Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 21, 2008 9:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
tylko deuter guide ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 21, 2008 9:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
tylko biały Elios!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 21, 2008 9:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
jak Elios to tylko niebieski !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 21, 2008 10:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Tylko najpierw przymierz pod obciążeniem.
Bo może się okazać, że wyjdziesz z całkiem innym modelem.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 21, 2008 11:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 10, 2008 4:21 pm
Posty: 345
Lokalizacja: W-wa
Endrju napisał(a):
Potrzebuję plecaka średniego, zarazem na jednodniówki jaki max. dwutygodniowe wyrypy.
To zalezy gdzie chesz przez te 2 tygodnie nocowac. Jak pod namiotem, gdzie musisz wziac wiecej rzeczy. Czy nawet jak w schronisku, ale zima to tez trzeba zabrac cos wiecej. Wtedy dobrym wyborem jest Deuter Guide 45 +10. Jest pojemny, ale na jakies krotkie wycieczki tez z nim mozna jeszcze chodzic.
Jesli lato i zabierasz malo rzeczy to wtedy pewnie mniejszy. 35 + komin powinno wystarczyc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 23, 2008 1:04 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
Czesc
Jesli bierzesz sprzet biwakowy czy jakis wspinaczkowy albo zimowy na te dwa tygodnie to guide 45 + 10 powinien wystarczyc
Jesli nie to ta 35 wystarczy. Jak sie oczywiscie oszczednie pakujesz :)
Na guide 45 nie mozna narzekac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 23, 2008 12:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 11:25 am
Posty: 307
Lokalizacja: Kraków
Endrju napisał(a):


ja mam aircontact 45+10 i polecam , jak dla mnie bardzo uniwersalny- biorę go na 1 dzień w góry jak i również miałem np na Krymie(8dni)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 23, 2008 2:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 3:57 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Kielce
Kurcze nie wiem. Ale skłaniam się raczej ku guide 35. Bo 45 nie jest juz niestety na moje progi cenowe. Chociaż to się pewnie zdecyduje jak go zobaczę , przymierzę na obciążeniu.. Plecaka się przecież nie kupuje co sezon.

_________________
https://www.facebook.com/PortugalTripExtreme2013 <------ Wyprawa rowerowa z Polski do Portugalii
http://www.pomagamoli.pl/ <------ Akcja Pomagam Oli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 23, 2008 3:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Endrju wielkość 35 + jest idealna. Pogadaj z Golanmacem.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 23, 2008 10:56 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
Endrju napisał(a):
Ale skłaniam się raczej ku guide 35. Bo 45 nie jest juz niestety na moje progi cenowe
Deutery nie sa tanie, ale to dobre plecaki. Obejrzyj w sklepie obie wielkosci. Zaleta 45 + 10 jest to, ze jest pojemny, ale jak nie jest zaladowany do pelna to da sie z nim jeszcze wygodnie pochodzic, bo mozna go skompresowac i nie jest za duzy. Zobaczysz go w sklepie to bedziesz wiedzial czy da sie go wygodnie nosic.
Wybor i tak bedzie zalezny od tego co chcesz w niego spakowac. Zobacz ile to objetosciowo wychodzi i potem sprawdz w jaki plecak sie zmiescisz.
Wejdzie w 35, wez 35. Nie wejdzie, wez wiekszy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 23, 2008 11:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Endrju napisał(a):
Ale skłaniam się raczej ku guide 35

Ja mam guide 35 ... jak na moje potrzeby (wycieczki jedno, góra dwu dniowe) jest nawet za duży ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 9:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Bo właściwie trzeba by mieć ze 3 plecaki - jeden mały do 20 litrów (na szybkie letnie, łatwe wejścia przy zapowiadanej ładnej pogodzie, gdy bierze się niewiele więcej niż trochę prowiantu), drugi jakieś 25-30 litrów (na letnie dłuższe - ale cały czas jednodniowe - wycieczki, przy nieustalonej pogodzie, albo gdy trzeba zabrać więcej sprzętu), trzeci 35-45+ litrów (na 2-3 dniowe letnie lub jednodniowe zimowe, gdy sprzętu jest dużo więcej). No, plus czwarty, wyprawowy plecak, o pojemności 70-90 litrów. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 9:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Ali7 napisał(a):
Mówiąc szczerze zimą mam dużo mniej w plecaku.

Też prawda.
Tylko mi chodzi np. o sytuacje, gdy w danej chwili jest Ci gorąco, przygrzewa słońce i większość zimowego ubioru jest zbędna i można ją włożyć do plecaka, zostając w samym SS czy polarze, bo w kurtce się ugotujesz. Ale przecież musisz ją mieć, bo za chwilę, w cieniu albo na postoju, będzie zimno. Albo gdy bierzesz dodatkowy polar czy nawet kurtkę puchową. To wtedy pojemniejszy plecak jest nie od parady. Ale ogólnie wiem o co Tobie chodzi i też masz rację, pozostańmy więc przy tym, że 35-45+ litra przyda nam się na 2-3 dniowe wycieczki. :)

Edit:
No i chodziło mi o sytuacje, gdy tego sprzętu (raki, czekany, kask) nie masz - jeszcze lub już - na sobie - wtedy trzeba go gdzieś upchać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 9:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Oczywiście, ja tym bardziej nie będę, tym bardziej że w górach jestem o wiele, wiele rzadziej. Tak sobie tylko teoretyzuję. Mam Cruise24 i jest trochę mało pakowny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 9:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ali7 napisał(a):
jak się pozbędę nawyku zabierania sterty niepotrzebnych gratów.


Nie pozbędziesz. Zawsze będziesz miał przed wyjazdem wizję: To WSZYSTKO się przyda :lol: :lol: :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 9:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jak ptak ( podleciałem z 20 cm do góry ) czułem się w schronisku pod Triglavem jak ściągnełem 17 kilogramowy plecak :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 10:04 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
leppy bo 24 to trochę malo . Taki 45 pozwala na spakowanie się na jednodniówkę bez najmniejszego problemu. Na 2-3 dniówkę też.
Oczywiście wtedy co się da na zewnątrz to trzeba na zewnątrz.
Czyli kask niestety podynda,a kurtka w upalną godzinę też może być przypięta z boku plecaka. Jak plecak jest fajny to ma jeszcze masę kieszeni ,klapę i inne dodatkowe możliwości. Ja nie widzę żadnego sensu w noszedniu na kilka dni w Tatry plecaka o pojemności 85-100l.

Sam używam plecaka 45l. ( 18 letni Alpinus )

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 1:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 3:57 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Kielce
golanmac napisał(a):
guide 35

Na niego się zdecydowałem.

_________________
https://www.facebook.com/PortugalTripExtreme2013 <------ Wyprawa rowerowa z Polski do Portugalii
http://www.pomagamoli.pl/ <------ Akcja Pomagam Oli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 2:17 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 02, 2008 10:26 pm
Posty: 169
Luka3350 napisał(a):
leppy Na 2-3 dniówkę też.


Chyba muszę iść do ciebie na lekcje pt. minimalizacja zawartości plecaka,czyli jak zabrać wszystko a się nie nanosić i zmieścić w 45l :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 8:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
leppy napisał(a):
Bo właściwie trzeba by mieć ze 3 plecaki - jeden mały do 20 litrów (na szybkie letnie, łatwe wejścia przy zapowiadanej ładnej pogodzie, gdy bierze się niewiele więcej niż trochę prowiantu),


A bywa tak ?
Bo ja jednak zawsze zabieram kurtkę od deszczu i coś cieplejszego do ubrania, a także latarkę, nawet w Beskidy. Mam przetestowane, że ile razy zapomniałam latarki to zawsze coś się zrąbało i wracałam po ćmoku, a ile razy nie zabrałam kurtki to zawsze niespodziewanie padało.
Więc już wolę nosić to 1 kg więcej.

Jednak plecaczek ok. 12 l mam i używam na krótkie przejażdżki na rowerze (na 2-3 godz.)

leppy napisał(a):
drugi jakieś 25-30 litrów (na letnie dłuższe - ale cały czas jednodniowe - wycieczki, przy nieustalonej pogodzie, albo gdy trzeba zabrać więcej sprzętu), trzeci 35-45+ litrów (na 2-3 dniowe letnie lub jednodniowe zimowe, gdy sprzętu jest dużo więcej).


Na to w sumie wystarcza mi jeden plecak 35 l. Albo na wycieczki całodniowe, wtedy nie jest za bardzo doładowany, ale potrafię się w niego spakować na 2 dni ze śpiworem i karimatem.


leppy napisał(a):
No, plus czwarty, wyprawowy plecak, o pojemności 70-90 litrów. :)


Tu też bez przesady. Miałam plecak 70 l i zrezygnowałam z niego, bo nawalał mi kręgosłup i kolana. Potrafię się spakować w 60 l ze śpiworem, namiotem, karimatą i garnkami oraz żarciem na tydzień wędrówki bez schodzenia w doliny. Plecak waży wtedy ok 20-23 kg.

A co do wyboru - mój mąż ma wspominany tutaj "Deuter quide" - 45 l - ma go już ok 2 lata. Dokonały plecak, jest z niego bardzo zadowolony.

Ten plecak z doładowanym kominem ma faktycznie pojemność większa niż te 45 l, przypuszczam, ze ok 60 l.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 12:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
A co sądzicie o takim plecaku:

http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big ... 71&subkat=

Pojemność jak dla mnie idealna, dobry na weekend i na tydz. też się zmieszczę, tylko czy ta waga jest prawdziwa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 1:07 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 10:20 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Leszno Wlkp
Przy takiej wadze (o ile prawdziwa) zapomnij o dobrym (!) systemie nośnym i wygodnym pasie biodrowym (przydatnym jak w to maleństwo chcesz się na tydzień spakować)

_________________
Maryśka

"Kamienuje tę przestrzeń niewybuchły huk skał"J.P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 1:09 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Tutaj są zdjęcia systemu nośnego (sorry za reklamę aukcji):

http://www.allegro.pl/item474044517_ple ... zkowy.html

Wygląda na prosty ale skuteczny (nawet na tydzień będzie maks. 12-14kg ale zwykle poniżej 10kg) chyba powinien wystarczyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 1:46 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 10:20 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Leszno Wlkp
Jeśli ty TO nazywasz systemem nośnym to nie ma więcej o czym pisać.
Chciałbyś To nosić przez 12 h na plecach (a raczej ramionach)?
Ja nigdy, nawet jakby mi za to płacili

_________________
Maryśka

"Kamienuje tę przestrzeń niewybuchły huk skał"J.P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 1:59 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Znam różnice między czymś takim a "normalnym" systemem nośnym. Nie sposób ocenić tego przez neta ale czasem takie kilka taśm i kawałek maty tworzą zupełnie wygodną podstawę, nieporównywalną do samych szelek.
Oczywiście nie nadaje się to do ciężkich ładunków ale przy 10-12kg sprawdza się zupełnie dobrze.

W przypadku tego modelu wszystko wygląda ok. Maty są w odpowiednich miejscach, pas biodrowy jest szeroki i prawidłowo wszyty, jest regulacja pasa piersiowego. Sztywny stelaż nie jest mi potrzebny, mam tylko w większym plecaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 2:22 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 10:20 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Leszno Wlkp
Pas biodrowy jest totalnie miękki = jak dla mnie "zabierze" tylko do 2 kg z wagi całego plecaka, a noszenie nawet tych 10 kg (nie wiem jakim cudem Twój plecak waży tylko tyle na tydzień) na ramionach jest udręką
Miękkie plecy = beczułkowy kształt plecaka. Nie wspominając o perfekcyjnym pakowaniu się w ten wór. Wolę dwa płaskowniki lub w kształcie litery T, ale dopasowane do kształtu pleców.
P.S. Zdarzyło mi się nosić pokrowiec od śpiwora jako plecak szturmowy = niewygodny, ale zmieścił co musiał, a ważył napewno mniej od tego wynalazku

Żeby nie było że tylko pitolę - jak i na weekend tak i na tydzień i dłużej mam jeden plecak: Ha-Nagev Pajaka - 50 litrów. Może go zastąpi Deuter Guide 45+10

_________________
Maryśka

"Kamienuje tę przestrzeń niewybuchły huk skał"J.P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 2:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Właściwie masz rację ale:
Mam obecnie takiego milleta prolight 35 (stary model) też ma dosyć cienki i miękki pas biodrowy, stelaż miał w formie litery X ale go wyjąłem. Nosi się go bardzo wygodnie, za to w moim dużym plecaku (60L) przeszkadza mi za twardy pas biodrowy(obciera biodro). Być może ten berghaus to jest przegięcie ale mimo wszystko nie porównałbym go do pokrowca od śpiwora.
miękkie plecy to standard w tego typu konstrukcjach, mnie to pasuje, wrzucam kawałek maty na plecy i jest ok.
Problem w tym że szukam czegoś lekkiego(<800g/30-35l) Jeśli chodzi o wagę sprzętu to mam bardzo minimalistyczne podejście, nie zawsze trzeba tez nosić jedzenie na cały tydz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 10:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Z wyglądu niemal identyczny plecak o kilogram cięższy:http://4outdoor.pl/pl/produkt/570/plecak-mountain-attack-pro-45-10-35-10-lowe-alpine
EDIT:
Waga nie prawdopodobna. A że powtarza się w różnych źródłach? Kiedyś szukałem informacji o BD Sabretoth. Wszędzie pisało: max. długość podeszwy buta 28 cm. Dopiero jak wziąłem buta i podpiąłem raka w sklepie, to stwierdziłem, że to był błąd w tłumaczeniu, głupio powielany.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 12:14 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 10:20 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Leszno Wlkp
Spiochu tak to już bywa - każdy ma inne potrzeby
Nie jest tak że w tym pasie biodrowym masz za mało gąbki (czy inszego "zmiękczacza") albo się "zbiła"?
Są takie górki, gdzie warto nosić ze sobą 3l wody, bo przez cały dzień można źródła nie znaleźć. A gdzie jeszcze waga reszty ekwipunku
Plecak stricte szturmowy - za taki może mi robić np. odpinana klapa plecaka albo plecak po zostawieniu zbędnych rzeczy w schronisku bądź namiocie

zjerzony ten lowe alpine ma sztywniejszy i konkretniejszy pas biodrowy, a waga jest liczona razem ze stelażem wewnętrznym. W zależności od potrzeb komuś jeden albo drugi podpasuje

_________________
Maryśka

"Kamienuje tę przestrzeń niewybuchły huk skał"J.P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 1:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
cirrus.unc napisał(a):
Pas biodrowy jest totalnie miękki = jak dla mnie "zabierze" tylko do 2 kg z wagi całego plecaka,


Pas biodrowy 2 kg ?

Tyle to waży cały duży plecak.

Ja mam 60 l Mammut Silvretta (zresztą taki plecak dało się kupić w cenie ok 300 zł) i cały pusty plecak waży ok 1900 g.
Nie ma zbędnych bajerów, tylko 2 kieszenie, żadnych cudów - niewidów, a system nośny jak na moje wymagania b. dobry. Chodziłam z nim 2 tygodnie wyładowanym do wagi ponad 20 kg i nie narzekałam za bardzo (tzn. narzekałam na samą wagę plecaka, ale nie na system nośny).
O tu go trochę widać (z lewej strony kapliczki):

http://picasaweb.google.pl/basia.zygman ... 1565659970

A tu sobie leży (pierwszy od prawej):

http://picasaweb.google.pl/basia.zygman ... 0140745522

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL