Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 1:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 11, 2014 1:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 11, 2014 1:15 pm
Posty: 5
Podczas ostatniej zimy zakupiłem Meindl Wales. Nie jestem zbyt doświadczony i od tamtego momentu chodziłem w nich tylko parę razy podczas zimy.
Właśnie wróciłem z urlopu w górach i zacząłem się trochę co do nich zastanawiać.

Po primo, myślałem, że będą raczej nieprzemakalne w związku z czym dość pewnie poszedłem pewnego dnia na bardzo mokry szlak. W paru miejscach musiałem przejść przez wodę do kostek i zauważyłem, że przemokły mi trochę od góry tam gdzie zaczyna się język przy zgięciu - stopę miałem tam wilgotną. Z drugiej strony nie jestem pewien w 100%, że się tam trochę nie upociłem, bo w związku z własną głupotą - wcześniejszym nierozchodzeniem - zrobiły mi się pierwszego dnia odciski przy piętach i musiałem nosić 3 pary skarpet :P
Czy to normalne, że one mogły mi tam przemoknąć? Ja wiem, że to nie kalosze, ale myślałem, że dłużej wytrzymają.

W związku z powyższym mam pytanie co do impregnacji, bo nie impregnowałem ich niczym. Czy może powinienem zrobić jakąś impregnację olejową i to by pomogło na nieprzemakalność i wytrzymałość? Jeżeli tak to jak to w prosty sposób zrobić i czy nie będzie przeszkadzało to, że z przodu w związku z brakiem gumowego otoka trochę mi się pościerały czuby?

Muszę powiedzieć, że więcej od nich oczekiwałem za tyle kasy, ale może źle je użytkowałem...
Mimo, że dopasowane są moim zdaniem dobrze (46,5) to jednak sama noga mi się w nich męczyła szybko i mięśnie w okolicach piszczeli mocno rozbolały :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 12, 2014 9:38 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Tak.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 16, 2014 7:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Zdecydowanie NIE.

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL