Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 1:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 19, 2015 11:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
leppy napisał(a):
Tylko.. jak to przełożyć na koszulkę merino? :mrgreen:

Wymiękają, jak jest naprawdę zimno jak też gdy jest naprawdę ciepło :)
No, ale ja jestem jak stary niemiecki Hanomag.
Do pracy potrzebuje osiągnąć temperaturę. Jak już osiągnie, to prze powoli i jest nie do zatrzymania, przy okazji cieknie z każdej możliwej chłodnicy, aczkolwiek nie dyszy i nie prycha. W servisie był był na własne żądanie, miał klejony i naprawiany dolny i górny napęd. Szczególnie dolny napęd mógł chodzić na jednym kółku, ale się fartnęło :)
Na forumowe koszulki nie poskąpiłem i zamiast jednej za 300 od poniedziałku będę miał co najmniej 4 na zmianę :mrgreen: :mrgreen: w plecaku...kosztem jednego obiektywu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 6:25 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Leppy, jestem wielkim zwolennikiem merino również podczas letnich wędrówek po górach czy biegania. Możesz kupić coś o gramaturze 100 z kawałkiem i 100% merino lub ze sztucznymi domieszkami np serię run ze Smartwoola. Koszulki bardzo wygodnie sie nosi, nie śmierdzą a te ze sztucznymi dodatkami nie rozciągają się w ogóle. Mam doświadczenia tylko z firmą Smartwool więc trudno mi porównać do innych. Ważne wg mnie aby tego merino było minimum 70%. Dla mnie poza rozciąganiem się same plusy. Na pewno nie będziesz zawiedziony nawet podczas biegania pod górę. Co do cen (ktos wyżej wspomniał o 300 zł) Za 140-170 w promocji jest już spory wybór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 9:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Dziękuję za rady!

Po wgłębieniu się w ofertę Smartwool'a widzę, że z serii Run wchodziłby w grę tylko ten model:
http://www.smartwool.com/activities/run ... leeve.html
Natomiast wszystkie koszulki PhD mają w składzie około 55% Merino, nie ma mowy o 70%.
Postaram się gdzieś ją przymierzyć, choć pewnie będzie o to trudno. Wstępnie - wygląda na mogącą mi odpowiadać. :)

Edit:
Choć np. w Polarsporcie widzę taki model:
https://www.polarsport.pl/odzie/bielizn ... e-top.html
którego nie widzę na oficjalnej stronie producenta.
Ten model ma 79% Merino w składzie i pewnie o taką koszulkę Ci chodziło.
Tylko dlaczego nie ma jej na stronie Smartwool'a, czyżby zaprzestali jej produkcji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 11:33 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Ja wczoraj kupiłem tą z pierwszego linka. Właśnie do mnie dotarł kurier i na oko jest gites. Sprawdze ją na dzisiejszym bieganiu to dam znać. Jesli chodzi o modele to fakt - smartwool non stop wprowadza nowe. W outdoorpro widziałem modele z 2013 roku (przynajmniej tak piszą). Zakupy robiłem w landersen, sewel a te ostatnie (koszulka do biegania) w e-moko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 5:08 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Właśnie przymierzyłem tą z pierwszego linka i ewidentnie ma zawyżoną rozmiarówkę. Mka to tak naprawdę Lka. Wymieniam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 22, 2015 10:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 14, 2015 4:35 pm
Posty: 3
Czy na forum znajdzie się ktoś z długimi łapkami jak moje (mam 196cm wzrostu) kto znalazł koszulki termo z dostatecznie długimi rękawami? Dotychczas wszystkie przymierzane przeze mnie modele miały rękawy kończące się powyżej nadgarstka... Ciągłe naciąganie rękawów jest trochę upierdliwe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 23, 2015 2:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Dlaczego naciągasz te rękawy na nadgarstki? Zimno w dłonie?
Sam mam przeszło 190 i dość dlugie łapska ale nigdy nie miałem problemu z długimi rekawami w tego typu koszulkach termoaktywnych. Kalenji i f4 spokojnie w XL mi stykało. Teraz mam Nową firmy Viking (?) w XL i tez długość rekawów jest ok, problem jest natomiast w okolicach brzuch, tam za obcisła :D

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 23, 2015 5:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 14, 2015 4:35 pm
Posty: 3
Aż na dłonie nie ściągam ale nie lubię też gdy ubranie mi się kończy nie tam gdzie trzeba. czy to jest dół bluzy (koszuli) na poziomie paska, nogawki na poziomie kostki czy rękaw 3-5cm nad nadgarstkiem...
Ale dzięki za polecenia, na pewno coś z tego przymierzę po świętach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 03, 2016 10:27 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
@gekrob rozejrzyj się za modelami bluzek z wycięcem na kciuk. Te mają najdłuższe rękawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL