Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 8:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Vision napisał(a):
Ogólnie liofy mi nie podchodza

No wiesz, ja też nie kupuję ich dla bogatego bukietu smaków tylko z musu... ;)
W każdym razie dzięki za opinie. O Mountain House czytałam, chyba na forum outdoorów, że to straszne paskudztwo. Tej drugiej marki nie znam, ale może wezmę coś na próbę, skoro mówisz, że zjadliwe.

Wolf_II napisał(a):
Znaczy wegetariańskie?

Tak.

Travellunch miałam okazję próbować i pamiętam, że były ok. Adventure Food nie znam, ale chętnie poznam Twoją opinię jak już ich spróbujesz :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 11:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Kupno na próbe to nie głupi pomysł, tylko koszt spory jakby się chciało każdą markę przetestować. Taaa Mountain House smaczne jest tylko według producenta :mrgreen: Słabe żarcie, a Trek'N'Eat spróbuj - nie wiem czy Ci przypadnie do gustu, bo to też zapewne zależy od tego na jaką partię trafisz itd. Ja tam nie wiem. Słyszałem jeszcze o LYO Food, polskie liofy - ale czy dobre to nie wiem, nie jadłem.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Śr lut 04, 2015 11:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
O LYO Food czytałam pozytywne opinie i chyba najbliżej mi do nich i Travellunch. Kupię mix liofów i zobaczymy co się będzie działo. Jak przeżyję, to chętnie podzielę się opinią;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Pt cze 19, 2015 9:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Miałem przetestować, udało się w długi weekend zjeść dwa :-)


Mowa o Adventure food. Ogólnie - dania dużo bardziej mi smakowały niż (kiedys - rok i dwa lata temi) travellunch, ale zdaje sobie sprawe, że to subiektywne, może mi się smak zmienił. Nie robiłem testów porównawczych.

Zjadłem: vegetable hotpoty oraz curry fruit rice, przy czym do tego ostatniego dodałbym na przyszłość trochę więcej wody niz zaleca producent - ryż jednak mocno chłonie wodę i robi się całość ciut za sucha.
Szczególnie to ostanie bylo całkiem całkiem - owocowe, ale nie słodkie, z oliwkami.

Uwagi praktyczne: instukcja zaleca wlanie ściśle zdefiniowanej ilości wody, przy czym w Adventure food sa to różne ilości wody dla róznych potraw. W travellunch wydaje mi się że zawsze to było tyle samo (chyba, że danie było podwójne). Do tego po 2 dniach w pelcaku starły mi się napisy na torebce i słabo było widać jaką ilością wrzatku trzeba zalać. Warto sprawdzić to wcześniej.

Druga rzecz: do środka wrzucają torebkę z pochłaniaczem wilgoć. Czy to standard w liofach ?!? W TL tego nie było. Niby głupota ale:
- trzeba to wyjąc (pamiętać o tym)
- taki pochłaniacz zdrowy chyba nie jest
- jeden zdarzyło mi się zalać, ale szybko wyjąłem. Nie miałem problemów.

Taka głupota a trzeba uważać.

Edit: "pasta di funagi" od Adventure food - pycha. Być moze na ocenę miał wpływ fakt niejedzenia prawie niczego przez prawie 24 h.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Ostatnio edytowano Wt lip 28, 2015 8:54 pm przez Wolf_II, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: So cze 20, 2015 9:11 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Wolf_II napisał(a):
Do tego po 2 dniach w pelcaku starły mi się napisy na torebce i słabo było widać jaką ilością wrzatku trzeba zalać.

A nie było w środku torebki takiej kreski dla tych ze słabą pamięcią? :D

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: So cze 20, 2015 10:38 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Sofia napisał(a):
Wolf_II napisał(a):
Do tego po 2 dniach w pelcaku starły mi się napisy na torebce i słabo było widać jaką ilością wrzatku trzeba zalać.

A nie było w środku torebki takiej kreski dla tych ze słabą pamięcią? :D


Nie szukalem kreski bo ... o niej bylo napisane w instukcji która się zatarła :-). Było już trochę ciemno by ją zauważyć. Ot nowe doświadczenia z nowym produktem.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Cz maja 12, 2016 1:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
Onet: "Amerykański „Forbes” uznał 29-letnią Laurę Godek-Miąsik za jedną z najzdolniejszych Europejek. Dla niej najważniejsze jest jednak uznanie sportowców i podróżników, którzy bez posiłków Lyofood nie wyobrażają już sobie kolejnej wyprawy"
http://pierwszymilion.forbes.pl/lyofood ... 3,1,1.html

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Cz maja 12, 2016 8:25 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
anke napisał(a):
Onet: "Amerykański „Forbes” uznał 29-letnią Laurę Godek-Miąsik za jedną z najzdolniejszych Europejek. Dla niej najważniejsze jest jednak uznanie sportowców i podróżników, którzy bez posiłków Lyofood nie wyobrażają już sobie kolejnej wyprawy"
http://pierwszymilion.forbes.pl/lyofood ... 3,1,1.html


http://spinanie.pl/laura-godek-nauczyli ... c-alkohol/ :!:

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Cz maja 12, 2016 9:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Lyofood to tylko liofilizanty. Jedne lepsze, drugie gorsze.

W alkohol w proszku póki co nie wierzę.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Cz maja 12, 2016 1:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
spinanie.pl rządzi :mrgreen:

Swoją drogą jakiś czas temu słyszałem o wodzie w proszku.
Aby uzyskać wodę wystarczy proszek zalać wodą 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Cz maja 12, 2016 3:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Cyklodekstryny (pochodne glukozy) mają zdolność absorbowania różnych substancji, m.in. etanolu. W wyniku tego procesu ciekły alkohol pochłaniany jest przez będącą w postaci proszku cyklodekstrynę, dając w ten sposób proszek z zawartością alkoholu. Cyklodekstryny mogą zaabsorbować ok. 60% masowo alkoholu. [1] Wytwarzanie proszku z zawartością alkoholu zostało opatentowane w USA już w 1974 r.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Wt cze 21, 2016 9:03 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
zjerzony napisał(a):
Cyklodekstryny (pochodne glukozy) mają zdolność absorbowania różnych substancji, m.in. etanolu. W wyniku tego procesu ciekły alkohol pochłaniany jest przez będącą w postaci proszku cyklodekstrynę, dając w ten sposób proszek z zawartością alkoholu. Cyklodekstryny mogą zaabsorbować ok. 60% masowo alkoholu. [1] Wytwarzanie proszku z zawartością alkoholu zostało opatentowane w USA już w 1974 r.


Na szczęście w Polsce to nie wejdzie. Będzie mniej pijanych (w górach :P). Z tym wynalazkiem możliwe by było upijanie się w stylu "light&fast".

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/zywnosc/wodka-w-proszku-nie-dla-polaka/yv3y61

Cytuj:
Alkohol w proszku nie będzie dostępny w Polsce. Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas zapowiada, że resort uczyni wszystko, aby tzw. palcohol nie trafił legalnie na polski rynek - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Alkohol w proszku dostępny jest od ubiegłego roku w USA oraz kilku innych krajach. Jego formułę opracował jeden z amerykańskich badaczy. Proszek wystarczy rozpuścić w odpowiedniej ilości wody i napój alkoholowy jest gotowy.

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas jest przekonany, że wprowadzenie alkoholu w proszku z pewnością pogłębiłoby problemy związane ze spożyciem alkoholu w Polsce.

Krzysztof Brzózka, dyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zwraca uwagę, że produkt ten ułatwiłby - jeszcze bardziej - dostęp do napojów alkoholowych. "Napój alkoholowy można by sporządzić wszędzie, w domu, na wycieczce, czy na imprezie masowej" - podkreśla.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Wt cze 21, 2016 12:30 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
Nie rozumiem tej logiki. Jak ktoś będzie się chciał upić to po prostu weźmie ze sobą flachę i nic nie będzie musiał samemu sporządzać. Myślę, że bardziej chodzi tu o problemy z akcyzą :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Wt cze 21, 2016 2:23 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Wolf_II napisał(a):
zjerzony napisał(a):
Cyklodekstryny (pochodne glukozy) mają zdolność absorbowania różnych substancji, m.in. etanolu. W wyniku tego procesu ciekły alkohol pochłaniany jest przez będącą w postaci proszku cyklodekstrynę, dając w ten sposób proszek z zawartością alkoholu. Cyklodekstryny mogą zaabsorbować ok. 60% masowo alkoholu. [1] Wytwarzanie proszku z zawartością alkoholu zostało opatentowane w USA już w 1974 r.


Na szczęście w Polsce to nie wejdzie. Będzie mniej pijanych (w górach :P). Z tym wynalazkiem możliwe by było upijanie się w stylu "light&fast".

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/zywnosc/wodka-w-proszku-nie-dla-polaka/yv3y61

Cytuj:
Alkohol w proszku nie będzie dostępny w Polsce. Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas zapowiada, że resort uczyni wszystko, aby tzw. palcohol nie trafił legalnie na polski rynek - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Alkohol w proszku dostępny jest od ubiegłego roku w USA oraz kilku innych krajach. Jego formułę opracował jeden z amerykańskich badaczy. Proszek wystarczy rozpuścić w odpowiedniej ilości wody i napój alkoholowy jest gotowy.

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas jest przekonany, że wprowadzenie alkoholu w proszku z pewnością pogłębiłoby problemy związane ze spożyciem alkoholu w Polsce.

Krzysztof Brzózka, dyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zwraca uwagę, że produkt ten ułatwiłby - jeszcze bardziej - dostęp do napojów alkoholowych. "Napój alkoholowy można by sporządzić wszędzie, w domu, na wycieczce, czy na imprezie masowej" - podkreśla.

I cały misterny plan w pi.zdu :(

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Liofilizaty
PostNapisane: Wt cze 21, 2016 2:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
verul napisał(a):
to po prostu weźmie ze sobą flachę

Wtedy to nie będzie w stylu light&fast ;-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL