Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 3:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 149  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 2:34 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Koledzy, Garmont Dragontail czy Millet Friction? Przymierzam, oglądam i nie wiem które sobie zostawić. Wygoda w jednych i drugich git. To mają być pierwsze podejściówki ale nie do wspina, również traktować je będę jako zwykłe buty trekingowe. Macie jakieś niemile doświadczenia z tymi butami? Wersja bez gore.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 8:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Nawiasem, pewnie wiesz - pamiętaj, że są dwa rodzaje Dragontail'i i trochę się różnią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 9:48 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Thx. Zostają Millety. Są mega wygodne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 27, 2015 2:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 27, 2015 2:15 pm
Posty: 3
witam,
Jakie buty polecanie na lato...kolor jaki raczej szukam to zielony, niebieski etc. rozmiar 24,5 (na co dzień noszę 42, ale sportowe na orlik 42,5 (grubsza skarpeta)
Wstępnie myślałem nad salewami trainer gtx, ale, niestety stare zamszowe już wyszły ze sklepów( w interesującym mnie rozmiarze i kolorach)

Obecnie zastanawiam się nad garmont dragontaile Lt, scarpa zen pro,

Salewy z obecnej kolekcji(mimo że mają nieziemski design) raczej odpadają- bo są jakieś plastikowe...a do tego siateczki zabrudzone błotem-podejrzewam masakrę.Fajne są jeszcze haglofs roc icon- ale ponad 600 zł to nie moja półka cenowa :(
Czego szukać w związku z powyższym designem i kolorystyką? może macie jakaś alternatywę do polecenia?:)
Przedział cenowy wstępnie był do +/- 300 zł jednak widzę że w tej cenie nie kupie nic fajnego i rozsądnego na lata :(
czy takie "podejściówki" nadają sie zwykłe chodzenie po górach? (brz wspinaczki)? szukam moncych lekkich niskich butów (dosc mam wożenia za kostkę w których sie męczę). mogą być też z membraną (nie znalazłem odpowiedniego działu)
pomóżcie, bo siedzę w tym już kilka dni i mam dylematy...nie chciałbym umoczyć ponad 4 stów ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 28, 2015 7:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): So cze 27, 2015 2:15 pm
Posty: 3
Wstępnie chciałem coś w granicy 350 max.. ale chyba za tyle nic rozsądnego się nie wyhaczy...a używek na aukcjach i na olx jak psu na budę ;/
zostały na placu boju raczej: scarpa zen pro (niestety bez gtx)niebieskie/zielone, albo garmont dragontail(tańsze)bo wersja z gtx i kolorystyka mnie interesująca to już 5,5 stówy (przesada)podobają mi się jeszcze scarpa vitamin...ale cena raczej tez poza zasięgiem ;/

może ktoś z użytkowników ma mało używane, albo nie wstrzelił się w buty tego typu w rozmiarze 42-42,5 i chciałby się pozbyć ?:)

ps jak z trwałościa kolorów i czyszczeniem tego typu butów- scarpa zen czy garmonty..?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 8:31 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 03, 2014 5:45 pm
Posty: 9
Sprawdź zamberlany crosser RR, masz do wyboru z membraną lub bez, do tego vibram. Buty efektowne i bardzo wygodne, nie maja jeszcze u mnie takiego przebiegu ale jak do tej pory sprawują sie fajnie, no i mozna je czasem wyhaczyc w przestępnej cenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 8:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
88vito88 napisał(a):
zamberlany crosser RR, masz do wyboru z membraną lub bez

Nie bardzo mogę znaleźć wersję bez membrany, a właściwie w ogóle nie mogę - sypniesz linkiem? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 9:16 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 365
Lokalizacja: Kraków
W Skalniku za 420zl.
http://www.m.skalnik.pl/obuwie/obuwie-m ... 13777.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 9:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Jasne, dzięki!
Nawiasem, miałem kiedyś Zamberlany Zenith GT RR mid (w mojej ocenie fajne, ale bez jakichś szczególnych zachwytów) - w "hierarchii" butów Zamberlan stoją jakby wyżej - czym w praktyce różnią się te modele (Crosser i Zenith)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 9:53 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 03, 2014 5:45 pm
Posty: 9
W 8a maja te Zamberlany i wiele innych bez membrany, cena jak w Skalniku ale mozna je od czasu do czasu dostać w naprawde fajnej cenie. Mysle ze warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 10:36 am 
Nowy

Dołączył(a): So cze 27, 2015 2:15 pm
Posty: 3
te zamberlany mnie osobiście się nie podobają :)
wybór padł raczej na: scarpa zen pro albo blue garmont dragontile Lt,
fajne sa jeszcze scarpa vitamin albo SCARPA ascent pro gtx ale cena powala.. tj poza moim zasięgiem :(
takie scarpy wziąłym nawet używki,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 12, 2015 4:01 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1502
Lokalizacja: W-wa
Szewc zaimpregnował mi fachowo nabukowe Meindle - zmieniły kolor, podejrzanie pachniały, ale przeszłam z worem z Murowańca do Morskiego Oka, padało mniej lub bardziej niemal cały dzień, a jak szłam przez Zawrat raczej lało na całego, a buty może i nawilgły, ale znacznie lepiej zniosły deszcze niż po impregnacji Nivaxem (na dowód dodam, że w schronisku w D5SP zaniosłam do suszarni wszystko oprócz butów - stopień ich zawilgocenia nie był uciążliwy).

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 04, 2015 3:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 04, 2015 3:29 pm
Posty: 2
Witam, mam kilka pytań odnośnie wyboru butów Salewa.
Rozważam pomiedzy dwoma modelami: Ms MTN TRAINER i WILDFIRE. Butów bede potrzebował na trekking bo Norweskich fiordach, planuje tez pochodzic po tatrach, ogolnie wysokosc do 2500m, poczatek przygody szlaki raczej niezbyt trudne. Chodzi po prostu o wygode buta rowniez na płaskich terenach, wytrzymalosc i nieprzemakalnosc.
Szczerze mowiac bardziej skłaniam się ku mtn trainer ale chciałbym sie upewnic co do wyboru wiec kazda opinia na temat obu butów mile widziana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 04, 2015 3:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Mam Wildfire'y od roku i jestem zadowolony. Wersja bez gore. Lekkie, wyglądają na solidne. Zimą używam do zwykłego biegania. Nieprzemakalność - to nie ten rodzaj buta. Przez tę siateczkę przemakają bardzo szybko. Dla mnie but wygodny, chodzę w cienkiej skarpetce, nigdy żadnych otarć nawet po całodziennym chodzeniu lub długim wybieganiu.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 04, 2015 4:54 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Mam MTN Trainery te starsze (2014) zastanawialem się między nimi, a Firetailami Evo.
Dobry Vibram, podeszwa twarda jak na niskie, dosyć opięte, dobrze trzyma stopę, nie najgorsze do chodzenia po "krawądkach" za to gorzej z postawieniem stopy na "tarcie", niestety wkładka mimo, że "podwójna" to trochę katują stopę przy dłuższych wyrypach >25km, trochę ciężkie jak na podejściówki na ten moment dałbym im 4-/6, następne będę szukał raczej lżejsze i miększe.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 05, 2015 1:57 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Również mam MTN Trainer bez Gore i dorzuce kilka swoich uwag.
Ogólnie rzecz biorąc - pancerny ciężki(jak na niskie buty) but.Przez dwa lata podeszwa zdarła się nieco ponad połowę co jest chyba dobrym wynikiem jak na wibram. But trzyma na każdej skale(może poza Giewontem), nawet mokrej, pod tym względem się nie zawiodłem ani razu. Gumowy otok nie odkleja się, nieco się kruszy przy łączeniu z zamszem. Cholewka nienaruszona, żadnych nacięć i innych rewelacji. Buty użytkowane jesień-zima-wiosna w mieście i latem w górach.
Moim zdaniem są to buty dość szerokie. Mi lekko goni pięta i ogólnie czuć, że mam je trochę za szerokie. Po dwóch latach, materiały amortyzujące chyba się już ubiły, bo przy cienkiej skarpetce na kamienistym podłożu czuć prawie każdy kamyczek. Nadają się do łatwego wspinu (III w nich robiłem i nie było problemu ze stawaniem na stopniach).
W lecie przy upałach jest w nich ciepło ale da się przeżyć(w Gore już pewnie byłby problem). Co do nieprzemakalności, dużą robotę robi otok, i chodząc po kałużach czy niewysokim śniegu nic Ci się nie wleje. Gorzej jak woda będzie miałą kontakt z miejscem sznurowania, wtedy zawsze przemakają.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2015 11:05 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Proszę o radę jakie buty dla kobiety budżet 500-600 zł. Chcę ,aby nadawały się zarówno na teren bardziej ekspozycyjny i na dalsze ,ale łatwiejsze szlaki (zimą nie chodzę,nie pozwalają mi) mam buty na dalekie ale łatwe szlaki ,które w terenie trudniejszym się nijak nie sprawdzają.Są ciężkie nie dopasowują się do podłoża i ślizgają się na mokrym . Proszę pilnie o pomoc!!!!!

_________________
Dawniej Olivia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 15, 2015 9:27 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Mam pilną potrzebę zakupu butów, gdyż moje "Salewy" po 5 latach wydają ostatnie tchnienie (pęka skóra na wierzchu buta). Chcę pozostać przy tej marce, która bardzo mi pasowała. Mam również "zimowe" Salewy.
Poprzednio używałam Salewa Trainer MID GTX. Potrzebuję podobnych, w miarę uniwersalnych i lekkich butów na lato, na różne góry.

Mam upatrzone dwie pary:

Salewa MS Rapace GTX

http://esklep.intersport.pl/pl/product/ ... -gtx-61320

oraz

MTN Trainer Mid GTX

http://esklep.intersport.pl/pl/product/ ... -gtx-63411

I pytanie - czym właściwie oprócz ceny te buty się różnią ?

(dodatkowym bonusem jest to, że dostałam w prezencie bony zakupowe do Intersportu, więc chyba tam pójdę kupić, a obie te pary są "na stanie" w Intersporcie)

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 15, 2015 12:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 04, 2015 3:29 pm
Posty: 2
W modelu Rapace można montować półautomatyczne raki, w Trainerach za to jest troszke bardziej zamortyzowana tylnia czesc buta :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 15, 2015 1:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
miedzynamispoko napisał(a):
W modelu Rapace można montować półautomatyczne raki, w Trainerach za to jest troszke bardziej zamortyzowana tylnia czesc buta :)


Dziękuję za odpowiedź. Wobec tego chyba wybiorę Trainery, bo do raków mam inne buty, a na amortyzacji bardzo mi zależy.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 25, 2015 1:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 25, 2015 1:43 pm
Posty: 1
Witam

To mój pierwszy post tutaj więc cześć wszystkim :)

Zacznę od pytanka jeśli pozwolicie - wybieramy się wraz z żoną do Zakopanego pojutrze i trzeba będzie kupić nowe buciki do chodzenia po górach - chciałem tutaj zapytać: kojarzycie może czy są aktualnie jakieś przeceny w sklepach z obuwiem górskim w Zakopanem albo gdzie po prostu będzie duży wybór dla butów budżetowych w tym mieście/okolicach? (300-400 zł)

pozdrowionka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 26, 2015 10:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Krupówki góra, dół. Butów jak psów.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 7:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
może ktoś, coś napisać o tych butach? ma ktoś?
http://8a.pl/buty-turystyczne-niskie/bu ... black.html

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 10:11 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
rafi86 napisał(a):
może ktoś, coś napisać o tych butach? ma ktoś?
http://8a.pl/buty-turystyczne-niskie/bu ... black.html



nie mam ale mogę coś napisać :)

są to czarne buty z czerwoną podeszwą oraz czerwonymi sznurowadłami, na boku stylowy napis marki w kolorze srebrnym oraz nadające dynamiki srebrne przetłoczenia. rozmiar tegoż modelu od 41 do aż 48 więc prawie każdy znajdzie coś dla siebie.
dostępny też w wersji niebiesko,czerwono, żółto czarnej

bym był zapomniał
cena bardzo atrakcyjna
przeceniona z 699,00 na 545,22

nie ma za co

pozdrawiam
:lol:

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2015 11:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Toś mi pomógł... 8)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 05, 2015 9:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 03, 2014 5:45 pm
Posty: 9
Mam można powiedzieć starszy model, http://8a.pl/buty-turystyczne-niskie/bu ... rcoal.html kształtem wydaje się być to niemal ten sam but, więc biorąc pod uwagę ten fakt mogę powiedzieć, że buciki są mega wygodne, nie czuć ich na nogach, nie gotują się w nich stopy latem a vibram trzyma jak należy, nie czuć nierówności podłoża, wiec dla mnie przemierzanie w nich górskich szlaków to przyjemność, mają już za sobą dużo kontaktu ze skałą i nieprzyjaznym podłożem i póki co są całe, niepoprzecierane i niepopękane więc polecam model, który posiadam lub z dodatkową membraną, jesli Ci bardzo na niej zależy. Nowe Airound wydają się być przerostem formy, bardziej delikatne i ekstrawaganckie. Ale trzeba je ponosić, żeby to ostatecznie ocenić. A poprzednia cena 699zł... Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 05, 2015 10:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Dzięki wielkie, skłaniam się zatem ku zakupowi raczej tego modelu ;)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 8:16 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 31, 2015 7:51 pm
Posty: 2
Cześć, ma ktoś może jakieś rady odnośnie obcierajacych butów. Mam salominy quest 4d gtx i drugiego dnia chodzenia zaczęły mnie strasznie cisnać na wysokości ścięgna Achillesa. Teraz (czyli dnia trzeciego) nie jestem w stanie praktycznie w nich chodzić. I nie wiem czy przemeczyć się i spróbować iść dalej czy jakaś przerwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 9:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Włóż sobie do nich tzw. podpiętki (do nabycia w sklepach obuwniczych)...podniesie Ci to troszkę piętę i moze pomóc. Wydatek kilkuzłotowy a być może skuteczny (sprawdzony przeze mnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 9:45 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 31, 2015 7:51 pm
Posty: 2
Ok. Dzięki wielkie. Spróbuje. Mam nadzieję, że pomoże. Bo planów dużo,a urlop się kurczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 149  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL