Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 6:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 23, 2016 12:58 pm
Posty: 9
Które go pro polecacie na wycieczki?
Czy któreś starsze, np. 3? A może jednak najnowsze 4, tylko cena niestety wysoka?
Co sądzicie o zwykłym Hero i Session? Są to nowe modele, ale jednak tańsze.
Ktoś ma? próbował? Porównał?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 28, 2016 7:07 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Gopro Session - dyskwalifikuje je brak wymiennej baterii. Nie wiem ile wytrzymuję akumulatorek w niej, ale w 3+ lekko ponad godzinę. Możesz codziennie ładować, ale jak idziesz w schroniska ważniejsze jest aby podładować telefon. Zamienna bateria do 3,3+,4 to koszt 20zł, a trzyma tyle samo co oryginał.
Gopro Hero - również wbudowana kamera?
Gopro 4 black - płacisz za to samo co np. w 3+ plus nagrywanie 4K. Tylko czy masz telewizor i komputer gdzie to odtworzysz? :P
Gopro 3+ - mam i złego słowa nie mogę powiedzieć. Ma wszystko czego potrzebuje, nagrywanie 1080p i 60fps + wymienna bateria.

Na Twoim miejscu brałbym 3+ silver/black lub zastanowił się nad chińskimi podróbami gopro. Testy na yt pokazują, że to całkiem całkiem dobrze spisuję się, a tańsze 3x niż gopro. :wink:

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 28, 2016 11:41 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 13, 2013 12:45 pm
Posty: 11
Też polecam wersję 3+. Na ebay można dostać prosto z serwisu z Holandii ("odświeżone" - po zwrotach itp, ale przetestowane i sprawdzone. Nówek już w sprzedaży nie ma) za ok. 1200zł(Black) lub 1000zł(Silver), wraz z podstawowym wyposażeniem i roczną gwarancją. Ja się ostatnio skusiłem i nie narzekam, kamera wygląda jak nówka.

Sam myślałem nad Hero lub Hero+(kusił ten wbudowany ekran LCD, ale bez tego da się żyć. W 3+ jest wifi, można sprawdzić nagrania i zdjęcia np. na telefonie), ale brak wymiennej baterii to totalna pomyłka - ostatnio na mrozie bateria z ledwością wystarczyła mi na 1,5h nagrań, gdybym miał Hero/Hero+ w połowie dnia mógłbym się pożegnać z nagrywaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 30, 2016 3:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 23, 2016 12:58 pm
Posty: 9
Faktycznie, Hero i Session nie mają wymiany baterii - obejrzałem na yt.
Ale też przeczytałem o tym, że jakość filmów nie jest tak dobra na starszych niż 4.
Dodatkowo różnica między 3+ a 4 nie jest tak wielka:
silver 3+ uzywany za 1k, black za 1,2k a nowy silver4 za 1,4-1,5k
Nie wiem do końca... z drugiej strony kilkaset zł zostanie, ale nie mam pewnie gwarancji.

A jak z gadżetami do kamery w zestawie? Wiem, że są różne zestawy, ale czym się różnią?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 31, 2016 9:02 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Sebastiano napisał(a):
Faktycznie, Hero i Session nie mają wymiany baterii - obejrzałem na yt.
Ale też przeczytałem o tym, że jakość filmów nie jest tak dobra na starszych niż 4.
Dodatkowo różnica między 3+ a 4 nie jest tak wielka:
silver 3+ uzywany za 1k, black za 1,2k a nowy silver4 za 1,4-1,5k
Nie wiem do końca... z drugiej strony kilkaset zł zostanie, ale nie mam pewnie gwarancji.

A jak z gadżetami do kamery w zestawie? Wiem, że są różne zestawy, ale czym się różnią?


Co jest gorszego w 3, 3+ niż 4? Konkrety, bo ja też czytałem, że Koreańczycy na słońcu wylądowali.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 31, 2016 4:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 23, 2016 12:58 pm
Posty: 9
velka napisał(a):
Co jest gorszego w 3, 3+ niż 4? Konkrety, bo ja też czytałem, że Koreańczycy na słońcu wylądowali.


Ogladałem filmiki na YT, gdzie pokazywali różnicę:
https://www.youtube.com/watch?v=BacBT268-pQ - na zoomie widać, że lepiej/ostrzej jest na 4
https://www.youtube.com/watch?v=AIn0aen9szs - tu kolory

Ale przyznaję, nie wiem, czy ma to aż tak wielkie zanczenie, stąd moje pytania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 02, 2016 7:21 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Kupiłem w grudniu Hero 4 Silver, super kamerka i moim zdaniem jakbym miał kupić odświeżoną 3+ za 1000 zł, to wolałbym jednak dołożyć. Znalazłem swoją za 1399 złotych, czyli cena akceptowalna moim zdaniem. Nagrałem od tej pory 7 filmów z gór, jakość zdecydowanie na plus, a w dodatku robi świetne zdjęcia, oj tak!!! Polecam dołożyć do ekranu LCD, zdecydowanie - jak ktoś nie używał wcześniej kamerek to bez tego ciężko ogarnąć szeroki kąt widzenia gopro.

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 02, 2016 6:49 pm 
Swój

Dołączył(a): So cze 21, 2014 7:43 am
Posty: 64
Lokalizacja: Kielce
W trące się a co mi tam.
Jeżeli nie zależy Tobie na znaczku gopro i nagrywaniu w 60 fps i 4k polecam sjcama 4000, w tym momencie oryginał kupisz za śmieszne pieniądze (oficjalny dystrybutor na Polskę sprzedaje za 315 plnów, opcjonalnie z wifi za 409 pln)
Użytkuję tą kamerę od 2 lat (góry, rower) i złego słowa nie mogę na jej temat powiedzieć.
Ewentualnie dołożyć parę złociszy i zanabyć sjcam 5000 plus (nagrywa w "K(2560*1440)30FPS; 1080P(1920*1080)60FPS)
Kumpel zanosił się z zamiarem kupna gopro 4 ale zmienił decyzję i kupił ten nowszy model.
Z zakupu jest bardzo zadowolony.
Gdybyś chciał zobaczyć surowy film z sj4000 z Tatr daj znać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 02, 2016 9:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Myślę, że mylisz się mówiąć, że GoPro to znaczek i tyle. Przede wszystkim GoPro to świetna jakość samej kamery jak i gadżetów, genialny i bardzo uczciwy serwis w Polsce (np. kolega kupił i ścinała mu się kamera, bez gadania dostał nową od dystrybutora i po sprawie). Wiadomo, że marka coś cenę podnosi, nie mówię, że nie - ale nie porównywałbym produktów GoPro do innych. To tak jak z ciuchami Arcteryx, są drogie, nieco droższe bo dobra marka, ale jakość powala - nie kupisz za pół ceny kurtki o takich samych właściwościach, tak samo z kamerą. Jak kogoś stać to moim zdaniem warto dopłacić, a jak nie to są tańsze alternatywy i też można żyć :) Na codzień nie jeżdzę mercem z salonu u żyję :)

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 9:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 23, 2016 12:58 pm
Posty: 9
Herbi napisał(a):
Gdybyś chciał zobaczyć surowy film z sj4000 z Tatr daj znać.


Bardzo chętnie! Obejrzę sobie również porównania SJ vs. GoPro, bo znajomy mi powiedział, że to konieczne przed dokonaniem wyboru.
Przy okzaji, jak znajdę coś fajnego, to podrzuce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 10:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Obadaj sobie jeszcze Xiaomi Yi.

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2016 7:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 23, 2016 12:58 pm
Posty: 9
O dzieki, tez obadam! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL