Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 3:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 13, 2011 11:52 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 30, 2010 11:59 am
Posty: 66
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Potrzebuję kilka rzeczy i mam do Was pytanie :santa:

1. Jaki plecak ~300zł ~35l. Jak na razie najlepiej dla mnie wypada Berghaus Arete 35 http://8a.pl/plecaki-turystyczne/berghaus-arete-35 Przymierzałem i leży mi dobrze, ale nie wiem jak z przytroczeniem łopaty śnieżnej bo do środka to się raczej nie zmieści.

2. Jakie buty ~1000zł w Tatry zimą i alpy cały sezon. Mam raki paskowe, ale zależy mi na mocowaniu pod automaty, chociaż w tej cenie to raczej standard.
Moje propozycje:
Zamberlan Expert Pro ~1200zł
AKU Spider KEVLAR GTX w promocji 1000zł zamiast 1500
LaSportiva Nepal Extreme ~1400zł
Scarpa Cumbre ~1300zł

Jestem zwolennikiem idei "biednego nie stać na tani sprzęt", więc wolę wydać teraz trochę więcej i mieć spokój, ale czy na prawdę nie ma dobrych butów tego typu poniżej 1000zł :oops:

Proszę o porady i doświadczenia z powyższym "sprzętem" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 8:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
z tych butów co wypisałeś to tylko nie wiem jak spisują się te AKU. O pozostałej trójce słyszałem bardzo dobre opinie. Ostatnio zaciekawiły mnie właśnie te Zamberlany :wink:. Z tego co widziałem to za granicą najwięcej ludzi chodzi w Nepalach. Wszystkie 4 mają podobne zastosowanie i właściwości. AKU są chyba najlżejsze.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 8:25 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
MWro napisał(a):
Berghaus Arete 35

Pierwszy jaki bym Ci polecił. Mam (w wersji 45), używam i jestem zadowolony. Z łopatą raczej problemu nie będziesz miał... do tego wora można przytroczyć nawet narty...;) Tylko coś co zawsze o nim mówię... ze względu na swój mało skomplikowany system nośny wymaga umiejętnego pakowania... Jeżeli się źle spakujesz to może Ci się coś (np. żeby raków) niefajnie wbijać w plecy:) Jego ogromna zaletą jest oczywiście waga.

MWro napisał(a):
Jakie buty

Co do butów to tylko na podstawie tylko tego co widziałem/macałem/słyszałem od użytkowników wybrałbym Nepale. Natomiast absolutnie nie interesowały mnie żadne produkty firmy AKU, która jest dla mnie raczej synonimem tandety (zastrzegam sobie prawo do posiadania takiego zdania :D)...
LaSportivy można kupic obecnie w decathlonie:
http://www.decathlon.com.pl/PL/nepal-to ... -10408869/
za 1149 zł, a to dopiero początek... jak będziesz miał dobrą bajerę podczas negocjacji to myślę, że jeszcze bardziej zbliżysz się do 1000 zł :wink:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 9:00 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Jeśli chcesz zimą jeździć w Alpy to raczej nie kupowałbym Scarp Cumbre. Mam te buty, ogólnie są świetne, ale poza tym że są stosunkowo ciężkie to ich termika na zimowe warunki w Alpach może być za słaba i ewentualnie w takich cięższych warunkach będziesz musiał posiłkować się ogrzewaczami chemicznymi.
Podobnie jak przedmówca posiadam plecak Berghaus Arete w wersji 45 i jestem zadowolony zwłaszcza z jego wagi. W tym roku udało mi się nawet upchnąć go jako bagaż podręczny w samolocie :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 10:04 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
MWro napisał(a):
ale czy na prawdę nie ma dobrych butów tego typu poniżej 1000zł


szukaj a znajdziesz ... coś w miarę sensownego
jeśli rozmiar 42 jest w sam raz, to w polar sporcie masz ciekawe Millety do oglądnięcia

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 10:13 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Jeśli chodzi o plecak, ten na jednodniowe wypady w góry wydaje się być ciekawą opcją również:

http://8a.pl/plecaki-turystyczne/deuter-cruise-30

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 11:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
PrT napisał(a):
Natomiast absolutnie nie interesowały mnie żadne produkty firmy AKU, która jest dla mnie raczej synonimem tandety (zastrzegam sobie prawo do posiadania takiego zdania Very Happy)...

Na jakiej podstawie tak wnioskujesz?
Mam dwie pary butów tej firmy.
Jedne na zimę w Tatrach AKU Edge:
Obrazek

A drugie letnie podejściówki AKU Camana:
Obrazek

Zarówno z jednych jak i drugich jestem bardzo zadowolony.
Przede wszystkim są bardzo wygodne.

Edge mimo, że są to buty nadające się na zimę (rant pod półautomaty) są bardzo lekkie i wygodnie się w nich chodzi zarówno po asfalcie jak i śniegu.
Moim zdaniem idealne właśnie na Tatry zimą, czy dłuższe wycieczki w Alpy poza sezonem zimowym, gdzie oprócz chodzenia po lodowcach trzeba trochę połazić po dolinach. Używam ich od prawie 4 lat dosyć intensywnie i mam nadzieję, że jeszcze ze dwa sezony mi będą służyć.
Jedyny mankament to dosyć wysoki czubek buta, który przy niektórych rakach utrudnia ich mocowanie.
Czytałem gdzieś w necie, że ktoś nie dał rady na nich zapiąć Sharków CT. Ja miałem przez ponad 2 lata i dawało radę.
Przez to, że but jest wykonany z lekkich materiałów nie jest to but pancerny jak np. LS Nepal.
Jeżeli ktoś chce w zimie łoić trudne drogi wspinaczkowe, to zdecydowanie odradzam. Nie do tego służą te buty. Ale jeżeli mają być używane na łatwiejszych alpejskich letnich drogach mixtowych lub śnieżnych (powiedzmy do II-III) czy w Tatrach zimą (do III włącznie) to moim zdaniem są idealne.

AKU Camana to bardzo fajne podejściówki na lato w Tatrach.
Trzymają się skały idealnie. Na drogi do III włącznie są rewelacyjne.
Poza tym mają fajny bieżnik, który póki nie był jeszcze zdarty trzymał mi się bardzo fajnie na wszelkich stromych trawkach. Nawet mokrych.
Mają natomiast dwa mankamenty. Pierwszy to niezbyt duża wytrzymałość.
Na wierzchu jest sporo szwów, które łatwo się przecierają na skale, przy klinowaniu nogi w szczelinach, itp. Oczywiście będzie to prawie bez znaczenia jeżeli ktoś planuje w nich chodzić tylko po szlakach.
Mimo dosyć intensywnego używania w Tatrach oraz chodzenia w nich po mieście wytrzymały dosyć sporo ze mną. Mam je 2 albo 3 lata.
Drugi problem to brak otoka gumowego i nisko zachodzące wstawki materiałowe. Po jakimkolwiek wdepnięciu w kałuże w bucie od razu robi się mokro.
Zastanawiam się czy nie kupić na lato drugiej pary, bo z tych jestem bardzo zadowolony.

Tak więc podsumowując, jeżeli inne buty tej firmy są tak samo szyte, to zdecydowanie polecam kupowanie AKU.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 12:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Rohu napisał(a):
Na jakiej podstawie tak wnioskujesz?

W zasadzie nie mam żadnych empirycznych doświadczeń z tymi butami bo mnie "nie interesowały". Nasłuchałem/naczytałem się o AKU sporo złego i zwyczajnie "nie interesowały mnie" ich produkty ponieważ nie chciałem sprawdzać tego co słyszałem za własna kasę. Stąd moje nie najlepsze zdanie na ten temat, które jednak trochę zmieniam pod wpływem takich rekomendacji. Zarzuty dotyczyły szczególnie jakości wykonania i materiałów. Sprawdzałem nawet jakiś model namacalnie oraz wizualnie (nie mówimy tutaj oczywiście o wizualnym pięknie) i nie pozostawiły one po sobie zbyt dobrego wrażenia. Tylko tyle :)

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 12:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Jeżeli chodzi o jakość wykonania to z jednym się zgodzę. Oglądałem niedawno z żoną buty dla niej. M.in. AKU Ultra Light GTX.
Na pierwszy rzut oka całkiem fajne, ale jak się przyjrzałem dokładniej to faktycznie jakoś tak mi nie pasowało to jak są wykonane.
W każdym razie były całkiem wygodne. Ale o zakupie innych zdecydował głównie wygląd :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 6:49 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 30, 2010 11:59 am
Posty: 66
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Dzięki za zainteresowanie i sensowne porady.

Co do plecaka to w takim razie przystaje przy Arete bo Deuter to nieco wyższa półka cenowa jednak.

Co do butów to w Decathlonie LaSportivy to są chyba tylko jako "żeby wyglądało że się znamy na sprzęcie" - nigdzie tego w sklepie nie mają (przynajmniej tak wynika z ich strony). Co więcej - czytałem, że pomimo ich rekomendacji "bo pół alp je nosi" nie są wcale takie kosmiczne. Mają nie najlepszą wodoszczelność nawet przy dobrej impregnacji i nadają się tylko w wysokie partie przy dużym mrozie i śniegu. Podobno są koszmarne na podejściach a przy wyższych (nie wiem jak) temperaturach noga się gotuje.
Jako, że alpy cały sezon i tatry zimą to trochę jednak za szerokie kryterium to postaram się je zawęzić - tatry zimą i alpy nie zimą (lato +część wiosny i jesieni).

Najlepiej jak na razie wypadają dla mnie Zamberlany, jednak nie mogę ich we Wrocławiu przymierzyć :? W Skalniku mają 42,5 i 44 a mi potrzeba akurat pomiędzy :(
Myślałem też o Meindlach Air Revolution ale nie wiem czy któreś się nadają do moich celów. Może ktoś poleci/odradzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 10:46 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 10:30 pm
Posty: 51
Berghaus arete syf najgorszy jaki miałem.
Spróbujesz w niego zapakować trochę więcej gratów i możesz się z nim pożegnać. Pierwszy wypad zimą w góry i szwy porozrywane. Bałem się, że nie wytrzyma do kolejnego schroniska. Oddałem bratu gówniarzowi.
Fakt, że ładuje do plecaków nie mało, ale mam Deutery (wiem nie ta półka cenowa) i Wisporty i jakoś z nimi nie mam problemu.
Wiem, że to mało obiektywne dawać opinię odnosząc się do jednej sztuki, ale jeśli chodzi o Berghausa cena idzie w parze z jakością.

Delikatny skubany jest. Może dlatego że nie jest pod łążenie/trekking a bardziej pod ... cokolwiek innego (waga, system oraz delikatne materiały i szwy dla mnie są wadą, ale pewnie dla innych będzie to zaletą).

We Wrocławiu masz Wisporta, który zrobi z plecaka dowolne czary mary na każdym elemencie za przystępną cenę.

Co do butów popatrz może jeszcze na Lowa silberhorn, we Wro widuję je w sklepach.


Ostatnio edytowano Śr gru 14, 2011 10:49 pm przez igor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 10:49 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 08, 2010 7:30 pm
Posty: 312
Lokalizacja: Łódź
Rohu napisał(a):
PrT napisał(a):
Natomiast absolutnie nie interesowały mnie żadne produkty firmy AKU, która jest dla mnie raczej synonimem tandety (zastrzegam sobie prawo do posiadania takiego zdania Very Happy)...

Na jakiej podstawie tak wnioskujesz?
Mam dwie pary butów tej firmy.

Tak więc podsumowując, jeżeli inne buty tej firmy są tak samo szyte, to zdecydowanie polecam kupowanie AKU.




Też mam buty tej firmy- model Canama GTX.
Obrazek

Używane zimą w Tatrach oraz na co dzień (ale jedynie gdy spadł śnieg). Jak dla mnie jedynym minusem są zbyt miękkie podeszwy. Używam już chyba 3, czy 4 lata nie nic sie nie działo więc polecić moge.
Jednak gdybym teraz miał kupować to chyba LS Nepal Extreme albo Zamberlan Expert Pro Gt RR (mysląc o Alpach zimą i Kaukazie), ale zanim odłoże kase jeszcze sporo czasu minie.....

_________________
To, jak daleko przesuniesz granice swoich możliwości zależy tylko od tego, jak daleko będziesz chciał je przesunąć......
http://jakubkarnicki.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 11:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
ja bym poszukała MEINDLi.....

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 12:16 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Plecaki Wisportu są warte wzięcia pod uwagę - tanie, a pancerne.
Polecałbym również Deutera (mam prawie pięcioletniego Guide'a 45l; nie do zdarcia skubany) - no ale tu już trzeba zapłacić więcej.


snail napisał(a):
W tym roku udało mi się nawet upchnąć go jako bagaż podręczny w samolocie


Miałem podobnie, do plecaka 45l włożyłem śpiwór i najlżejsze rzeczy (skaperty itp.) i udało się przepchnąć go jako podręczny.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 7:59 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
igor napisał(a):
Spróbujesz w niego zapakować trochę więcej gratów i możesz się z nim pożegnać.

:shock: Pakowałem go już nie raz i to nieźle wypychając i nic. Pakowałem tam raki, kask i inne żelastwo i dalej nic. Powiem więcej... zaliczyłem z nim dłuuuugaśny lot i rozcięty jest tylko po jednej stronie... Swoja drogą, że ktoś piszący o kiepskiej jakości Berghausa poleca Wisport... :shock:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 9:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
MWro napisał(a):
Najlepiej jak na razie wypadają dla mnie Zamberlany....Myślałem też o Meindlach Air Revolution


Ja przymierzałem chyba wszystkie modele Meindla bo mają bardzo dobre buty ale ani jeden mi nie pasował. Meindl ma specyficzną budowę i nie każda stopa pasuje. W moim przypadku wyglądało to tak, że przód i boki trzymały super a pięta goniła po całym bucie. W każdym modelu miałem tak samo więc zwróć sobie na to uwagę.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 10:07 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 10:44 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków
Też się kiedyś do 9.0 przymierzałem ale w końcu nie udało mi się ich kupić. Teraz przed kursem zimowym już prawie zdecydowany jestem na lowy mountain expert.
no i opinie przyzwoite zbierają:
http://www.trailspace.com/gear/lowa/mou ... xpert-gtx/
co do plecaka, rok temu na jakiejś promocji kupiłem marmota eiger 35l i jestem póki co zadowolony :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 5:36 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 30, 2010 11:59 am
Posty: 66
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Właśnie się dowiedziałem, że do niedzieli można kupować w Skalniku bez VAT-u, więc muszę się sprężyć ;) Co do plecaka- przystaje jednak przy Arete, buty Zamberlan Expert Pro GT RR jednak nie wiem co zrobić z rozmiarem :? Zna ktoś najbliższy Wrocławia sklep gdzie można je przymierzyć (konkretnie chodzi o rozmiar 43; 43.5). Sądzicie że jest sens jechać do Katowic czy Krakowa tylko po to żeby je przymierzyć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 5:52 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Cytuj:
Sądzicie że jest sens jechać do Katowic czy Krakowa tylko po to żeby je przymierzyć?


Zamów przez internet a jak Ci coś nie spasuje to masz prawo oddać w ciągu 10 dni (na swój koszt wysyłka, ale wyjdzie i tak taniej niż benzyna).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 6:06 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 30, 2010 11:59 am
Posty: 66
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Madness napisał(a):
Cytuj:
Sądzicie że jest sens jechać do Katowic czy Krakowa tylko po to żeby je przymierzyć?


Zamów przez internet a jak Ci coś nie spasuje to masz prawo oddać w ciągu 10 dni (na swój koszt wysyłka, ale wyjdzie i tak taniej niż benzyna).

taniej chyba mnie wyjdzie pociągiem do katowic 40zł w dwie strony a sklep jest do przejścia pieszo z dworca. Dziwi mnie że niechętnie sprowadzają buty w Skalniku przecież nie mowimy o groszach :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 6:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
MWro napisał(a):
taniej chyba mnie wyjdzie pociągiem do katowic 40zł w dwie strony a sklep jest do przejścia pieszo z dworca


No nie wiem czy taniej, czas to pieniądz ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 6:47 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 30, 2010 11:59 am
Posty: 66
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Madness napisał(a):
MWro napisał(a):
taniej chyba mnie wyjdzie pociągiem do katowic 40zł w dwie strony a sklep jest do przejścia pieszo z dworca


No nie wiem czy taniej, czas to pieniądz ;)

nie wiem czy dokładnie przeczytałeś - do końca tygodnia moge mieć te buty w Skalniku za mniej jak 1000zł, a nie zdążę bawić się w przesyłki i wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 20, 2011 10:13 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 10:44 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków
No i jak byłem już praktycznie zdecydowany na mountain experty, tak okazało się, że mogę dołożyć jeszcze troche do butów i znowu mam dylemat.

Wspomniane wczesniej Zamberlany, czy Millet Alpinist (za troche poniżej 1200)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL