Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 3:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 12, 2012 11:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Z rabatem wyjdzie taniej ;) Akurat mieli czarny z granatowym suwakiem, kolorystycznie super, o wiele ładniejszy niż wersja standardowa. mieli też Tore II kurtka super, tylko ta cena.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 12, 2012 11:29 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Jacek napisał(a):
Z rabatem wyjdzie taniej ;) Akurat mieli czarny z granatowym suwakiem, kolorystycznie super, o wiele ładniejszy niż wersja standardowa. mieli też Tore II kurtka super, tylko ta cena.


Yeti cały czas podwyższa standard, a ich ceny są naprawdę umiarkowane w stosunku do innych producentów. Popatrz sobie na ceny Robertsa to stwierdzisz, że Yeti wcale nie ma tak drogo. A kurtka Torre II wygląda wcale nie gorzej niż Asterion Robertsa, którego używam od 3 lat i którego sobie bardzo chwalę.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 12, 2012 11:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Zgadza się, w stosunku do Robertsa jest zdecydowanie taniej, Torre II wygląda super, leży fajnie "dopasowany krój", mierzyłem wersję z przedłużanymi rękawami, dłuższa z tyłu, garda i kaptur rozwiązanie super.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 8:54 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
ale z cenami śpiworów zimowych to ich pogrzało, kosmiczne są

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 10:01 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
semow napisał(a):
ale z cenami śpiworów zimowych to ich pogrzało, kosmiczne są

Kosmiczne? Wydawało mi sie na kfg, że można dostać je w fajnej cenie jednak... w takim razie ile zapłacę za cumulusa komfort -15 st.C, 900 g puchu minimum 700 CUI, Pertex z dobrym DWRem, waga całkowita < 1,5 kg? Bo Yeti coś takiego zaoferował Nam za coś w okolicach 800 zł. Dokładnie nie pamiętam, ale może nutshell kojarzy. Długość psiwora nie przekraczająca 185 cm.

EDIT: Literówka

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Ostatnio edytowano Cz gru 13, 2012 2:11 pm przez PrT, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 10:02 am 
No faktycznie ceny nie sa powalające w porównaniu do innych firm ale od Cumulusa prawie stówę droższe....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 10:05 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
semow napisał(a):
ale z cenami śpiworów zimowych to ich pogrzało, kosmiczne są


Jako członek KW Warszawa akurat kupiłem śpiwór z dużą zniżką. Zrobiliśmy zamówienie grupowe na kilkadziesiąt tysięcy i Yeti dało nam 37% rabatu więc cena była już przyzwoita.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 10:42 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Na takiej samej zasadzie, Alaska 900, komf. -17, 1380 g wychodzi ~650 zł

Zakładam, że jak się chce to można dostać podobne rabaty i w Yeti i w Cumulusie

Porównajcie sobie ceny wyjściowe z dobrym puchem gold 860 cuin ;)

Nie wiem czemu mi blokuje w pracy stronę yeti jako malicious...

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 1:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
No ale tutaj nie chodzi o "taką samą zasadę" czy porównywanie cen obiegowych... wiemy, że na imprezach typu kfg czy kolosy Yeti ma super dobre promocje i mogę kupić śpiwór w przytoczonej cenie bez problemu... pytanie czy z Cumulusa również? nie twierdzę, że nie... jedynie pytam... jasne, że wolałbym puch 860 ale cenowo był wyraźnie droższy a jedynie 100 g lżejszy bo i o 100 g puchu mniej w nim było co logiczne...

Co do Alaski 900 to super tylko cena sklepowa 1000 i nie wiem czy uda się wyrwać taniej... co do Yeti mam taką pewność... poza tym puch 680 w przypadku Yeti deklarują 700... niby różnica nieznaczna, ale jednak...

Ja z Cumulsa najchętniej kupiłbym Teneqa 700 tylko pytanie za ile można go mieć?

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
PrT napisał(a):
poza tym puch 680 w przypadku Yeti deklarują 700... niby różnica nieznaczna, ale jednak...

W standardzie wszystko mają 700, za dodatkową opłatą masz 860 i różnica podobno jest.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 1:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
PrT napisał(a):
komfort -15 st.C, 900 g puchu minimum 700 CUI, Petrex z dobrym DWRem, waga całkowita < 1,5 kg? Bo Yeti coś takiego zaoferował Nam za coś w okolicach 800 zł.

Yeti na KFG podał dwie ceny za ww. śpiwor, 700 zł i 760 zł o ile mnie pamięć nie myli, różnica była w długości.
Co do Cumulusa to zapewne można się dogadać, ewentualnie trochę potargować ;) W każdym razie ceny na KFG bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, trzeba będzie pomyśleć o jakimś sprytnym psiworku na kolejnej edycji :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 1:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
PrT napisał(a):
No ale tutaj nie chodzi o "taką samą zasadę" czy porównywanie cen obiegowych... wiemy, że na imprezach typu kfg czy kolosy Yeti ma super dobre promocje i mogę kupić śpiwór w przytoczonej cenie bez problemu... pytanie czy z Cumulusa również? nie twierdzę, że nie... jedynie pytam... jasne, że wolałbym puch 860 ale cenowo był wyraźnie droższy a jedynie 100 g lżejszy bo i o 100 g puchu mniej w nim było co logiczne...

Co do Alaski 900 to super tylko cena sklepowa 1000 i nie wiem czy uda się wyrwać taniej... co do Yeti mam taką pewność... poza tym puch 680 w przypadku Yeti deklarują 700... niby różnica nieznaczna, ale jednak...

Ja z Cumulsa najchętniej kupiłbym Teneqa 700 tylko pytanie za ile można go mieć?

praktycznie dla każdego -30% od cen detalicznych:
http://www.forum.outdoor.org.pl/znizki- ... #msg162873
idą też co jakiś czas zamówienia z KWW

różnica jest taka, że nie ma ich na takiej imprezie jak KFG

śpiwór z taką termiką, o jaką pytaliście, komf. -17 z wagą 1170 g cena detal 1200 zł, po zniżce 800 zł

no i tak na marginesie, różnica w wadze może nie jest tak istotna jak wielkość po skompresowaniu takiej wagi puchu i materiału

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 2:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Jacek napisał(a):
W standardzie wszystko mają 700, za dodatkową opłatą masz 860 i różnica podobno jest.

Jacku... wiem, że Yeti ma standard 700 i właśnie o to mi chodziło... generalnie przesłanie całego zdania było takie, że Cumulus z śpiworze Alaska deklaruje puch 680 CUI a Yeti w oferowanym nam mówił o puchu 700 CUI... To, że mają wersję golden tj. 860 CUI, za dodatkową opłatą to wiem... ;)

semow napisał(a):
no i tak na marginesie, różnica w wadze może nie jest tak istotna jak wielkość po skompresowaniu takiej wagi puchu i materiału

Słusznie... wiedziałem, że pominąłem jakiś istotny aspekt... A co do tej zniżki -30% to fantastyczna... tylko skoro nie jestem użytkownikiem outdoor to przeca nie będę się starał o zniżkę bo i jak? :) Chyba, że po znajomościach się uda... ;)

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 4:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
uysy coś przebąkiwał, że chce sprzedawać cumulusa prime 700, ale nie wiem czy to jeszcze aktualne... ja budżetowo na ten sezon wyłapałem eksplo pamir za 450 zł i zobaczymy czy da radę :P

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 5:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Póki co badamy rynek, ale jak się uda to w nadchodzącym roku chcemy coś porządnego na zimę kupić... jbc będziemy się dogadywali za kulisami... ;)

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2012 10:21 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Ja na przyszłe lato też chcę jakiś lżejszy śpiwór kupić. Zastanawiam się nad czymś o komforcie w granicach -17 stopni. Mój Yeti Igloo II 1300 w tym roku w Pamirze okazał się za ciepły, a swoje jednak waży i zajmuje też trochę miejsca w plecaku mimo, że na puchu 860. Jak będę coś słyszał o zorganizowanych zakupach albo dobrych promocjach to na pewno dam znać.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 10:43 pm 
A tak wracając do swetrków to yeti narazie nie przyjmuje żadnych dodatkowych zamówień na kaptury ,a na wiosnę mają zacząć szyć wersję damską z zintegrowanym kapturem -ciekawe na ile będzie podobna do Pajaka ,czy Cumulusa??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2012 9:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Sądząc po tym, że w torre udało się zrobić bardzo fajny kaptur, jest szansa że będzie ok.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL