pytań nie ma - odpowiedzi za to i owszem.

Głupio napisał, a inni powtarzają.

Ali7 napisał(a):
Niektórych bardziej niż normalne pytanie o kurtkę śmieszy pewnie np. debatowanie przez XX stron, jakie gacie sobie kupić (tak bez debaty ciężko wybrać), albo która koszulka jest lepsza i dlaczego - ale to już kwestia gustu.

I święte prawo czytającego - co w tym dziwnego?
Sam się wpakowałem parę razy w takie teksty, biorąc np. koszulki termoaktywne czy skarpetki do testów, potem trzeba było napisać obszerną opinię. Nie mówiąc o tym, że sam fakt chodzenia po mieście w górskich ciuchach jest zupełnie normalny, nie to jest zabawne.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 7:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Fajnie, że mój post został zlany. Dziękuję. Jeszcze o dziwo miły byłem...

Też nie rozumiem czemu się czepiacie. Kurtka czarna, puchowa i żeby spoko wyglądała. Chłop szuka kurtki górskiej bo taki krój mu się podoba. Nie wiem co w tym takiego głupiego. Chyba nie jeden z nas łazi po mieście w butach turystycznych/podejściowych.

Ja już swój link wrzuciłem. Wszystko się zgadza: czarna i ciepła, fajna kurtka. Ja miałem ją szytą na wymiar. Radzę zerknąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 8:22 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
kilerus napisał(a):
Fajnie, że mój post został zlany. Dziękuję. Jeszcze o dziwo miły byłem...

Też nie rozumiem czemu się czepiacie. Kurtka czarna, puchowa i żeby spoko wyglądała. Chłop szuka kurtki górskiej bo taki krój mu się podoba. Nie wiem co w tym takiego głupiego. Chyba nie jeden z nas łazi po mieście w butach turystycznych/podejściowych.

Ja już swój link wrzuciłem. Wszystko się zgadza: czarna i ciepła, fajna kurtka. Ja miałem ją szytą na wymiar. Radzę zerknąć.


zgadzam się z Pawłem, jeżeli chłopak chce taka kurtkę to niech kupuje w końcu to jego pieniądze i sam decyduje na co wydaje.
linku do konkrecyjnej kurtki nie podam bo z puchowej ani primaloftu nie korzystam

ps. sam chodzę w podejścówkach i jak pada deszcz w kurtce z goretex, bo mi tak wygodnie

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 8:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Prawda jest taka, że odzież górska jest bardziej praktyczna o lepszych parametrach oraz bardziej solidna. Czego nie można często powiedzieć o odzieży miejskiej. Często też jest lepiej skrojona, a przez to bardziej wygodna. Dlatego jesli ktoś lubi rzeczy praktyczne i chce żeby mu było wygodnie oraz podoba mu się wygląd górskich ubrań, powinien szukać odzieży w górskich sklepach, a nie w dyskontach odziezowych. Ma większą szansę kupić coś porządnego.

I tutaj pytanie o kurtkę ma sens. Po prostu zapytanie zostało skierowane do osób w temacie gór po to żeby wyeliminować bardzo łatwy do popełnienia dla laika błąd związany z ilością wypełnienia. Można przecież kupić kurtkę za ciepłą. Nie ma się co śmiać, tylko napisać wprost, ze kurtka Yeti jest za ciepła. Poszukaj czegoś z mniejsza ilością wypełnienia.

Ja już nieraz się zastanawiałem po co kupować X z z Y firmy, jak można kupić odpowiednik turystycznej firmy. Jakość zupełnie inna, a cena często podobna.

Jeszcze jedno: do miasta lepsza primaloft niż puch. Puch cieplejszy ale chłonie wilgoc i później nie działa, dobry jak jest sucho. Primaloft grzeje mimo zawilgocenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 8:57 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Kilerus, dzięki. Montano 200 oglądaleś ? Jest dużo większa ? Przemijanie na mokrym śniegu nie przeszkadza zbytnio ? Directalpine miałem z membraną na barkach i była super.
Jest tak jak piszecie. Górskich butów ( chodzę po gorachvlatem) często używam zima w mieście, na rajdach samochodowych, na rybach itp bo mi sie ku wa po prostu podobają i są bardzo praktyczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 9:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
200 może być za ciepła. Ja tylko brałem pod uwagę tę lżejsza. Przemijanie?

Ja mam 10 albo 130 (nie pamietam) i jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 9:04 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Przemakanie sorry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 9:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
No co Ty?! W górach wytrzymuje w śniegu, to w mieście tym bardziej. Przecież się tam nie będziesz tarzał. W sumie to lekki deszcz też przetrzyma.

Rozglądnij się też po innych firmach za czymś podobnym, bo ja ekspertem w temacie nie jestem. Połaź po sklepach. W sumie trzeba było szukać na wiosnę, byłyby promocje. Teraz ciężej będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 10:57 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
kilerus napisał(a):
Prawda jest taka, że odzież górska jest bardziej praktyczna o lepszych parametrach oraz bardziej solidna. Czego nie można często powiedzieć o odzieży miejskiej. Często też jest lepiej skrojona, a przez to bardziej wygodna. Dlatego jesli ktoś lubi rzeczy praktyczne i chce żeby mu było wygodnie oraz podoba mu się wygląd górskich ubrań, powinien szukać odzieży w górskich sklepach, a nie w dyskontach odziezowych. Ma większą szansę kupić coś porządnego.


jedynie cena czasami odstrasza, mogła by być trochę niższa,
ale porównując jakość i tak często się opłaca dołożyć te parę groszy i mieć coś porządnego co nie rozleci się po krótkim czasie

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL