Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 6:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 6:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Craghoppers

Lafuma

TOG24

Jak mi się jeszcze jakaś przypomni, to dodam.

Mountain Hardwear znalazłem jeden sklep w Liverpoolu i go odwiedzam, bo mają też Berghaus'a. Ale ta marka mi akurat coś mówi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 6:09 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Hehe, ten Retract to chyba Sullivan z nieco mądrzej zrobionymi kieszeniami :mrgreen:
Bierz i nie marudź :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 6:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Kurde, na grzbiet to muszę założyć - jak znajdę i przymierzę, to może w to wejdę - ale was pomęczę, bo to tak łatwiej w takiej niedoli z kimś :twisted:

edit

No więc szukam dalej, na razie po sieci i tak się zastanawiam XCR 2L czy 3L? High Trails Jacket III IA czy XCR Retract Jacket?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 16, 2006 8:29 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
wiesz co, odnosze wrazenie, ze wychodzisz ze zlych zalozen, skutkiem czego zaczynasz marudzic.
chcesz pszysepic tu i ówdzie 20 funciakow, a kurtka to jest urzadzenie, ktore wrecz nie znosi takich kompromisow. za rok bedziesz sie zastanawial, gdzie upchnac to co kupiles tanio, bo Ci sie nie podoba i stracisz sporo wiecej niz 20 funtow.
postaw sobie warunki brzegowe, ktore kurtka musi spelniac i z nimi poszukuj. jesli wyjdzie, ze jedyny model pasujacy do warunkow kosztuje 300 funtow, to ją kup.
zrob liste:
kolor
ilosc kieszeni
wpinka do polara
sposob mocowania kaptura
krój
materiał
wspolczynnik lansu :mrgreen:

i wtedy dopiero kupuj.
wyobraz sobie, ze ja chcialem na kurtke przeznaczyc poczatkowo 500 zeta, bo mialem tylko 4 warunki: czarna, rolowany kaptur, krotka, brak kieszeni dolnych. zgadnij ile kosztuje jedyny na swiecie model spelniajacy te wymagania :)

Co do Retracta
Jest to faktycznie model, który zastąpił Sullivana
Zmieniono materiał: całość kurtki jest teraz z XCR Ascendor, a wzmocnienia z Cassis (Sullivan był cały z Cassis) - obniżamy koszty...
Obniżono położenie kieszeni, co jest rozsądnym wyjściem - tak na moje oko teraz spokojnie mieszczą się między szelkami a pasem biodrowym, w Sullivanie były nieco za wysoko.
Zmienił się krój kołnierza i wprowadzono zupełnie nowy system rolowania kaptura (ten w Sullivanie był prosty i wygodny, ale za pięknie nie wyglądał).
Krój ogólny kurtki bez zmian.l


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 16, 2006 1:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
tomtom napisał(a):
wiesz co, odnosze wrazenie, ze wychodzisz ze zlych zalozen, skutkiem czego zaczynasz marudzic.


Wiem, wiem, ale powiedz sam - nim kupiłeś pierwszą "porządną" kurtkę, jak bardzo wiedziałeś czego chcesz? Możesz mi wierzyć lub nie, ale kupno samochodu zajmuje mi ca. 1-2 dni, ot rozejrzenie się za bolączkami auta. I nic poza tym - dla mnie sprawa prosta, łatwa i przyjemna.

tomtom napisał(a):
chcesz pszysepic tu i ówdzie 20 funciakow, a kurtka to jest urzadzenie, ktore wrecz nie znosi takich kompromisow. za rok bedziesz sie zastanawial, gdzie upchnac to co kupiles tanio, bo Ci sie nie podoba i stracisz sporo wiecej niz 20 funtow. postaw sobie warunki brzegowe, ktore kurtka musi spelniac i z nimi poszukuj. jesli wyjdzie, ze jedyny model pasujacy do warunkow kosztuje 300 funtow, to ją kup.


Też to wiem, ale będąc laikiem (tzn. łażenia, czy to po górach, czy w terenie nie traktuję bardzo serio) cięzko mi jest wybrać, co mi będzie potrzebne i w jakim stopniu. Dla mnie idealnym układem jest, gdy na stronie producenta napisane jest - kurtka na cały rok, do wszystkiego. Ale 300 funtów nie wydam, bo nie mam - mam jeszcze jedno hobby, jakim jest rower i od niedawna fotografia. Oj, pensji nie starczy :lol:


tomtom napisał(a):
zrob liste:
kolor
ilosc kieszeni
wpinka do polara
sposob mocowania kaptura
krój
materiał
wspolczynnik lansu :mrgreen:

i wtedy dopiero kupuj.


Żadna z powyższych rzeczy w moim przypadku nie należy do "krytycznej". Kolor obojętny, oprócz oczojebnych, ilość kieszeni rybka mi, wpinka do polara również, sposób mocowania kaptura - ma być na stałe, krój - cobym się żonie podobał, materiał - to chyba najważniejsze - ma wytrzymać siedzenie na deszczu, łażenie po deszczu, czy jazdę na rowerze - mam mieć sucho i pewnie :D, współczynnik lansu - :twisted:. No i sam powiedz, czy przy tylu niewiadomych można skutecznie rozwiązać to równanie??

tomtom napisał(a):
wyobraz sobie, ze ja chcialem na kurtke przeznaczyc poczatkowo 500 zeta, bo mialem tylko 4 warunki: czarna, rolowany kaptur, krotka, brak kieszeni dolnych. zgadnij ile kosztuje jedyny na swiecie model spelniajacy te wymagania :)


Jedyny model który mi odpowiada, to Long Cornice IA - w cenie około 140 funtów. A odpowiada mi, bo długa. I tyle kurtek dla mnie - tyle, że oprócz długości nic mi w niej nie pasuje. No i cały w tym ambaras...


tomtom napisał(a):
Co do Retracta
Jest to faktycznie model, który zastąpił Sullivana
Zmieniono materiał: całość kurtki jest teraz z XCR Ascendor, a wzmocnienia z Cassis (Sullivan był cały z Cassis) - obniżamy koszty...
Obniżono położenie kieszeni, co jest rozsądnym wyjściem - tak na moje oko teraz spokojnie mieszczą się między szelkami a pasem biodrowym, w Sullivanie były nieco za wysoko.
Zmienił się krój kołnierza i wprowadzono zupełnie nowy system rolowania kaptura (ten w Sullivanie był prosty i wygodny, ale za pięknie nie wyglądał).
Krój ogólny kurtki bez zmian.l


Gdybym miał podobne informacje, do tych, które podajesz dużo łatwiej byłoby mi podjąć decyzję. Ale tych informacji w necie jest jak na lekarstwo, a przebrnięcie przez gąszcz OT graniczy z cudem - na NGT znalazłem może 3-4 tematy tyczące Berghausa, w tym jeden który mnie interesował. Gdyby nie ty i kilka osób z tego forum, widziałbym ciemność i po prostu poszedł do sklepu i kupił cokolwiek, co by mi wpadło w oko, jeśli byłoby za słuszną ceną - słuszną wg mnie, bo skąd miałbym wiedzieć, czym się różni 2L od 3L czy Paclite czy XCR...
Tak czy siak, dla tych, którzy się mimo wszystko jeszcze nie wkurzyli na moje niezdecydowanie, duże piwo :)
Pozdrawiam wszystkich

P.S. Tomtom - pomyśl, co było jak kupowałem aparat - też się nie znam, a opcji tam o wieleeeeee więcej :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 16, 2006 6:28 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
nieboraku napisał(a):
Wiem, wiem, ale powiedz sam - nim kupiłeś pierwszą "porządną" kurtkę, jak bardzo wiedziałeś czego chcesz?


ja nie mialem dylematu, zreszta juz napisalem - potrzebowalem kurtki do lansu, a to jest dyscyplina nie uznajaca kompromisow oraz kurtek po kolana.
poza lanserka troche tez sie cioram po skale latem i sniegu ze skala zima, wiec potrzebowalem pancernego materialu.
jezdzenie rowerem w kurtce inną porą niz surową zimą uwazam za kretynizm, delikatnie mowiac, wiec ten problem mialem z glowy.
a po miescie jak wiadomo mozna chodzic we wszystkim.

nieboraku napisał(a):
Kolor obojętny, oprócz oczojebnych, ilość kieszeni rybka mi, wpinka do polara również, sposób mocowania kaptura - ma być na stałe, krój - cobym się żonie podobał


no to wez zone i niech sobie ogladnie i wybierze


nieboraku napisał(a):
materiał - to chyba najważniejsze - ma wytrzymać siedzenie na deszczu, łażenie po deszczu, czy jazdę na rowerze - mam mieć sucho i pewnie


bede sie upieral - tylko XCR 3L, najlepiej chyba Cassis, ale sprawdze jeszcze. jak sie kiedys wypieprzysz w kurtce na betonie i pokoziolkujesz 30 jardów, to sie dowiesz czemu.

nieboraku napisał(a):
dpowiada mi, bo długa.


rozumiem, ze jestes spory chlop, ale skad wiesz, czy dluga Ci odpowiada? chodziles/jezdziles w dlugiej badz krotkiej? jak nie wiesz, to co sie madrzysz :mrgreen:
tak serio - dluga na rower jest bez sensu, wiem cos o tym.

aha - zasadniczo kurtki wystepuja bodaj w trzech dlugosciach: dluga (to sie bodaj nazywa parka), siegajaca sporo za jajca, z duzymi kieszeniami dolnymi (wolfgang robi takie, brzydkie jak nieszczescie); 2/3, czyli taka ni w te ni we wte, na przyklad Comet HiMountain no i wspinaczkowa, siegajaca do cwierc posladka (np. Sullivan).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 16, 2006 10:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
tomtom napisał(a):
ja nie mialem dylematu, zreszta juz napisalem - potrzebowalem kurtki do lansu, a to jest dyscyplina nie uznajaca kompromisow oraz kurtek po kolana.
poza lanserka troche tez sie cioram po skale latem i sniegu ze skala zima, wiec potrzebowalem pancernego materialu.
jezdzenie rowerem w kurtce inną porą niz surową zimą uwazam za kretynizm, delikatnie mowiac, wiec ten problem mialem z glowy.
a po miescie jak wiadomo mozna chodzic we wszystkim.


Do lansu to ja mam żonę :lol: i oprócz niej wszystko co mam i czego używam do lansu się nie nadaje, choć są to rzeczy dobrej próby :). Niestety tu gdzie jestem, pogoda jest podobna przez cały rok - jesień-zima-wiosna temperatury od 6-12 stopni w plusie, latem, tj. lipiec i sierpień podobnie jak w Polsce. Poza tym mieszkam nad morzem i cały czas wieje - więc zamiast kupować windstopera kupuję dwa w jednym :). Na rower kurtka jest mi bardzo potrzebna, ze względu na temperatury, zmiany pogody, itp. Do tej pory używałem ulubionego przez wszystkich Campusa, który wyglądał tak:

Obrazek

tomtom napisał(a):
bede sie upieral - tylko XCR 3L, najlepiej chyba Cassis, ale sprawdze jeszcze. jak sie kiedys wypieprzysz w kurtce na betonie i pokoziolkujesz 30 jardów, to sie dowiesz czemu.


No i dobrze, że się upierasz, bo przy okazji przedstawiasz jakieś argumenty, które do mnie trafiają - faktycznie 10 funtów różnicy między XCR 2L a 3L to niewiele i może faktycznie warto dołożyć. Jednak najpierw muszę dorwać w łapy te kurtki, a to nie takie łatwe, bo mają w sklepach albo słabsze, albo topowe modele - nic ze środka. Jeszcze w poniedziałek poszukam, aczkolwiek po tym co widziałem chyba faktycznie ten retract do mnie przyjedzie razem z tą kurteczką dla żony - widziała, przymierzyła, spodobała jej się i co gorsza wyczaiła kilka polarów Berghausa do koloru w cenie 60% ceny kurtki :lol:.

tomtom napisał(a):
rozumiem, ze jestes spory chlop, ale skad wiesz, czy dluga Ci odpowiada? chodziles/jezdziles w dlugiej badz krotkiej? jak nie wiesz, to co sie madrzysz :mrgreen:
tak serio - dluga na rower jest bez sensu, wiem cos o tym.


Czy spory, sam widzisz na fotce wyżej. Kurtka raczej była długa i pasowała mi ta długość, aczkolwiek zauważyłem, że różnica jest tak niewielka między wersją długą i nie, że chyba sobie odpuszczę.

tomtom napisał(a):
aha - zasadniczo kurtki wystepuja bodaj w trzech dlugosciach: dluga (to sie bodaj nazywa parka), siegajaca sporo za jajca, z duzymi kieszeniami dolnymi (wolfgang robi takie, brzydkie jak nieszczescie); 2/3, czyli taka ni w te ni we wte, na przyklad Comet HiMountain no i wspinaczkowa, siegajaca do cwierc posladka (np. Sullivan).


Taaa, tylko że definicja długiej kurtki u jednego producenta jest lekko różna od drugiego - podobnie jak z rozmiarami. No nic, do poniedziałku wstrzymuję się z zakupami.
I jeszcze raz dzięki za wszelkie info.
btw - gdzie znaleźć info na temat materiałów z XCRem - za cholerę nic konkretnego nie mogę znaleźć, ani testów, ani opinii. Chyb atylko na jednej stronie (marmota??) było coś o zastosowaniu XCR w danym materiale...
Aa, i całkiem serio - masz facet u mnie dużeeee piwo :D - jeszcze raz dizęki i dalej proszę o wszelkie informacje. O dziwo wątek nie zawiera prawie OT, więc może się przydać potomności :)[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 16, 2006 10:30 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
Skoro mieszkasz nad morzem to w sumie proponuje pomyslec nad produktami helly-hansen, a takich tam brakowac nie powinno 8) i radze się w końcu przekonać do innych membran niż gtx, H2NO storm jest lepsze niż xcr!! event ponoć tez a membrany H-H tez są bardzo dobre, radze to przemyśleci zaoszczędzic kaski, mieszkasz w klimaciku nadmorskim a tam gtx może się nie sprawdzić toteż polecam helliego :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 17, 2006 7:34 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
nieboraku napisał(a):
btw - gdzie znaleźć info na temat materiałów z XCRem


jakas nedza jest na gore-tex.com. szukam czegos lepszego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 18, 2006 10:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
trekker napisał(a):
To ja tak przy okazji: poszukuje jakiejś kurtki (głównie z myślą o Tatrach) z membraną event ale zdecydowanie tańszą od Vaude Alpinist Stretch Jacket. Ktoś widział coś ciekawego ?
Nie skreślałbym jej tak szybko. To moim skromnym zdaniem zdecydowanie najlepsza kurtka na rynku (zwycięzca testu w outdoor!) a i ceny modeli ubiegłorocznych zaczynają być atrakcyjne. Ja kupiłem ja w Zakopanym za… 900zł a w sobotę widziałem ją u nas (Brema) za 250Euro. To chyba w granicach rozsądku?

I jeszcze raz – tylko 3L!!!, choć niekoniecznie GoreTex.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 26, 2006 12:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
No dobra, to podbijam temat. W zasadzie już się zdecydowałem i w zasadzie wbrew waszym opiniom (chciałem kupić Berghaus High Trails), ale trafiłem na ciekawą ofertę - w cenie Retracta mogę mieć ME Ogre XCR (http://www.mountain-equipment.co.uk/content.php?page=showproduct&prodid=18). Dlaczego nie Retract? Ano dlatego, że za krótki, i High trails ma idealną dla mnie długość. Ale bardzo zaciekawił mnie ten Ogre, co myślicie o tej kurteczce zamiast Berghausa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 26, 2006 1:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Jak są w niej zabezpieczone szwy? Generalnie wygląda nieźle. 3L!

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 26, 2006 1:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Cholera wie. A nigdzie tego nie idzie zobaczyć na żywca :cry: - już siętak zdecydowałem, że conajwyżej stracę 5 funtów na przesyłce, bo można zawsze oddać w ciągu kilku dni.
W każdym bądź razie jeszcze poszukam, a dodatkowe info można znaleźć na tym forum. Tyle, że od napływu informacji, aż głowa boli :lol:

A tutaj kilka dodatkowych fotek, które znalazłem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i lans chyba też będzie niezły :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 26, 2006 5:35 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
tomtom napisał(a):
stan-61 napisał(a):
No, ale rozumiem, że w WB nie uświadczysz porządnych kurtek, bo i po co?


Zgadza się w UK jeżeli chodzi o kurtki to mały wybór.
Oczywiscie Berghaus(gore-Paclite).Tutaj chodza w tym na spacery niedzielne za miasto.

Kurtka(z Paclite) w cenie 180 futów nadaje sie na miasto lub do lasu.

Sam miałem kupić tu kurtke , ale na dzień disiejszy zakupu dokonam w Polsce.

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 6:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
nieboraku napisał(a):
No i lans chyba też będzie niezły

Lansik 1A!

Rob napisał(a):
na dzień disiejszy zakupu dokonam w Polsce.

Dobra decyzja. Ja też kupiłęm w Zakopcu.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 8:52 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Mam już model .
Staroć jak cholera ale kultowy-Mammut Lohtse :)


Chyba że macie jakies fajne propozycje w podobnej cenie i o tych parametrach.
Z przyjemnoscia wysłucham.

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 9:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Jasne! Vaude Alpinist Stretch Jacket. Pisałem już o niej. Można ją kupić (ja kupiłem w sierpniu) w Zakopanem za 900zł. To najlepsza kurtka obecnie na rynku w swojej klasie (3L).

Mammut Lohtse to kurtka dwuwarstwowa ze wzmocnieniami 3L. Nie polecam.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 9:29 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Interesujace, szczególnie cena jest odpowiednia.
zaraz ja znajde w necie.
Dzieki

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 10:39 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Jak znajdziesz gdzieś w UK w przyzwoitej cenie, daj namiar na kurteczkę. Na ME Ogre musze czekać conajmniej 2-3 tygodnie, więc jeszcze poszukam.

A dzisiaj do mojej żonki przyjechała taka kurteczka z Berghausa Glisade:

Obrazek

Kosztowała w sklepie 150 funtów :shock: - po długich poszukiwaniach znalazłem ją za 100 funtów :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 2:00 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Przeceny sa i to duże tylko tak wspomniałem narazie nic ciekawego nie znalazłem.

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 3:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Ja na tego Vaue nic nie znalazłem, a ceny jakie sa w sklepach (270 funtów) trochę mnie zabijają. Chyba zostanę przy ME Ogre, ale jeszcze poszukam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 4:30 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
Polecam Rob kurtałke MILLET'a K-jacket, sam ją mam i jak narazie jestem bardzo zadowolony, a kupiłem ja w promocji -35% można ją dostac w skalniku i w Łodzi w sklepie ONTOP, który znajduje się w galerii łódzkiej, ale radziłbym rozwazyć też kurtki patagoni, bo sa naprawde godne uwagi, w sklepie extreme na krupówkach ostatnio sprzedawca zachwalał membrane patagoni H2NO storm mówił że jest lepsza od xcr i bardziej żywotna, a oddychalnośc ma na pewno lepszą (a podkresle że w extreme nie dostaniesz nic z patagoni 8) ) http://www.mediumsport.pl/oferta/WYPRZE ... 51_25.html cena 900 gdybym teraz miał kupować hardshella na bank bym to brał :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 10:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Dzieki
Powiem Ci ze byłem ostatnio w on topie i nic ciekawego nie było.

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 4:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
Myślę, że to ostatni post mój w tym temacie - w końcu po długich poszukiwaniach i znalezieniu niesamowitego sklepu popełniłem kurtkę - tomtom - też się będę lansował :twisted: - za 140 funtów znalazłem Sullivana w tym kolorze:

Obrazek

Miałem też okazję przymierzyć wszytskie modele Brghausa i Mountain Equipmenta. Retract przede wszystkim jest o jakieś 5cm krótszy od Sullivana. ME Ogre po prostu mi się nie podobał - a płacić 20 funtów więcej, za coś co się nie podoba nie ma sensu. Za różnicę w cenie kupiłem polara Regatty takiego - szczerze mówiąc nie znamtej firmy, ale 120pln za polar z Polartecu 200 i 140pln z Polatrecu 300 wydaje mi się dobrą ceną. Jeszcze się tylko zastanawiam, czy polara 300 nie dokupić...
No cóż, to tyle ode mnie. Dzięki wszystkim za wszelką pomoc - na prawdę bardzo się przydaliście.

Aha, jak kogoś interesuje, to mogę wskazać sklep gdzie kupiłem, bo Sullivana mają jeszcze sporo w różnych rozmiarach, a po przeliczeniu na złotówki to 840pln - cena w Polsce to około 1200pln. Przesyłka stąd nie powinna wynieść wiecej niż 10 funtów, więc trzy stówki zostają w kieszeni...


Ostatnio edytowano Pn paź 02, 2006 6:50 pm przez nieboraku, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 6:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
hehehe, wyszlo na moje ;)
gratuluje udanego zakupu, na pewno Ci dobrze posluzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 02, 2006 6:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 2:08 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kiedyś EZG, teraz Liverek
A dziękuję - to głównie dzięki Tobie moje serce mocniej zabiło jak zobaczyłem Sullivana :lol:. Spodobał mi się od pierwszego wejrzenia i się po prostu zakochałem. Cud, ze był rozmiar XXL - znaczy się kurteczka czekała na mnie :).
Ci, którzy nie mogą się zdecydować na Retracta, mogę im powiedzieć, że gdybym nie wziął Sullivana, wziąłbym Retracta. Za niewiele więcej był też Accelerator (160 funciaków) ale jakoś mi nie wpadł w oko :).
No to tyle ode mnie - i jeszcze raz dzięki :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL