Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 8:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Ali - nie wiem jak Ty, ale mi waga kurtki nie przeszkadza szczegolnie gdy noszę ją na plecach. Przy czym ja z reguły mam sporo zbędnych przydasiow i jestem zwolennikiem Heavy & Slow. A kurtkę polecałem głownie z powodow zawartej w moim wcześniejszym poście konkluzji - nie da się pogodzić lekkiej kurtki na lato, ktora większość czasu ma leżeć w plecaku (tu używam ME Particle, ktory waży 295 gram) z taką, ktorą i tak od wyjścia z samochodu noszę na sobie i ma zabezpieczać przed wilgocią, zimnem i pozwalać mi na komfort nietroszczenia się o jej wytrzymałość. Mając na uwadze te parametry ta jest wręcz świetna. Nie kosztuje też tyle co topowe kurtki z GTX Pro i jest średnio tańsza od jedną trzecią przy zachowaniu bardzo dobrej jakości.

No, ale jak już wspomniałem - każda pliszka własny ogon chwali - staram się pisać w sprzęcie od długie czasu jedynie, o rzeczach, ktore naprawdę znam, znosiłem i sprawdziłem na własnej skorze i za własne pieniądze.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
adhezja
ja polecam Ci ta-
http://www.berghaus.pl/?s=produkt&id=43 ... dukt=&sz=1
ja mam wersje meska-jest bardzo dobra
uzywam ja ponad rok


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Coż Ali - punkt dla Ciebie, ale model Guide jest w sprzedaży z niewielkimi zmianami i ceniony w opisach właśnie z wymienionych przeze mnie powodow. I polecam go ze szczerym sercem każdemu kto i tak większość czasu nosi kurtkę na grzbiecie. Może jest tu też rożnica w klimacie - w Szkocji na prawdę rzadko sam softshell się sprawdza bo wilgotniej.

edit: się nie da :!: :P

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2011 10:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
adhezja napisał(a):
...mam ciężką i duża w spakownaiu Alvike Losara (950g)...

Że cięzka i duża wiadomo.
A tak z ciekawości, bo juz prawie że miałem do sklepu jechać, ale pomyślałem że jednak ZA ciężka, to co poza tym co o niej piszą to prawda? Bo z tego co czytałem:
a) nieprzemakalnośc na poziomie sztormowca
b) oddychalność OK,
c) trwałość - nie do za...nia
d) cena jaka jest każdy widzi - krótko mówiąc przystępna.
Wady wymieniłaś: dziwnie obfity krój i waga.

Aktualnie szukam jednak jakiegoś kompromisu wagowo/cenowo/jakościowego.
Rzeczy z GTX paclite raczej odrzucam, ze względu na c), to bardzo dobre rzeczy na letnie wycieczki gdzie kurtka brana jest "na wszelki wypadek", ale ja szukam kurtki "uniwersalnej". Lekkie i klasowe gore texy 3L czy 2L odrzucam ze względu na cenę. Guida jednak też, oprócz tego że dla mnie za drogi, jest faktycznie za ciężki, gdybym szukał czegoś w stulu Guide'a to bym kupił Alvika'ę właśnie - jednak ponad dwa razy tańsza. Chyba że z tym a b c to ni ejest prawda, jestem ciekaw Twojego zdania?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2011 12:05 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
ja ja mam od 2006roku (albo 2005 hm) i moja była nieprzemakalna w większości przypadków, chociaz ostanio przy schodzeniu w deszczu z Krzyznego troche jednak mialam polar pomoczony pod nią, ALE:
- zalożyłam ja juz na nieco mokry... bo szybko jej nie załozyłam.
- machałam sporo rękami, bo tam czasem na czterach szłam -z otwartymi na maksa wywietrznikami (a duze sa, fajne, pomagaja wybitnie na podejsciach - jak nie pada - wiec na bank mi tamtedy tez nakapało
- sie pociłam jak mysz w ukropie pod za ciezkim plecakiem ;/
poza tym ona juz byla jednak kilka razy prana... bez impregnatu.

trwała jest wg mnie bardzo.
i przeciwwietrzna porządnie :)
oddychalnośc mi odpowiada, ale nie mam do czego porownać za bardzo, poprzednia kurtka to była jakas nylonowa, w porownaniu z folią- rewelacja :P tzn. w porownaniu z polarkiem nieco gorsza ;)

te 950g to ma rozmiar M - wg wagi towarowej domowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2011 12:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Dzięki! :)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2011 12:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 12:53 pm
Posty: 92
adhezja napisał(a):
...rozgladam sie za lekką kurką nieprzemakalną, taka do góra 500g, głownie na lato w górach. mam ciężką i duża w spakownaiu Alvike Losara (950g), a po tegorocznym noszeniu cięzkiego wora marzę o lżejszych rzeczach.
i tak sie gryze póki co miedzy takimi:
1) PreCip Marmota (340gram) http://siulagrande.pl/Kurtka_WMs_PreCip_Marmot-811.html
2) TNF Resolve jacket (500g) http://www.ceneria.pl/Kurtka_Resolve_Ja ... ownaj.html
3) TNF Venture jacket (379g) http://www.cerrotorre.pl/product-pol-77 ... acket.html
/membrana: HyVent 2.5L Entrant EC
ok 30.000mm H2O/m2) - czy to są realne parametry... ktos wie co z oddychalnoscia..?)

i jeszcze zastanawiam czy nie warto wydaj wiecje kasy na jakiąś z paclite np? czym to sie rózni? to jest dobre? http://www.cerrotorre.pl/product-pol-19 ... alist.html

jakieś inne polecacie?

pare zdan o zuzytym precipie: mam go juz przeszlo 5 lat - i to jest kres tej kurtki jako kurtki gorskiej - przeciera sie laminat na rekawach, tuz przy sciagaczach, odkleja sie tasma zabezpieczajaca szwy, rozwarstwia sie laminat/membrana w kapturze. Mozna powiedziec - dziadostwo, ale tak nie jest. Kurtka byla intensywnie eksploatowana, na grzbiecie ok 120 dni w roku, a dodatkowe prawie 100 spedzala zwinieta (raczej zmotloszona) na dnie plecaka, ktory byl noszony praktycznie codziennie do pracy. Czesto ladawaly na niej ksiazki lub dokumenty wazace kilka kilo. Byla uzywana jako ochrona przed wiatrem, deszczem, gradem, sniegiem, najczescie pod miejskim plecakiem noszonym codziennie do pracy o wadze 4-8kg (pajak, deuter, alpin's, no-name), kilka razy pod ciezkim plecakiem transportowym a i na nartach w niej bylem. W zimie uzywalem jej czesciej niz gore 3L, bo lzejsza, dopiero jak bylo <-10*C gore wracalo do lask. Problemy, ktore opisalem powyzej wystapily tak jakos po 4,5 roku wytrzymala bezproblemowo (szacuje 500 dni zadowolenia za €100 - bo tyle kosztowala). W podroze byla zabierana zamiast parasola - meska wersja jest dosyc workowata, wchodzi na marynarke :wink: . Rzepy, szwy, sciagacze, zamki - wszystko nadal w stanie dobrym lub idealnym. Mimo, ze nie sprawia wrazenia 'pancernej' to na ramionach i plecach material caly, lekko zmechacony w miejscu, gdzie ociaral sie system nosny na plecach - do jakiegokolwiek przetarcia jeszcze daleko! Bezproblemowe pranie jak dla kurtek membranowych (ale recznie), szybko wysycha (nie robilem tego za czesto). Mimo, ze powoli widac jej kres - nie wyrzucam, przyda sie na dojscie do samochodu, czy jako takie 'byle co' od wiatru czy mzawki.
Z nastepcow polecam ew:
http://www.montane.co.uk/products/women ... jacket/299 - kiedys byla w PL do kupienia pon. 500PLN
zas z Marmota - Minimalist jest kurtka lepsza od ..., ale chyba tez drozsza.

_________________
Tomcio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 31, 2011 10:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
grubyilysy napisał(a):
Znaczy się - masz go?
Nie, ale znam kogoś, kto ma i chwali sobie. Ja mam innego Pac Lite'a - tego: http://www.unterwegs.biz/arcteryx-alpha ... 96870.html
grubyilysy napisał(a):
Sęk w tym, że jak trzymałem w rękach cokolwiek z paclite'a, to odnosiłem wrażenie, że na mnie wytrzyma dwa wyjazdy. Mylę się?
Nie, nie mylisz się. To nie jest kurtka uniwersalna. To raczej jest do noszenia w plecaku, jako awaryjna. Trzeba mieć jeszcze jedną - wytrzymałą, na ciężkie warunki. A tak na prawdę, to każda się podrze, jak masz pecha.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 1:21 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 107
Lokalizacja: Kraków
Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytania:
- jaka jest nazwa tej kurtki
- ile jest warta ta kurtka
http://allegro.pl/kurtka-the-north-face ... 32503.html

_________________
http://www.facebook.com/koralus.pawel


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 6:53 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Ja po wymianie wora (wielkiego plecaka) na plecak szukam teraz przeciw deszczówki która oddycha (w tym roku poza nią muszę jeszcze kupić długie spodnie takie wiosna-lato-jesień ale to w osobnym wątku) - myślę nad dwoma Marmotami generalnie (bo raz że dużo dobrego słyszałem, dwa że kilku znajomych używa kilku ich rzeczy i sobie chwalą) - więc myślę nad PreCipem albo dopłatą do Minimalista

Cena 2x większa bo Minimalist to jakieś 800zł a PreCip ze 400zł (chociaż da się znaleźć i za ok 300zł jak komuś podejdzie rozmiar i kolor na przecenie ;) ) - dotychczas chasałem z takim zwykłym cienkim "ortalioniakiem" (czy czymś w tym stylu), albo z taką "pałatko-folią" której oddychalność wynosi 0 i człowiek się gotuje pod tym nawet jak wali po nim prawie gradowym deszczem - dla przykładu w tym roku mimo że było ciepło to przed samym Ciemniakiem zlało nas ulewnym deszczem od którego marzły ręce, a ja i tak się pod tym foliakiem gotowałem ;) Tak więc po prostu przyszedł czas kiedy większość sprzętu ekono chcę wymienić na coś bardziej odpowiedniego ;)

Czy PreCip jest sporo gorszy od Minimalista? Po tym co Tomcio napisał to chyba PreCip by mi wystarczył, ale jeśli różnica jest znaczna to się "szarpnę" i dopłacę - a zależy mi na opiniach osób które coś o tych kurtkach mogą powiedzieć (np jak Tomcio) bo to że katalogowo jest wyżej to nie ma dla mnie znaczenia - nie chodzę na lans po Krupówkach :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2011 9:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Minimalist jest na Gore... To różnica, jak dla mnie znaczna...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 6:03 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Tzn wiem że jest na Gore ale po prostu nie mam osobistego doświadczenia z porównań obu materiałów dlatego właśnie pytam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 8:35 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 1:26 pm
Posty: 111
Mariusz888Nie wiem, jak w rzeczywistości wygląda Minimalist, ale PreCip'a mierzyłem, i jego krój to taki worek na ziemniaki. Ja zmieściłbym się w tej kurtce 2 razy. Jeżeli szukasz czegoś lekkiego to może TNF Venture. Mam już tą kurtkę jakiś czas i jeszcze jej nie zajechałem (kurtka wygląda na bardzo delikatną, ale w rzeczywistości jest bardzo wytrzymała)

_________________
"Wielki wysiłek, strach i cierpienie usuwają z nas wszelkie nieistotne plewy" Wojciech Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 11:04 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Nie no oczywiście, że jestem otwarty na inne propozycje niż te które wymieniłem :) w końcu ubieram się dla wygody a nie znaczka :D odnośnie "worka" to może po prostu mierzyłeś za duży rozmiar? Ale dzięki za propozycję - zaraz o niej czegoś poszukam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 11:17 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Jeśli rozmiar pasuje to tu masz dobrą okazję:

http://8a.pl/page,produkt,id,6421,mica-se.html

O kurtce pisałem kilka postów wyżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 4:25 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
No niestety XL nie przejdzie - ostatnio w E-pamirze mierzyłem L bo robiłem podejście do przecenionej ostatniej sztuki Minimalista ale się okazało że mają w innym sklepie i jest zarezerwowana. Niemniej od razu pan mi powiedział że wizualnie raczej będzie za duża jak zna rozmiarówkę Marmota i przymierzyłem inną ich L i za duża - w XL to bym utonął ;) Myślę że M to jest max, a kto wie czy nie S - ale to już tylko z mierzeniem bo inaczej to wróżenie z fusów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 4:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Tutaj masz M, trochę drożej ale nadal w miarę tanio:

http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... armot.html

W porównaniu do Precip i Minimalist, Mica jest dwa razy lżejsza.
Od ... ma lepszą membranę
a od minimalista jest prawie dwa razy tańsza.
Sama membrana nie wydaje mi się ustępować gore packlite (miałem wcześniej) ale testów laboratoryjnych nie robiłem.
Co do rozmiaru to ja mam 174cm/65kg i M jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 5:46 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Stwierdziłem, że jak atakować temat to może szarpnę się na Minimalista - przejrzałem masę sklepów i wniosek jest jeden... wszędzie są tylko czarne i czerwone - nie wiem osochosi? :roll: :roll: Tzn wiem, że to detal ale jestem estetą i lubię mieć "dopasowany kolorek" - w Polarspocie w Krk na stronie mają fotkę z takim pomarańczowym, którego Marmot nie ma już na stronie - zadzwoniłem i "tylko czarne i czerwone" niestety... na liście dostępności w ogóle nie mają tego koloru, ale jest szary którego Marmot też już na stronie nie ma.

Dlatego orientuje się ktoś gdzie można dostać tego Minimalista w tym pomarańczowym kolorku? A jak nie to w niebieskim? Bo wszędzie jakby to jakaś zmowa była, są tylko czerwone i czarne... ;) W ogóle to są 2 kolory które królują też w odniesieniu do innych kurtek/ producentów/ które są dostępne w sklepach... jakaś mega maskara jest ;) to samo np PreCip - abstrahując od jakości kurtki to kolorów Marmot ma dla niej bardzo dużo a w sklepach co? Czarny, czerwony i od czasu do czasu jakieś niedobitki zielonego i szarego...

Spiochu - dzięki za linki. Jeszcze nie wiadomo czym się skończy, ale fajne promocje wynalazłeś. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 8:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
to może szarpnę się na Minimalista


Cytuj:
Jeszcze nie wiadomo czym się skończy


Powiem Ci tak. Ja nie zamieniłbym mojej kurtki (Mica) nawet na dwa Minimalisty. Ale zrobisz jak będziesz chciał. Jeśli masz sporo kasy to niezależnie od wyboru pamiętaj by do miasta używać jakieś bardziej pancernej i estetycznej kurtki. Użytkując packlite tylko w górach nie zniszczy się go częstym praniem i nawet najlżejszy model posłuży długo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 6:20 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2011 8:10 am
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków, Żywiec
Nie no na miasto to mi raczej nie potrzebny, z uwagi na to że po mieście i do pracy (i czasem po niej jak jeszcze mam jakikolwiek czas ;) ) biegam w płaszczu, który mi lepiej pasuje do reszty ubioru niż kurtka :) A mica też jest albo pomarańczowa S lub L, czyli jak zawsze nie ma M , albo M jest czarna - ale rozważam ją właśnie chociaż wolałbym coś z zestawu żółty/ pomarańczowy/ niebieski (tak tak wiem - pitolę o tych kolorach jak baba :twisted: ). Ale propozycja z tą Micą jest fajna i dlatego napisałem "nie wiadomo jak się skończy" :)

Po za tym czy ja wiem czy miasto jest dla kurtki znowu takie ekstremalne w porównaniu do gór? A co jak co - na ProShell'a kasy nie mam, a i nawet gdybym pozbierał dłużej to nie widzę sensu na takie ekstremalne rozwiązania w moim przypadku ;)

EDIT:
Wysłałem jeszcze w tej sprawie wczoraj emial do Polarsportu i zobaczymy co odpiszą :)

EDIT 2:
Dostałem odpowiedź z Polarsportu - przyznam, że rzeczową. Poszedłem dziś tam w tej sprawie i jednak pomarańczowego nie ma i nie będzie - ale był niebieski, który też mi pasuje, Pan podał mi L i myślałem, że będzie za duża, przymierzyłem też czerwoną M i okazało się że L jednak lepsze - takie powiedziałbym idealne tak więc wyszedłem stamtąd z niebieskim Minimalistem i doposażyłem się jeszcze w spodnie Marmot Scree


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Hi-tec kurtki
PostNapisane: Pt paź 28, 2011 1:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 2:32 pm
Posty: 1
Witam,
mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tych dwóch modeli kurtek:
1. http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... ATIS-.html cena: 330 zł

2. http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... ATIS-.html cena: 240 zł ( w innym sklepie)

którą z tych dwóch lepiej kupić? bo niestety w rozsądnej cenie w sklepie znalazłem tylko te dwie a przez internet nie chce kupować bo wole przymierzyć. To ma być kurtka do chodzenia na codzień jak również na wakacyjne wypady w góry. Od razu mówię, że budżet to maksymalnie 330zł na dodatek poszukuję kurtki całej czarnej o podobnym kroju jak te dwie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 8:32 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 19, 2011 2:14 pm
Posty: 9
kriso napisał(a):
Witam,
którą z tych dwóch lepiej kupić?

Mam kurtkę Hi-Tec i jest całkiem fajnie wykonana. Jeśli chcesz ją brać również w góry to weź model Missouri, ma membranę z lepszymi parametrami. W mieście pewnie nie zauważysz różnicy, ale jak ci się trafi ulewa w górach, to będzie się lepiej sprawować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
A ja ciągle kurtki szukam....
Ktoś może wie ile waży Alvika Czarnohora?
Producent sprytnie nie podaje wagi...

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
A nie wolałbyś softa?

JA kurtki już nie noszę wcale. Pelerynka starcza.


Ostatnio edytowano Wt gru 27, 2011 10:06 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Jestem tradycjonalistą...
Zresztą - lubię tego mojego dwudziestoletniego polara.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Polar i tak Ci się przyda.

Serio sosft jest dobry bo w odróznieniu od polara jest nieprzewiewny.

Zawsze to mniej noszenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:28 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 5:33 pm
Posty: 203
Mam do sprzedania kurtke reggaty,przywiozlem z UK..rozmiar na wzr 175 cm i maks 100 w klacie....kurtka mozna powiedziec ze nowa...membrana isotex...jak na magiczna membrane dobrze oddycha,testowana przezemnie,,,cena powiedzmy z 60 zeta... aaaa kolor hmmm podchodzi pod coyote brown :), jest lekka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
kilerus napisał(a):
Polar i tak Ci się przyda.

Serio sosft jest dobry bo w odróznieniu od polara jest nieprzewiewny.

Zawsze to mniej noszenia.

Jakoś tak przyzwyczaiłem się do mojego zestawu standardowego (bielizna+polar+kurtka+w_zimie_polar_na_zapas) i eksperymentował będę ostrożnie.
Soft może i by coś wniósł, ale ja się cholernie jednak pocę na podejściach i nie wiem jak by się ten Soft sprawdził, w każdym razie - póki co kupuję nową kurtkę, a nie zmieniam "technologii ogólnej"..

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Ostatnio edytowano Wt gru 27, 2011 10:41 pm przez grubyilysy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ali7 napisał(a):
Nie wiem, ale mam Thora, prawie kilo.

Z tych powodów nie kupiłem wcześniej Losara.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2011 10:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ali7 napisał(a):
Kurtkę (lekką) noszę w zasadzie tylko w plecaku w razie dupy.

A co jeżeli owa "dupa" to zadyma ze śniegiem padającym poziomo? To mnie między innymi pociąga w rozwiązaniach "pancernych" że można w nich przetrzymać bez specjalnej napinki także ostrzejsze dupówki.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL