Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 3:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 7:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
lucyna
Jak na Bieszczady to ja bym na twoim miejscu pozostał przy butach wysokich. Więcej łazi się po trawach - jeżeli jest rosa to takie niskie przeważnie znacznie szybciej przemakają.
Poza tym bałbym się żmij w takich niskich butach. W Bieszczadzkich trawach tego znacznie więcej pełza niż w Tatrach.
No i w Bieszczadach jest znacznie więcej błota, a tu niskie buty się raczej nie spisują.


Ja mam AKU Arriba:
http://www.polarsport.pl/index.php/skle ... 72/root,1/

Byłem w nich póki co tylko kilka razy w Tatrach. Najgorsze w nich to kompletna przemakalność, a przy tym niezbyt szybkie schnięcie (dużo materiału chłonącego wodę). Natomiast jak dla mnie są bardzo wygodne (podobnie jak zimowe Aku) no i ta podeszwa rewelacyjnie trzyma się skały, a nawet mokrych trawek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 7:45 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Myślałam o tym prezentowanym przez Ciebie. Dałam sie jednak namówić na salomony. To nie będą buty na szlak, na chaszczowanie. Masz rację, to byłoby zbyt niebezpieczne. Chcę na takie krótie przejścia jak na Górę Sobień czy na traskę kamieniołom- Koziniec- zapora w Myczkowcach-Zwierzyń-elektrownia w Myczkowcach-Zwierzyń, w sumie z 8 km ale w większości po asfalcie. Te salomony ponoć nosi sprzedawca i sprawdzają się. Zobaczę za dwa, trzy dni co wyszło z moich zakupów.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 7:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
To ja bym radził poprzymierzać i kupić po prostu te, które są najwygodniejsze. Jak dla mnie AKU są rewelacyjne jeżeli chodzi o wygodę, ale każdy ma inną stopę, więc podstawa to przymierzyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 8:05 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Z mierzeniem mam problem. Na naszym terenie nie ma dobrych sklepów z górskim trekigowym obuwiem. Dwa, ewentualnie kilka modeli do wyboru, w moim rozmiarze sporadycznie mogę coś sensownego znaleźć. I to z najniższej półki. Kupiłam przez internet dwie pary butów górskich, z wyprzedaży, ten sam sprzedawca, profesjonalista ( mam dziwne wrażenie, że znamy się z kóregoś forum) i jestem z nich bardzo zadowolona. Lepszych bym sama sobie nie znalazła.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 8:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 11:20 am
Posty: 3
Lokalizacja: Biała Podlaska
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)
A co myślicie o tych butkach z allegro - co podałam 2 linki??
Jako - tako mogą być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 8:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
edyta2312 napisał(a):
A co myślicie o tych butkach z allegro - co podałam 2 linki??

Jak z allegro, i do 150 zł to te będą zdecydowanie lepsze:
http://www.allegro.pl/item689895906_but ... 24_cm.html
http://www.allegro.pl/item689895898_but ... 24_cm.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 9:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
A ja mimo czytania tylu Waszych pozytywnych opinii o przewadze niskiego buta latem, nadal nie potrafię się przekonać do tego. Cały czas miałbym chyba stracha że mi kostka pójdzie... :?

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 9:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
E tam.. wygoda i nieskępowane ruchy ponad wszystko... jak w reklamie tamponów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 10:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
leppy napisał(a):
Niektórzy np. dają radę nawet wspinać się boso

A inni... http://www.tomperry.it/ ;)
Cytuj:
Szukam i przerażenie mnie ogarnia. Co znajdę coś sensownego to nie w moim rozmiarze. Prawie wszystko powyżej 42 Jeżeli już coś znalazłam mniejszego to w idiotycznej kolorystyce typu model lady w kolorze szaro-błękitnym Evil or Very Mad

Ja sobie upatrzyłam takie buty http://www.polarsport.pl/index.php/skle ... 49/root,1/ na lekki trekking, łatwe podejścia itp , ale jak na złóść nigdzie nie ma mojego rozmiaru w wybranym kolorze, a w desperacji obdzwoniłam prawie wszystkie sklepy w PL, wymienione na stronie Berghausa :lol:

Co do tematu, nie wiem jak się chodzi po górach w addidasach, ale nigdy w życiu nie pojdę w nie w glanopodobnych lub tzw 'osiołkach', moje biedne stopy drugi raz by tego nie przeżyły

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 11:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
nutshell napisał(a):
nigdy w życiu nie pojdę w nie w glanopodobnych

oł je. glany - tylko na miastową! 8)

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 5:30 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
nutshell napisał(a):
Cytuj:
Szukam i przerażenie mnie ogarnia. Co znajdę coś sensownego to nie w moim rozmiarze. Prawie wszystko powyżej 42 Jeżeli już coś znalazłam mniejszego to w idiotycznej kolorystyce typu model lady w kolorze szaro-błękitnym Evil or Very Mad

Ja sobie upatrzyłam takie buty http://www.polarsport.pl/index.php/skle ... 49/root,1/ na lekki trekking, łatwe podejścia itp , ale jak na złóść nigdzie nie ma mojego rozmiaru w wybranym kolorze, a w desperacji obdzwoniłam prawie wszystkie sklepy w PL, wymienione na stronie Berghausa :lol:

Co do tematu, nie wiem jak się chodzi po górach w addidasach, ale nigdy w życiu nie pojdę w nie w glanopodobnych lub tzw 'osiołkach', moje biedne stopy drugi raz by tego nie przeżyły

Niestety, nie znajdziesz swojej numeracji. Większość firm nie produkuje tego rodzaju obuwia w wersji damskiej, w mniejszej numeracji. Ponoć kobiety nie chcą podobnych kupować.
Ostatnio kilku turystów miało buty typu glany w górach. Mieli fajny patent aby buty nie obcierały im łydek. Obkleili górną część cholewki i górną część języka plastrami robiąc coś w rodzaju miękkiej poduszeczki.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 7:28 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Lucyna, te buty są i w wersji damskiej, tylko kończą się na rozm. 41 co mnie nie urządza ;)
Ś. moje całkowicie poszły w odstawkę, przydają się tylko czasem na koncertach :bounce:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 8:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
nutshell
Pamiętaj, że te buty nie mają podeszwy Vibramowej. Nie wiem przez to jak z ich przyczepnością. Też myślałem o ich zakupie, ale ta podeszwa mnie trochę zniechęciła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 8:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Z przyczepnością vibramu też różnie bywa, mnie bardziej zastanawia trwałość tej podeszwy, choć w sumie jedno łączy się z drugim. No nic to, jeśli uda mi się kupić te buty to napiszę pare słów na ich temat na forum, bo póki co jedyne recenzje znalazłam w jęz. angielskim.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 9:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
Cytuj:
Pamiętaj, że te buty nie mają podeszwy Vibramowej. Nie wiem przez to jak z ich przyczepnością. Też myślałem o ich zakupie, ale ta podeszwa mnie trochę zniechęciła.

Ja nie mam vibramu i trzymają sie zajebiaszczo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 24, 2009 1:51 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Hmm jestem pod wrażeniem. Przyszły moje zamówione buciki. Mówiąc wprost są śliczne. Byłam w nich na spacerze, bardzo dobrze ułożyły się na stopie, są wygodne i co najważniejsze bardzo lekkie i tak mięciutkie. Prawie tak jak skarpetka. Maą nawet mały otok. Kolorystycznie bardzo ładene, szaro-grafitowe z maleńkimi wstawkami szarego błękitu, który je rozjaśnia. Typowo kobiece, stopa w nich wygląda naprawdę ładnie. Nie miałam gdzie sprawdzić więc rozlałam wodę na płytkach w łazience :lol: i spróbowałam jak będą spisywać się na śliskim podłożu. Miałam z wibramem gorsze.
Te ideały to salomony exit aero.

Po raz drugi skorzystałam z rad tego samego Konsultanta Sprzedawcy z www.polarsport.pl i prawdę powiedziawszy gdyby odbył się konkurs na najlepszego z najlepszych to powinien go wygrać. Prawie rozumiem, jest profesjonalistą ale jedno nie mieści mi się w głowie. Facet potrafi dobierać kolorysycznie sprzęt. Oprócz butków kupiłam plecak i spodnie (dla Brata ale nie dostanie ich, są moje, jakoś je dopasuję) wszystko harmonijnie skomponowane.

Edit
Wróciłam z długiego spaceru z Kretynem po chaszczach. Nowe buty sprawdzają się w warunkach terenowych. Tak jak przypuszczałam ta leciutka podeszwa contagrip jest dobra. Nie wiem jak to będzie wyglądać po dluższym chodzeniu, czy nie zetrze się ale na razie kontrolowany poślizg na glinie nie wyszedł mi. Bardzo wygodne, dopasowane go mojej stopy. Mają stosunkowo szeroki przód, który nie uciska moich "kontuzjowanych" palców. System stabilizujący stopę działa bardzo dobrze. Na szczęście mam wysokie podbicie więc but wydaje mi się bardzo ale to bardzo wygodny. But wykonany jest ze skóry połaczonej siateczką. Bardzo dobra wentylacja, na pewno sprawdzi się w upał.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL