Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 6:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kurtka zimowa.
PostNapisane: N sie 11, 2013 10:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sie 11, 2013 10:37 pm
Posty: 4
Witam,
zastanawiam się nad kupnem kurtki http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... Ag&dur=498 ale nie wiem czy ona będzie się nadawać na polską zimę.

Prosiłbym o jakąś opinie na temat tej kurtki oraz propozycje inncyh ciepłych kurtek do 450zł. Najbardziej interesuje mnie firma Alpha Industries.

Z góry dziekuje za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 8:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Ale przecież teraz mamy lato..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 8:40 am 
Nowy

Dołączył(a): N sie 11, 2013 10:37 pm
Posty: 4
Dlatego teraz jest taniej...
A w zimie nie będę miał kasy na taką kurtkę.
Nie jest powiedziane, że kupuję teraz, po prostu najpierw się pytam nad czym się zastanowić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 30, 2014 3:44 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 2:21 pm
Posty: 40
Ostatnio postawiony wobec konieczności zakupu nowej kurtki borykam się z poważnym dylematem, głównie z uwagi na moje mizerne doświadczenie jeśli chodzi o ogólnie rozumianą turystykę zimową. Chciałbym więc prosić bardziej obytych forumowiczów nie tyle może co o definitywną pomoc co o poświęcenie chwili czasu i przedstawienie swojej opinii w temacie.

Na początek dwie definicje:

    Hardshell - duża nieprzemakalność, duża nieprzewiewność, względnie słabsza oddychalność
    Softshell - względnie słabsza nieprzemakalność, duża nieprzewiewność, duża oddychalność

Wiem, że w temacie SS vs HS zostało już wiele powiedziane, ale nawet stary kotlet może dobrze smakować. Po tym przydługim wstępie chciałbym przejść do rzeczy, otóż mając względnie ograniczony budżet chciałbym kupić sobie kurtkę wyłącznie zimową i tutaj pojawia się mój problem. Tyczy się on tak jak pisałem brak obycia nie pozwala mi podjąć decyzji w sprawie dwóch koncepcji.

Koncepcja pierwsza:
Względnie pancerny softshell (np. Marmot Super Gravity) do tego w wypadku piekielnej dupówki bezwzlględnie nieprzemakalna cerata

Koncepcja druga:
Na każdą pogodę hardshell (np. Marmot Minimalist, zbieżność marek przypadkowa, chodzi raczej o całkiem podobną cenę) z systemem zamków błyskawicznych umożliwiających dostosowanie wentylacji do warunków.

Koncepcji trzeciej brak.

Osobiście w teorii jestem raczej zwolennikiem koncepcji drugiej, jednak myślę, że mam za mało pieniążków żeby kupować coś drogiego i słabego, więc chciałbym postawić raczej na membranę goretexową, niestety nie mam aż tyle pieniążków i kurtki w niższych półek cenowych są robione przeważnie z packlite'u który wydaje mi dość delikatny, co trochę mnie odstrasza. Tak jak pisałem wcześniej nigdy nie doświadczyłem na ciele poważnego opadu śniegu w połączeniu z mocnym wiatrem, jednak na logikę wydaje mi się że słupek wody na tkaninie nie jest tak wysoki jak np. przy deszczu i może taki twardszy SS dałby radę przy umiarkowanym opadzie, a przy okazji w wypadku dobrej pogody byłby ubiorem odpowiedniejszym.

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Może istnieje koncepcja trzecia? Może marketing goretexu wyprał mi mózg i istnieje ciekawsza opcja na HS? Z góry dziękuję za pomoc i wypowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 02, 2015 2:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Hej,
Domyślam się, że pewnie się powtarzam jednak pozwolę sobie zadać pytanko:

Rozglądam się za kurtką zimową, która nie będzie kosztowała więcej niż 400 zł, będzie w miarę dobrze oddychała, w miarę dobrze ocieplona i najlepiej nie przemakająca...

Jeśli chodzi o ocieplenie to wiadomo, że pod spód zakładam kilka (2-4) warstw bielizny termoaktywnej i jakiś polar w zależności od potrzeb, ale jednak zima, wiatr itd wymaga żeby kurtka nie była samą membraną tylko miała trochę tej ociepliny.

Jestem w stanie coś kupić za tę cenę ?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 02, 2015 4:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Cztery warstwy bielizny? :shock:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 02, 2015 4:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
_Sokrates_ napisał(a):
Cztery warstwy bielizny? :shock:


Tak, a jakiś problem ?

Tak na serio to chyba oczywiste, że 2-4 warstw ogólnie, odzieży termoaktywnej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 02, 2015 5:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
vivon napisał(a):
Tak, a jakiś problem ?


Dla mnie żaden.

vivon napisał(a):
Tak na serio to chyba oczywiste, że 2-4 warstw ogólnie, odzieży termoaktywnej.


Ja tam noszę jedną warstwę bielizny termoaktywnej, zimą nakładam na to polar i jest ok.
Tak więc nie jest to wcale oczywiste.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 02, 2015 7:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
_Sokrates_ napisał(a):
Ja tam noszę jedną warstwę bielizny termoaktywnej, zimą nakładam na to polar i jest ok.


Widocznie masz ciepłą kurtkę, więc może zamiast gadać o pierdołach, wypowiesz się na ten właśnie temat czyli o kurtkach zimowych ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 02, 2015 7:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
vivon napisał(a):
Widocznie masz ciepłą kurtkę, więc może zamiast gadać o pierdołach, wypowiesz się na ten właśnie temat czyli o kurtkach zimowych ?


Nie mam kurtki, której szukasz - znaczy się z ociepliną - więc się nie będę wypowiadał.
Mnie grzeje tłuszcz.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 02, 2015 9:59 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Ja też zakładam przeważnie tylko jedną warstwę bielizny (czyt. koszulkę z długim rękawem) i z rana polar i na to gore-tex a z biegiem dnia ściągam polar bo się ze mnie leje. Na nogi zakładam tylko rozpinane spodnie.

Nie wiem co dla Ciebie znaczy ciepła kurtka zimowa. Ja kupiłem nie tak dawno RAB Alpine Jacket (puch) i jak dla mnie strzał w 10! Bardzo lekka i mega ciepła. Chodzę tylko w t-shircie pod spodem i nie marznę wcale podczas gdy moja dziewczyna ma właśnie z 4 warstwy na sobie ;-)

Biorą pod uwagę ewentualną zniżkę, jaką mógłbyś nabyć/posiadać to takie coś można wyciągnąć za około 500zł http://cumulus.pl/pl/kategorie/kurtki/i ... id=2&vid=1

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 9:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
m__s napisał(a):
RAB Alpine Jacket (puch)

W sensie sweter z serii Microlight? Niezły!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 9:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
m__s napisał(a):
nie marznę wcale

jeździsz na rowerze przy zerze w krótkich spodenkach, to nie jest dobry wyznacznik :mrgreen:

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL