Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 10:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 17, 2012 3:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 24, 2008 9:53 am
Posty: 28
Witam

Chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów naprawiał kiedyś buty. Mam taki problem. Jestem szczęśliwym posiadaczem pary butów trekingowych które służą już kilka lat i są mega wygodne i szkoda mi ich wyrzucać, aczkolwiek zauważyłem, że gumowa podeszwa zaczyna już odchodzić od buta (skóry) po bokach. W niektórych modelach butów zauważyłem, że jest przyklejony pasek gumy na połączeniu podeszwy z butem dookoła do znacząco wzmacnia konstrukcję. Myślę by samemu taki pasek z gumy przykleić, lub użyć gumy w spray (lub płynie) i ogumować but tj. nanieść taką warstwę dookoła buta na połączeniu podeszwy i buta o szerokości ok 1,5cm i z 2mm grubości. Czy ktoś z forumowiczów próbował samemu ogumować buty? Czy nada się może guma w spray używana przez mechaników samochodowych tzw baranek? Pytałem lokalnego szewca, ale on stwierdził, ze się nie zna na tym.

pozdrawiam
A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 17, 2012 3:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
W niektórych modelach butów zauważyłem, że jest przyklejony pasek gumy na połączeniu podeszwy z butem dookoła do znacząco wzmacnia konstrukcję


Hm... Nie jestem pewien, czy mówimy o tym samym, ale gumowe otoki w butach trekingowych służą po mojemu raczej do ochrony dolnej części buta (całości lub np. tylko przodu), które są najbardziej narażone na zniszczenie. W modelach, które znam i używam, otok nie nachodzi na podeszwę, więc raczej wzmacniać łączenia podeszwy z resztą, o którym mówisz, nie ma jak ;)

Wydaje mi się, że zamiast kombinować w ten sposób, przede wszystkim należałoby zanieść do DOBREGO szewca buty i solidnie podkleić samą podeszwę. dopiero, jeśli to nie pomoże lub pomoże na krótko, zacząć myśleć nad dodatkowymi wzmocnieniami. Tak czy siak zdecydowanie popieram sam zamiar walki - o wygodne, sprawdzone buty naprawdę warto walczyć ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 17, 2012 4:42 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
Nie pozbawiaj się szczęścia..
trochę mam wisielczy humor dzisiaj :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL