Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 7:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 149  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 05, 2013 10:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Lowa Approach Five Gtx

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 13, 2013 12:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lis 13, 2013 12:27 pm
Posty: 3
szukam niskich butów dla faceta na prezent, nie znam dobrze firmy salewa, ale znalazłam taki model nie wiem czy warto dać tyle kasy za takie buty
http://www.outdoorzy.pl/8732-salewa-buty-ms-mtn-trainer-gtx.html
albo jak nie to może coś takiego
http://www.outdoorzy.pl/8942-salomon-buty-exit-2-aero.html firmę salomon akurat znam.. noi cena zdecydowanie mniejsza..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 13, 2013 1:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:29 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Zgorzelec
na allegro można znaleźć salewy taniej troszkę :)
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... stkie+działy

sam się do nich przymierzam ;)

no i zasadnicze pytanie do czego/gdzie te buty mają słuzyć ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 13, 2013 2:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
monari napisał(a):
szukam niskich butów dla faceta na prezent, nie znam dobrze firmy salewa, ale znalazłam taki model nie wiem czy warto dać tyle kasy za takie buty

Jak się pisze pierwszy post na nowym forum, to się przynajmniej wita - a już szczególnie, gdy post jest taki głupi.
No weź się przeczytaj..
A potem uściślij - jeśli faktycznie interesuje Cie odpowiedź - to może ktoś Ci odpowie:
- niskich w góry? czy niskich do miasta, bo ostatnio pytania o rzeczy do miasta są w cenie? W dalszej części mojej wypowiedzi zakładam, że niskich w góry.
- jeśli więc w góry, to na lato czy na zimę? "Niskie" sugerują, że na lato, tak?
- skoro "nie znasz dobrze firmy Salewa", bo raczej nie znasz się dobrze na sprzęcie górskim - po czym wnosisz, że niskie będą lepsze niż mid lub wysokie?
- podobnie po czym wnosisz, że powyższe Salewy w wersji z Gore-Texem będą lepsze niż bez - w sensie, czy ten wybór jest świadomy?
- sądzisz, że kupowanie drogich specjalistycznych butów bez przymiarki (nie chodzi tylko o długość, ale o szereg czynników powodujących, że dane buty danemu osobnikowi pasują/odpowiadają lub nie), to dobry pomysł?
- dlaczego spośród setek modeli dostępnych na rynku wyselekcjonowałaś akurat dwa powyższe, tym bardziej jeśli jednej z firm "nie znasz dobrze"? Rozumiem, że być może czytałaś o nich i wybrałaś je na podstawie pozytywnych opinii w internecie - w takim razie o co pytasz? Wszak opinii o tych butach, zwłaszcza Salewach, masz w necie wiele, również na tym forum i w tym dziale.
- na podstawie czego ktoś ma Ci powiedzieć, czy dla Ciebie warto wydawać taką kwotę na takie akurat buty? Skąd mamy wiedzieć do jakiego typu chodzenia ich potrzebujesz, albo ile zarabiasz (bo "czy warto" można odpowiedzieć m.in. na podstawie osiąganych dochodów i ich stosunku do ceny butów)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 13, 2013 3:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:29 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Zgorzelec
hhehehh leppy znów w formie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 1:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 1:40 pm
Posty: 2
Jako ,że jestem nowym użytkownikiem tego forum, wypadałoby się najpierw przywitać więc Cześć wszystkim nowym i starszym użytkownikom :)
A teraz do rzeczy . Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem butów,dokładnie tych http://allegro.pl/buty-salewa-ms-mtn-tr ... 50969.html . Chciałbym się Was poradzić,czy są wytrzymałe,czy nadają się do chodzenia w zime (po mieście-są ciepłe ?) przyjąłem do wiadomości,że te buty raczej nadają się do chodzenia w górach latem ,czy są wygodne i co chyba najważniejsze,czy warte są swojej ceny ? Ewentualnie proszę o porady innych butów w tym samym +/- 50zł przedziale cenowym . Z góry serdeczne dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 22, 2013 5:49 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
But na pewno wart swojej ceny. Podeszwa dość wolno się ściera, fajna amortyzacja, dobre tarcie. Czy dobre na zime w mieście ? Powiem Ci jak temp spadną do -10. But raczej dla szerokokopytnych.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 24, 2013 6:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 1:40 pm
Posty: 2
Dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 27, 2013 10:02 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 21, 2013 12:07 pm
Posty: 6
W tym przedziale cenowym sensowne są jeszcze Batesy. Buty wojskowe, ale idealnie nadają się na górskie wyprawy. No i możesz zapomnieć, że coś Ci się w nich zniszczy czy rozleci. Nieprzemakalne, solidnie wykonane i wygodne. Ja już w Batesach od dłuższego czasu śmigam i sobie chwalę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 17, 2013 8:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt gru 17, 2013 7:47 pm
Posty: 6
Co myślicie o tych butach miałem z nimi krótką styczność.Chodziłem w nich po sklepie ok 20 minut i powiem bardzo wygodne.Mogę mieć te buty w bardzo dobrej cenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 20, 2013 5:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 4:52 pm
Posty: 5
Witam wszystkich.
Mam do was pytanie, kupiłem sobie nie dawno buty marki Chiruca. Kupując je przymierzałem w sklepie i gdy dociskałem stopę w przód przy pięcie miałem luz że mieścił się jeszcze palec. Niestety podczas pierwszego krótkiego wyjścia po pewnym czasie zaczęły mnie uciskać w duży palec. Niektórzy mówią że tak się muszę rozchodzić bo są z pełnej skóry nubuk. Co wy o tym myślicie, są za małe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 20, 2013 5:18 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
sierwa napisał(a):
są za małe?


tak

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 20, 2013 5:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:29 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Zgorzelec
może wystarczy obciąć pazurki ?? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 20, 2013 9:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 4:52 pm
Posty: 5
Już krócej nie da się ich obciąć ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 22, 2013 5:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
A mi wpadły w oko Zamberlany Elm
http://8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/b ... lm-gt-lady
w przystępnej dość cenie. Ktoś chodził w Zamberlanach i chciałby sie podzielić wrażeniami?

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 9:12 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt gru 24, 2013 9:07 pm
Posty: 5
Ja moze spytam was,bardziej doświadczonych odmnie co sądzicie o tych butach
3Lata juz w nich chodze i jezeli chodzi o komfort i przemakalność nie mam zarzutów

http://www.sklepszostak.pl/1028,buty-my ... k1082.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 24, 2013 9:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Skoro chodzisz w nich trzy lata, to sam powinieneś chyba wiedzieć najlepiej :D

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 12:08 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt gru 24, 2013 9:07 pm
Posty: 5
Sprawdzają się to fakt, ale jeszcze nie spotkałem kogoś kto by miał te marke butów w schronisku. Buty raczej ,,myśliwskie" - tak je reklamują ale moim zdaniem od Meindl'a nie odbiegają


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 12:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 4:52 pm
Posty: 5
Witam, wytypowałem sobie 4 pary butów, moze ktoś je użytkował lub coś więcej wie na ich temat i mógł by mi poradzić:
1) http://8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/b ... tertal-gtx
2) http://8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/b ... gtx#220257
3) http://8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/b ... -gt#580738
4) http://8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/b ... gtx#569541

Ogólnie chodzi żeby były wytrzymałe.

Może macie jakieś inne do zaproponowania w podobnych cenach.


Ostatnio edytowano Pt gru 27, 2013 12:25 pm przez sierwa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 29, 2013 8:04 am 
Nowy

Dołączył(a): N gru 29, 2013 7:44 am
Posty: 1
potrzebuję POMOCY!
Mam problem z zakupem butów do raków półautomatycznych. Takich butów potrzebuje w Tatry zimą, Alpy latem itp. Na rynku jest bardzo niewielki wybór, mam wrażenie, że zawsze mam do wyboru coś kosztem czegoś (rozmiar, ocieplenie, buty leżakowane, cena itd...). Jestem ze śląska, więc szukałam butów na terenie Katowic i okolic i centrum Krakowa.
Myślę, że jestem w stanie wydać do ok. 1300 zł, chociaż ciężko powiedzieć, ponieważ to wszystko tak naprawdę zależy od buta/okazji. Po długich poszukiwaniach i wielu przymiarkach mam do wyboru:
1. La Sportiva TRANGO S EVO GTX ( https://www.polarsport.pl/buty-la-sport ... -gtx1.html ).
Buty jeśli chodzi o wygodę bardzo mi pasują, firma mi pasuje, tylko, czy to nie jest typowa podstawa do takich
wycieczek i czy one mogą być za zimne? Nigdy nie wiadomo co nas spotka, niekoniecznie zawsze jesteśmy w ciągłym
ruchu. Może są jakieś sposoby, aby takie buty odpowiednio ogrzać i mogły one w pełni spełniać swoje zadanie?
I tu bliźniacze do wyboru - SCARPY CHARMOZ.
2. SALEWA RAVEN COMBI GTX ( https://www.polarsport.pl/buty-salewa-r ... i-gtx.html ) - buty cieplejsze i
twardsze niż poprzednie La Sportivy i Scarpy. Pasowały mi idealnie,
dobrze się w nich czułam, aczkolwiek nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ich temat. Żadnych opinii. Czy ktoś
użytkuje podobne? Czy to dobra firma jeśli chodzi o buty takiego typu?
3. Buty marki AS0LO, nie mam konkretnego modelu na myśli, przykładowo BROAD PEAK
( https://www.polarsport.pl/buty-asolo-broad-peak.html ), są one dostępne w miarę sporym wyborze
w pewnym sklepie SUMMIT w Katowicach.
Problem polega jednak na tym, że są do buty "leżakowane", to znaczy sklep je posiada od kilku ładnych lat,
dlatego są też w atrakcyjnych cenach. Czy ktoś zna temat? Ile buty leżakują w tym sklepie? Czy moge je kupić czy
w związku z tym "leżakowaniem" istnieje jakieś ryzyko? Jeśli tak to jakie i dlaczego? Co się może dziać z takimi
butami?
4. MAMMUT MONOLITH GTX - jakieś opinie? :)

Dodatkowo chciałabym zapytać czy może polecacie coś zupełnie innego? No i... Raki. Co z rakami? Jaka różnica między 10 a np. 12-sto zębnymi? Czy jest to dużo lepszy komfort czy to zależy od osoby i każdy czuje się inaczej?

Pozdrawiam i baaaaaaaaardzo PROSZĘ O POOOMOC! (wypada niedługo otworzyć sezon!)
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: mammut
PostNapisane: Cz sty 02, 2014 1:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 02, 2014 12:30 pm
Posty: 1
Witam. Może chodzi ktoś w butach Mammut Teton? Jak się sprawdzają w Tatrach na dłuższych wyprawach letnich, na śliskich kamieniach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 10:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Nie nosiłem nigdy Mammutów, ale mają raczej słabą opinię. Mammut robi dobrą odzież, plecaki ale nie buty! Taki model nosi/ł zdaje się Profesor.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:41 am
Posty: 2
Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na forum i mam pytanie odnośnie obuwia. Zakupiłem Salewy raven combi gtx i mam mały problem z doborem rozmiaru. Są to moje pierwsze tak sztywne buty dlatego chciałem zapytać, czy w tego typu obuwiu pięta powinna pracować w górę i w dól, czy but powinien być tak dopasowany aby pięta miała cały czas kontakt z podeszwą nawet przy stawaniu na palcach. Dodam może jeszcze że stając na wkładce mam 1cm zapasu. Buty numer mniejsze to będzie 0,5cm. Z góry dziękuję za jakieś porady i opinie. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:13 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Generalnie dobrze zawiązany but nie powinien ryć pięty za bardzo.
Szczególnie techniczne buty sztywne powinny dobrze trzymać piętę, tak żeby nie ruszała się.
Tu sobie można trochę poczytać: http://www.scarpa.co.uk/technical/fit-sizing/

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:19 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Jak dobrze zawiążesz te buty to na pewno nie będą latały; Mam takie same, 1,5 cm zapasu i nic nie lata.
Nie oczekuj od butów tego typu, że będą zachowywały się jak miękkie podejściówki, ale na pewno stopa nie powinna bardzo "latać".

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:31 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:41 am
Posty: 2
Dzięki wielkie za rady. Rzeczywiście wiązanie (sznurowanie) ma tu niebagatelne znaczenie. Wystarczyło, że ścisnąłem to oczko 3F i już jest dużo lepiej. Pięta lepiej siedzi. Pewnie jak przesznuruje całe będzie jeszcze stabilniej. A tak mi się wydawało właśnie że ten 1cm zapasu na wkładce to idealna długość. 0,5cm byłoby trochę mało. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 26, 2014 8:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sty 26, 2014 6:39 pm
Posty: 1
Witam wszystkich Forumowiczów! :)
To mój pierwszy post tutaj. Przeczytałam jakieś 5 pierwszych stron tego wątku i ostatnią, a na więcej nie miałam siły ;)

Planuję kupić buty trekkingowe i potrzebuję Waszej pomocy ;)
Przeznaczenie: Tatry w okresie lato, jesień (ok. 2-3 wyjazdy w ciągu roku)
Cena: kwestia drugorzędna, ale fajnie by było znaleźć coś dobrego do 500zł

Zależy mi na tym, żeby dobrze trzymały stopę, podeszwa nie ślizgała się na śliskich skałach, miały osłonę na czubach, były nieprzemakalne (jaka potrafi być pogoda w Tatrach latem i jesienią chyba każdy tu wie...), wygodne i oddychające.

Będę wdzięczna za każdą radę i opinię :)
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 02, 2014 10:55 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
Witam potrzebuje lekkiego wsparcia w ciężkim temacie : ) Potrzebuje wybrać buty niestety z pośród paru modeli + jestem mega ograniczony wielkością wkładki miejskie standardy to 33cm czyli Treki by się przydały 34 a że stare mi się rozeszły a w Czwartek się wybieram w Tatry potrzebowałbym paru nierzetelnych opinij he he :) COLUMBIA LIFTOP II (MUD) & ( COLUMBIA BUGABOOT PLUS II ) Korzystał ktoś z tego jakie wrażenia?! Z mojej strony dodam że jak dla mnie to tylko ten 1 1cm zapasu jest na korzyść tych modeli druga opcja to LOWA RENEGADE GTX MID tylko tutaj mam na styk wkładka 33 cm i nie za bardzo bym chciał żeby to mi zrujnowało wyjazd :shock: Z góry Dzięki za feedback ! :D

Piątka!

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 03, 2014 4:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 30, 2014 6:45 pm
Posty: 2
Bardzo proszę o radę. Potrzebuję na JUŻ buty do turystyki zimowej wysokogórskiej. Bardzo szybko marzną mi stopy, bo mam problemy z krążeniem. Mam do wyboru buty ze śrdeniej grubości ociepliną Primaloft (buty Tecnica) a drugie z Goretex (buty Lowa). Sprzedawca twierdzi, że i jedne i drugie przeznaczone są do tursystyki zimowej i wspinaczki lodowej.
Jestem totalnym laikiem póki co, bo dopiero "schodzę" z wypożyczonego sprzętu.
Proszę o pomoc bardziej doświadczonych :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 03, 2014 10:59 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
Wsparcia nie było hehe ale pytanie głupie i źle skonstruowane to już inna sprawa Ha Ha : ) :D

Wybór padł na MERRELL MOAB POLAR WP Zobaczymy jak się sprawdzą biorąc pod uwagę że nie będę miał możliwości chociażby minimalnego rozchodzenia :)
Postaram się napisać co nieco o tych butach jak wrócę.

Piątka!

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 149  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL